Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ania gratki raczkowania, ciesz sie ostatnimi chwilami spokoju haha ja juz kiedyś pisałam , ze u nas przy skoku albo jak dziąsła męczą , tobwlaamie obiadek słabiej wchodzi, ale trwa to ok 3 dni i wraca do normy, poza tym u nas ostatnio np lepiej wchodzą rzadsze zupy

Mmadzia ja nue zagęszczam mleka , ale może być kleik , kaszka bezmleczna

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hejo hej Mamusie!

Wszystkiego najlepszego dla Krzysia i Piotrusia od Ewuni :-* :-* :-*

Rewolucja No i jak po chrzcinach? Mąż żyje jeszcze? :-D

Mamuska a u Was jak tam? Wrociliscie już do domu?

My dzisiaj kończymy 9m-cy no i z tej okazji mamy kolejnego, trzeciego już zabka :-) cały czas wypatrywalam górnych jedynek (które lada moment powinny wyjść bo już prawie prawie są) a tu niespodzianka- wyszła górna lewa dwojeczka :-) może i już nawet parę dni temu była bo już ją normalnie widać no ale zauważona dzisiaj (a raczej poczułam jak Ewa mi się do ręki przyssala) więc odnotowana z dniem dzisiejszym :-)

My mamy znowu piękne słonko:-) normalnie aż się chce coś robić. Ewunia właśnie sobie drzemie a później chyba na spacerek pójdziemy

Miłego dnia Mamusie i Fasolinki :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Miałam się wieczorem odezwać ale lord mój miał ciężki sen. Nie wiem czy to kolejny ząb ale jet maruda okropna. Oprócz tego jak pięknie mówi tata marudzi jak nie wiem co! Mały zdrajca! Rozszerzanie idzie nam jak krew z nosa. Cyc i cyc :/

Lecę bo kolejna afera.

Buziaki dla Ewulka i piątka dla Krzysia. Kiedy to zlecialo?

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Witam witam :-)
Tyyyle czytania :-D
Gratuluję ząbków i raczkowania :-)
Ktoś pisał o wkladce do wózka, jak to wygląda? Teraz przez to ze córka krzywo siedzi i zjeżdża we wózku nie chce mi się spacerować :-( może wózek zmienić... Nie mam pomysłu.
U mnie w mieszkaniu sauna... 28 stopni :-/ miałam problem z poceniem się małej a teraz to już w ogóle... Nie wiem co robić :-( czy coś z nią nie tak ze się aż tak poci...czy któreś dziecko też się mocniej poci?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Rewolucja ja od wczoraj program na żywo włączony ale nic o Tobie nie mówili wiec wychodzi na to ze maz ocalał:)
A Ty nie zmarzlas? Popołudniu sie piękna pogoda zrobiła..:) Mam nadzieje ze wszystko sie udało i jednak będziecie miłe wspominać ten ważny dla Hanusi dzien.

Mamaewy gratulacje zebuszka Ewuni - ale Cie w konia zrobiły:D buziaki i wszystkiego co najpiękniejsze na to 9 miesięcy:)
O dziwo ostatnio jemy cyca w nocy tylko 2 lub 3 razy wiec jest bomba:) Oby tak zostało a nawet nie obrażę sie jak będzie 1 karmienie:)

Dla chłopaków czyli Krisa i Piterka rownież 100 lat na 9:*
Rośnijcie zdrowo fasolki:)

Ania Krzysiowi gratulujemy tez raczkowania!:)
Moja Tosia jeśli o zupki chodzi to niczego i nigdy nie odmawia wiec nie mamy jak pomoc..

Inez to Ty jesteś bohaterem domu jak nawet malowanie nie stanowi dla Ciebie problemu:)! Super gigantka jesteś:D

Madzia Wam tez gratuluje wysypu zabkowego! Super, bo będzie mieć juz Agacia to za sobą i nie beda meczyc po kolei z osobna!

