Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do mam które używały inhalatorów...czy dzieciaczkom te inhalacje pomogły na katar/kaszel?

Catarisa no to super,widzę że Jagodka pozyskuje coraz to nowe umiejętności. A mój młody wczoraj trzymał sie za obie rączki tzn złaczył je razem. Grzechotki trzyma ale tylko jak sama mu włoże do łapki.

Joanna a z jakiej firmy ta karuzela, bo ja właśnie szukam Szymkowi prezentu od Mikolaja i chcialam karuzelę która świeci. A Laurka słodko wygląda w tym ubranku i dluga z niej dziewczyna:-)
A kolejny skok to chyba koło 12 tygodnia.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Wyglada na to ze i u nas jest skok
objawy wypisz wymaluj jak Ola_gdansk napisala
maly płaczliwy,spi jak zajac w nocy budzi się częściej ,za dnia nawet na spacerze jest placz ,szkoda mi go strasznie a i ja już jak cien wyglądam
wyc mi się chce bo nie wiem jak mam mu pomoc co zrobić by było dobrze,jak długo może to trwaac??
a do tego boli brzuszek i kolki :( :(

Odnośnik do komentarza

blanka my ochrzcić chcemy i będziemy tylko że u nas jest problem parcia przez... UWAGA! Teściową :D
wyobraźcie sobie, że jeszcze tego samego dnia jak wyszłyśmy z małą ze szpitala przyjechała, bo odbierał nam starszego ze szkoły. Stoi przy łóżeczku i po cichu do mojego męża kiedy chrzciny? Noszzz kurwa mać! Nie rozumiem skąd ta presja i parcie na szybki chrzest??? Ja nie chcę w tym roku i już. Planuję na spokojnie na wiosnę, może od razu na Wielkanoc A nie teraz na hura bo ona chce!

Odnośnik do komentarza

chrzciny-my jeszcze czekamy bo przyszla Mama chrzestna w ciąży -rodzi w grudniu ,wiec plan jest ale dopiero na luty
zaluje bo zalezalo mi jak najszybciej
Tylko gadają ze kobieta w ciąży nie powinna dziecka do chrztu trzymać,kolejna sprawa maz w morzu a jak już jest to ona rodzic będzie wiec dopiero luty będzie wygodny...
Gosci będzie garstka i trochę smutno bo teściowie moi nie zabiegaa o kontakty z nami a z wnukami to już wogole namlodszego nawet nie znaja nie widzieli :(
długo by pisać -ale ogolnie przykro jak babcia na ulicy udaje ze nie zna ...chorzy ludzie :(
Wiec obiad plus poczęstunek bez biby
ja np. nie uznaje alkoholu na imprezach dzieci i tak tez będzie

Odnośnik do komentarza

Emi871208
Witam się i ja z nocnego karmienia. A już było tak fajnie ze przesypiala mi Natalka do 4-5 ciągiem nawet mi się cycki juz przestawialy a tu dupa blada, juz druga noc jak się tak znowu budzi,wczoraj miałam nadzieję że to jednorazowo ale jak widać nie. A w dzień tez ma problem żeby usnąć, choć dziś trochę udało jej się pokimac.
Co do becikowego to maja miesiąc na wydanie decyzji a pozniej do ostatniego dnia miesiąca muszą kasę wypłacić.
Mi córa tez się dusila,aż tak ze zaczęła mi przez ręce przelatywac pojechaliśmy najpierw obok do przychodni żeby ją lekarz zobaczył ale mówił ze on tam nic nie widzi jest wszystko ok, może się zachlystnela i tyle, ale jak wróciliśmy po 2 h sytuacja się powtórzyła to juz do szpitala pojechaliśmy, 2 dni na obserwacji zostałysmy,a na wyjście usłyszałam ze noworodki tak mają i tyle! No super sobie pomyślałam!
A czy któraś z was korzysta z monitora oddechu? Ktoś coś może polecić? Z tego co czytałam najlepsze są takie do pieluszki przypisane?
A karuzela u nas niestety taka nakręcona baby ono do łóżeczka turystycznego.
Pozdrawiam wszystkie mamuski

Emi, polecam monitor oddechu Snuza Hero. Jest bardzo mały i poręczny. Dziecko ma go zawsze przy sobie. Przyczepia się go do pieluszki i włącza jeden przycisk. Żeby wyłączyć klika się dwa przyciski na raz. Kupiliśmy używany na allegro za 200 zł, bardziej dla własnego spokoju, bo gdy nasz Antoś śpi, to potrafi nawet nie drgnąć. Na początku, gdy tak mocno spał, to co chwilę sprawdzałam czy on oddycha. Wiem, że to już lekka paranoja, albo przynajmniej nadopiekunczość :) Bezdechy się u nas nie zdarzyły. Przy zachłyśnięciach mlekiem i tak reaguję szybciej niż monitor oddechu. Snuza liczy oddechy w ciągu minuty. Jeśli jest ich za mało, to najpierw wibruje, a potem włącza się alarm. U nas wibracja włączyła się kilka razy przy jedzeniu, gdy Antek jadł tak łapczywie, że zapomniał oddychać.

Cały czas staram się was nadrobić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Ania1009 My jeśli już wogole będziemy chrzciny robić to właśnie Na Wielkanoc. :) u nas bez przyjęcia dlatego że nie stać mnie na zaproszenie najbliższej rodziny moja mama ma 10 rodzeństwa i trzymamy się bardzo blisko więc ze wszystkimi robi się 50 osób. Będziemy tylko my nasi rodzice i chrzestni.:)
A co do fb to proszę bardzo chętnie -Milena Pawlicka :)

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

Blanka -no tak olac-bo wyjscia nie ma ale to jest naprawde cios w serce jak mnie syn pyta dlaczego jest tak jak jest i widze zal w jego oczach
dla dzieci wiele razy udawalam ze jest ok by tylko mialy dziadkow ale nawet to nie pomagalo wiec jestesmy sami tzn moja mama jedyna ktora pelni funkcje babci
Przykro jak cholera ale co zrobic -trzeba zyc z dala od falszywcow

ekspres mam dolce gusto -mega fajny juz drugi bo inny model -polecam !

