Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

No tak są zupełnie inni. Staram się razem żeby potem nie dochodzic ktory mial pampersa zmienianego. Zazwyczaj sie udaje. Od 2 mies jestem sama z nimi codzien ponad 8h. Soboty i niedziele jest mąż cały dzien niby ale tez ma zaległe rzeczy z tygodnia do zrobienia przy domu aucie itd. Nie chwaląc sie jestem dumna z siebie ze to ogarniam. No i Oliwka na swieta chorowala. Ale kąpiel maja juz w 1 wodzie. Spia w 1 lozeczku jeszcze. Jeden z tej str drugi z drugiej. Butel dostaja w lezaczkach i podklaadam im pieluszkami i np zmywam. To jest mit jakis ze przy dwojce ma sie tyyyyyle roboty. Ja daje rade. A i Tomiś chyba ząbkuje ale nie jest najgorzej. Łóżeczko juz stoi na srodku pokoju a nie pod sciana bo uwielbiaja romowy zyrandolem. Na noc podsuwam obok lozka i kolysze troche. Biją sie juz troche nawet. Nie sposob wszystkiego tu opisac

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdgeg5jlrij0.png

Odnośnik do komentarza

Dziś zaliczyliśmy z Witkiem obiad u cioci, po Sylwestrowym wieczorze u moich rodziców to chyba koniec imprez jak na razie :)
Synek coraz bardziej uśmiechnięty, rozpoznaje twarze. Jednak trzeba go nosić i zabawiać, nie znosi nudy.
Już ostatnio zauważyłam, ale dziś się to nasiliło - strasznie dźwiga głowę jak do siadu, nawet z pozycji leżącej. Spina szyję, całe ciało i ciągnie... Nie wiem jak reagować, to chyba za wcześnie (ma 3,5 miesiąca)?

chani, jeśli chodzi o kp, to Twój wybór. Nie wiem, czy chcesz, żeby Cię rozgrzeszyć, czy zmotywować?;)
Ja jestem za kp, ale nie mam takich atrakcji, co Ty. Mój tylko ulewa, co jest upierdliwe, ale już się przyzwyczaiłam. Spowodowane przyjmowanym żelazem.
Moja przyjaciółka ma bardzo alergiczne dziecko. Musiała odstawić wszystko, co uczulało: nabiał +rzeczy, na które wyszła alergia. Karmiła małego 2,5 roku... Uważa, że było warto, ale ile kosztowało to wyrzeczeń, to tylko ona wie.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, witam się i ja w Nowym Roku i życzę zdrowia i radości Dzieciaczkom, a Mamusiom samych sukcesów .
CzekamNaJanka my będziemy chodzić na basen od lutego, zapisujemy się na zajęcia dla niemowlat, które trwają ok.5mcy .
Dziewczyny, a ja zaczynam się martwić waga i wzrostem mojego Synka. Ma 3,5 mca i waży 8,5 kg mierzy prawie 70 cm. Czy Wasze pociechy tez takie duże? Juz się zastanawiam, czy od mleczka Enfamil tak nie rośnie? Nie je dużo, wydaje mi się normalnie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

KolczykM ani jedno ani drugie. Ja się skarżę tylko że już nie ogarniam.
Na karmieniu piersią mi jakoś specjalnie nie zależało - wiadomo że początek ważny ze względu na przeciwciała no i bardzo to wygodne i tanie. Nie jest to dla mnie jakaś misja.
No ale myślałam że te pół roku albo nawet 9 miesięcy pokarmię.
Podobno przy alergiach pokarmowych też lepiej jak maluch jest na piersi - łatwiej wprowadzać pokarmy itd.
Strasznie mi go szkoda jak się męczy. A ja się zastawiam co tym razem? Coś nowego mu zaszkodziło czy gdzieś było ukryte mleko? Ja to pal licho, już się przyzwyczaiłam do tej diety.
Na razie zrobię test. Przestawie go na kilka dni na mm i zobaczymy. 11 idziemy do lekarza to jeszcze porozmawiam. Choć na razie trafialiśmy na kiepskich...

