Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Joanna u nas butle Tommee tippee, dobrze, że były w gratisie do laktatora bo ja kupiłam Avent ale smoczek w nich jest twardszy i moja córa nie chce go i woli te pierwsze :)
Agnieszka82 mam do noska aspirator, mam nawet inhalator tłokowy do którego dawałam sól fizjologiczną i teraz chciałam spróbować Amol bo sól nie działa ale Amol jest na bazie alkoholu i się zastanawiam. Nie mam tu dostępu do naszych medykamentów i chciałam jakieś domowe sposoby wypróbować.
Blanka1212 kupy mogą być po każdym karmieniu, dziś nawet o tym czytałam :)
a u nas kupa co dwa, trzy dni i nie podoba mi się kolor, chyba to nowe mleko mm które kupiłam bo robiła wcześniej musztardowe a teraz takie brązowo zielone :/
aaa i też mamy czerwone plamki na potylicy, zauważyłam jakieś dwa tygodnie temu jak zaczęłam ją na brzuszku kłaść ale póki co nie znikają.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nhdge4c9yyzh3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dd3m1ocra.png

Odnośnik do komentarza

O matko dziewczyny! Myślałam, że będę ryczeć dziś na szczepieniech jak bóbr! Juleczka tak płakała, że już sama nie wiedziałam co robić żeby jej ulzyć :( bedactwo malutkie. Jedyne co zadziałało to karmienie. No naprawdę takie przeżycie to było dla mnie jak zmiana wenflonu w szpitalu, wtedy tez myslałam, że pozabijam te położne, maleńka miała aż 4 wkłucia, bo nie mogły znaleźć żyły.
U nas katarek pojawia się od ulewania dlatego czasami oczyszczam Nosefrida, ale pediatra zalecił, żeby tego zbyt często nie robić, bo dziecko może się rozleniwić i samo nie będzie miało odruchu kichania który służy mu do oczyszczania noska własnie. U nas póki co jest ok, nic złego się nie dzieje.
Jeśli chodzi o butelki to u nas nie ma problemu z żadną mamy avent, lovi i medela calma i wszystkie małej pasują, smoczki ostatnio tylko kupiłam BrBrown's takie ortodontyczne od 0-6 mc i jakoś chyba ich nie lubi bo pluje nimi :)

Odnośnik do komentarza

Blanka moja tez ma takie plamki z tyłu główki i w szpitalu neonatolog mówił że to normalne i znikinie. Juleczka ma też naczyniaka na czółku i podobno to też znika więc póki co nie będę panikować, a jesli zostanie to trudno, będziemy najwyżej nosić grzyweczkę....
hi hi rozmarzyłam się :) te kiteczki kucyczki kokardeczki ojejej :) ach i och :) kiedy to będzie!

Odnośnik do komentarza

Mycha88, u mojej katar trwał 3-4 dni a teraz tylko 'twardsze' gile wyciągam fridą, ale takie żółtawe.

Joanana, może inne mleczko? Ja karmię piersią i dokarmiam Hipp bio combiotik, narazie jest ok, ale to już nasze 3 mleko, w każdym coś nie pasowało. Daję też Delicol. I te prężenie się nie jest przy każdym karmieniu... Dziwne

A z tymi plamkami na główie, to pewnie mogą być naczyniaki, moja starsza córa ma we włoskach - na potylicy, nie zniknęło póki co (2 lata).

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny!
Ale tu stron przybylo!!! kurcze chcialabym Was nadrobic, ale nie mam jak :)
Jak tam Wasze malenstwa? Gaworza juz? usmiechaja sie?
Bo moj juz sie usmiecha i gaworzy, jak ten czas leci. Juz jest taki coraz fajniejszy :)
Ostatnio na jego brodce pojawily sie krosteczki, nie wiem czym to jest spowodowane, lekarz powiedzial, ze moze byc od sliny, zeby sie tym nie przejmowac, jak dziecko nie goraczkuje i nie ma zlego samopoczucia to wszystko jest w porzadku. Dodam, ze karmie mm i raz daje mu butelke mojego mleka (niestety wiecej nie moge, bo maly nie ssie mi piersi i mleko zanika).

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_37695.jpg

http://s2.suwaczek.com/201508281756.png
28.08 ch cc Alan waga 2950 i 48 cm godzina 8:17 rano

Odnośnik do komentarza

Nieesia
Wiem co czułaś miałam dzisiaj to samo płacz na końcu nosa...
Jeśli chodzi o misia szumisia u nas działa. Sam miś mi się nie podoba, ale jego wnętrze tak, bo działa. U nas jak nie ma misia to działa też suszarka z yt link pod postem, ale konkretnie ta inne szumy nie działają :-) Oczywiście prawdziwa suszarka też działa cuda :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv099vvj7ylq8gte.png

Odnośnik do komentarza

AniaCNY Jaki fajniutki Twój Alanek i tak słodko się uśmiecha.
szusterka moja Julka też ulewa czasem nawet 2 godz po karmieniu jej sie zdarza. Lekarz nie mial niestety zadnej rady. Powiedzial tylko ze byc moze sie przejada i musi nadmiar jakos usunąc z zoladka..hmmm no ale skad ja mam wiedziec ze juz sie najadla jesli co chwila pokazuje ze jest glodna.

