Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczęta, ja właśnie zmierzyłam obwód brzucha z ciekawosci i przez dwa tygodnie zwiększył się o 4cm! Jestem w szoku że tak duzo :/ Ciekawe ile malutka urosła w takim razie. Niestety tego dowiem się pewnie dopiero po porodzie bo na usg to już raczej nie mamco liczyc.
Ppati, cieszę się że Ci pomogło wygadanie się przed nami :) Zawsze do usług ;) Ja już spakowana do szpitala i odkad torby gotowe to już spokojniejsza.
RudaMaruda, zdówka życzę. Dobrze że nie chcieli Cie zatrzymac w szpitalu, oby przeszło Ci jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

ja tez jutro z rana mam wizytę, bardzo jestem ciekawa co mi lekarz powie, ile mały już waży i czy coś się szykuje??
Oczywiscie już się tym denerwuję. Trzymajcie kciuki proszę...

rewolucja ja dziś walczyłam kremem do depilacji ;-) ale z efektów jestem zadowolona, bez sensu się męczyłam ostatnio maszynką elektryczną.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość dziewoja

A mi wyszły rozstępy dopiero z dwa tygodnie temu. Pomimo codziennego smarowania olejem ze słodkich migdałów. Jestem poprostu załamana :( nie ma ich bardzo dużo i są poniżej linii pępka, ale SĄ i nic już z nimi nie zrobię...chyba że ktoś ma jakiś cudowny sposób na szybsze zblednięcie tego paskudztwa?

Odnośnik do komentarza

rewolucja ja sobie dzis kupiłam Eveline do bikini, jeszcze był w promocji w rossmanie za chyba 7 zł :) w sumie jakos w ciazy nie chciałam i bałam się kremów do depilacji - a niepotrzebnie. Zresztą wcześniej to zawsze takich używałam, teraz wydawało mi sie ze bedzie gorzej niz maszynka bo nie widze ;-) a jednak lepiej bo nie ma zagrożenia że się potnę...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie, Ania. Ja jestem pocięta za każdym razem. Jutro sobie w takim razie kupię. Dzięki.

Olga, dzięki wielkie:))
Podziwiam Cię z tym codziennym goleniem. Ja się gole tylko przed wizytą teraz, a wcześniej muszę się psychicznie
do tego przygotować. Ja mam zwykłą maszynke, z serii
jednorazowek Venus Breeze.
Wydawalo mi się, że jest ok. I maszynce elektrycznej nawet nie pomyślałam, a mogłam przecież wziąć od męża(zwłaszcza, że dostał ją ode mnie na urodziny:)))
No, ale jutro uderzam do Rossmana po krem:)

Odnośnik do komentarza

Kurcze, na mnie te kremy do depilacji nie działają. Wogóle nie chcą ruszyć moich włosków :((( Ja to co kilka dni się golę, a dawniej codziennie bo mi szybko odrastają włoski. Ech.

Ja mam postanowienie by w weekend wreszcie torby spakować. Powiem Wam, że omijam to jak mogę, chyba moja głowa nie chce zaakceptować, że to już niedługo. Wszystkie mówicie, że jesteście spokojniejsze jak te torby spakowane a ja mam odwrotnie - wizja ich przygotowania napawa mnie lękiem... Dziwne...

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Ppati dobrze Cie rozumie bo też przez to sama przechodzilam. Jak dowiedziałam się w 29 tygodniu ciąży że musze przestać pracować to się zalamalam. Ja odkąd jestem za granicą to wiecznie w biegu 7 dni w tygodniu a tu musialam w domu siedzieć. Ale najgorsze były pierwsze dni, ile ja się oplakalam sama wiecznie w domu, mąż całymi dniami w pracy, znajomych dużo nie mamy bo akurat się przeprowadzilismy, to były tragiczne dni. Ale teraz z tego się śmieje ;) już się przyzwyczailam. Planuje każdy dzień i czas leci nawet za szybko.

Mój mąż też spokojny narazie ale pewnie jak będzie trzeba jechać do szpitala to strach przyjdzie i już nie będzie taki opanowany ;)

Ja żadnych kremów nie używam i jak narazie rozstepow nie mam i oby tak zostało do końca.

Nawet dziewczyny nie wiecie jak Wam zazdroszcze tych wizyt co 4 tyg i że wiecie jakie dzieciaczki już duże sa. U nas sa tylko 2 usg w 13 i 20 tyg. a wizyty u położonej i lekarza rodzinnego to totalna porażka. i człowiek żyje w niepewności czy wszystko ok.

Dziewczyny powodzenia jutro na wizytach i czekamy na wiadomości.