Mamuśka trzymamy kciuki za szybki powrót cały czas! Mam madzieje ze wszystko ok.!!!:*

U nas dziś miało być 23 stopnie i słoneczko a jest ledwo 17 i kropi. Beznadziejna ta prognoza..:/
Liczę na to ze poprawi sie popołudniu i wyjdziemy na spacer. Musimy po pieluchy pomykać:D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Składamy i my najlepsze życzenia. My wczoraj skończyliśmy 9 mc i ponownie pytam kiedy? :)

Co do spacerowek są takie wkłady, żeby dziecku się lepiej jeździło. Zamówiłam ponad miesiąc temu, nie przyszło, sprawa zgłoszona do allegro :(

U nas wyszły górne jedynki, ale dalej męczą ogólnie.

Spacerujemy ile wlezie.

Wszystkie kaszki są ble, nie dobre, trucizna.

Bańki mydlane są extra. :)

Wstawiamy akutalizacje na priv.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

kowalska no to gratki z okazji udanego zrzucania :) ja też wróciłam do wagi sprzed ciązy co mnie raczej smuci bo po porodzie było 6 mniej :P życie
ja też pytam - kiedy to zleciało? no szok po prostu...
usciski dla Ewuni i Piotrusia!
dziewczyny zgłebiałam temat ciemiączka i czapek... ale z tego co wszędzie czytałam to nie ma możliwości przewiania mózgu czy zapalenia opon przez jej brak. Raczej chodzi o to by na sloncu osłaniać główkę, całą nie tylko ciemiączko, chronić przed udarem cieplnym. Więc jeśli maluszek jest np w wózku i schowany pod daszkiem to nie ma ryzyka. Jak wieje i zimno no to wiadomo że mozna założyć po prostu żeby maluch nie zmarzł...
inez szacun za własnoręczny remont!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Hey Kochane!
Nie piszę do Was, nie czytam... nie mam czasu.
Wstajemy koło 7-8 śniadanko i zabawy, Olek ucieka gdzie się da do kabelków, kontaktów itd. więc ja go łapię i tak wiele razy aż włożę go do siedzonka albo skoczka.
Ogarniamy dom, jakieś pranie i idziemy na poranny spacer koło 9.30 później gotujemy obiad dla Olka przed 12 je.. zabawa dalej deser i idziemy na kolejny spacer... później obiad dla mnie i męża itd.... dzień leci szybko, a ja nie mam czasu nawet laptopa sięgnąć , bo nawet jak Olek się chwilkę czymś zajmie to jak widzi laptopa to też chce i koniec. Teraz śpi :D chociaż od kilku dni chodził spać po 21.

My jesteśmy zdrowi - póki co! o oby jak najdłużej. Olek raczkuje, siada ale rzadko bo chyba nie ma potrzeby, ciekawsze jest wstawanie na nogi..

Ja schudłam 4kg, ograniczyłam słodycze i nocne podjadanie podczas karmienia Olka. Ćwiczę od tygodnia codziennie rano takie sobie wymyśliłam ćwiczenia na 7-10 min czasami dłużej jak Ole przeszkadza.

Z mężem układa się ok, chociaż ostatnio mieliśmy jakieś spięcie. Idealnie nie będzie nigdy.

Byłam dzisiaj u krawcowej szyję kieckę na wesele 21.05

Nadal mamy 2 jedynki na dole ale może coś do góry się szykuje bo mocno trze rączką. Poza tym nic mu się nie dzieje.

Stęskniłam się za Wami!!!! Buziaki, zdrówka, gratulacje i sto lat dla Fasolinek

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Moja wg też jak sprzed ciąży.
Gratulacje mamuśki!

Oli jutro 9 m-cy! Pochwalę się dzisiaj, bo jutro mogę tu nie zajrzeć. Aaaa i my karmimy się raz w nocy, a nawet czasami jak zje dużo na noc to karmienie wtedy koło 5 więc jakby już rano i dalej spanko.

