Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
my mamy misia szumisia...dostalismy w prezencie i szczerze to nie bardzo dziala na mojego synka.Jak chce zeby zasnal puszczam mu z youtube bialy szum albo bicie serca i juz sam jego wyraz twarzy i oczek mowi o zainteresowaniu.
Co do kg to przytylam 10 kg i 3 dni po porodzie wazylam 10 kg mniej...ale to przez to wywolywanie bo 2 dni nie dawali mi jesc,potem 26 godz skurczy i nastepne 2 dni wyjete z zyciorysu i calkowity brak apetytu.
Mam pytanie...jakim mlekiem dokarmiacie przy trudnosciach z kupka i kolkach?my mamy bebilon z pronutra ale przy podawaniu mleka mojego a w nocy modyfikowanego maluszka boli brzuszek,prezy sie i jest ogolnie marudny...espunisan troszke pomaga chociaz nie chce od poczatku mu podawac lekow.Juz slyszalam opinie ze to wlasnie przez podawanie dwoch rodzajow mleka i lepiej byloby tylko jednym bo uklad pokarmowy nie jest dostosowany do trawienia dwoch roznych substancji. Za dwa dni skonczy 3 tyg. ale w porownaniu z Laura Joanny89 czy Dominiki Monikaliny moj synek to okruszek,a je za dwoch,w przyszlym tyg idziemy do pediatry wiec moze tez uslysze jakies rady.
No i powodzenia na porodowkach:)

http://s6.suwaczek.com/201509045378.png

Odnośnik do komentarza

No to skoro zostal poruszony temat wagi...to ja po tygodniu schudlam 13 kg. A od kilki dni znowu przybieram na wadze...przytylam 4 kg. Wiec wychodzi na to ze od wagi przedporodowej mam tylko 9 kg mniej. Nadmienie ze przytylam 30 kg. Nie jadlam jakos specjalnie wiecej niz przed ciaza, i ruszalam sie tak jak wczrsniej....
Zalamalam sie tymi 4 kg...jutro przychodzi polozna. Zapytam czy to normalne...acz kolwiek ostatnio poradzila mi zrobic badania w kierunku hasimoto. (Czy jakos tak) bo w ciazy wyszla mi lekka niedoczynnosc tarczycy. Miala tak ktoras z Was?; (

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane.

Gratuluje bardzo nowym mamusiom oraz tym, których dzieciaczki juz takie duże! Trzy tygodnie, kawał czasu!

U nas cały czas dwupak. Od dwóch dni jestem w szpitalu, miałam jakies skurcze, ale okazały sie fałszywym alarmem. Dzis miałam dostać kroplówkę z oksy, ale zrobiono mi drugi raz usg i wyszło, ze mały juz nie jest taki mały i wazy 4200. No wiec biorąc pod uwagę margines błędu przy usg moze ważyć jeszcze wiecej.
W każdym razie zaproponowano mi cc jutro, wiec sie zdecydowałam. Oksy mogłaby nic nie dać (nadal rozwarcie małe, szyjka 2 cm)... No wiec tak.

Boje sie straszliwie, a z drugiej strony tak bardzo sie ciesze na myśl o tym, ze w koncu jutro sie spotkamy z moim szkrabem.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Wiruśka, Edyta, Justisia gratulacje!
KolczykM, tak. Mąż może załatwić wszystkie formalności w USC. Dzisiaj dowiedziałam się, że do ubezpieczenia w ZUS zgłasza płatnik składek. W moim przypadku to pracodawca. Tylko nie wiemy czy mój już zgłosił.
MarAla mój mąż dostał 12 dni L4. Od poniedziałku do piątku przyszłego tygodnia. Zostały mu jeszcze 2 dni na później. Ginekolog z LuxMed'u tak wykombinowała. Poszłam na pierwszą dostępną wizytę w najbliższej przychodni, bo mój lekarz jest oblegany, a w szpitalu nie wystawiają.
Mariia mój smoczek wypluwa. Woli ssać swoją rączkę. Położne w szpitalu się z niego śmiały. Tylko na początku dawał się oszukiwać smoczkiem, a ma silną potrzebę ssania.
Dostałam gorączki. Mój GP zalecił mi przez telefon antybiotyk. Jakimś cudem kilka tabletek tego leku mieliśmy w domu. Jutro mam się do niego zgłosić do gabinetu. Z rany cały czas sączy się ropa. Słabo mi i nawet nie mam siły karmić. Mąż po raz drugi nakarmił synka mm.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

joanna89a tak, skończony 41 tydzien- Mała się urodziła dokładnie 7 dni po terminie
szusterka trzymam kciuki za ktg i za skurcze !
joanana!!!!! a u Ciebie co tam? Bo tak sobie o Tobie myślę..