czekamnaJanka my dopiero się wybieramy teraz pod koniec stycznia.

mamaZuzanna ja nie mogę sobie nawet wyobrazić jak ogarnąć dwójkę maluchów a ty piszesz jakby to takie łatwe było.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

nati nie wiem jak u ciebie to wygląda ale u nas po prostu mały się wkurza że go odłożyłam, bo on z tych rączkowych, albo coś mu dokucza i nie może zasnąć.
Tą położną chyba trochę poniosło. Drgawki czy takie sztywnienie padaczkowe wygląda dość charakterystycznie. Nie przejmuj się.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Nati90, moja córeczka często zasypia na rączkach (niestety), nie kołyszę jej wtedy i nie noszę, tylko trzymam na sobie. W łóżku zasypia dopiero na 'dobranoc' bez płaczu itp.;) a czasami też zaśnie w ciągu dnia w leżaczku-bujaczku to też kręci wtedy głową na boki heh, i to dość mocno, i w pewnym momencie odpływa

MamaZuzanna uśmiałam się jak napisałaś o tym jak łapczywie jadł synek gdy ten drugi się budził haha :D

U nas dziś był spacer (-12): ciepła czapka, ciepły kombinezon i koc - małej było cieplutko, nawet policzki i nosek

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

CzekamNaJanka, chodziłam na basen z pierwszą córką, zaczęliśmy, gdy miała 5 miesięcy (środek zimy) i mogę polecić, mała to uwielbiała, potem z braku czasu musieliśmy zrezygnować, ale mamy super plan chodzić z dwiema dziewczynkami za jakieś 2 miesiące - tym razem w weekendy.

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_41748.jpg

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze karmienie. Cud dzisiaj Sebus zasnal po 20. Bylam pewna ze sie jeszcze przebudzi i bedzie szalal do polnocy ale zawolal tylko cyca i usnal przy jedzeniu.

mamaZuzanna no to musi byc bardzo fajne takie obsereowanie codziennie jak dwie male istotki tak podobne do siebie tak sie od siebie roznia i tak razem rosna. Jestes super zorganizowana kobieta:)

czekamnaJanka jesli jestes nieszczesliwa to odejdz od niego! Moja mama siedziala z moim ojcem tylko po to zeby dzieci mialy tate i tyle sie przez niego nacierpiala a i on kiedys wzial tylek i sie zabral. Lepiej nie miec ojca niz wychowywac sie w rodzinie w ktorej tata krzywdzi mame. Zreszta jestes super babka i na pewno poznasz tego jedynego. Ja odeszlam od bylego i poznalam super faceta ktory pokochal mnie i starszego syna. Just.jot tez poznala super faceta z ktorym ma teraz Pole. Nie mozesz pozwolic sobie zeby cie ktos nie szanowal.

joasiaG wizyta mojej mamy udana a ona zadowolona z dzieci. Nie pouczala mnie i nie nosila na rekach jak ja poprosilam. Gorzej bo w niedziele ma przyjechac tesciowa i znow sie bede denerwowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

witajcie Kochane Wrześnióweczki:)
dawno nas nie było przyznaje sie bez bicia bardziej ogarniam fb niż nasze forum(obiecuje poprawe)
chani jabardzo chciałam karmić piersią ba nie wyobrazałam sobie innego scenariusza ale życie płata figle. Mała nie chciała nie pomogły nakładki poradnie zamykanie sie z dzieckiem przeciąganie jedzenia nic. a wszystko przez dwa karmienia mm jak ja wyszłam rano do domu a ona po poudniu. ściągałam pokarm przez 1,5 miesiąca później zniknął.wiem że to nie ta sama sytuacja ale również byłam rozbita nie wiedziałam co robić. spróbuj mm przez kilka dni a swój ściągaj. zobacz jak sie zachowuje Dzidzia. głowa do góry i tak Ciebie Bobas kocha najbardziej:)

