Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

wiruśka ja w zeszła niedziele tez chwalilam dziecko ze nie ulewa I załatwił szwagra :p i tak wszystko się zaczęło :D

My mamy karuzele hmm sama nie wiem jaka to :D u nas już wisi ale często ściągam i zostawiam tylko pozytywne z szumem morza i śpiewem ptaków :) a Witek zaczyna interesować się zabawkami cieniami światłem :) ogląda się za pawie piórami za żółtym ptaszki em i za misiem pozytywką zaczepionym do łóżeczka :)

Kupiłam herbatke hippo z kopru. Jak zacznie szaleć z jedzeniem dam mu po prostu co by Go ból brzucha ominął. :)
A karmienie nie częściej jak co 2/3 godziny żeby strawic zdążył.
Zauważyłam tez ze jak pije sok jabłkowy kupa ładnie idzie :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza
Gość Wrzesniowka 2015

Witam,czytam was ciagle tylko sporadycznie sie udzielam. Odnosnie ulewan czy tych chlustan co opisujecie. Poradze Wam cos z doswiadczenia. Pierwsza corka tak mi ulewala ze az nosem wszystko jej lecialo. Dramat, tez srednio na wadze przybierala. Bylo nawet podejzenie refluksu bo do roku czasu mi tak rzygala. I gastrolog nam polecil bez recepty BEBILON NUTRITION taki proszek. Dosypuje sie do mleka jak juz dzidzia zje to w szybkim tepie robi sie taka "galaretka" w brzusiu i juz nic nie uleje. U nas lepiej sie sprawdzilo niz te wszystkie mleka AR bo pozniej nawet do zupki czy deserku dodawalam. A jesli chodzi o nasze male dzieciaczki to przy dodaniu do mleka lepiej do butelki wlozyc smoczek z wieksza dziurka bo to troche geste jest. I trzeba szybko zjesc,bo wtedy "galaretka" juz sie zaczyna robic w mleku. Ja napewno to zakupie jesli moja mlodsza tez bedzie tak ulewac. Poki co "odpukac" nie ulewa. Pozdrawiam i dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za inf o hustawce,a bujaczek jaki Masz? Ja w domu mam stary model fishera ale taki z wibracjami.chcialabym cos nowoczesniejszego co sako sie buja i ma jakas spokojna melodie.
U mnie synek tez maruda dzis. W koncu dalam espumisan i pierdzial jak stastary-czy to po lekarstwie?czy tak zagazowny byl?mi lekarz powiedzial ze dzialanie espumisanu widacpo 4dniach,Nie od razu

Odnośnik do komentarza

Kurde a ja mam problem z odbiciami po jedzeniu młodego. Karmię mm i czasami jest tak że choćbym nawet godzinę czekała to i tak nie chce bekać po wypitej butli. A jak go położę to się biedak męczy i czasami zdąży ulać zanim go znowu podniosę. Męczące to jest bo wydłuża znacząco moje NIESPANIE w nocy i tracę już powoli cierpliwość:\

http://www.suwaczek.pl/cache/38411db991.png

Odnośnik do komentarza

My używamy karuzeli od około 4 tygodnia, nie wiem jaka to firma bo dostaliśmy w spadku. Ma kilka maskotek i pozytywkę. Szymek ją uwielbia, wodzi za nią wzrokiem, macha rączkami nóżkami, uśmiecha się a ostatnio zaczął nawet "gadać" do maskotek. No i najważniejsze moge go zostawić przy właczonej karuzeli a on potrafi gapić się na nią godzinę tylko musi być nakręcona.

Maminkaaa to normalne że dziecko po szczepieniu więcej śpi, mój tak miał jeszcze dwa dni po. U nas opuchlizny nie było ale wiem że czasami może się zdarzyć.