Odnośnik do komentarza

Mari nie boisz sie zostac sama bez meza? Pisalas, ze jedzie z tesciami nad morze. A co bedzie, jak zaczniesz rodzic? Masz kogos bliskiego do pomocy?

olga ja tez podziwiam Cie, ze dajesz rade codziennie sie golic :-) ja jestem leniwa na maksa w tej kwestii i tylko przed wizytami. A i tak ledwo daje sobie rade, zadyszke łapie no i bez lusterka nic nie widze. Ciekawe jak w szpitalu sobie poradze, jakbym musiala (odpukac) lezec pare dni przed rozwiazaniem. Ale problem mam i rozterke, co nie? Haha :-)

Odnośnik do komentarza

Po wizycie ok, nie ma żadnych symptomów porodu, wszystko dobrze. Olek waży 3100, zdrowy, przepływowość pępowinowa dobra, tętno też. Ogólnie dobrze. Moje wyniki hemoglobina o 0,1 znowu się podniosła, ale mam nadal brać ascofer bo żelazo mimo że mieści się w normie to jest troche niskie. Całą ciąże z moczem było ok, a tu teraz ph jakieś dziwne i mocz mętny - więc muszę brać urosept.
No to chyba tyle, dopiero wróciłam do domu.

Odnośnik do komentarza

Iwcia, to rzeczywiście są problemy i rozterki. Prawdziwa kobieta nawet przy porodzie chce wyglądać pięknie:)))

No, Ewulka, super wieści:))
Ale duży ten Twój Bobas...

Jeśli jeszcze chodzi o ruchy Maluszkow, to wyobrazcie sobie, że 2tyg temu znajomi przynieśli do nas na grilla chipsy. Nie wystawilismy ich na stół, bo zapomnielismy. No i wczoraj natknęłam się na nie i troche podjadlam
( ostatni raz chipsy jadlam przed ciąża z Jasiem, czyli 6 lat temu)
Popipam to wszystko sokiem z egzotycznych owoców i...moją Hania dostała wariactwa. Skakała chyba przez 2h.
Może to jest jakiś sposób na rozruszanie, jeśli coś nas trapi...?
Niezbyt zdrowa metoda, co? ;))

Odnośnik do komentarza

iwcia ja na wyjazdy zabierałam ten załączony materc w formie maty składanej i dodatkowo wykładałam go kocem lub kołderką, żeby było0 miękko w miarę i nie czuć tych łączeń

lolka a dlaczego musisz mieć zgodę na poród rodzinny, bo ja myślałam że to się należy każdemu wg ustawy?

Rudamaruda to się przyplątało-zdrowiej szybko! hardkorowe masz lektury w ciąży:-) u mnie z bałaganem to samo- jak jesteśmy z córką same, to 3 deni jest czysto, a mój mąż w 40 min robi sajgon, jakby bałaganił samą swoją obecnością:-DDD

rewolucja ta lekarka to alergolog

Chiyo ja torby spakowałam i poczułam spokój, ale teraz jak na mnie patrzą takie spakowane, to czuję się popędzana:-D

Ewulka a może po prostu źle pobrana próbka moczu?

ja od zawsze golę się codziennie-bez żadnych wyjątków, bez względu na porę, teraz również, z tym że efekty wizualne różne, a krwi ubywa:-D

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie, jestem dzisiaj po wizytach u doktorów, ustalili termin (skierowanie) wstawienia do szpitala na 22.07 diagnostyka i cc, ( to ja miałam mieć termin na 20.07) Szyjka mocno skrócona lekkie rozwarcie, leżeć przy aps nie każą ale mam się mocno oszczędzać. Zapowiedzieli że bez dzidziusia już nie wyjdę:-)
Ktoś pytał czy ktoś rodzi w Zdrojach w Szczecinie no to właśnie ja , jakby co.
Ze spaniem kiepsko mam od początku chodzę spać o 1-2 budzę się kiedy świta, o dziwo do tej pory obywało się bez drzemek, i mimo jakiś tam dolegliwości energii nie brakowało. Ostatnie dni jednak zmieniły mi rytm, i łapię drzemkę.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki.

Czytam wszystko ale jakoś nie ogarniam co i komu chcę odpisać... demencja...

Ja spałam dzisiaj tradycyjnie od 22 do 5 potem zasnąć nie mogłam i dopiero po 7 się udało i wstałam teraz i się czuję jakby mnie ktoś zdzielil po głowie :/

ANETA bogatsza o wiedzę z podczytywania czerwcowek i lipcowek wiem ze po odejściu czopa można chodzić jeszcze dwa tygodnie i nic. Mi nigdy nie wypadł wcześniej więc nawet nie wiem jak to wygląda :)Tobie życzę powodzenia :)

Z tym golenie to jest jakas masakra. Ja się zbieram i nie mogę jakoś bo to nie lada gimnastyka już mi M wczoraj powiedział ze on to zrobi za mnie :)

Ja łóżeczko turystyczne będę kupować do użytku domowego więc materac będę kupowac a jeśli tylko na wyjazdy to nie wiem czy jest sens.

