Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny! Gratuluje udanych chrztów. Ulga ze juz po musicie przyznać. A Mamuska01 jak lubisz takie imprezy to się nie martw zaraz roczek trzeba będzie organizować ;)

Justynka a próbowałas tej spacerowki na zywo bo ja ciągle szukam i wydaje się być idealna. Znasz kogoś kto ją ma i chwalił. Ja mam wozek spadkowy teraz i trochę żałuję że nie kupiłam nowego ale przynajmniej ze spacerowka mogę poszaleć.

U nas idą chyba górne jedynki i przez to 5 kup dziennie i pupa trochę odparzona ale już coraz lepiej.

PodpI nam się o Pyt o wychowawcze bo sama nie wiem co robic. U mnie w grę wchodzi tylko zlobek albo niania ale to drugie to we wro majątek kosztuje.

Ewulka bo Ty się chyba znasz na tym wszystkim a słyszałam że do 500zl liczą dochód za 2014. i jak to robią dziecku na 2 czy 3 przy pierwszym dziecku. Czy to ma znaczenie ze my ślub braliśmy w lipcu 2014 ? I jak jest liczona strata z działalności? Jako zero czy odejmuje od dochodu to co na minusie? Przepraszam ze zaśmiecam ale ostatnio znajomym powiedzieli ze dostaną i chciałbym sprawdzić czy na bank się nie łapiemy bo szkoda żeby jakaś kasa uciekła sprzed nosa.

A z ta parowa to trzeba przyznać że teściowa ma poczucie humoru. Ja bym się tylko bała ze jak zobaczyła reakcje to wtedy powiedziała ze żartuje.

Miłego dnia !

Odnośnik do komentarza

Ja mam przewijak na komodzie taki drewniany więc jest stabilny, ale rzadko kładę na nim Olka bo ciężko jest go przebrać czy ubrać, a wszystko w zasięgu jego rączek jest jego na chwilę, bo lubi rzucać.
Najczęściej przewijam na łóżku czy macie bo jakoś łatwiej jest, a jak się przewróci na brzuch to jakoś daję radę.

Macie jakiś fajny przepis na kalarepkę?

Odnośnik do komentarza

A odnośnie przewijakow to my tylko w łazience po kąpieli dajemy go na pralkę a na łóżeczku to już długo robił tylko jako półka i zdjelismy . Ja przewijam siedząc na łóżku albo podłodze i jak dla mnie jest to mega wygodne. Ale mój synek jest cudowny jeżeli chodzi o przewijanie bo ostatnio chciałam przebrać 10 miesięczną siostrzenice i normalnie mission impossible;-)

Odnośnik do komentarza

z tym 500+ jest tak, że jeżeli chce się też na pierwsze dziecko to wtedy liczą dochód za 2014r. jak na następne dzieci to chyba nie trzeba przedstawiać dochodów. Tak mówiła mi koleżanka.
Liczy się tak samo jak do rodzinnego dochód za 2014r. jak mieliście stratę z działalności tzn że dochód 0zł. Czyli na bank się kwalifikujesz.
Ślub nie ma znaczenia jako formalność, bo i tak wpisujesz i dajesz dokumenty ojca dziecka (chyba ze są zasądzone alimenty).

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Rewolucja wniosek musisz złożyć nie pozniej niż 21 dni przed planowanym rozpoczęciem urlopu wychowawczego.

Marta nie znam nikogo kto go ma niestety. Natomiast ja oglądałam go na żywo i prowadzi sie cudnie. Rozkładanie i składanie tez w miarę proste. Jest leciutki bo z siedziskiem wazy 8 kg. Ale niestety sa tez wady. Bardzo mała torba pod wózkiem oraz to ze moja wersja nie składa sie w całości ale musiałam wybrać reversible bo Antosia spi na spacerach:) Poza tym podejrzewam ze po lasach juz nie pojeżdżę nim tak łatwo:) Zresztą zobaczę i ocenie jak juz zaczniemy sie wozić:)

Ewelad ja zakochałam sie w tym wózku tak bardzo ze nawet te jego wady sa do zaakceptowania:)

Wpadnę pozniej bo Tosia domaga sie uwagi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny poradzicie mnie mi coś z tymi pleśniawkami, bo nie wiem czy iść do lekarza czy wystraczy apteka? Przemyłam wacikiem i wodą przegotowaną, późnej gazą z solą fizjologiczną. Mam maść dentinox n też przesmarowałam - ale to nie na pleśnawki raczej na ból dziąseł . Kupić coś do przemywania?