więc tak:
FACET no cóż może lepiej nie komentować, same wiedzi ze różne przeboje z nim miałam. teraz jest jako tako. małą kocha(chociaż jak to niedawno stwierdził ogranicza go) ale wstaje w nocy nosi na rękach kąpie przebiera(tylko siku) gada do niej etc. jesteśmy razem ponad 12 lat poznałam fo gdy miałam 13 tak tak to mój pierwszy(i jedyny) facet, więc w moim życiu on był zawsze. tylko z biegiem dni miesięcy lat zmieniliśmy sie oboje troche nam sie cele zmieniły ale mam nadzieje że sie odnajdziemy mimo wszystko bardzo Go kocham.
TEŚCIOWA no cóż moja zależy od humoru czasem do rany przyłóż niestety częściej zołza jakich mało. teksty typu co ci ta mamaica zrobiła? po coś tu przyszła? brzydka/głupia jesteś sa codziennie. jednak mała zajmuje sie chętnie sama po nia przychodzi nosi mówi do niej przytula czasem zastanawiam sie czy ona ma rozdwojenie jaźni naprawde.

Rozszerzanie diety juz zaczełyśmy jemy kaszke bananową ze smakiem marchewke jabłuszko i kleik ryżowy. dziś kaszka malinowa:P
spanie najczęciej usypia sama w łóżeczku wystarczy smoczek i pieluszka:)

reszta później mała wstała

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam z Wami cały czas ale brakowało sił żeby pisać. Doszły na nasze forum piękne nowe zdjęcia maluszków, odezwały się "stare" znajome :) fajnie by było gdybyście raz na jakiś czas napisały co słychać, my tu wciąż jesteśmy aktywne mniej lub bardziej ;) o i witam nową mamusie :)
joanna89a mi Twoje problemy tez trochę podchodzą pod depresję. Wydaje mi się ze miałaś je już przed wyjazdem. Poza tym to ze wszyscy Ci dyktują jak zajmować się Laurą nie powinno zniechęcać Cię do przebywania z małą. Nie chce żebyś się obraziła na mnie, może nie masz tego problemu i się mylę. Ale może jest tak ze próbujesz sobie wmówić ze go nie ma. Ciężko się przyznać do depresji, ciężko sobie ją uświadomić. Ale pamiętaj ze w tych czasach to bardzo częsta przypadłość i nie ma się czego wstydzić czy bać. Trzeba sobie pomóc. Jak się nie poprawi w Gliwicach to mam nadzieje ze poszukasz pomocy. Dla Laury, dla siebie i dla reszty bliskich Ci osób.
chani ja Cię i tak mega podziwiam. Nie wiem czy bym tyle wytrzymała tych wszystkich diet, problemów, doszukiwania się ukrytych składników, problemów z dzieckiem. A w przeciwieństwie do Ciebie nie wyobrażałam sobie nie karmić piersią. Zrób ten test i jeśli Twoje przypuszczenia się potwierdzą, przejdź na mm. Przecież o to chodzi żeby nasze dzieci były szczęśliwe i pogodne.
mamaZuzanna pewnie słyszysz na prawo i lewo słowa podziwu, ja też się dołączam ;) chłopcy są cudowni ale na pewno pracy przy nich bardzo dużo. To że sobie dajesz rade to pewnie zasługa Twojej świetnej organizacji. A swoją drogą pomijając ilość pracy jaką musisz włożyć w swoich przystojniak ów zazdroszczę Ci podwójnego szczęścia, jak zaszłam w ciążę to śmialismy się z mężem ze mogłaby być dwójka :D
czekamnaJanka na pewno jest Ci bardzo źle. Z tego co piszesz wnioskuję ze mimo wszystko kochasz tego swojego drania. Ale pomysł tez o sobie, pomyśl o szczęściu które Ci się należy a do którego na razie Ci bardzo daleko. I albo spróbujcie jeszcze raz poszukać pomocy i wsparcia u specjalisty, albo jeśli Twoim zdaniem juz nic nie pomoże - odejdź jak najszybciej bo im szybciej tym lepiej. Dla Ciebie i dla dziecka.
Mariia jedno waga i wzrost dziecka a drugie jego fałdki. Nie wiem dokładnie ile Kuba mierzy, musze go zmierzyć. Waga to ok 7 kg i ładna kolekcja fałdek. Mi się podoba, taki słodki klusek z niego, szczególnie te jego nóżki bym mogła schrupać. Ale dużo osób się śmieje ze z niego puclaczek straszny, jakby odbiegal znacznie od niemowląt w jego 'wieku'. Przecież to jest chyba normalne że takie maleństwa są tluściutkie. I wcześniej nie zwracałam na to uwagi ale coraz częściej komentarze typu "ooo jaki z niego grubasek, nasza xxx nie miała połowy jego fałdek jak byla w jego wieku" zaczynają mnie wkurzać.