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja:)
Zdrówka dla 9 miesieczniakow:*dzisiejszych i Kierowniczki wczorajszej :)
Leci ten czas jak szalony!
Mamuśka zdrowia dla Kazika i cierpliwości dla Ciebie:* dobrze ze juz wracacie! !!
Inez niezła jesteś z tym malniem!!! Moj maz tez budowlaniec i nie wiem jak Twoj ale u nas tysiac rzeczy zaczetych ale skończyć to jakoś mu trudno. W zasadzie to już mu odpuściłam bo budujemy juz nasz domek i teraz tam działa głównie po pracy:)
U nas leci młoda gania starszego syna po domu.wstaje przy mojej nodze. Ogółem ciężko coś zrobić ale jakoś rade daje. Syn ma jakiś trochę trudny czas. nie podoba mu się ze siostra jest głośno. Bo on ogółem lubi ciszę a moja córa jest na prawdę głośna. Krzyczy piszczy (ze złości i z radosci). Czy wasze maluchy tez takie są głośne? Nie wiem jak on zniesie przedszkole!
A ja od wczoraj zaczęłam biegać bo niby waga jak przed ciążą ale ciało nie takie jak trza. Co drugi dzień mam zamiar biegać i ograniczyć słodycze które niestety pochlaniam w dużych ilościach:/a to wszystko wina męża bo on tez jest slodyczoman i ciągle coś kupuje i ja się oprzeć nie moge:p ale koniec z tym trzeba się za siebie wziąć bo jak nie teraz to jak wrócę do pracy to już totalnie czasu nie będzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Hello :)
Na wstępie i ja dołączam się do życzeń naszych 9 miesięczniaczków :)
Próbuję od wczoraj do Was napisać, ale zmęczenie wzięło górę i zrezygnowałam.
Dziś kolejny męczący dzień, ale o tym później.
Nad mężem się zlitowałam i na razie żyje. Żeby jednak nie było tak kolorowo, to wprowadziłam go w ogromne poczucie winy :)
Ubrałam żakiet, więc zimno nie było i nawet bardziej mi pasował od płaszcza, ale z wiadomych przyczyn nie poinformowałam o tym męża...
Na chrzcie Hania była super grzeczna, dyskutowała z księdzem, łapała go za ornat, śmiała się, śpiewała...no cud dziewczynka :) Ząbek zdążył się przebić, więc humor dopisywał :)
Przyjęcie też spoko. Jedzenie bardzo dobre, goście niekłopotliwi i popołudniu pogoda dopisała, więc spanko na spacerze zaliczone plus plac zabaw dla starszaków :)

Najważniejsze. Ania, możemy sobie podać ręce, bo Haneczka również zaczęła w ten dzień raczkować. 2 kroczki, ale za to jakie :)

To chyba tyle. Zdjęcia księżniczki pokażę niebawem i pozwólcie, że nie odniosę się dziś już do Waszych postów. Padam, bo dziś rozdanie dyplomów znajomej, obiad, park Jordana i jak wyjechaliśmy rano, tak pod wieczór wróciliśmy.

Mamuśka, cieszę się, że jutro Was wypuszczają :)
Czekamy na wieści :)

