Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

hej mamusie
Kowalska , Truskawka - super zdjęcia i super mamusie :) Same laski tu się ukazują, fju fju :) sliczne oczywiście są też dzieciaczki wasze. truskawka jesteś zapewne ale i wyglądasz bardzo młodo :)
Ja dziś wyrwałam się z domu na kurs gotowania i powiem wam że bawiłam się świetnie! Nauczyłam się nowych rzeczy, jak pierogi z półfrancuskiego ciasta, pieczone buraki w orzechowym pesto i pomarańczowy flan... :D mega zabawa, 3 h myślałam o garach i nowych potrawach, zamiast o pieluchach, wprowadzaniu glutenu itd :)
Byliśmy tez na orkiestrze, ale była słaba pogoda więc raczej w tę i z powrotem :)
patrycja93 nie bądź surowa dla siebie, nie jedna z nas ma czasem dośc wszystkiego, nie znaczy to że kochamy dzieciaczki mniej albo jestesmy złymi matkami. A jeśli akurat twoje dziecko zalicza się do "high need baby" (jak gdzies wyczytałam) to tym bardziej masz prawo miec dosc i czuć się zmęczona. poza tym jesteś młodziutka i możesz mieć poczucie, że twoje zycie za bardzo się zmieniło, może sie jeszcze nie wyszumiałaś zwyczajnie. mi łatwiej bo zachodziłam w ciążę po 30tce kiedy już wszystko inne mi się znudziło, podróże, koncerty, imprezy... męzowi też. Za to będziesz miała lepiej bo jak odchowasz malucha to będziesz nadal pełna wigoru na wiele rzeczy a ja bedę miała menopauzę :D
mart86a nam lekarka kazała najpierw powrowadzac warzywa i jak dobrze zniesie to dopiero gluten - ugotować na wodzie troszke (pół łyżeczki) zwykłej manny i dodawać codziennie do mleka, ale troszkę, tyle by odczulac a nie obiążać jelita. nie wiem czy pomogłam...
Krzyś dziś zjadl do ostatniej kropeli drugą częśc słoiczka z marchwi i ziemniaka, widze że coraz bardziej mu sie to podoba. Ja wczoraj nakupowałam w rossmanie słoiczków owocowych - były w promocji, juz na zapas, mam plan dodawac owoce do kaszki jaglanej albo kleiku i nie dawac tych gotowych kaszek, za duzo w nich cukru i dziadostw... wczoraj poczytałam w sklepie skład kaszki o SMAKU bananowym. Była mąka ryżowa, cukier, maltodekstryna i 0,5% banana :/ plus bananowy aromat. masakra jakas... To już wole sama kleik zrobić i dodac zmiksowane owoce. A póki nie mam dobrego źródła owoców i warzyw to mam słoiki :) Te wielkie Babydream są po 3,30 :)
Się rozpisałam... a to chyba nie wszystko co chciałam... co złego to nie ja ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Kasiaa2307 niestety nadal kaszel jest :/ juz zdecydowanie mniej i lzejszy ale nadal potrafi wybic Emilke ze snu. W srode idziemy odebrac wyniki czy to krztusiec czy nie i moze w koncu czegos konkretnego sie dowiemy.

MamaOliwciiKubisia moja Emilka dzis tez pobila rekord nie spania od 6:30 do 15:40!!!jedynie dwa razy przy cycu zasnela na 5 minut ale to jej wystarczylo i zregenerowala sie calkowicie. No dramat totalny!jak nie moje dziecko$ ale wyszlam na spacer i po 5minutach spala. Mam nadzieje ze to taki jednorazowy wybryk i u ciebie i u mnie. Oj nie lubimy takich dni, nie lubimy :p a co do kupki to wydaje mi sie ze zalezy od konsystencji, jak pampers wsiaka calkowicie jak siuski no to biegunka najwyrazniej...ale nie jestem pewna bo u nas nigdy nie bylo.

