Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze kojarzę to mleko jedynka nie może być w promocji (chodzi o to, żeby "reklamować" karmienie piersią).

Co do promocji to polecam stronę http://mlekoipieluszki.pl/ są tam aktualne promocje :-) Na fb też działają i często wrzucają też jakieś zdjęcia z gazetek promocyjnych z art. dziecięcymi (ciuszki, chusteczki i inne). Super stronka.

bashia- my używaliśmy tych białych pampersów przez około pierwszy miesiąc. Były naprawdę fajne :-) Mięciutkie, delikatne, nic nie wyciekało i nie podrażniały. Zmieniliśmy pieluchy tylko ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Przywołuję się do porządku! :) melduję żeśmy cali i zdrowi wrócili do domu w sobote od dziadków. Z tym, że niestety córcia mi się zepsuła :( czasu brakuje mi czasem na zrobienie siusiu... Podejrzewam zęby bo dziąsło na dole spuchło najpierw jedna strona a ostatnio druga. Jeszcze nie wyszły.
No więc przestało mi dziecko jeść obiadki i deserki zreszta też a było już tak super :(
Czasem potrafi cały dzień na mleku przejechać a już tak się cieszyłam że coraz lepiej idzie mi to rozszerzanie :( w nocy Oliwcia niespokojnie śpi, popłakuje co chwile także mało co śpię. W ciągu dnia non sto na rękach. Nie da się odłożyć bo zaraz ryk przeraźliwy. A nigdy tak nie było. To złote dziecko było i nagle bum i sie zmieniło :) nie chwaliłam jej tu bo raz jak ją pochwaliłam to na trochę się popsuła. W myślach swoich ją chwaliłam tylko :P aha no i wrocilismy do czasów noworodkowych gdzie spanie w ciągu dnia na rączkach, czy moim brzuchy :/ ehh plecy to mi chyba pękną w pół niedługo i kość ogonowa boli przy nachylaniu tak mocno że czasem aż mnie odrzuci do tyłu.. nie wiem czemu tak. Może być że id noszenia jej? Waży już koło 9kg to sporo do noszenia. Kiedyś spadłam z rowera prosto na kość ogonową i wtedy leczylam to dosc długo i pewnie to też ma wpływ na ten ból.
A kochane mam nadzieje że jeszcze noe wystrzeliłyście swoich facetów w kosmos bo ja mojego przyłączam :D ale pewno znając go z moim opowiadań trzymałyście dla niego miejsce co? ;) no nie pomaga mi chłop a ja ledwo chodze. Chociaż ostatnio coś bardziej zaczął się interesowac i brać na ręce córe ale to tak cicho mówie żeby nie popsuł się jak córcia bo wtedy to już w ogóle by był dramat :D
Dziewczynu które ćwiczą - szacuneczek ja sie przymierzam od grudnia no i na przymierzaniu się kończy :D

Mmadzia trzymam kciuki oby maśc pomogła :*

Misiaczek wzruszyłam się jak przeczytalam o twoim M że się popłakał jak wziął małego :) na prawde musi mocno kochać synusia :) mojemu daleko do takich zachowań on raczej stroni od pokazywania uczuć. Nie lubi sue afiszować z uczuciami no ale wiedziałam o tym od początku wiec mam co chciałam ;)

Uwierzycie ? Pisze już od wczoraj i wczoraj zasnełam w trakcie pisania do Was :o szooook z telefonem w ręce!! Masakra totalnie padłam! Ale dokończyłam dziś oczywiście z przerwami bo pisze od 8 rano :/
Aha z nowości u nas to Oliwia posadzona siedzi sama i robi namiętnie motorek ;) a i skrzeczy i udaje że kaszle żeby zwrócić na siebie uwage :P ok kończe i obiecuje poprawić się i pisać cześciej mam nadzieje że wielmożna dama pozwoli ;) bajuuu :D

Odnośnik do komentarza

Mamuska082015 ja kiedyś czytałam że z oliwą z oliwek to trzeba uważać bo nigdy do końca nie wiadomo czy to na pewno to co piszą na etykiecie...

Bashia my uzyskaliśmy białych papierosów przez ok 2miesiące. Niby fajne ale jak dla mnie tak samo chłonne jak te zielone więc moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. No chyba że masz jakąś super extra okazję to czemu nie.