Odnośnik do komentarza

Rewolucja ja już bardzo dawno zrezygnowałam z przewijaka. Julka całe dnie spędza na podłodze i to właśnie tam ją przewijam. Ale przewinięcie jej to jest wielki wyczyn, kręci się, obraca na brzuszek, a od kiedy raczkuje to mi dosłownie ucieka:P Zdarzało mi się ją przewijać jak była na brzuszku, w pozycji do raczkowania, na stojąco, i jak siedziała u mnie na kolanach także wesoło :)
Ja codziennie boje się, żeby się nie zakrztusiła, zachłysnęła czy inna tragedia. Czasami ślinka, czasami woda, i wtedy od razu panikuje nogi mi się trzęsą, także współczuje nam wszystkim takich sytuacji.
Dziewczyny super, że chrzciny udane, tyle nerwów a już po wszystkim :)
My mamy spacerówkę z camarello, na początku się zawiodłam ale po prostu musiałam się przyzwyczaić, jest lekka, zwrotna, ma kilka wad ale już się polubiłyśmy :)
A mam pytanie, jak umowa mi się kończy 30 kwietnia to sama muszę zgłosić coś do ZUS czy pracodawca się tym zajmie i po prostu nadal będę miała kasę na koncie?:)
Miłego dnia !:)

Odnośnik do komentarza

EWULKA na plesniawki to nestatyna czy nystatyna jakoś tak. Tylko nie wiem czy to na receptę jest czy nie. Ja miałam przy starszych zawsze receptę.

Cudnie dziewczynki ze chrzciny udane. Gratuluję wam :*

Widzę ze u Was podobnie jak u mnie. Ja już mam serdecznie dość. Może to okrutne co pisze ale naprawdę sił już brak. Spałam wczoraj od 8 do 8 dziś. Naprawdę nawet na minutę jej nie zostawię. Bo nie mogę. Stoi wszędzie. Nawet na rękach się jej nie da trzymać. Też mam ruchliwy egzemplarz i to bardzo. Bardzo bardzo. Nawet e łóżeczku się jej boję zostawiać bo leci na każdą stronę.

REWOLUCJA ja przewijam też wszędzie ale przewijaka też używam. Łóżeczko mam turystyczne i przewijak zaczepiany więc może łatwiej. Choć nie powiem ze przebranie jej graniczy z cudem bo się obraca przekreca i ucieka.

A i jeszcze posłuchajcie byliśmy wczoraj znów do kontroli u chirurga i się okazało ze znowu się nam sklejaja wargi :/ było znieczulenie i rozklejal jej to. I się jej to chyba będzie sklejac cały czas i najlepiej przy każdej zmianie pieluchy mam jej to rozkładać.

Tyle narazie. Buziaki :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki.

Zgodnie z założeniem byliśmy u pediatry w związku z chrypką, okazuje się, że najprawdopodobniej to wirus, choć alergii nie można wykluczyć, ale to można dopiero stwierdzić po jakimś czasie, kiedy objawy będą się powtarzać. Mamy robić inchalacje, na szczęście Zuzu powoli zaprzyjaźnia się ze smoczkiem do inhalatora.

Ewulka, na pleśniawki to aphtin, ja też stosowałam jak Zuzi się robiły i pomagał.

Kasia90, mi umowa wychodziła na koniec grudnia i w ZUSie powiedzieli, że pracodawca ma przesłać im wszystkie papiery na macierzyński, plus jeszcze jakiś druk, jeśli się nie mylę to Z3, następnie ZUS ma jakieś 30 dni na rozpatrzenie, ale dają wyrównanie jakby co. Podejrzewam, że to ich rozpatrywanie to formalność, bo to logiczne, że dadzą, ale ichnie procedury są ważniejsze.

Miłego dzionka życzę.

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas tez chrzciny super - ładna pogoda, dobre jedzenia ale najważniejsze że Patrysiek dał się nosić wszystkim ciocia i ja mogłam chwile odpocząć i pogadać normalnie jak człowiek.
Ewelka -idź do lekarza z tymi plesniawjami bo one się będą rozprzestrzeniać i trzeba to zwalczyć jak najszybciej.
U nas przewijak na podłodze juz od jakiegoś czasu.
A co do zadlawien to my mieliśmy tak ze Patryk łapał bezdechy na początku kilka razy dziennie na początku mnie to przerazalo i codziennie modliłam się żeby się obudził rano. Ale wystarczyło mu dmuchać w twarz i odwrócić na brzuszek i oddech wracał. A okazało się za miał refluks i wiotkosc krtani i dlatego łapał te bezdechy. Na szczęście już mu to przeszło. Przy zakrztuszenia ch trzeba robić podobnie: dmuchać w buzie 3 razy, odwrócić na brzuszek tak żeby głową była niżej niż pupa. Jeśli to nie pomaga to uderzać w plecki tzw .ręką w lodeczke -5 razy i sprawdzić czy jest oddech. Jak nie to uderzyć jeszcze kilka razy. Jak nie pomaga to dzwonić na pogotowie i usta-usta z tym ze u niemowlaków wdmuchuje się powietrze jednocześnie przez nos i usta tak żeby klatka piersiową się lekko podniosła. Dla swojego bezpieczeństwa obejrzyjcie film na yt jak to się robi.