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

a jednka wróciłam :D
olciak a marchew ogólnie działa zatwardzająco więc dlaczego schizujesz?No własnie - mamusie co się skarżą na rzadkie kupki - moze soczek marchwiowy by zaradził? "zestala" stolce
bass oby to był zwykły kaszel i szybko minął a nie ten krztusiec :/
truskawka buziaki dla Oliwci na te skończone 5 miesięcy!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje w imieniu Oliwci za zyczenia ;)
Olciak tak humor lepszy ale wiadomo jak to u nas kobiet, zależy jak wiatr zawieje :P
Ania125 tak 26 w czerwcu kończę to młoda aczkolwiek nie najmłodsza choć o dowód w sklepie wciąż pytają :P chciałoby się wyglądać odrobinę starzej przy dwójce dzieci i tym bardziej przy moim 8 latku ale co zrobic, kiedyś będę chciała wyglądać tak młodo jak teraz więc nie narzekam :P aczkolwiek niekiedy irytujące jest to ;)
Coś jeszcze chciałam ale zapomnialam, ahh buziaki mamcie :*

Odnośnik do komentarza

Hej hej,
witam się "rocznicowo" ;) aczkolwiek był to jakiś taki.. gorzej niż zwykły dzień. Może dlatego, że mąż wczoraj tak się schlał, że do 13 był nieprzytomny, no i cały dzień był taki niefajny - skacowany.

Chiyo nawet nie mów o włosach bo ja już mam zakola.. To potworne, bo zawsze miałam bardzo grube włosy a teraz? Ehh :(

Pilka haha dobra historia kolędowa :D myślę że nie pierwszy raz ksiądz się załapał na nieprzygotowanie :)

Kasia aż sprawdziłam skąd jesteś, bo mi też przydałaby się pod ręką jakaś bratnia dusza ale z Katowic do Wawy jest kawałek :/
Dziękuję za przepisy! :* mi do kawy i do kakao najbardziej podeszło mleko z orzechów laskowych. Kokosowe wychodzi mi tak tłuste, że mam w kawie pływające oka :D

Ewelajna trzymam kciuki żebyś szybko wróciła do stanu prawidłowego. Co do pieluch to ja zmieniam tylko jak jest kupa, używam pampers premium care na noc i dają radę nawet przez 12 h

Patrycja mam identycznie, czasem muszę odłożyć Tosię i wrzeszczeć w poduszkę albo pobić materac i nabrać w ten sposób sił by dalej się nią zajmować. Kocham ją nad życie, krzywdy nigdy bym jej nie zrobiła ale jej pisk, nieustanny od 2 godzin czasem wykańcza zupełnie. Mam identyczne myśli, że nie nadaję się na matkę, że zwyczajnie mi to nie wychodzi ale kiedy widzę jak mała się rozwija, jak uśmiecha, jak przytula.. Nie zamieniłabym tego nigdy na nic innego. Mamy wymagające dzieci i trzeba się z tym pogodzić. Ja odkąd przestałam walczyć z Tośką jest mi znacznie łatwiej, serio. Nie jest podręcznikowa, bo raz zasypia sama a milion razy nie, czasem musi spać z nami w łóżku bo bawi się w "łóżeczko parzy", czasem usypianie trwa 2/3 h. Przed porodem byłam mega pedantyczna, uwielbiałam gotować i piec, sprzątałam niemalże codziennie, uwielbiałam wychodzić, spotykać się z ludźmi, zawsze byłam na czas, seks z mężem codziennie, czasem kilka razy a teraz? Na wszystko brak albo czasu albo sił. Trudno. Kiedyś młoda dorośnie a mi pewnie będzie brakować tych kilku godzin spędzonych w naszym łóżku i opowiadanie jej o życiu zanim uśnie. Mnie nie pomaga przy niej nikt, mąż jak zmieni jednego pampersa, z ogromnym oporem, dziennie to sukces. Mimo wszystko marzę o drugim i to tak, żeby miały 2 lata różnicy :)

Bass, Truskawka, Kowalska cudne dziewuszki! :)
Nie uważam, żeby Oliwce odstawały uszka aż nadto.

Ok uciekam spać, bo ostatnia noc nie należała do najlepszych, oby ta się do takowych zaliczała.. Buziaki Ciotki :*

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja też się czasem denerwuje na córe. Zawsze wtedy gdy ona marudzi, a ja nie wiem jak jej pomóc. Zdarza jej się to ostatnio trochę częściej bo w dzień nie chce spać, myślę, że jest po prostu zmęczona. U nas jest z zasypianiem trochę inaczej bo mała zasypia sama i jak nie może zasnąć to sie denerwuje zdarza sie to głównie w dzień. Kołysanie na rękach itp nic nie dają. Nawet przy cycu nie uśnie. Taka samosia z mojej córy.