Misiaczek Ewa już od jakiegoś czasu śpi na brzuszku. Bałam się na początku bardzo ale super sobie radzi- nawet główkę już zdarza jej się na drugą stronę obrócić. I nadal pilnuje ale już tak nie schizuje. Ania jak dobrze pamiętam pisała że jej mąż ma jakiś patent z misiem chyba żeby Krzysiu się nie przekrecal. Albo to był ktoś inny- moja pamięć płata figle :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Misiaczek Olek też już próbuje się podczas spania obrócić na brzuszek, już na samą myśl mam ciary. Póki co, śpi na boku.
Jeżeli chodzi o kaszki to daję bobovitę, mam różne: zbożowe (mle-kuk-ryż) naturalne i smakowe; mleczne (owocowe), mle-ryżowe też owocowe no i niby bez cukru one są. Ale nie uważam, żeby jakoś to przeszkadzało bo póki co je raz w ciągu dnia na gęsto kaszkę, czasami trochę do mleka.
Mój mąż (odpukać) póki co jest ok. sprawdza się! :P
Mmadzia maść na pewno pomoże!!! 3 mam kciuki :*
Nie wiem jak długo trzeba dawać dziecku mleko, ale ja mam zamiar podawać dopóki będzie chciał pić
:D Chociaż nie ma problemów z obiadkami, deserkami czy kaszką.
Inez to staszne! jak można takie maleństwo zostawić dziedkom. Chociaż jak studiowałam w Niemczech, moja tutorka (taka uczelniana opiekunka) z Pl też miała maleńkie dziecko w PL u swoich rodziców. w Niemczech nie miałby się kto nim zająć, więc to dziecko z dziadkami mieszkało do 3 lat, bo wtedy udało jej się załatwić miejsce w przedszkolu. Masakra. to dziecko matkę widywało na skype.
Moi teściowie chcieliby Olka zabrać na tydzień nad morze latem, ale powiedziałam, że mogę jechać z nimi, bo samego synusia nie dam!!!! Ja w kinie czy na zakupach kilka godzin nie mogę bez niego wytrzymać a co dopiero kilka dni. No way!!!!
Kowalska też planuję iść do fryzjera, bo w końcu kłaki przestały wypadać.

Chciałam zapytać jak podajecie te chrupki? Cały czas siedzicie obok dziecka? Nie ugryzie dużego kawałka? Olek nie ma zębów więc sobie ciumka ale nie za długo bo mi strach nie pozwala. M mu daje, bo albo się nie boi albo jest nieświadomy. Olek lubi owoce w siateczce. Matka wtedy mu nie marudzi hehe.
I jeszcze z tym jajkiem... drugi dzień z rzędu pół żółtka daję,... jak długo i kiedy można całe żółtko?

Odnośnik do komentarza

Hej hej!

Odnośnie kaszek bezmlecznych dla mam kp i tak jak ja mających problem jakie te kaszki być powinny:
http://znaczkijakrobaczki.pl/2014/02/kaszki-dla-niemowlat-bez-dodatku-cukru-i-mleka.html
Właśnie wybieram się na poszukiwania bo my jak do tej pory tylko na mannie w ramach ekspozycji ma gluten. W końcu trzeba zacząć wprowadzać "kaszkowe" śniadanka;)

Bashia co do pampersow ja także używałam ich jako pierwszych-tych new born i były bez zarzutu. Miękkie i delikatne jak dziewczyny pisały. Nigdy nie zdażyło się przeciekanie i skorka pod pieluszka była sucha.

Ewulka8 ja normalnie daje Tosi chrupka i obserwuje. Za pierwszym razem przy podaniu widziałam jak odgryza sobie kawałeczki i nawet chciałam wyciągać ale one momentalnie się rozpuszczają w buzi. Wydaja mi się bezpieczne. Ale wiadomo, lepiej dziecka nie spuszczać z oka;)

Mamaewy tak, daje Tosi wodę ciepła, cieplejsza, letnia, soczek bio z hipp, soczek wyciskany....eh nic nie przyjmuje;) ale próbuje i próbuje:) Myśle sobie ze po prostu jak je cycusia to pije i nie odczuwa większego pragnienia.
Żeby papierosy białe uzyskiwać??!! Mamaewy!! Ha ha:) Oj nie ładnie nie ładnie:D

Truskawka witajcie w domu! Nie jesteś sama z marudka mała:) Pewnie to zeby, będzie ulga jak w końcu wyjdą a dziecię się naprawi:) Tego życzę!:)

Inez dużo dużo zdrówka dla Aluni! Dobrze ze już katar prEchodzi! A dla Ciebie w końcu więcej snu..:) Podziwiam ze wstajesz jeszcze do pracy! Ale jak mus to mus:(

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mamaama

Dziewczyny uzywaly Wasze dzieci pampersow z Tesco? Jak dla mnie super. Używałam oryginalnych pampersow i dada i te tescowe jak dla mnie najlepsze i tanie.
Czy któraś z Was planuje kolejnego dzidziusia? ;-)

Odnośnik do komentarza

Hejo :)

Agnez, wiem...czas nieubłaganie biegnie. Za szybko...

