Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze oglądam to i masakra :/ laska krzyczy, ma już dosć a to dopiero 1 etap porodu ;/ ale swoją drogą cały czas babka leży, a u nas mówili żeby się ruszać, chodzić, czy na piłce, czy kucać, ze leżenie tylko wydłuża ten początek... ciekawe od czego to zależy?
Kasiaaa ja po wczorajszym spotkaniu z położną jestem spokojniejsza, że ona tam będzie ze mną, powie co robic i po prostu będzie czuwac nade mną. To chyba jest bezcenne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

wpisałam na youtube poród, ale nie mogę się przełamać i włączyć - chyba wolę sobie to po swojemu wyobrażać.
Też codziennie mam drzemkę 1-2 godz. od dłuższego czasu. nie dawno wstałam, zjadłam obiad i chyba dalej się położę...

Odnośnik do komentarza

Daniela ja to się nachylałam do przodu- tak bardzo i mnie to pomogło, coś chyba źle zrozumiałam. Próbowałam drugiej wersji, ale na mnie działa pochylanie, może to ze względu na tyłozgięcie macicy. Powodzonka w szpitalu i szybkiego powrotu do domu.
Co do oglądania porodów to mnie to stresuje więc już nie oglądam. Każdy i tak jest inny. Damy radę, wspieramy si,ę a to jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja to ostatnio tylko zdjęcia sobie oglądałam na Internecie i przez samo patrzenie na te cierpiące kobiety wywolalo u mnie stresa potwornego.
A prawda jest taka ze każdy poród jest inny i każda kobieta jest inna. I nie wiadomo od czego to wszystko zależy. Ja miałam pierwszy poród mega straszny a drugi siup 5 minut i Ania na świecie więc nie wiadomo od czego to zależy. Ciekawe jaki trzeci będę mieć. Bo powiem wam ze się boję jak cholera i wolałabym już to mieć za sobą.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

7dz
No właśnie gosik i mmadzia... Mnie wszyscy mówią, że kolejny poród dużo szybciej się odbywa. Nawet lekarz stwierdził, że jak poczuje bóle, to od razu do auta.
A wiecie co? Ja się wcale nie boję porodu. Zaczynam się bać, że się nie boję...rozumiecie:)))?
Nie wiem, może dlatego, że pierwszy miałam lajtowy...?
Choć jak przyjdzie co do czego, to pewnie będę panikowac.
Dziś mi się śniło,że urodzilam za czwartym parciem... Obudziłam się i zdawało mi się ,ze brzuch mam mniejszy. Trochę się wystraszyłam.

Daniela, rzeczywiście poprzez takie dogłębne badanie, można poród wywołać. W poprzedniej ciazy, w dzień terminu poszlam na ktg i okazało się, że nie mam skurczy, rozwarcia brak. Położna mnie dogłębnie zbadała i nocy dostałam skurczy, a o 7 urodzilam.

Odnośnik do komentarza

13dz
GOSIK ja też trzymam za nas kciuki żeby jeszcze łatwiej było :)

EWCIA właśnie czemu cc bo jakoś nie orientuję się. Super będziesz miec już tylko odliczasz a my będziemy czekać i czekać i nie wiadomo kiedy się zacznie.

REWOLUCJA ja pomimo tego ciężkiego pierwszego to do drugiego porodu szłam na takiego lajta ze az sama w szoku byłam :) nastawienie zatem też pewnie miało znaczenie więc absolutnie się nie bój :)
Ja się tylko dalej tym ulozeniem martwię.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość Julita28

03 dz
Ja to tez zaczynam myślec coraz wiecej o porodzie . Mam nadzieje ze pójdzie sprawinie . Boje sie , ze za późno pojade do szpitala ! I że maż nie zdąży na czas :( a bardzo bym chciała żeby był przy mnie . Najlepiej było by zaczac rodzic w piątek po południu :) bo weekendy ma wolne ;)

Odnośnik do komentarza

15dz - Antosia
Ruchy czuję dokładnie jak piszecie bardziej takie przeciąganie i wypinanie ale jeszcze zdarzają się solidne kopnięcia i kuksańce w biodra i żebra... ale nadzieja, że za niedługo nie będzie miała miejsca na rozpęd i przestanie aż tak boksować ;-)
Zgaga też męczy ale od niedawna i póki co sprawdzają się podpowiadane tu metody ;-)
Aga_ES trzymam kciuki, żeby mały jeszcze się obrócił.
Chiyo wcześnie zaczęłaś pić te liście z malin, ja jeszcze nie mam odwagi ale odstawiłam już nospę i powoli zmniejszam ilość magnezu a liście malin zamierzam zacząć pić pod koniec 37tc, ale myślę, że u mnie najskuteczniejszy będzie wysiłek - już trzy razy po nim dostałam skurczy, także w 38tc pucuję dom ;-)
Aga37 no wczoraj pisałam właśnie o moich obawach czy dam radę urodzić przy tak słabej kondycji...ale pocieszam się, że skoro końcówka ciąży tak wygląda u wielu z nas i nie jestem osamotniona w tej niemocy to jednak kobiety dają radę to na pewno znajdą się siły...już tam natura dobrze sobie to wymyśliła...
Daniela pisz termin z OM, no chyba, że będzie cc.
Meiyin ja kierowałam się podobnym kryterium przy wyborze wózka - wybrałam xlandera x-puls, jest lekki i składa się do niewielkich rozmiarów.

Ja to nie mam odwagi oglądać porodów, myślę, że nie da mi to żadnej wiedzy bo każdy poród inny a tylko ogromny stres wywoła.
Dziewczyny odczuwacie zwiększone pragnienie? Ja to jak smok wciągam wodę...

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza

Tosio, no podobno od 34 można już pić i zwiększać ilość. Niektóre źródła to nawet podają, że przez całą ciążę można pić, bo te liście aż tak restrykcyjnie nie działają i podobno porodu nimi wywołać nie można. Ja od 34 piję bo podobno żeby jakiś efekt był to trzeba kilka ładnych tygodni pić.

Dziewczyny, ja testach w wolnych chwilach czytam namiętnie Tracy Hogg "Język niemowląt" i z czystym sumieniem mogę Wam polecić. Wydaje mi się, że ta autorka podaje złoty środek pomiędzy rodzicielstwem bliskości a (jak na to nazywam) tresurą dziecka. Moja kuzynka korzystała z jej rad i teraz jej córeczka samodzielnie zasypia już o 19. Hogg podaje, by od narodzin już zacząć wprowadzać pewne zasady przy usypianiu bo późnej ciężko wprowadzić je kilkumiesięcznemu dziecku. Coś mi się kojarzy, że na prywatnym tę książkę polecała także Mari. Tak czy siak - ja także polecam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...