Ktoras z was pisala o książce "Język niemowląt" wczoraj sobie kupilam i chyba zacznę stosować stamtąd rady zobaczymy moze to zadziala.

Odnośnik do komentarza

monikalina

Dziś jakaś marudna ta moja córka. Śpi od 18, ale chyba ją przebudzę, bo chyba rozespała się na dobre,a gdzie kąpieli i karmienie. Znowu będę musiała w nocy laktatora używać.

U mnie to samo.. marudna dzień jak nie wiem.. non stop placz- mamy nawrót kolki niestety ;( dałam sab simplex a nie espumisan i modle się żeby pomógł.. Mała spala tylko godzinę na spacerze, a potem od 16.30 do 19 i trzeba było budzić do kapania, bo jadła ostatnim razem o 14.30.. żeby to jeszcze zwiastowalo spanie nocne, to by było dobrze, ale znając moje dziecko to będzie spać do 1, a potem do 4 pójdą w ruch kołysanki i nic nie zadziała :(

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

U nas dziś tak: spanie do 7.30 i potem pręż cały czas aż do 15.30 nic.gdyby nie spacer to w ogóle by nie spał. .po spacerze musiałam o 19 na jedzenie i kąpiel obudzić. Nakarmiłam, dwa razy młody chlusnął I teraz mam nadzieje ze juz kima na dobre.
Pi południu nie jadl 5 godzin ostatni raz o 14 jak chce to umie wytrzymać a nie się nachlapac i potem jest jak jest.

Lila na antybiotyku :/ całe szczęście oskrzela i krtani czyste.antybol zapobiegawczo .taki tylk o co 1 raz dziennie się podaje. Dostała dziś pół dawki a potem po ćwierć przez 4 dni i amen.

Dziś w akcie desperacji na gotowałam kocioł rosołu którego nie lubię ale mam nadzieje ze młody po tym nie będzie krzyczał.

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,wiem ze juz pisałyscie ale nie mam kiedy szukać....
Mozecie wypowiedziec sie na temat tych lezaczków/bujaczków, no własnie pełno tego juz nie wiem co lepsze a maly non stop chce ne rekach. Co lepsze? bujak?lezak?hustawka? no i w których jest ta pozycja półleżaca- bezpieczna dla 3tyg.noworodka?
Bede b. wdzieczna za jakąkolwiek inf.

Odnośnik do komentarza

O Boże a ja znowu się doję:)
Czy po użyciu laktatora Wasze sutki są też takie ogromne?
Dziewczyny czy Wy też dostawałyście macierzyński na raty, ja dostałam za końcówkę września, ale tak śmieszne pieniądze, że ja nie wiem jak będzie wyglądała cała wypłata, chyba na pampersy nie starczy. ZUS wypłaca to jako jedną pensje, np. pod koniec miesiąca tak jak dostawałyście z pracy, chyba muszę do nich zadzwonić i się zorientować kiedy będzie normalna pensja, może dopiero za 30 dni?
Mój mały dzisiaj prawie przespał cały dzień w leżaczku, byliśmy na spacerku bo złota polska jesień u nas a na kolacje zjadł 150 ml mojego odciagniętego mleczka, mały głodomorek. I załatwiałam becikowe, na szczęście nie jest tego dużo, same oświadczenia i wniosek, ksero robią na miejscu, a pani w MOPSie wszystko nam wyjaśniła.
Wizyta u gin. też udana, wszystko ładnie sie zgoiło po nacięciu i można się przytulać z mężem, nawet specjalne tabletki antyk. dla matek karmiących nam pani dr. przepisała. Pani dr. mnie poinformowała, żeby na razie intensywnie nie ćwiczyć, bo wysiłek fizyczny zmniejsza laktacje, i w ten dzień co się ćwiczyło, to dzidzia może nie chcieć cycusia, wiedziałyście o tym? Jakieś lekkie ćwiczonka można wykonywać, a ja tak chciałam poćwiczyć z Mel B:(

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Agnieszka super że udało się wszystko załatwić a z macierzyńskim to dziwna sprawa mi wypłacili normalną pensję tzn 80% bo tak zadeklarowałam.
Wow 150 ml to chyba całkiem sporo! I nie ulało się nic ? Moja Julka gdyby tyle na raz zjadła to połowę chyba by zwróciła :( czasem jak tak ulewa to az szkoda mi tego ,mojego mleczka szczególnie że ostatnio coraz słabiej chyba bo po dłuższej przerwie ( 6h) udalo i się w 25 min ściągnąc 120 ml mleka. To chyba mało ?? a mam laktator medela swing więc raczej dobry sprzęt..

Odnośnik do komentarza

szusterka
U nas dziś tak: spanie do 7.30 i potem pręż cały czas aż do 15.30 nic.gdyby nie spacer to w ogóle by nie spał. .po spacerze musiałam o 19 na jedzenie i kąpiel obudzić. Nakarmiłam, dwa razy młody chlusnął I teraz mam nadzieje ze juz kima na dobre.
Pi południu nie jadl 5 godzin ostatni raz o 14 jak chce to umie wytrzymać a nie się nachlapac i potem jest jak jest.

Matko, kochana, jakbym słyszała o moim dzisiejszym dniu! Z tym, że różnica taka, że Marcysi się ulewa sporadycznie.. ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca, bo znając moje szczęście jak powiem, że dziecko nie ulewa to jutro się to zacznie..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...