MamaEwy, hahahaha :) tak w ogóle to istnieje coś takiego, jak syndrom starszego brata :) Pewnie, że Twój brat się teraz do tego nie przyzna :))

Odnośnie drzemki, to ja zauważyłam, że mała dłużej śpi z moim mężem niż sama. Może dlatego Ewulka tak pospała :)

Kasiaaa, jasne :) miałby fajną teściówkę

Mmadzia, trzymam kciuki, żeby maść zadziałała i obyło się bez zabiegu.

Ania, dzięki za info :) zaraz biegnę do Rossmanna :)

Justynka, dzięki :) Tosia robi kosi łapki? Super :) Pięknie się rozwija :)

Co do naszego zlotu, to też się piszę, tyle, że ja przylecę na odkurzaczu, bo Kaśki nie będę na razie kupować ( za dużo mam gadżetów i niedługo nie będę miała gdzie nogi postawić, choć chciałabym, ale mąż mnie ostudził i słusznie)

A...i super stronka. Kupię płatki, siemie mam, więc spróbuję zrobić :)

Dzięki Wam za miłe słowa dotyczące mojego Jaśka. Bardzo jestem dumna z tego, że Hania ma takiego brata...

Dobrego dnia :) idę robić obiad.

Odnośnik do komentarza

dzień dobry mamusie :) Synek zasnął a ja przy kawie siedzę i lapku no to was teraz zamęczę moim postem :D
Ja to chyba jestem jakaś inna bo mi zapach pampersów się podoba własnie :) Chociaz czaję sie czy tych polecanych rossmanowych nie wypórbować... moze będa ok? a jednak cena... cena...
Dziewczyny fajne linki do stron - ja z promocji głownie pouje na pieluchy i mleko - bo wiadomo, na to najwięcej wydaję. Słoiczki teraz coraz rzadziej kupuję, raczej jak gdzies przechodze i akurat promocja... :D A zestawienie kaszke na pewno też się przyda!
Mogę wam polecic kaszkę Nominal jaglaną - Krzys ją jada teraz na sniadanie, ja robię na mm, gdyby ktoś chciał na wodzie to trzeba by z owocami - bo sama w sobie nie jest słodka i jakos tak smaku brak (próbowałam). Ma super skład, tylko proso i kukurydza.
Z innych kaszek ja daję jeszcze Hipp jaglaną (chociaż teraz chyba przejde na Nominal-o połowę tańsza i nie ma ryzu, który zatwardza...) i Bobovita mleczka kuk. ryż. bananowa, daję czasem żeby Krzyś miął jakąs odmianę :)
Co do picia - Krzys do niedawna wmuszał w siebie lediwe 20-30 ml dziennie wody, etraz jest coraz lepiej i pije coraz więcej wieć myślę że to kwestia czasu. U nas soczki się nie sprawdziły - nie chciał pić wcale, a ja się w sumie ciesze bo dawałam z cięzkim sercem - wole wodę :)
Ewulka w schemacie zywienia mam że teraz poł zóltka co drugi dzien, a od 9 miesiąca codziennie poł :)
MamaEwy tak, to mój mąz wpadł na patent żeby Krzyś spał z misiem - a właściwie z zebrą - dzieki temu nie ma tylemiejsca by na brzuszek sie przekręcać, jedynie na boki - i tak właściwie śpi teraz cały czas :) Ponizej fotka
Olga miałam ci pisac że patrycja jest promocjowy master i ona zawsze podpowiada gdzie i co - mi też Hippa podpowiedziała :D
Bashia ja dynię kupiłam w kostkę mrozoną :)
Mmadzia powodzenia, oby maśc pomogła i juz nie było żadnych ingerencji...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Mamaama my planujemy drugiego dzidziusia :) Ale ja cały czas kp więc tak jakoś póki co zbyt duża ochrona ;-)