Próbowałyście przedrzeźniać swoje dzieciaczki? My mamy z tego niezły ubaw:-)

Odnośnik do komentarza

Olciak Tobie miałam chyba napisać o tym moim kranie? My mamy zamontowany zestaw brita. Rączka do zimnej i ciepłej i przy tej baterii jest włącznik. Normalnie wyglądający kran a pod zlewem ten cały wkład filtrujący. Na baterii jest też wskaźnik pokazuje za ile trzeba wymienić wkład. Ok 3-6 miesięcy to zależy od wody. I jeszcze ma sygnał dźwiękowy jak się to skończy.

Ja bym w życiu tego nie kupiła. Znaczy się jest super i zdrowo itp ale to jest mega drogie. No 1400 zł za baterie... ale to mieszkanie kupil mój mąż ze swoimi rodzicami jeszcze przed tym jak się poznaliśmy. A teściowie raczej nie biduja :p

Dzięki dziewczyny ten mój zły, depresyjny humor wynikał z buzowania hormonów heh dziś po 5 miesiacach i 7 dniach od porodu dostałam okres :]
Aaa miałam chyba Ani napisać jak się czuje przed okresem i w okresie mając implant heh.
Oprócz mojego depresyjnego stanu wczoraj wszystko ok. Brzuch boli delikatnie. :p

Dziewczyny które maja więcej niż jedno dziecko ... podziwiam. Ale ja i tak zostane przy jednym :)

O godz 4 dziecko mi się obudziło standardowo na jedzenie poszłam zrobić biorę ja na ręce i czuje ze jest mega gorąca. Zjadła zmierzyłam temp w pupie 38,7, no czyli 38,2...
Podałam pedicitamol goraczka zeszła. Dziś jest ok. Guga, śmieje się, normalnie je. Myślicie, że to zęby ? W nocy nie marudzi la i gdyby nie jedzenie to może bym nawet nie wiedziała....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

RudaMaruda trudne dziewczyny nam sie trafiły. U mnie mozna powiedzieć jaka matka taka córka nawet znak zodiaku ten sam...;)
Ja tez jestem pedantka, też kochalam wychodzić ze znajomymi, zawsze byłam wymalowana, paznokcie zrobione, z sypialni mogłam nie wychodzić a teraz...doba powinna trwać z 34 h wtedy może bym dała rade;)

Ania No właśnie wszyscy mówia, ze mala podrośnie a ja bede miec cczas na drugie ooo toto nie!

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

wspolczuję skoków.. ja soe w tym wszystkim co prawda. nie lapię, ale pewnie cos w tym musi byc, kiedy dziecko bierze taki gwaltowny zwrot.. Helen miala wczoraj niespodziankowy dzien o tyle, ze spala od 14.30 do 17 (rzecz jasna w momencie, kiedy służba, czyli ja miala wychodne), myslalam, ze nie bedzie chciala spac w nocy, a tu niespodzianka- tarcie oczek, etc...
ktoras dziewczyna prosila mnie o zdjecie kojca- juz robie. ja jestem mega zadowolona. a placilam na olx 100 zl....

monthly_2016_01/fasolki-sierpien-2015_42214.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Daniela dziekuje za foto i 100zl. nowy?
Patrycja jak Cie czytam wypisz wymaluj ja kilka lat wstecz a i tez z corka latwo nie bylo dala popalic i tez ten sam znak zodiaku jestesmy Wodnik ja 27.01 a cora rowny tydzien po mamusi 3.02 :) i ile kosztuje filtr orientujesz sie ?
Dziewczyny ale sie we mnie zagotowalo wlasnie telefonicznie ustalam z ksiedzem szczegoly dot.chrztu i nawet nie robil problemow i na pytanie ile?Zasmial sie glupkowato i tekst no zyjecie w DE to zle Wam sie nie powodzi no rece opadaja.Musialam odszczeknac bo nie bylabym soba i zakonczylo sie na 150 zl. i tak uwazam ze za duzo!

