Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiaczek

Ja też wychodzę na spacery, mi pediatra powiedział ze do -10 spokojnie mogę wychodzić. Jak jest poniżej -10 to przy słonecznej pogodzie również można iść Ale po prostu skrócić czas.
Moja gondola jest fajnie obudowana+ w środku mam ten ciepły spiworek. Jak dzisiaj wróciłam z spaceru (byłam w sumie 2h bo zaliczyłam też zakupy) Synek był caly cieplutki i wyspany :) I uśmiechnięty :P
Wogole powiem Wam że jak tak patrze na to nasze dziecko to ja nie wiem po kim On jest taki fajny haha ;-)

Odnośnik do komentarza

Ewelajna dobrze, że już dobrze, ale rzeczywiście nie powinnaś prowadzić! Kuruj się kochana!

Któraś z was pytała o wit D 800 j. Od 6msc powinno się zwiększyć wit d do 600j wiec te 800j to wcale nie jest tak dużo. Plus nie wiadomo ile rzeczywiście się wchłonie. Zależy to również od sposobu karmienia jeżeli karmi się kp to mama powinna przyjmować dużo wit d żeby dziecku przekazać w mleku i samej nie mieć niedoboru. A żeby wit d miała lepsze wchłanianie powinno się zażywać wit K2. Są tabletki , a naturalnie występuje np w kiszonej kapuście. Ja przyjmuje 8000j wit D i 100mg wit K2 bo jak mniej zażywa łam to miałam niedobór. Właśnie musze zrobić badanie jak z nowymi dawkami :)

Odnośnie nawilżaczy to trzeba uważać bo jest to idealne siedlisko dla bakterii i grzybów. Ja zrezygnowałam bo mojej siostry syn miał ciągle zapalenia bakteryjne dróg oddechowych i ciągle antybiotyk. Poszli do pulmunologa i pierwsze co zapytał czy w domu jest nawilżacz. Kazał wyrzucić i od tamtej pory juz więcej nie chorował.

Wera Misiaczek czapki z głów ze juz się staracie! Ja im barziej mi daje popalić synek tym dalsze są plany na rodzeństwo :D

Mamuśka zapomniałam ci odpisać - ciągle pamiętam o tym zdjęciu i czekam! :)

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Ania ja mam implant u mnie metody antykoncepcyjne dwuskladnikowe się nie sprawdziły tj nie mogę przyjmować estrogenu.
Założenie nie boli implant jest wielkości zapałki.
Ja zapłaciłam 1050.
Nie mam okresu od porodu wiec nie powiem Ci czy jest bolesny, skąpy itp.
Przed założeniem miałam zrobione usg wykluczające ciążę.
Libido jest wysokie. Ale u mnie zawsze jest wysokie :D
Nie tyje ( tak jak po tabletkach)
Nie mam napadów głodu.
Włosy wypadły po porodzie ( no nie wszystkie hehe) ale teraz już rosną nowe i nie wypadają. Podobno zdarzają się pacjentki które maja z tym problem. Cera idealna :o nawet nie tak jak u mnie.
Nie mam zmian nastroju ( po tabletkach - stany depresyjne):D
Dla mnie same plusy. No może cena... ale na 3 lata. A za tabletki które mi pasowały płaciłam 40 zł a więc....
Trzeba przemyśleć sprawę bo chyba jak Ci nie spasuje to kasy nie oddadzą. Ale jak nie masz problemu z antykoncepcja hormonalna to nie powinno być problemu :D

MamaEwy szkoda tylko, że tyle nerwow zjadłam wtedy. Ale mówili,że ciąża jest młodsza niż powinna. Ale z usg (12tydz) i z OM wychodziło 3 sierpnia a porod zaczal się 3 sierpnia wiec było idealnie. Chyba to był cud
punktualna księżniczka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, ale macie tempo, nadrobic wszystko będzie wyzwaniem ale spróbuje. :) U nas dziś brokuł na tapecie :) Entuzjazmu nie było ale wyraźnej niechęci też nie. Mała zjadła 1/3 słoiczka
justynka, dzięki za rade odnośnie kremu, smarujemy z nadzieją na poprawę bo nieładnie to wygląda
Wera, ja dostałam okres po 4 miesiacach, i chyba mi sie kolejny zbliza bo pochlaniam co mi w rece wpadnie :) albo... albo bedzie kolejny dzidzius :/ hehehe

Co do tematu poronien, to bardzo bardzo wszystkim których to dotknęlo współczuje. To musi byc strasznie traumatyczne przezycie. Ja bardzo chciałabym jeszcze jednego dzidziusia ale boje sie kolejnej ciazy własnie dlatego. Miałąm dwie bezproblemowe ciaze i mam dwoje zdrowych dzieci i jak słysze te wszystkie historie wokół to kolejna wydaje mi sie kuszeniem losu. Tak wiem ze bzdury gadam ale takie obawy mam i co zrobic :/
Patrycja, zdrówka dla Was!
ewelajna, dobrze ze Cie naprawili jak to ujela Ania :) odpoczywaj, musimy dbac o siebie bo nasze dzieciaczki nas potrzebuja.