Marcelina daje popalić nocami, dostała niestety dwa razy butelkę, bo darla sie jakby ja cos opetalo.. okazalo sie ze malo pokarmu, troche whrzutow sumienia bylo, ale glodzic dziecka nie bede.. a tak poza tym to karmimy się piersią, mam nadzieje, ze to co dzisiaj wypracowalysmy trochę nam zostanie- spala najpierw 3 h, potem pol godziny karmienie, 1.5h spanie i 1.5 karmienie.. także na razie śpi pół godziny, zobaczymy jak długo pośpi.. aha.. juz ryk.. nieźle..

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Ja na szybko, bo ogarniam moja dzieciarnie!
Jeśli chodzi o zaparcia- u nas tez sa- były. Lekarz kazał dopajac woda z glukoza. Dodatkowo poszła w ruch herbata z rumianku - tez z glukoza..i poszła piękna wielka kupa, a zaparcia zniknęły. Polecam!

Ja dziś cały dzień w terenie, śmigam z Polką póki pogoda łaskawa!
Była też dziś polozna. Wychwalila Małą i dała nam mnóstwo próbek, witamin, skarpetki z oilatum i pełno gadżetów. Super. Fajna babeczka.

Ja dziś mam wychodne!!! Z moimi kumpelami - wszystkie zostawiamy dzieci i idziemy do kina na film o Amy winehouse. Hihi. Ciesze się. Baardzo! Całymi dniami śmigam z wózkiem, albo noszę małego ssaka, to się coś od życia należy! :D
Ciężko ogólnie ogarnąć to wszystko i nie zwariowac. Czekam już aż Młoda się jakoś ustabilizyje i będziemy miały jakiś staly rytm..
A póki co- biegam po chacie czasem jak opętana i nie wiem za co się złapać.

Co do wagi- mi zostały 2kg. Wszystkie ciuchy juz dobre. Uffff.

Odnośnik do komentarza

Chani- w szpitalu mieszał moje mleko to i ja mieszam. Zresztą z dwóch ściągnięć mam dopiero porcję mleka.
A co do pieluch- u nas dopiero 0 zrobiły się za małe. . Wiec 1 poszły w ruch i są ciut za duże :)

A co do figury - ja czekam na zielone światło od gina na ćwiczenia. Chce z Pola chodzic na aktywna mamę. Brzuch tez flakowaty wiec trzeba wzmocnić mięśnie. A i dla dziecka takie ćwiczenia są super. Trzeba szukać alternatyw na zimę. Brrr

Odnośnik do komentarza

Kuki dzieki za info odnosnie tych chusteczek pampers pewnie rzeczywiscie go uczulaja :/ bo doktorka powiedziałą albo chusteczki albo pieluchy a uzywam pamersów.
Teraz go bede myc sama woda tak jak to w szpitalu robili.
I moze rzeczywiscie moje malenstwo nie dojada i dlatego taki jest niesforny bo probowalam odciagnac pokarm to z 2 piersi ledwo 40 ml to raczej za malo. A mam wyrzuty sumienia bo tak bardzo chce karmic. I od 7 rano do 14 wogole nie spał az poszlam na spacer z nim i usnał na 3 godz wiec swieze powietrze mu słuzy. A co bedzie w nocy to zobaczymy.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doi09koq1kgtjd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/svchgywl6nk32snd.png

Odnośnik do komentarza

Sulweczka- u mnie taki sam stan mleczarni. Moja glodomorzy ostro wiec daje jej głównie mm. Spokojniejsza jest od razu i rośnie. A że ona wczesniaczek, to lekarz wręcz kazał.

Co do chusteczek
- genialne są teraz na promocji w biedronie! Newborn Dada sensitive. W 2packach po 7,99zl. Mają fenomenalny skład , świetnie służą mojej małej dupce. Zrobiłam zapas i codziennie jeszcze dokupuje przy zakupach. Póki są... Korzystajcie, warto!

Ja ogarnęłam dwójkę, daje jeść Młodej i biegnę do kina. Ale mile uczucie!!! :) polecam. Trzeba iść dać głowie i cyckom odpocząć! ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Jutro nasz wielki dzień.
Helenka nadal ułożona pośladkowo, dlatego jutro zgłaszamy się na cc.
2 tygodnie temu szacunkowo ważyła 3300, ciekawe jakim pulpecikiem okaże się jutro :)

Termin OM mieliśmy na 30.09.2015, wszystkie usg pokazywały 28.09.2015 a termin cc mamy na jutro.

Wszystkim rozpakowanym Mamuśkom gratulujemy i trzymamy kciuki za te, które czekają jeszcze na ten wielki dzień :)

Pozdrawiamy

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371bkbruu3b.png

https://www.suwaczki.com/tickers/p19upc0z0t5quiv6.png

Odnośnik do komentarza

Chani ja też na początku mieszałam mleko, jak było go mało, teraz już na szczęście wystarcza by napełnić butlę.
Pieluszek używamy już 2 bo 1 zaczynały przeciekać, zwłaszcza po kupce.