A ja zapytam o symetrie. Bo zauważyłam z Patryk zazwyczaj przewraca sie przeź lewe ramię i zazwyczaj tez śpi na lewym boczku i w wózku tez przechyla się na lewą stronę. I zastanawiam się czy to dlatego że ja go trochę tak skręcam jak noszę go na lewym ręku czy on ma asymetrie i będę musiała z nim na rehabilitację jeździć :( czy Wasze dzieci przewraca ja się równo na obie strony i śpią na różnych boczkach?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Ewelad, rzeczywiście mama miała pilnować i nadal jest chętna, tylko zastanawiam się, bo musiałabym codziennie wozić do niej Hanię jakieś 15km. Niby niedaleko, ale jak pomyślę, że będę ją musiała zbierać zimą i wozić...zastanawiam się....do tego Jasiu rano do szkoły...na razie pomysł jest w zarodku.

Justynka, dziękuję Ci bardzo za info :)

Pytam o Toyotkę, bo ja jeżdżę Yariską i ją uwielbiam :) Corrolka też jest fajna :)
Mój mąż ma Aurisa i też jest super :) w ogóle to lubię Toyotki :) dobre auta.

Mmadzia, odnośnie sklejania warg sromowych...jak rodziłam Jasia, lekarka przestrzegała mamy dziewczynek, żeby nie używały sudokremu, bo lubi właśnie sklejać wargi. Może stosujesz inny krem o podobnym składzie, konsystencji...?
Spróbuj po każdej zmianie pieluchy przemywać jej sikulinę przegotowaną wodą. Może pomoże?

Kasia8309, zdrówka dla Zuzulinki :)

KaroLu, Hania przewraca się na oba boczki tak samo, ale do spania upodobała sobie prawy boczek.

Pochwalę się, bo od kilku dni Hania sama siada. Nie z pozycji raczkowania, tylko przewraca się na bok i ciągnie do góry :)
Śmieszne to :)

Dobrego dnia :)

Odnośnik do komentarza

REWOLUCJA dzieki za info. Nie wiedzialam. Ja tak szczerze mówiąc to nie używam kremów wogole prawie. Jak lekkie zaczerwienienie na pupie to faktycznie sudokrem był ale to bardzo zadko się zdaza. A odparzenia kora dębu leczylam. Lekarz mi to kazał wogole oliwka natluszczac żeby się nie sklejalo i myślę czy to tak można oliwka w te okolice? Zaznaczam ze to ten sam lekarz który mi tormentiol kazał użyć. Muszę to jeszcze z moją pediatra skonsultować.

Jeśli o wychowawczy chodzi to ja się wybieram póki co. O ile nam życie planów nie zweryfikuje. Z tym ze najpierw jeszcze zaległy urlop wezmę.

Na drugie i kolejne dziecko 500+ dochodów nie biorą wogole pod uwagę. Tylko na pierwsze jak ktoś składa. Ja złożyłam i czekam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja zgadzam sie! Toyoty to super autka:) Wvzesniej maz miał avensis jeszcze:) Ja swoją corolke tez bardzo lubię. Zwłaszcza za spalanie 5l/100km:) diesel..
Lubię tez mazdy bo wcześniej miałam staruszkę 323f i nigdy ale to nigdy mnie nie zawiodła:)
Brawo brawo brawo dla Hanusi!

Mmadzia do smarowania może naturalny olej kokosowy lub migdałowy zamiast oliwki? Kurczę niedobrze ze tak sie dzieje malutkiej. Ciekawe od czego to zależy.. Może faktycznie skonsultuj jeszcze z pediatra lub innym chirurgiem dziecięcym.

Karolu Tosia odwraca sie na brzuch cześciej przez prawe ramie. Za to ładnie wraca na plecki przez lewe i spi na obu wiec nie martwię sie tym..
Okropne to co piszesz o tych bezdechach. Współczuje.. Dobrze ze minęło.

