Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Moja lista jest jeszcze z czasów karmienia Lilki i moja szwagierka tez się do niej stosowała przy 3 dzieci :) Moja córa kolek nie miała jej dziewczyny tez :)
Ja zjadam orzechy włoskie i nic się nie dzieje pomidory tez wciąga w granicach rozsądku jajka sery białe żółte wędzone ale białe. Jak narazie sensacji u nas nie było a i 2 śliwki połknęlam bo juz nie mogłam wytrzymać i tez gładko poszło myślę nawet ze kupa lepiej idzie :)

Chciałam dziś wystawić małego na balkon a wichura ze sok.
Myślicie że jeśli byłam już z małym na kilku wyprawach samochodem do toreb trzeba było donieść nosidło /czasem bliżej czasem dalej/ mogę pominąć werandowanie? Dodam że byłam w najgorszej pogodzie ... po akt urodzenia I wczoraj byliśmy u prą babci co prawda wysiada łam pod blokiem ale jednak przejść musiałam :)

Witek poznał prababcie jutro jedzie poznać druga prababcie :)
I musze się pochwalić bo ze strony mojego M jest 17stym prawnukiem a z mojej strony 2gim :)

A powiedzcie mi jeszcze czy Wasze Maluchy tez w dzień jedzą częściej jak w nocy ? U nas noc jest gładka do świta nie 2 czasem 3 karmienia
Za to dzień co godzinę co 2 cycki. Noe wiem już czy się młody na jada.
Aaa i dałam mu smoka bo ciągnął mi cyc jak cielaczek :)
Choć ten smok za bardzo nie przemawia do niego ciągle min pluje i jak zaśnie tez się pozbywa :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Hej u nas właśnie zakończyła sie ostatnia wizyta (4) położnej-fajna babka i moja Emilcia wazy juz sobie 4120 g w nd. skończy 4 tyg czyli nieco ponad kg w miesiąc, a ja sie tak martwiłam czy ona z tego cyca dojada i sie najada a tu taka niespodzianka mała kluseczka:*

A co do karmienia to bardzo duzo sie zmienił w tej kwesti na przestrzeni kilku lat jakies nowe badania robili i wykazały one ze to nie dieta matki wpływa na kolki czy złe samopoczucie dziecka
Poza tym dietetycy nie zalecają eliminowania na wszelki wypadek konkretnych produktów (chyba że sama jesteś uczulona np. na mleko czy orzechy).
Ja w szpitalu dostałam do jedzenia kawałek pomidora kawałek papryki potem ogórka konserwowego była nawet zupa pieczarkowa, pierogi ze serem i jeden z truskawka - czyli jemy wszystko i obserwuj i taka dieta zeby jesć wszytsko ale sie nie zajadać danym produktem tylko po troszku chyba sie u nas sprawdziła bo młodej nic nie jest płacze jak jest tylko głodna i moze czasem przy kupce ale to naprawdę sporadycznie (odpukać!!)

Odnośnik do komentarza

Moje dwie znajome wcinały od początku karmienia brokuły i kalafior. I też wszystko ok. No ale każde dziecko inne. Ja tak eksperymentuje nie tylko dla siebie ale też dla małego żeby małowartościowego mleczka nie pił. Ale z brokułu na pewno na razie zrezygnuje, za blisko kalafiora to warzywo leży a jak widać Kubusiowi nie służy.
Tuska bardzo współczuję, trzymaj się dla Malutkiej.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Mi położna powiedziała ze kalafior i brokuł zakazany, jak i cala wzdymająca reszta czyli kapusty fasole grochy dla mnie bida bo to wszystko co lubię oczywiście zero smażonego i zero cutrusów truskawek i chyba tyle a żeby za ciekawie nie było poszłam dziś znów do lekarza przy okazji spacerku bo ten niby trądzik na który dostałam maść (zero efektów) i dostałam kolejne zakazy - zero białka przez 2 tygodnie, nie wiedza co małej jest co to za uczulenie , miała tylko na buzce a dziś rano cały brzuszek :(((
Nie wiem co to za dziadostwo