Ale się rozpisałam. To tak szybko co u nas, ja do dziś mam nudności ale już coraz słabsze i bez wysokiej gorączki. To musiała być jakaś grypa żołądkowa. Wczoraj wieczór zaczęłam powoli jeść bez obaw o wizyte w wc.
I właśnie mam pytanie czy choroba i słabe jedzenie (przez 3 dni zjadłam w sumie kilka kromek bułki z serem żółtym i trochę gotowanego fileta i rosołu) mogło wpłynąć na jakość mojego mleka? Bo od świat przez kilka dni Kuba budził się w nocy juz co 4 godziny a od 2 nocy zaliczamy stołówkę co 2 godziny! Już nie mam sił. Normalnie od urodzenia budził się co 3 godziny nie wiem co się stało. Oszukiwanie smoczkiem działa na jakieś 30 sekund.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

mamaZuzannaboskie chłopaki ! Usmialam się czytając o łapczywosci picia na płacz brata :D
Podziwiam ja nie wyrabiam przy Witu :p
czekamNaJanka wiesz mój zachowuje się podobnie..niby gada jest ok a zaraz jakiś foch i sapy. .fakt nigdy mnie nie okład al nie oszukal raczej nie jest za bardzo słowny jak juz ale to w takich błahych sprawach.
Musisz zrobić rachunek sumienia i zdecydować czy chcesz być mimo wszystko czy pomimo wszystko dla siebie z czy Janka ... ciężki temat. Sama nie potrafiłam podjąć decyzji i urodził się Witek . :)

kolczykM te Witkiem chyba tak mają ze do zdjęć się nie uśmiechają :) u nas na widok aparatu poważna mina :)

anno super fota ! Tez chciała bym na basen ale u mnie nie ma żadnego :(

chani u Witka tez brzuszek dokucza znowu często i gęsto przestałam jeść prawie nic i tak się znów stało :/ do tego widzę jakąś wysypka nam wyszła i suche plamki na buzi czerwone :/ ... sama już raz prawie zrezygnowałam z kp bo myślałam że głodny jadl co godzinę. .. bo brżużel bolał itd ale jednak mi było żal ze dostanie mm... I jesteśmy dalej na cycu.choć ja myślę że jak pojawi się jakiś problem kończę kp bo drugi raz nie dam rady tego co z córką wyczynialam. Podziwiam ze i tak tyle wytrwalas. Myślę że nie ma sensu siebie katować bo w imię czego ? Medalu i tak nie dostaniesz co najwyżej marudzenie ze znów coś zjadłam i zaszkodziła dziecku...u mnie tak jest właśnie :/ wiec jakby co daje mm i tyle.

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...