Chani widać że Jankowi bardzo się podoba:-) kurcze takie "mądre" już te nasze dzieciaczki się robią.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Tak wiec moze teraz zdarze cos skrobnac :)
Przepraszam ze nienodzywalam sie jakis czas ale bardzo sie ciesze ze nadrobilam was sprzed 3 dni, bo mialam male braki :)
Takze co u nas :
My karmimy sie tylko na kp, mleka mam pod dostatkiem ale juz nie odciagam chociaz chyba powinnam czasem choc troche bo mam czasem te cycki jak balone pelne.. Mam nadzieje ze dobrze robie nie odciagajac tego nadmiaru.
Co do tego czy kp jest czy nie ma u kazdej indywidulnej mamy to nie wiem jk to jest wiec wole sie nie wypowidac. Ja mialam nastawienie ze karmic piersia bede tylko i wylacznie, mleka "na wszelk wypadek " rowniez nie zakupilam.
Ciesze sie ze poruszylyscie temat karuzelek bo wlanie dzisiaj to mi wpadlo do glowy, ze moze przy tym bede miala chwile spokoju ..
Co do bujaczkow to nasze bujaczki ktore mmy (3!!! Nie wiem po jaka cholere) ale zaden na dlugo nie dziala.. Amelia najlepiej czuje sie na rekach. No ba! Ale szczerze wam powiem tak jak wczesniej mnie to bolalo tak teraz sobie tlumacze ze Mala Mel nie bedzie malutka przez cale zycie, a te chwile co spedza na rekach to sa dla mnie przecudowne i nie chce z tego rezygnowac chocbym miala poZniej zalowac , bo nie bede bo ja ja uwielbiam nosic !..
Doszedl do nas cebion ! Podalam Amelii 6 kropel nalyzeczce wymieszlam z mOim mlekiem mam nadzieje ze iej przejdzie, chociaz powiem wam ze ostatnio to tak mi pawiowala flegma ze wszystko bylo zarzygane, ale to dobrze.. Chociaz jej lepiej. U niej ten latar utrzymuje sie juz 4/5 tydzien. Ale co z tego jak lekarz ma w dupie ;( w czwartek idziemy na szczepienie (!!:() do innego lekarza (oby byl lepszy) to wszystko skonsultujy . Bo naprawde ktoras z was wystraszyla mnie tylmi plucami ;(((
Co do mezow, partnerow i innych gatunkow. Ja musze mojego pochwalic bo jest naprawde SKARBEM !! Fakt faktem wkurza
Mnie czasem niemilosiernie i ma swoje pdchyly, ale po ciazy i po porodzie zdecydowalam sie i podjelam decyzje o slubie , taka 100% . Jakbym mogla to bym teraz dzis to zrobila. Cywilny bo cywilny ale slub :) a na koscielny trzeba niestety nazbierac :)
Byl tez temat pampersow,
My uzywamy pampki 2ki z aldika, jezeli ktos ma okazje wyprobowac :) chyba ze sa inne niz te tutaj ale ja wole nawet te aldikowe niz org pampers ! Sa cieniutkie lekkie, fakt Ze jak sie zesika to nasiaknie ale staram sie co 2/3 h jej zmieniac , jak zrobi kupe przebieram od razu(tez temat przewiniety).
Amelia to delikatna dziewczyna, byle co i juz cos tam ma
Poddalam sie dziewczyny, i smoczek stal sie Amelii najlepszym przyjacielem, a ja mam manie kupowaniansmoczkow. Kazde innego ksztaltu wygladu firmy i roznych pierdol. Smokomania u mnie sie stala :)
Najgorsze jest dla mnie odbijanie w mocy, bo mi sie wydaje ile bym niensiedziala to ona zaraz uleje, chociaz jej sie to w nocy o dziwo nie zdarza..;(
Obiecuje czesciej sie odzywac !