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za miłe komentarze na temat fryzury :)
jeszcze się przyzwyczajam. Denerwuje mnie grzywka bo się jakoś po tym farbowaniu nie układa i spada mi na oczy.

weronika.95
O siwa myślałam o Tobie jak tam podróż z małą :) jak zniosła lot samolotem? Musiałaś ja trzymać na rekach czy mogłaś wsadzic do fotelika i przypiąć pasami? Jak ja karmilas? Bo jesteś na mm z tego co pamietam. Chciala bym sie wybrać właśnie z Erykiem samolotem do Polski ale jestem w tym temacie kompletnie zielona jak to wszystko wygląda :) jak znajdziesz troche czasu chetnie dowiem się jak to u was wyglądało i jakimi liniami lecialas :)

Weronika - polecam podróż jeśli karmisz mm. Z cyckiem byłoby ciężko.
Do Polski leciałam z przesiadką w jedną i w drugą stronę i dwa razy udało mi się wejść na pokład z fotelikiem (ale to tylko zasługa miłej obsługi Lufthansy i fartu, że obok mnie było wolne miejsce - chociaż raz pan wydrukował mi nowy bilet ze zmianą miejsca bo sprawdził gdzie na pokładzie są dwa obok siebie wolne więc bardzo miło z jego strony).
Normalnie jeśli chcesz lecieć z fotelikiem to musisz zapłacić za to miejsce cenę jak za dziecko do 12 roku życia (w różnych firmach inne stawki).
Wyczytałam, żeby podawać dziecku wodę, mleko lub smoczek w trakcie startów i lądowań żeby zmusić do przełykania śliny (ciśnienie w uszach).
Za pierwszym razem tak zrobiłam a później spała. Nie płakała więc jej nie budziłam żeby poić niepotrzebnie.

Poradziłyśmy sobie same (raz byłam zła bo ludzie patrzyli jak sobie baba poradzi jedną ręką - w drugiej trzymając dziecko - wyciągnąć bagaż podręczny z luku :/ i nikt nie pomógł)
Ogólnie polecam :)
Motywacja żeby zobaczyć się z rodziną była większa niż obawy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

Emi871208

A czy któraś z was korzysta z monitora oddechu? Ktoś coś może polecić? Z tego co czytałam najlepsze są takie do pieluszki przypisane?
A karuzela u nas niestety taka nakręcona baby ono do łóżeczka turystycznego.
Pozdrawiam wszystkie mamuski

Ja polecam Angel Care.
Kupiliśmy w trzecim dniu w domu i od tamtej pory "śpię" bo w szpitalu ciągle sprawdzałam czy Lena dycha. Wiem paranoja ale mój brat i siostra zmarli przez bezdech i mam lekkiego bzika na tym punkcie.
Wszędzie z nim jeżdżę, do Polski też ostatnio zabrałam mimo że karton zajmował mi pół torby. Inaczej bym nie spała 2 tygodnie.
Jedna płytka którą wsadza się pod materac - bardzo czuła wbrew pozorom - i niania elektryczna w jednym.
Nie robi niepotrzebnych alarmów. 20 sekund jedno piknięcie, kolejne 5 i alarm.
Nie jest tani ale może z drugiej ręki uda Ci się znaleźć - bardzo polecam!
http://www.ceneo.pl/1169042

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

siwa, gosia83, niessia, monikalina, joasiagWszystkie dzieciątka cudne, tak jak i mamusie:)
Ja wieczorem zaczynam czytać forum i w mig zasypiam, a już o pisaniu nie wspomnę, zresztą nie mogę nadążyć bo w ciągu 24 h przybyło 17 stron, wow:)
A u nas karmienie dalej co 3 h w nocy, mimo dokarmiania bebilonem, i małemu chyba jeszcze doszło atopowe zapalenie skóry to podobno się łączy ze skazą, a matka już chyba suchy chleb będzie jadła, bo małego coś uczula w moim mleku i już coraz bliżej jestem skłonna przestać karmić, ech. Dzisiaj kupiłam oilatum - krem bo po nim ładnie znika, całe 40 zł w aptece, byleby tylko małemu pomogło, bo chyba go skórka swędzi na twarzy i jest taki niespokojny. Dziewczyny czy zdarzyło wam się, że maluszki wypluwały butelke z pokarmem płacząc przy tym, to chyba znaczy, że się najadł, chociaż nie zjadł dużo bo 60 ml, już nie wiem o co chodzi z tym moim szkrabem.
A co do głupich komentarzy to się nie przejmujcie, zawsze się znajdzie ktoś wredny.

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

catarisa u nas póki co spokój. Miałam fart, że wróciłam w poniedziałek bo lotniska już zamknięte, stan wyjątkowy ale to już pewnie wiecie.
W telewizji o niczym innym nie mówią. Puszczają na okrągło te same filmiki (dokładnie te same widziałam na tvn24.pl)
Na szczęście do Paryża mam 660 km :) więc jesteśmy spokojni. W razie czego uciekamy do domku w górach.
Mój mąż stwierdził, że tam arabowie nie dotrą bo są zbyt leniwi żeby pod górę wchodzić :D hehe
Poza tym mój mąż był 5 lat w wojsku snajperem więc z jednej strony się cieszę bo nas ochroni ale gorzej jak go powołają jeśli dojdzie do wojny. Już się głupek cieszy że ich powybija :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...