Też polecam te chusteczki z Dady, są bardzo delikatne i skóra nie jest po nich taka lepka.

Asia też miałam problem z bólem głowy a w zasadzie czasami mam nadal. U mnie jest to spowodowane za małą ilością wypijanej wody. Jednak karmiąc piersią trzeba pić zdecydowanie wiecej. Jak czasami zapomnę o tym to wieczorem głowa mi pęka.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Chani dziekuje za odpowiedz :)
Ja muxuje mleka z roznych sciagniec .. Nie wiem czy dobrze robie ale to przeciez moje mleko takie same i przechowuje w lodowce, wieczorem jak mam juz 150 ml to mroze w specjalnych woreczkach. Robie zapas na ten dzien kiedy pojde sobie lyknac :) juz sie nie moge doczekac tego winka i piwa :) a co, pomieszam :))
A mieszam mleka z roznych karmien jedynie dlatego ze mam straszna fontanne przed karmieniem, wiec odciagne to co leci siurem i podam jej tak zeby mogla zlapac. Najczesciej sciagam okolo 20ml z jednej i 20ml z drugiej piersi zeby jej ulatwic. Ale nie zawsze.

Joanna89a, ja tez mam potworne bole glowy. Sadze ze to jest z oslabienia i zmeczenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Śledzę forum praktycznie od początku. Nigdy się nie udzielałam, ale pilny ze mnie czytelnik. Urodziłam 14 sierpnia śliczna córeczkę Natasze. Poród odbył się nagle przez cc 3 tyg. Przed wyznaczonym terminem tj. 04.09.15. Czytając o Waszych problemach z dziećmi, szczególnie tymi z bolesciami typu kolki, wzdęcia i ogromne zaparcia, chciałam się wtrącić i przekazać być może ważne informacje. Natasza jest moim 2 dzieckiem. Ze starszym synem przeszlam przez piekło związane z kolkami i wzdęciami! Tym razem liczyłam ze mnie to ominie. Okazało się szybko, że się myliłam . Tym razem jednak nie wmówila mi pediatra, że to normalne u tak małego dziecka. Znalazłam mądrego lekarza i okazało się, że mojego dziecko jest alergikiem - nie toleruje laktozy!!!! Mleko dla alergików załatwiło praktycznie problem. Mała jeszcze ma malutki problem przy kupce, ale to jest nic w porównaniu do tego co było! !!! Wypowiadam się tylko odnośnie dziecka karmionego mm! Ze starszakiem męczyłam się 2 lata!! Później okazało się, że też ma problem z laktoza! ! Lekarz mi wmawial, że dziecko nie ma wysypki to nie ma alergii. Wtedy uwierzyłam, a teraz ciesze się, że moja intuicja nie zawiodła. Starszy syn był jakiś czas na piersi, ale że względu na bóle przeszlam na mm. Myślałam, że we mnie tkwi problem i jak dam mu mm to mu przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Asia Szymek śpi w śpiworku i niczym więcej go nie nakrywam, jak wyciągam go w nocy do karmienia to jest cieplutki, wiec chyba mu dobrze. Dziś już uruchomiliśmy kaloryfery bo kurcze w nocy spadało do 19 stopni w pokoju.
Ha ha a z tym spaniem to mam podobnie. Byliśmy na spacerze od 17, później na półśpiaco zjadł i teraz chcieliśmy go wykąpać to nie ma opcji,śpi jak kamień. Wydaje mi się że to przez powietrze, tzn. mój mały dużo lepiej śpi po spacerze. Chyba pójdę sie zdrzemnąć i wykąpię go jak się trochę wybudzi.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

rozi89
A ją dziewczyny znowu w szpitalu tym razem w poznaniu ciężko widzę ten pobyt jakąś masakra niby żółtaczka na poziomie granicy normy się utrzymywała a tutaj okazalo się że ma 9 ale jesteśmy przyjęte na odzial i 3 dni musimy byc i tylko mała kloja a mi się chce płakać

Matko kochana Rozi trzymajcie się dzielnie. Strasznie mi przykro, współczuje. A było widać coś czy we krwi wyszło. Znowu naświetlania? Same czybz kroplówką?

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Margaret za ciebie także trzymamy jutro kciuki.
Szykują nam się dwa dzieciątka jutro. To te planowane, a może jeszcze jakaś niespodzianka?
Za wszystkie nierozpakowane trzymam kciuki!

Justisia jak ty się czujesz?
Siwa odezwij się co słychać.Karolina oby gorączka szybko zeszła i zagoiło się wszystko.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...