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Okropna pogoda dzisiaj brrr.
Karuzelke mamy z baby one Jaguś dostała od babci. Ma bardzo fajne kolory bo są na niej pszczółki i biedronki zwracają uwagę dziecka natomiast jest nakręcaną i co dla niektórych może być atutem bo nie trzeba kupować baterii to ja jednak wolałabym taką którą mogłabym nastawić na odpowiedni czas a nie co po chwile muszę podchodzić i nakręcać. Najpierw wkładałam karuzelę do łóżeczka na chwilę i obserwowałam jej reakcję jeśli widziałam chodź odrobinę irytacji to ją wyciągałam bo to nie był widocznie jej czas. Przyszedł czas że mała zrobiła wielkie oczy i na twarzy pojawił się uśmiech no i teraz karuzelę już uwielbia. Tak samo z matą czy książeczkami każde dziecko rozwija się indywidualnie trzeba sprawdzać i obserwować reakcję malucha bo jedne rozwijają się szybkie inne wolniej natomiast nic na siłę.

Dzieciaczki są prześliczne wszystkie bez wyjątku. Patrzyłam na te Wasze zdjęcia i uśmiech sam nachodził mi na usta bo tak miło obserwować jak one szybko rosną i się zmieniają.

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_37714.jpg

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_37715.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Catarisa, tak, ta reklama jest irytujaca.

A mnie moje dziecię dzis co 1,5-2 godziny budzilo w nocy. I to na jedzenie. On mnie czasami wykończy! Ale tak sie chyba do 6 rano najadł, ze teraz od 4 godzin nie jest glodny.

Karuzelę mam nakręcaną z pozytywką. Bardzo ją lubi. Ładnie ćwiczy pod nią obroty główką, bo ma swojego ulubionego w niej misia.

Właśnie stwierdziłam że Stasia usypia wiertarka udarowa. Sąsiad pod nami ma remont i naparza w ścianę a ten mi usnął. Sam w dodatku!

Jeszcze u siebie zauważyłam jedną rzecz. Odnośnie leżaczków. Nie wiem jakie duże je macie, bo ja mam taki prosty w budowie wiec mi się mieści, ale do czego zmierzam. Stasiu srednio lubił na nim siedzieć, ale od pewnego czasu leżaczek kładę na kanapie i jest o niebo lepiej. Zapewne więcej widzi, a i ja mam wygodniej. Noi nie domaga się teraz trzymania na rękach- co jest dla mnie ważne.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

Anuszkak dobre z ta wiertarka, słodko spi :) sprawdze w następnym tygodniu czy wiertarka działa u nas jak beda montować nam rolety do ścian ;)

Catarisa, mała przeslodka i jaka juz duza :)

Moj bobas tez sie dzis budził cześciej na jedzenie w nocy, zastanawiam sie o co chodzi, moze to ten sławny skok rozwojowy? W sumie terminowo by sie zgadzało bo w czwartek stukną mu 4 tygodnie a w brzuchu posiedział o 10 dni za długo :)

Słuchajcie, musiałam wymienić wanienkę :P kupiłam na wyprzedaży w mothercare, piekna niebieska wanienkę, ale jak moj wielki syn sie rozciągnie to sie w niej nie mieści :P wiec dzis mi przyszła porządna wanna 102 cm! :D chyba zostanie z nami na dluZej :)
Czy wam położne na wizytach mierzą dzieci? Bo moj miał 63 cm jak sie urodził i zastanawiam sie ile teraz moze mieć bo jeśli chodzi o ciuszki to przenosimy sie pomału na 68 hahaha

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

my niestety po ciężkim wieczorze usypiania:( Mały mało spał a walczylismy z nim do 24, z karmieniem co 1 h. myślałam że wydoił mnie całkowicie a on dalej ryk.podałam wodę, ale nic to nie dało. resztka sił przystawiłam go ostatni raz do piersi pomlaskał chwilke i usnął snem kamiennym do 5:30:)
teraz jeszcze drzemie ale jak się obudzi to lecimy na drugi spacer w jego życiu , tym razem sami. ciekawa jestem jak sobie poradze ze schodzeniem na raty z wózkiem dzieckiem i psem:D
i musiałam obciąć mu pazurki bo miał dłuższe od mamusi:D a mimo ze ma 2 tygodnie łapie juz smoczek i wyciąga z buzi i uwielbiba masować lub boksowac mamine piersi:)
w ogóle jest bardzo silny bo od 4 doby trzyma głowkę w powietrzu, teraz jeszcze trochę mu leci i trzeba asekurować ale i tak szybko mu to idzie....mój mocarz:*