Ania, my tez mamy tak misia wsadzonego w łóżeczko, ale ostatnio znalazłam Małego w pozycji takiej, że chciał obrócić się na brzuch, ale ze miś mu zawadzal, to leżał tak wykrzywiony na wpół brzuchu, wpół misiu. Wiecie o co kaman? ;-)

A my właśnie ucinamy sobie drzemkę. Tzn Maly śpi A ja obok leżę wpatrzona w to moje szczęście ;-)

Dziewczyny A czy orientujecie się jak długo pierś może być podstawą żywienia ?
Bo my póki co mamy zaakceptowane obiadki. I to tyle. I popołudniu już coraz częściej Mały mi znajda troszkę owoców, ale to i tak zbyt mała porcja tych owocków żeby zastąpić cycusia.
A tak to o każdej innej porze jest tylko pierś.

Mam tą kaszke holle Ale ja mam mleczną jaglaną-myślicie ze jak kp to mogę mimo wszystko ją wprowadzić na śniadanko ?

Odnośnik do komentarza

Heja, hej!!
hahahhaha Rewolucja dobra jesteś :D niestety nie zniknęłam przez dietkę, a wręcz przeciwnie, bo.....wczoraj i przedwczoraj mieliśmy gości (nie nowość!:D), więc obżerałam się niestety :/ no i 0,4kg na plusie! południaczki i te inne nie wchodzą w rachubę, bo chyba zbliża sie @ i ochota przeszła na tego typu szaleństwa ;) Ponadto Kazimierz daje się we znaki w nocy, dziś z pobudkami to mogłabym chyba i z Patrycją konkurować, także chodzę nieco zła :P Rozszerzanie diety nie idzie, dziś kolejna próba i kolejny płacz..... jednym słowem, a może lepiej dwoma: dzieje się :D dobra, próbuję Was troszkę poczytać, póki Kazio śpi..... ciiii, jak się zbudzi będzie złyyyy :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!!!

Patrycja dziekuje za inf o promocji :* wieczorem maz pojedzie po zapasy :D

Aniu Krzys jaki slodziak!!!!! Piekny jest! I jakie wloski ma cudowne, ciemne!!!!

Malutki dzis pierwszy raz obudzil sie w nocy na brzuszku. Ale sie zdziwilam!

Ja tak jak Ania uwielbiam zapach orygin. pampersow. No i babydream polecam bo tez sa super.

Mamuska tez juz sie martwilam o Ciebie i czekalam by przeczytac Twoj okolo polnocny wpis a tu cisza! Nie znikaj nam tak. A waga i tak i tak na minusie od dietki?

Ewelajn gdzies Ty?

Maly spi a ja juz caly dom posprzatalam. Maz musi odkurzyc i umyc podlogi. Zawsze sprzatamt caly dom w czwartki by miec weekend relaksu i nie marnowac pol soboty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Misiaczek mleko ma być podstawą diety do roku. Dziecko ma do tej pory uczyć się nowych smaków. My mamy tylko jeden posiłek zastąpiony- obiadek. Ale jak widzę że Ewa niedojadla to też daje cyca, no i zawsze kiedy chce :-)

Mamaama my chcemy jeszcze jedno ale jeszcze nie działamy w tym temacie. Pod koniec macierzyńskiego będę wiedziała (mam nadzieję) czy dostanę nową pracę- wtedy będzie trzeba pewnie że 3lata poczekać. No a jeśli zostanę na starych śmieciach to szybko bierzemy się do roboty Bo być może moja filię zamkną w styczniu więc i tak nie będzie gdzie wracać a chociaż kasa by była.

O Kurde! Justynka Ale wychwycilas :-) ja to nawet nie wiedziałam że takie bzdury pisze :-)

Ania Krzysiu cudny chłopczyk. Oj będzie rwal laski :-)

A my już w połowie spacerku. Po dwóch dniach zimy znowu wiosna się zbliża- zobaczymy na jak długo ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Olga a środę masz wolną? To może do mnie przyjdziesz? :-D

A tak apropo sprzątania to mój nie pomaga prawie wcale ale widzi ile to jest roboty. Ostatnio jak sobie tak głośno zamarzylam o jakiejś pani która by tak chociaż raz na dwa tygodnie przyszła ogarnęła mi chatę to on na to ze czemu nie, ze mam się zorientować co i jak. Aż musiałam żeby z podłogi zbierać :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...