Odnośnik do komentarza

Patrycja chcesz mieć jedno dziecko? Mój mąż też chce by Oluś był jedynakiem, ja jednak gdzieś tam czuję że jeszcze chciałabym córkę... ale oczywiście za jakieś 3-5 lat :P chociaż sama nie wiem czy dałabym radę wszystko ogarnąć dzieci, praca dom, psy i męża heh jest wyzwanie! :D

Dzięki za buziaczki dla Olusia przekazałam :D

Mi też zdarzało się trochę zdenerwować jak mały marudził, ale trwało to na szczęście tylko chwilkę bo nie potrafię. Tłumaczę sobie, że on tego złośliwie nie robi i trzeba mu pomóc.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :*
Dziś mam rocznicę ślubu a M mnie tak zdenerwował rano ze się do niego nie będę odzywać ... brr ciele. .. musiałam mu ublizyc ha ha ;) u nas w porównaniu do tego co działo się w dzień noc była w miarę spokojna tyle , że mała budziła się na jedzenie bardzo często ale nie płakała przy tym ani nic więc jakoś daliśmy rade ;)
Olciak ale cham, mógłby się powstrzymać od takich komentarzy, zwykły człowiek nie powinien tak powiedzieć a co dopiero ksiądz ??? A wiecie że nam starszej córki nie chciał ksiądz w mojej parafii ochrzczony postawił nam ultimatum albo zapowiedzi i ślub w tym roku albo nie ma chrztu ( na początku mieliśmy ślub cywilny , teraz jesteśmy już po kościelnym ) no tak się zdenerwowałam wtedy i jeszcze do nas po chamsku ze jeśli chodzi o pieniądze to on nie weźmie albo nam na raty rozłoży za ten ślub ,serio! ? Padłam wtedy ... pojechaliśmy wtedy do parafii M i to na wsi a ksiądz bez problemu ze dziecko niczemu nie winne i tylko spytał czy mamy w planach i powiedział ze nas nie ocenia ale żebyśmy pamiętali "im dalej w las tym więcej drzew " i jak zdecydowaliśmy się na ślub kościelny to nie u mnie tylko pojechaliśmy właśnie do niego ;) i na ślubie na kazaniu wspominał o tym jak u niego byliśmy o chrzest i o czym rozmawialiśmy ;) miło było
Haha dziewczyny właśnie w tej chwili dostałam od M SMS z przeprosinami za poranny wybryk ale o nie tym razem nie będzie tak łatwo :D niech pocierpi

Odnośnik do komentarza

patrycja ale ja cię na drugie za lata nie namawiam ;) pisałam tylko ze jak to jedno odchowasz to będziesz miała nadal mało lat i będziesz mogła jeszcze poszalec :D Ja sama póki co nie wiem czy będzie drugie, ustaliliśmy z mężem że na razie nie, wracam do pracy, odchowamy Krzysia, bo ja sama z dwójką bez żadnej pomocy nie dałabym rady. I wtedy zobaczymy czy chcemy drugie czy nie, nic na siłę. jesli Krzyś będzie jedynakiem to też sobie w życiu poradzi. A przynajmniej presji nie czuję, co będzie to będzie.

Dziewczyny jesli chodzi o wypadające włosy to pisałam już kiedyś że biorę Biotebal (biotyna) i już chyba widze efekty, bo dużo mniej włosów leci, skończyly się na dywanie takie kłębki ;/ Moze to tez już czas na koniec ale zbiegło się z miesiącem zazywania tego więc piszę, jeszcze któras mama to brała pamiętam - jak efekty? Mi to poradziła znajoma która dostała na utrate włosów po radioterapii więc chyba coś w tym musi być.

olciak naprawdę głupiego księdza trafiliście :/ u nas ostatnio była chryja bo mąz miał być chrzestnym ale ksiądz na spowiedzi mu nie dał rozgrzeszenia bo nie chodzi co tydzien do kościoła... no szok. I byl problem. Na szczęscie proboszcz tuż przed mszą sam go wyspowiadał i dodał na koniec że tamten ksiądz zapomniał ze liczy się Boże miłosierdzie a nie jego własne... także też wiem co to znaczy na taki cięzki przypadek trafić :/
a jak brzuszek i kupka po tych ziemniakach i marchewce? Ja dałam wczoraj taki zestaw ze słoiczka i ok, chociaz po marchwi zawsze kupki trochę pomarańczowe. Ale zatrawrdzen dużych nie ma na szczęscie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Pilka u nas troche podobnie cywilny wzielismy jak bylam w ciazy a koscielny zaplanowalismy sobie zeby razem z chrztem zrobic i nasz proboszcz powiedzial ze nie ochrzci dziecka najpierw slub potem chrzest ze wszystko na odwrot robimy.Pojechlismy do innej parafi byl mlody ksiadz bez zadnych problemow z nim wszystko zalatwilismy i jeszcze wzial.
Patrycja dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...