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

Catarisa Ślicznie Jagódka wygląda <3 i jakiego ma fajniutkiego kurczaczka malutkiego łabędzia :) Duża już mi się wydaje? Nasza Julka wazy już 5,015kg i miesci sie w rozm. 62 od jakiegos czasu. <br /> banana gratulacje! To kiedy ślub?
anuszkak my tez stawiamy lezaczek wyżej. Czasem na stole kiedy jem śniadanie Julka wtedy patrzy na mamę jak je :) a czasem tez na sofie i wtedy wyglada na zadowoloną :) Chociaż nic nie będzie dla niej lepsze niz noszenie na rączkach wtedy jest w 7 niebie :)
My namy dwa modele lezaczkow/bujaczkow jeden Bright Starts comfort&harmony i ten jest taki jakby dosc głęboki a drugi to bardziej typowy leżaczek bo mloda lezy bardziej plasko i mozna go zablokowac tak zebb sie nie bujala, nie pamietam jaka to firma ale jakas wloska, kupilismy uzywany na olx bo mial byc na wyjazdy ze wzgledu na to ze sklada sie na calkiem plasko i powiem wam ze ten wlasnie bardziej mi sie podoba pod względem funkcjonalnosci i tego ze Julcia jest wygodniej ułożona w przeciwienstwie do bright starts gdzie tak lezy ze ma przykurczoną glowke.

Odnośnik do komentarza

A tak w temacie bujaczkow to bylysmy dzis u ortopedy na nfz wszystko super ale zanim wyszlysmy z domu Julcia zrobila kupę po pachy ... ba!! nawet po szyję :) tak ze bujaczek tez zostal sponiewierany :D na szczescie mialysmy 25 minut w zapasie wiec moglam msla pod kranem umyc bo inaczej nie dalo by rady. Będę musiała caly bujaczek uprac.
Ortopeda stwierdzil ze wszystko ok, dal skierowanie na usg bioderek ale terminy oczywiscie beznadziejne, koniec listopada! Na szczescie dzis mamy usg w luxmedzie. A ja teraz w nagrode za ten mega obsrany poranek siedze dobie na kawusi i ciachu :) Julcia oczywiscie zadowolona spi jak aniolek :*

Odnośnik do komentarza

U nas noc tez dziś ciężka. Młody co karmienie bunt spać iść nie chciał. I od rana tez dopiero zasnął. Wiecie przestałam go do odbijania podnosić i dziś ani razu kropli mleka nie zwrócił! Chyba przestanę go odbijać i przy tym cycki się ca chwile nie domaga!

Ciuszki nosimy na 62/68 typowe 68 za duże. Kilka większych 56 tez jest dobrych ale zwykle rękaw 3/4 a nogi w spiochach za krótkie :)

Karuzele mamy no name. Z pozytywką lampka ptaki ćwiekami wodospad leci bethowen gra :D
Pod liśćmi wisi biedronka pszczółka motyl słoneczko. ..Mały juz wodzie za nią wzrokiem :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Jagodkajaka juz panna ;) śliczna dziewczyna ;)
Joanna89Jak czytam o Twojej Laurze to jakbym damska wersje mojego synka znalazła. Od początku tez zasypia sam w łóżeczku, praktycznie nie płacze, tez jakies ulewania, krostki sie pojawiły, ładnie śpi i lubi spać na brzuszku- Jaka Laura ma pozycje jak śpi? Wyciąga nóżki i typowo na płasko ? Bo mój mały śpi z nożkami podkurczonymi jakby opierał sie na kolanach ale plecyki siła rzeczy zgięte? Boje sie zeby to na kręgosłup złe nie wpływało, ale jak mu wyciągnę nóżki to czar pryska i sie budzi a uśmiech zamienia sie podkowę :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...