Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Banana to chani odstawiała małego na 48 h od piersi, więc ja nie bardzo pomogę.

Asia są dwa sposoby, rejestrujesz się przez internet i później potwierdzasz w siedzibie ZUS, bo oni muszą zweryfikować dane lub zakłada Ci konto od razu pracownik w zusie. Ja tak włąsnie zrobiłam, pani wprowadziła moje dane z dowodu i w kilka minut konto było założone. Tylko nie wiem czy każda placówka ma taką opcje. Tak czy siak w ZUSie musisz być jeśli chcesz mieć to konto.
Faktycznie coraz zimniej, my już chyba zaczniemy palić w centralnym bo kurcze opatuliłam dziś Szymka na noc ale rączki miał jak lód.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny rozpakowujecie się :D
sprzątam chatę bo system po swoich tygodniach ze nie wiem i chyba dziś pojadę :p

Wczorajsze 5 h skurczów tak dało mi popalić ze nie wiem jak zombie wyglądam 2 h snu i trzeba przygotować się na Witka :D Lila juz się do pominąć kiedy jedziemy go rodzić :p tak tak razem :p

A nie pochwaliła się wczoraj moje skurcze na ktg sięgały do 100 i na moje oko były dość regularne choć to te słabsze ok 50-60 i to te mnie najbardziej bolały tych setek nie czułam ; p

17 ch sn

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza
Gość Blanka1212

echeveria no jak Ty to zrobilas? Ja tez bym chciala tak spac...
tuska u nas tez spacer zaczyna sie od placzu. Jeszcze nie karmilam na zewnatrz za to w domu moj ksiaze ciagle by wisial na cycku. Je je zasypia odkladam do lozeczka 5-10 min i placz i wola cyca. Najdluzsze przerwy w jedzeniu to 3 godz czasami i totylko w nocy kiedy zasypia z cycem w buzi i nie odnosze go do lozeczka tylko spi zemna.

Odnośnik do komentarza

Banana to 60ml to dotyczyło modyfikowanego i tylko na początku lub jak dziecko bardzo ulewa lub zwraca.

Ja nie wybudzam na karmienie. Niby karmię na żądanie czyli czasem co godzinę a czasem mam przerwę 4,5h. Wiem ze czasem je tylko dlatego żeby się uspokoić i przytulić do cycka.

Wczoraj miał zaparcie. Powiem wam że juz jestem zmęczona tym że ciągle coś. Za to cyckowo domowa monotonnie zaczyna mnie dołować.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuski nawet nue mam czasu na czytanie taka masakra.
Gratulacje dla nowych mamusiek Szusterkabylam przekonana ze wejde a Ty juz rozpakowana dajesz;)
Ja siee ucze byc mama jest ciezko ale powoli nabieram jqkiegos rytmu, mecze sue z nawqlem pokarmu ale to tqkim konktetnym ze polozna pomagala bo inaczej sie to moze zle skonczyc. Maly daje strasznie popalic ale tak go mocno kocham ze wszystko zniose:) gdyby nie maz to bym chyba sama nie podolala, dopiero dzisiaj jakos wzglednie sie wyspalam:) ehhh trzeba sie uczyc wszystkiego na nowo:)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny gratulacje dla nowych mamuś..
My juz karmimy sie samym cycem bo mleczko napłynęło i narazie wystarcza a przez to ze jest go sporo i samo wypływa mała juz tak nie ciągnie brodawek wiec ja tez nie odczuwam bólu przy karmieniu a duzą satysfakcje ze tak pięknie ssie.
Teraz pytanko do mam po CC stosujecie juz jakieś specyfiki na rane jak tak to jakie i kiedy zaczęłyście bo ja myślę o plastrach albo tez żelu (sutricon) macie na ich temat jakies zdanie ???

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.123

Hej dziewczyny, mam pytanie... Tydzień temu we wtorek byłam na wizycie u mojej ginekolog, zrobiła mi masaż szyjki i wpisała w karcie 1,5|2,5|2,5. W czwartek odpadł czop. Dzisiaj byłam na wizycie na ktg zero Skurczy, babka Zdziwiona ze tak długo Chodzę z takim rozwarciem i nic się nie dzieje... Kolejny masaż szyjki i zapis 1|3|3. Skierowanie na jutro do szpitala ( na jutro mam termin porodu) Moje pytanie brzmi, czy ten zapis to oznacza że.rozwarcie na 3 palce czy na 3 cm? Ostatnio ginekolog coś tam bąknela ze to na palce, albo ja źle zrozumiałam bo to by oznaczało ze teraz mam 6 cm rozwarcia! Hm....