Kasia zdrówka dla Zuzu!

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłam do naszej dr i powiedziała, że mam coś w aptece kupić na pleśniawki. Ale po przemyciu kilka razy wodą przegotowaną i solą fizjologiczną są ledwo widoczne, więc może już je niszczymy! Kupiłam dezaften i na gazie lekko przesmarowałam dosłownie leciutko, bo skoro już nie są takie jak były rano to nie chcę ładować dziecku jakiś specyfików.

Kurcze wkurzyłam się na coś tak przyziemnego, że wstyd się pożalić -heh. Mąż ostatnio jadł pierogi z wiśniami chciałam teraz ugotować a tu zonk! Nie poinformował mnie że zjadł wszystkieeee. Ale odgrzewam sobie gulasz z wczoraj z kaszą.

Odnośnik do komentarza

Rewolucja moja siada tak samo jak Twoja z pleców na bok i z boku sobie elegancko siada:) maluchy radzą sobie jak mogą.

My w tym tygodniu też pozbyliśmy się przewijaka mala cały czas z niego uciekała. Przebranie pieluchy to wyzsza szkoła jazdy. Mała cały czas ucieka jak ją próbuje na chwile unieruchomić to się drze w niebogłosy.

Szczepienia do roku mamy już na szczęście za sobą.

Odnośnik do komentarza

mój synek dziś zostal odłożony do łózeczka o 19.41, a o 1943 już słodko spał :D tak to ja lubię :)
my caly czas mamy przewijak, kładę go na łóżeczko na zmiane pieluszki czy przebieranie. Jak sie wierci to daje mu zabawkę zeby go zająć :) Podobno dobrze mieć zestaw zabawek tylko do przewijania żeby były bardziej interesujące :D
mmadzia przykro mi że problem sie nie rozwiązał. Ale faktycznie ta oliwka to dziwny pomysł...
dziewczyny tak mnie wyczerpały te chrzciny że dziś nic pozytecznego nie zrobiłam cały dzien ;-) tylko jedzenie :P Może jutro będzie już normalnie. A rano mamy kardiologa, kontrolę. mam nadzieję że wszystko będzie ok, staram się nie myśleć...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie,
Ania, Karolu, Bashia, Fajnie, że chrzciny się udały i diabełki przepędzone : ) Teraz rzeczywiście czas na szykowanie roczku, zobaczcie osiem miesięcy już za nami!

Justynka, ładna ta spacerówka. Też już szukam wózka i od tego oglądania mam mętlik. Obecny mam z odzysku, więc spacerówkę chcę nową. Czekam więc na Twoją recenzję.

Rewolucja, pytałaś o kluski lane- robię jajko z mąką pszenną, nic się po nich nie działo. Co do przewijaka to ja wciąż korzystam, choć Skubanica ostatnio uderza mocno stopami o brzeg. Podłożyłam trochę pianki dla amortyzacji.

Mmadzia, spróbuj olej migdałowy, najmniej uczula. Choć smarowanie tam oliwką trochę mnie zastanawia...

Kasia, zdrowia dla Zuzi. Wirus podlec męczy córcie! Precz!

Mam do Was pytanie, czy Wasze maluszki w spacerówkach siedzą prosto? Moja cały czas się przekrzywia na boki. Muszę ją poprawiać i już sama nie wiem czy to błąd wózka, czy mam krzywe dziecię?

Dobrego wieczoru i spokojnej nocy dla dzieciaków!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie dziś koszmarny dzień. Najpierw rano zadzwonił mój p. Z wiadomością ze zmarła córka jego kolegi z pracy. Miała 25'lat zaczadziła się w rodzinnym domu...
Bartek w ogóle nie mógł zasnąć i przez cały dzień spał może zb1,5 godziny. Dalam mu dziś pierwszy raz owoce z twarożkiem z hippa i super zjadł, potem pojechaliśmy do dermatologa a po powrocie Bartek zaczął strasznie wymiotować i wydaje mi się ze to po tym deserku. Teraz już wszystko ok, ale bałam się czy coś poważniejszego mu nie jest. Całe szczęście że ta wysypka to tylko zrogowacenie skóry. Przejdzie samo.
Nie mogę przestać myśleć o tej dziewczynie. Jak tylko się dowiedziałam od razu poszłam przytulić Bartka. Nie wyobrażam sobie co czuje rodzina.
Wkurzyłam się oczywiście na mojego p. Bo po tym jak Bartek zwymiotował stwierdził ze to moja wina bo nie znam umiaru. Mowil tak jakbym celowo chciała zrobić cos złego... Smutno mi...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...