Buźka Mamusie i Dzidziusie :*

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie o dzidziusie :)
Gratuluję wszystkim fasolkom 9 miesięcy! Tez nie wiem kiedy to zleciało.. ale na szczescie u nas jakoś wolniej leci bo Patryk prawie najmłodszy bo z 31.08
REWOLUCJA -Super ze chrzciny się udały i mąż zywy:)
INEZ - niezła jesteś z tym samodzielnym remontem, mając budowlana w domu, ciekawa jestem czy on tez będzie za Ciebie coś ogarniał:)
MAAMMA -chyba Ty pytałaś o wkładki do wózków -wpisz w Google "wkładki do wózków minki" i kliknij grafikę -są naprawdę super i myślę że na allegro znajdziesz w dobrej cenie -na pewno taniej niż wozek!
Ja niby ważę dwa kilo mniej niż przed ciążą ale figura nie ta. Okazało się ze mam kresę białą, czyli że mięśnie na brzuchu nie zeszły się do końca i dlatego mi brzuch wywala, bo mięśnie go nie trzymają. I w związku z tym idę jutro na fitnes z niemowlakami. Ciekawa jestem czy Patryk da mi poćwiczyć trochę czy będę go ganiac po całej sali.
Milej nocki dziewczyny, dziewczynki i chłopaki!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki za wyrazy uznania dziewczyny, chociaż wy mnie doceniacie :D Jak się ma męża budowlańca to trza sobie jakos radzić. Wiadomo ze szewc bez butów chodzi :D a tak swoja droga to może nie uwierzycie ale akurat mnie malowanie relaksuje. :) Gdyby nie fakt ze na pewno byśmy sie pozabijali to mogłabym pracować razem z mężem ale czasami mu pomagam jak ma za dużo zleceń. KAROLU ogarnia ale nie z własnej woli tylko pod przymusem ale za to gotuje z zamiłowania jak ma czas, wiec jakos sie to na szczęście wyrównuje.
MAGDA.G, znam to, tysiąc pomysłów i dobrych chęci tylko czasu brak. Juz go nauczyłam ze musi skończyć co zaczal albo wcale nie zaczynać bo inaczej mu susze głowę do skutku:P
REWOLUCJA, super ze wszystko poszlo po Twojej myśli. Ja co raz bardziej zestrachana jak Alicja sie na mszy zachowa. Masz racje ze męża nie uświadamiasz odnośnie żakietu. Niech cierpi z poczucia winy a najlepiej kupi drugi płaszcz aby sytuacja się więcej nie powtórzyła ;)
EWULKA, mnie tez tak czas zapitala. Wyrazy podziwu za motywacje do ćwiczeń i zgubione kilogramy. Jak maly zacznie biegać to dopiero poleca ;)
ANIA, dzieki za zglebienie tematu czapek i ciemiączka. Chciałam właśnie to sprawdzić ale nie mialem czasu. Dobrze ze to niemożliwe bo moja gwiazda rzadko w czapce. Jesli jest chłodno to kaptur polarkowy zazwyczaj ma.
MAMUSKA czekamy na wieści z domku :)

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie. Ja tak na szybciutko z konkretnym pytaniem. Jak u was wygląda przewijanie? Macie jeszcze przewijaki, czy już przewijać gdzie popadnie? U nas wygląda to tak, że przewijam gdzie popadnie, przy czym Zuzia w strasznie ucieka, nie jestem w stanie już niczym zająć, wcześniej byle zabawkom się zadowoliła a teraz koniec masakra Dyktowanie w telefonie trochę Psikus wypłata, a ponieważ tak na szybko, to już literówek nie będę poprawiać. Trzymajcie się cieplutko, miłego dzionka życzę. Jak

Odnośnik do komentarza

Misiaczek dzieki za info. Bylam w auchan tego samego dnia, kiedy napisalas, ze kupilas tam kapelusz, ale u mnie nie bylo. Biale byly tylko dziewczece i kupilabym gdyby mialy wiazanie. Kosztowaly 20zl wiec to chyba nie te, o ktorych wspominalas.

Mmadzia ja zageszczam dwoma miatkami (takimi od mleka). Robie normalnie mm (200ml) i dodaje kaszke i jest plynna ale wyczuwalne sa te grudki. Nie kazda kaszka jest taka delikatna (w sensie ma male grudki) po wymieszaniu z mlekiem. Ja uzywam nestle zdrowy brzuszek. Ani nominal, ani baby sun (jesli nazwy nie pomylilam), ani hipp nie nadaje sie moim zdaniem. A ta nestle super sie miesza.