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które mają już starsze dzieci, jak one zareagowały na młodsze rodzeństwo? Czy długo trwało przystosowywanie się?
U mnie niby nie jest najgorzej, ale córka stała się bardziej kapryśna i taka "jestem na nie" (ma 2 latka).
Z drugiej strony jest też mi bardzo przykro, że nie mogę z nią spędzać tyle czasu co wcześniej:(

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Kurcze nie mam czasu nadrabiać forum ;p
Powiem Wam że jazda jest ;D
Ustaliliśmy kupione mebelki nasze komody wyjechały i wiecie co ?! Wyglądało jak w cyrku :p
Kupując komodę z zielonymi frontami i Kaczka mi nie sądziłam ze będzie taka tragedia a jasne łóżeczko do kompletu nie będzie pasować do niczego innego :p
No i meble wyjechały ;p
Komodę dostała starsza córka a łóżeczko się rozkręca a ja szukam nowe :p

Chata prawie wyswiecona tylko ubranka poukładać w Naszej komodę o ..I podłogi pomysł potem ja się doprowadzać i czekam na skurcze :D

I pomyśleć że dziś o 8'30 byłam umówiona na indukcje :p
Chciałam donic na Raszei pytać ile dni po terminie można do nich przyjechac ale nie gotowy dom wiec nie dzwonie po porządku ch i kąpieli będę leżeć i czekać na skurcze :D

Wywoływanie mnie nie bawi :p

17 ch sn

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Blanka, mogę przybić Tobie piątkę. Mój Staś ma już prawie 4tygodnie i niby mamy ogólny rytm ustalony, ale karmienie w ciagu dnia jest co godzinę, czasem półtorej. Czasem i co pol sie zdarzy. Tylko na spacerze to 3 może wytrzymać. Jak podaje mu z butelki to spokojnie wypija od 60 do 90 ml na raz. Jak je z piersi to po kilku minutach zasypia. Jak go odłożę do kołyski to oczywiście ryk i znowu karmienie. Cały czas podejrzewam że u mnie to wynika z ilości pokarmu w piersiach bo po 40-50 minutach odciagania mam w butelce jakieś 80ml z dwóch piersi. W nocy najczęściej budzi się co 2 godziny.czasem co 3. Żyje nadzieja,ze kiedys się to wreszcie unormuje, heh....
A mam pytanie do mam jeżdżących autem. Jeździcie samochodem z maluchem? Chodzi mi o jazdę we dwójkę. Wy za kółkiem a maluch sam z tylu. Ja mam cały czas opory, bo boje się, ze mu się coś tam stanie a ja nie zauważę.... Chyba przesadzam? Ach, i jeszcze jedno.... Jak Wam się wydaje czy podróż z miesięcznym dzieckiem - 3 godz w jedna stronę na uroczystość rodzinną i z powrotem tego samego dnia - to rozsądne? Bo ja bym chciała a mama mi odradza.... I nie wiem czy ma rację.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

MarAla, ja też nic o tym nie wiedziałam, ale pielęgniarka mi sama podpowiedziała,jak szłam po wypis dla mnie. Nie jestem jakoś zbolała strasznie, ale mam jakąś łagodną formę zespołu popunkcyjnego i tak jakoś ją tknęło. W każdym razie - lekarz wypisał w szpitalu, trzeba oczywiście wszystkie dane męża podać i nip zakładu pracy.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
U nas dziś kiepsciutko. . Dom wariatów. Młoda swiruje. Śpi najchętniej na poduszce do karmienia. Jak ja odkładam to się wkurza, a co za tym idzie- spina sie i wymiotuje. Na siebie, łóżko i wszystko do okoła. .
Dziś był okulista. Wysłał nas na badanie dna oka do innego specjalisty. Nie ma nigdzie tego sprzętu.. wiec za dwa dni kolejna wizyta. U pani ordynator z akademii medycznej. Tylko prywatnie. Bo w szpitalu terminy takie, że hoho.
Najeździmy się po tych doktorach :/