Odnośnik do komentarza

TosinaMama
Mi położna powiedziała ze kalafior i brokuł zakazany, jak i cala wzdymająca reszta czyli kapusty fasole grochy dla mnie bida bo to wszystko co lubię oczywiście zero smażonego i zero cutrusów truskawek i chyba tyle a żeby za ciekawie nie było poszłam dziś znów do lekarza przy okazji spacerku bo ten niby trądzik na który dostałam maść (zero efektów) i dostałam kolejne zakazy - zero białka przez 2 tygodnie, nie wiedza co małej jest co to za uczulenie , miała tylko na buzce a dziś rano cały brzuszek :(((
Nie wiem co to za dziadostwo

Moj syn tez ma takie krosteczki,jeden lekarz powiedzial ze to potowki,a wczoraj dowiedzialam sie ze byc moze to alergia,dostalismy skierowanie do alergologa i recepte na bebilon pepti-dla dzieci ze skaza bialkowa.Dzisiaj oprocz policzkow krosteczki sa po bokach glowki i na czole....Ja mam ograniczyc mleko i produkty pochodne i obserwujemy...

http://s6.suwaczek.com/201509045378.png

Odnośnik do komentarza

Tuśka88, serce mi rozwala za każdym razem jak wylewam mleczko. Ale walczę...

Co do badań zrobiłam tylko morfologię i testy wątrobowe, powiedziano mi, że inne badania z krwi w kierunku alergii nie mają teraz sensu bo trwa stan zapalny. Można robić jak jest się 'czystym':)

A jak Twój stan? Poprawa jest?

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Ja kalafiora nie jem ale brokuły uwielbiam i robię zupe brokułową lub jako dodatek do mięska. Na sczeście małemu nic po tym nie jest.

Byłam u pediatry z wynikami bilirubiny i stwierdził że to przedłużająca się żółtaczka noworodkowa wywołana pokarmem. Dostaliśmy skierowanie do przychodni patologii noworodka żeby sprawdzać czy bilirubina będzie spadać. Na szczęście nie muszę odstawiać Szymka od piersi, mam mu tylko podawać do każdego karmienia 20 ml wody żeby szybciej wyplukać tą bilirubine.

JustiSia wiem o czym piszesz ja jak wczoraj zobaczyłam tą ogromną igle w rączce mojego szkraba to myślałam że porycze się razem z nim.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dopiero udało mi się nadrobić zaległości w czytaniu
Strasznie się u Was dużo dzieje, a forum stało się niezłą skarbnica naszych doświadczeń.
Janek ma już 1,5 tyg. Zaaklimatyzowalismy się w domu. Jest spokojnym dzieckiem, głównie śpi i je. Lekarze na porodówce stwierdzili, że jest przenoszony, a waga wynika z witamin jakie jadłam. Byłam pod stałą opieką ginekolog i chodziłam na ktg i gdyby poród się nie zaczął to wywołali by dopiero 10 dni po terminie. Wit. Brałam z zaleceń gin. Urodziłam 6 dni po, siłami natury chłopaka 4,5 kg. Lekarze byli mocno zdziwieni i mi gratulowali. W szpitalu na Inflanckiej pojawilam się po północy (najpierw nie przyjęto mnie w św Zofii), urodziłam 20:45 następnego dnia. Nie dostałam znieczulenia, straciłam prawie litr krwi. Dużo by opowiadać, ale cieszę się, że to już za mną.
Strasznie współczuję wszystkim walczącym o pokarm. Ja mam go sporo, przez chwilę walczyłem z nawałem, teraz się chyba normuje.
Jeśli chodzi o płacz i bezcenne noce, czuję, że wszystko przede mną.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgo7escgqmhxi0.png

Odnośnik do komentarza

Mariia
Karola6
Czy ktoras z Was uzywala windi, tego katetera? Interesuja mnie opinie na ten temat. Moje dziecie nie puszcza bąkow i przez to cierpi. A i z kupa tez problem.