Mamaamaa moj tez nie przybiera pozycji do raczkowania, ale ma proste plecy. Ogolnie to od paru dni bawi sie glownie na siedzaco i zauwazylam, ze tak woli. Ale nie siada sam. Sama go sadzam i awaryjnie poduchy rozkladam zaplecami i po bokach bo pare razy polecial na twarz i glowe,jak chcial zmienic pozycje. Bartek nie asekuruje sobie glowy w ogole i boi sie sam przewracac z brzucha na plecy. Ostatnio kupilismy mu dywan i uzywamy zamiast maty i zauwazylam, ze rogi postepy jesli chodzi o poruszanie sie. Zaczyna pelzac do przodu, wczesniej tylko do tylu i dookola. Wczoraj bylam na kontroli u pediatry i mowila, ze dzieci ktore nie raczkuja, nie potrafia same usiasc i mozna je sadzac, jesli sie nie chwieja na boki. Moj na poczatku not umial ale z dnia na dzien coraz bardziej sztywny sie robil i teraz jest super. Moze pocwicz troche sadzanie i siedzenie? Nasze dzieci juz sa w takim wieku, ze nie zaszkodzi im to. Na poczatek posadz tak, zeby jedna nozka byla ugieta i maly podpieral sie raczka z drugiej strony (pozycja pokazana przez rehabilitanta, wkleje zaraz zdjecie).

kasia8309 ja przewijam ciaglr na przewijaku. Tam mam wszystko pod reka. Bartek tez sie rzuca i obraca, dlatego daje mu cos do zabawy i chwile wytrzymuje :-)

Odnośnik do komentarza

Hej

Rewolucja to cudnie ze wszystko sie udało:)
A to fakt. Często jest tak, ze coś ubrane w ostatniej chwili, wydaje sie być lepsze niż to z góry zaplanowane. Tak wiec, nie ma tego złego!:) Ale tak jak mówisz, maz niech zostanie nieświadomy:) a co! karaaa...

Mamuśka czekamy na Was ! Dobrze ze juz dobrze:*

Inez nic sie nie martw Alunia będzie grzeczna, nie ma innej opcji. Przecież to istny aniołek:)

Co do czapek to Ania dzięki za zgłębienie tematu. Choć mnie od razu sie to wydało nie możliwe bo przecież teraz każdy wie ze lepiej zeby dziecku chłodniej było niż zeby je przegrzać. A ciemiączka pewnie maja juz tylko po kilka mm.

Mamaewy wczoraj zakupy zrobione i zaliczony 6 km spacer w pięknym słońcu:)! Bajka;) To chyba Wy z Ewcia nam podeslalyscie to słońce:D

Kasia my przewijamy sie w zasadzie wszędzie:) Co prawda Tosia nie ucieka wiec to nie z tego powodu a raczej z wygody. Gdzie jest tam przynoszę "sprzęt" i wymieniamy pamersa:)

My wlasnie z Tosia w parku:) Ona sobie słodko spi a ja sie opalam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość ewulka8

Witam sie z tarasu. Pogoda dopisuje. Olek spi, a ja czytam co Was nowego.
Czapke nosimy jak wieje a tak to bez czapulinki.
Mamaama sadzaj dziecko pokazuj jak raczkowac to moze samo zacznie kombinowac. Wszystko bedzie dobrze.
Przepraszam za brak polskich znakow.

Buziaki i najlepsze zyczenia dla fasolek.

Odnośnik do komentarza

Hello Mamusie!

Wszystkiego najlepszego dla Olusia :-*

My się przewijamy gdzie popadnie ale zawsze przy tym są mega nerwy bo pozycja leżąca jest dla Ewy tylko na sen dozwolona :-) pomaga pilot lub telefon.
Ania Ty chyba Krzysiowi kupowalas telefon jak nic nie pomieszalam. Jaki kupiłaś? Sprawuje się?

Co do braku raczkowania i okrągłych pleckow to my mamy ten temat już za sobą. Ale wydaje mi się ze raczkowac pomógł Ewie tatuś bo pokazywał jej jak to robić i wreszcie zalapala

My jeszcze spacerujemy, Ewunia śpi w wózku. Za chwilę do domu, kąpiel i lulu. Aż się boję dzisiejszej nocy. Ewunia znowu przeżywa nowe umiejętności i od dwóch nocy budzi się często, zaczyna siadać, chce raczkowac i później ciężko jest jej znowu usnąć :-( mam nadzieję że tak jak poprzednim razem za chwilkę jej przejdzie

Miłego wieczorku :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...