Banana- nie martw się infekcja. Nie uchronisz Malej od bakterii. Ma swoją barierę ochronną, wiec nie powinna nic zlapać. U mnie już Młody przytargal przeziębienie. Duży tez poległ. Ja póki co się trzymam. Polką miała katar i frida poszła w ruch. No i jakos żyjemy!
A poduchy polecam. Najlepszy mój gadżet bobaskowo - ciążowy. Miła, pluszowa, śliczna. . Młoda ja kocha a mnie nie boli kręgosłup przy karmieniu. Kupuj!
A za komplementy dziękujemy :) ja tez uworlbiam ogladac foty tych naszych malych gagatków!
Polka waży juz 3,5 kg a na długość. . Nie wiem. Ciuchy 56 jeszcze za duże ;)

Co do rany po cc- ja nie smaruje niczym.. cepan śmierdzi dla mnie tak..ze mam cofkę. Smaruje ciało olejem z migdałów,a na bliznę jeszcze bio Oil. Zobaczymy..

Mariia- co do skoczków. Ja daje. Od początku byłam za. Nie chce żeby dziecko ciumkalo mnir cały dzień. Przy dwójce dzieci tak się nie da. Wiec smok idzie w ruch na spacerze/ w aucie/ czasami w nocy żeby Młoda przeciągnąć trochę bez jedzenia. Hehe.

A co do jeżdżenia autem- ja nie mam wyjścia. Cała ciążę jeździłam, teraz tez z Młoda śmigam po mieście. No cóż. Trzeba żyć. Zakupy zrobić, do lekarza pojechać.
Trzeba dziecko nauczyć funkcjonowania na naszej planecie. Bo inaczep z nami będzie źle!
Moja żygaczka śpi sobie teraz w wózku na ogródku. Uffff. Chwila oddechu. Ja siedzę obok i napawa się słońcem. Czuć juz jesień. Już czuję ta listopadową depresję. . Hyhy.

Odnośnik do komentarza
Gość Blanka1212

Ja mam torbe z przewijakiem w komplecie z wozkiem lupo comfort z baby design i jestem z niej zadowolona. Brakuje mi tylko opakowania termicznego na butelke na spacer.
anno ja mam starszego 6 latka ale on akurat nie jest zazdrosny. Cala ciaze uczylismy go ze nie spedzamy z nim duzo czasu i musi umiec sam sie bawic. Ale on juz jest duzy.
kataryb ja tez mam ryk jak tylko odloze. Zeby nie bylo ryku musze stac przy lozeczku i kolysac. Juz mam taki balagan w domu bo nie mam kiedy posprzatac.
A co do blizny po cc to jeszcze nic nie stosuje moze tez dlatego ze nie wiem co by bylo dobre. Wy tez macie taka faldke nad blizna? Bo ja nie wiem czy to tak ma byc czy cos mi sie zle goi.

Odnośnik do komentarza

Co do toreb do wózków - ja mam taką od kompletu. Pasuje do tapicerki i wszystko się tam mieści.
A jeśli chodzi o blizny- ja miałam faldka. Teraz z jednej strony blizna jest juz gładka , a z drugiej strony, pod nią, jest zgrubienie. Tez się zastanawiałam czy to jest ok!? :/

Mój 8latek jest totalnie obojętny na siostrę i nowa sytuacje. Póki co nie pała miłością do siostry, jak trzeba to pomoże. . Ale ogólnie in juz jest duży i ma swój świat. No i staramy się spędzać z nim czas i zajmować się jego sprawami jak kiedyś.
Ciężko ogarnąć 2.
Zwłaszcza na konkretną godzinę.
U mnie codziennie rano przed szkołą jest walka z czasem. Biegam po chacie jak obłakana i staram sie nie zwariowac. Uff. Trudne to.

Odnośnik do komentarza

Kochane gratuluje kolejnym mamusia szczęśliwych rozwiązań i ulicznych malenst.

Moja monisia też jest bardzo grzecznym dzieckiem wciągu dnia pije co 3 godz ostatnie karmienie jest w okolicach 23 i śpi do 6-7 rano więc nie mam co narzekac. Jutro jeszcze mamy kontrolę wagi i birlubiny zobaczymy co wyjdzie tym razem.

Ją mam w domu niespełna 4 latke i ona jest zachwycona siostra pomaga na tyle ile może kto kolwiek przyjedzie to odrazu prowadzi do siostry aby zobaczyli ją mała jest wycalowana a nieraz siada przy kolysce i trzyma ja za rączkę jak śpi i gada do niej widać że jest szczęśliwa wiadomo że nieraz jest ciężko np jak karmienia a ona chce abym coś jej podała ale spokojnie tljacze jej że jak mała zje to jej podam i jakis większych spięć nie ma.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...