Karola6 używałam tego karetera , ale u mnie nie zdał egzaminu, dostałam od lekarki takie cieniutkie rureczki do krecenia w pupce u Malego jakby sondy i one rzeczywiście pomogły.
A my musieliśmy przejść na częściowo na mm, mój Synek bardzo mało przybieral. Jak się okazało zjadał ok.50 ml, a powinien ok.120ml. Także gdyby nie polozna to pewnie zaglodzilabym biedaka.
Dziewczyny, czy któraś z Was używa mleka Enfamil i jakie polecacie?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj na bioderkach bylismy okazuje sie ze jedno sie juz w pelni wyksztalcilo a drugie nie i musimy wkladac pieluxhe tetrowa do gatek ehh maly wyglada jak zapasnik sumo:/ wczoraj bylismy w ogole pierwszy raz u pediatry maly przybral przez te 10 dni - 500 g wynik super, ale biorac pod uwage wage urodzeniowa to i tak za malo jest za tydzien znow do wazenia. Alr np pani dr twierdzila ze to nie do konca jest normalne jak maly robi duzo kup w ciagu dnia i oczywiscie sugerowala mi zmiane diety juz ibtak za przeproszeniem gowno jem injeszxzw sie czepiaja:/ a dzisiaj znow bylo duzo kup wrrr wykonczyc siw idzie

Odnośnik do komentarza

My uzywalismy katetera i u nas się sprawdzał
Wcześniej trzeba masować brzuszek albo nóżki do góry podnosić tak jak w czasie zmiany pieluchy tylko ciut wyżej i bliżej brzuszka
Żeby gazy się zebrały
Ale myślę zw to właśnie Bardziej na te Gazy i uwolnienie Kupki niż na kolke jak napisali na opakowaniu

Ja słyszałam.że enfamil to świetne mleko na pierwszym miejscu razem z Hipp
Od wielu moich koleżanek karmiących mm, pediatrow i położnych i że najbardziej składem zbliżone do pokarmu mamy

Odnośnik do komentarza

siwa nie martw się nie jesteś sama, u nas w dzień do południa zwłaszcza mały wymaga ciągłej uwagi, gdy zaczyna płakać po raz któryś, a jest najedzony, przebrany i odbity, to zaraz do niego nie lecę, bo wiem, że chce tylko przy cycku poleżeć, więc dzisiaj sprawdziłam co zrobi, rozwył się na chwilę jak stare gacie, chciałam dać mu smoczka ale nie chciał, minęła chwila i sam się uspokoił i cisza, siedział sobie grzecznie w w huśtawce, pociumkał w końcu smoczka i zasnął, mały cwaniak.
W nocy też się co godzina budził na cyca i siedział następną godzinę, a cycka traktuje jak uspokajacza bądź usypiacza i położna mi powiedziała, że sama go tak rozpieściłam, ale skąd miałam to wiedzieć skoro to mój pierwszy dzidziuś i chyba ostatni, więc na noc dokarmiam mm i co... przesypia 3 h, ale po mm szuka cycusia i chce się na nim uśpić.
A co do kąpieli to my się kąpiemy codziennie, tak koło 19.00, karmienie i lulu, mały szybko zasypia i śpi tak do 24.00, później to już różnie. Mały zaczął się do tego przyzwyczajać i jest to dla niego pewien rytuał, kąpiemy się codziennie, bo od niedawna chyba mu się spodobało bo przestał płakać podczas kąpieli.

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny do którego tygodnia trzeba zrobic usg bioderek? Dostalismy skierowanie od pediatry ale on nic nie powiedział do kiedy mamy to zrobić . Dziś moja kochana teściowa rejestrowala nas do ortopedy i termin nam ustalili akurat jak planujemy byc w Polsce i niby nie da sie tego przełożyć ani na wcześniej ani na później. Mały wtedy bedzie miał zapoczatkowany 8 tydzień życia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...