M robił wczoraj do mnie podchody :) ale się zastanawiam jakby się ruszyło to co by w szpitalu zrobili? Boję się ze jeszcze by próbowali powstrzymać więc za czekam chyba do wizyty bo mam za tydzień a przy okazji już w 37 tydzień wskocze.

Dziewczyny po wizytach gratulacje :)
EWCIA 22 już blisko. Nawet Ci zazdroszczę trochę. Mnie to czeka nie chyba dobije. Ale już niecały miesiąc :)

EWULKA 3 kilo wow :) super! Ja to się zastanawiam czy moja do trzech w ogole dobije skoro za mała jest.

Ta znajoma co wam pisałam ze urodziła to brzuch miała ogromny podobno z raz większy niż ja i mała 3100 waży. To moze z tym moim małym brzuchem to będę wielkie dziecko mieć :)? Może im większy brzuch tym dziecko mniejsze?

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Aneta czyli to już tuż tuż :-) ja ciągle ze zniecierpliwieniem szukam tego czopa i na razie nic...
A dzisiaj mam wizytę więc zobaczymy co tam u mnie słychać... Może mi już luteine odstawi. Magnez już sama biorę tylko raz dziennie po jednej tabletce a nie tak jak mi kazał 3x2...
Mmadzia nie strasz mnie bo ja mam mały brzuch ale nie chce żeby dziecko było duże;-) tak 3200- 3500 by wystarczyło;-)

Odnośnik do komentarza

drogie ciocie, nie odzywalam sie do was, bo przezylam taki hardcore w tym szpitalu, ze caly dzien dochodzilam do siebie.. pamietacie, mowilam Wam, ze super sie czuje, no i tak naprawde to ja nie wiem, dlaczego tu leze. no, to mam za swoje, dokladnie zrozumialam:(
wczoraj w nocy obudzilam sie okolo 1, bo mialam wrazenie, ze mi cos cieplego splywa po noce, wystraszylam sie troche, bo myslalam, ze to moze wody odplywaja, ale nie, bylo ciekawiej, to byla krew. i zamiast, glupia, czerwonym guzikiem wezwac polozna, to sama do niej polazlam, bo to noc, wiec nie chcialam robic halasu, powiedzialam, ze przepraszam, ze przeszkadzam, ale mi krew po nogach plynie... biedna, zerwala sie na rowne nogi i sprintem zaganiala mnie do lozka, stanelam przy lozku, ale nie moglam do niego wlezc, bo nie mialam podkladu, a przez to, że sie obudzilam i wylazlam z lozka, obudzila sie dziewczyna z lozka obok, ktora juz miala bole, no i poszla do tej lazienki. i tak za dlugo nie postalam przy tym lozku, po 30 sek zaczelo leciec na maxa i... (teraz to najgorsze) na ziemie zaczely spadac skrzepy, takie wielkosci normalnej dloni.. nie macie pojecia, co to za uczucie, nie dosc, ze leje sie ta krew, to jeszcze to uczucie wyplywania czegos cieplego i ten plask o podloge.. ja jestem naprawde niezly twardziel, ale, jak tak stalam w tej kaluzy krwi, to kompletnie nie wiedzialam, co sie wokol mnie dzieje i zaczelam ryczec z... sama nie wiem, czego, strach, bezradnosci? polozna wypychala mnie do tego lozka, ja powiedzialam, ze chociaz stopy pod prysznicem oplucze, bo przeciez cale we krwi byly... polazlam pod prysznic, a tam nastepne skrzepy. wrocilam do lozka, jedna polozna na kolanach te kaluze sciera, druga leci po lekarza..., ta rzucila wszystko, jak wrocilam i podlaczala mnie szybko pod ktg, ja ryczę, więc biednej juz rece sie zaczely trzasc, nie mozna bylo znalezc rytmu serca malutkiej, caly czas pojawialy sie znaki zapytania... jak teraz o tym mysle, to caly czas plakac mi sie chce. przyszedl lekarz, rytm serca dziecka udalo sie znalezc, odsunal ode mnie wyswietlacz i powiedzial, ze mam sie uspokoic, wszystko jest dobrze.. tak sie trzeslam, ze do rana nie spalam, nigdy jeszcze tak silnych emocji nie przezywalam. rano na obchodzie mi powiedzieli, ze mam bezwzglednie lezec, wiec leze. tylko toaleta i prysznic, poza tym caly czas leze.. i tak sobie mysle, ze czasem nie rozumiemy o co tym lekarzom chodzi, tak jak ja, myslimy, ze sa nadgorliwi, ale oni tak naprawde dokladnie wiedza, co sie dzieje i nalezy ich sluchac. jak mowia, ze szpital, to szpital i kropka, pasuje nam czy nie...
mam nadzieję, że nikogo za bardzo nie wystraszylam... usciski ze szpitala i trzymajcie kciuki za mnie i za Helenke, jeszcze poltora tygodnia musimy wytrwac, a te krwotoki moga sie powtarzac...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...