A tak z innej beczki, to fajnie macie dziewczynki że musicie się jeszcze martwic co po macierzyńskim. Tutaj nie ma tak dobrze. Mój płatny urlop macierzyński konczy się 10 stycznia. Mogę wziąsc 4 mce dodatkowe ale bezpłatnego wiec na razie zdecydowaliśmy że pójde na zwolnienie. Nasz lekarz doradził bo w ramach propagowania kp w Irlandii mozna przedłużyc macierzyński zwolnieniem jeśli dziecko odmawia jedzenia z butelki. A potem rozwazam zrezygnowanie z pracy i wieksze zaangazowanie w działalnosc męza bo wten sposób bedziemy mogli uniknac opiekunki. Opłaty za żłobki i opiekunki sa tu tak wysokie za zwyczajnie nam sie to nie oplaca.

Odnośnik do komentarza

Wera Misiaczek szybko się staracie o kolejną dzidzie :) fajnie :) my myśleliśmy żeby jakoś mniej więcej około rok po Emilce zacząć się starać ale teraz się zastanawiam jakby to było z moimi pieniędzmi, czy bym dostawała jakąś wypłatę, bo z jednej wypłaty będzie ciężko wyżyć. Musimy to przemyśleć, ale bardzo bym chciała szybko drugie dziecko. Kiedyś sobie postanowiłam że urodzę wszystkie dzieci przed 30 :P może się uda hehe tzn teraz dwójka a trzecie dziecko może być wpadką po 30stce ;P zobaczymy co wyjdzie z moich planów, bo jak wiadomo z naturą jest różnie.

Wera ja też cały czas kp i okresu jeszcze nie było, czasem poboli mnie brzuch jak na okres i wydaje się że będzie lada dzień, no ale nie ma i nie ma, nie tęsknię ale testu nie robiłam bo przecież "na pewno nie mogę być w ciąży" hehe

kasiaaa2307 my używamy nawilżacza ale kurcze nie wiedziałam że to może być siedlisko bakterii :( co prawda moja Emilka kaszle już od dłuższego czasu i nikt nie zna przyczyny, ale jak byłam u moich rodziców (a tam nie używałam nawilżacza) przez kilka dni, to też kaszlała, więc chyba ten kaszel nie od nawilżacza?

My też dziś zaliczyłyśmy spacer, było bardzo przyjemnie i śnieg skrzypiał pod butami :) w końcu piękna zima nastała :) Emilka nie mogła długo zasnąć bo się dziwiła co to jej sypie na wózeczek :) Pierwszy śnieg :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Witam się po dłuższej nieobecności. Czytam Was na bieżąco, z pisaniem gorzej, bo prędzej wyrzuciłabym przez okno z nerwów mój przedpotopowy "smartfon", niż napisała coś przy jego użyciu. Teraz mam laptopa pod ręką i odrobinę czasu, więc się zgłaszam :)

Inez80, jakbym czytała o sobie! :) Karmię piersią i też pierwszy okres miałam po 4 miesiącach (zaskoczyło mnie to, że tak szybko). Dzisiaj pobolewał mnie brzuch, pożeram wszystko co w lodówce w bardzo dziwnych konfiguracjach smakowych i mam zagwozdkę: kolejny okres się zbliża, czy czas zrobić test ciążowy :P Szczerze mówiąc, trochę mnie przeraża wizja drugiego dzieciątka tak szybko, jak jedno jest już dla mnie wyzwaniem, ale z drugiej... byłoby ciekawie. :)

Lolka, Ty pytałaś, która mama nie szczepi dzieciaczka. To ja. Póki co nie mam jeszcze żadnych nieprzyjemności z tego powodu, ale pewnie wkrótce przypomną sobie w przychodni o nas i będzie trzeba jakoś wybrnąć z sytuacji.
Ja z moim Bąblem byłam u lekarza tylko raz - na wizycie patronażowej. Potem nie było sensu, bo dziecię zdrowe. Może dlatego nie kontaktują się z nami :P

Na spacery wychodzimy codziennie! Mrozy nam niestraszne :) Dzisiaj wędrowałyśmy dobrą godzinkę z przerwą na ogrzanie się w Ridlu :P

U nas w domu mamy małą Kierowniczkę. No czasami ustawia nas po kątach aż miło. A ta jej mina, kiedy już triumfalnie trafia na ręce i patrzy na nas z góry...
Oho, kierowniczka wzywa.. A ona nie znosi sprzeciwu... :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Bass z tego co mi wiadomo to jak jesteś na macierzyńskim i jesteś w ciąży to po jego zakończeniu możesz przedłożyć L4, być do końca ciąży i po porodzie dalej przysługuje zasiłek macierzyński.

Mi się mordka cieszyła, bo wyczytałam, że można iść na 1/2 etatu i być na wychowawczym plus dostaje się 400 zł. Już byłam gotów jechać do szefa i negocjować warunki.

Poprosiłam mamę, żeby mi się dowiedziała, obdzwoniła tam i uwdzie, jedne panie jeszcze nie wiedziały, bo nie dostały nowych rozporządzeń, drugie pierwsze słyszą, w końcu gdzieś jej powiedzieli, że owszem czemu nie, ale dochód na jedną osobę nie może przekroczyć 670 zł. U nas by to przeszło jakby brali dochody aktualne, a za zeszły rok to pupa. Więc muszę dalej kombinować.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Chiyo i dlatego ja od pewnego czasu robie CTRL+A, Ctrl+C jak się dużo rozpiszę zanim kilknę "dodaj" na naszym forum, bo często są jakies problemy :/

patrycja dziekuję za opis, bardzo mnie to kusi, teraz biore limetic wiec i tak pigułke bez estrogenów, dobrze sie czuje, nie mam migren jak po zwykłych tabletkach, jedyne to czasem zapominam wziac na czas, przy Krzysiu róznie bywa a potem zapominam itd... wiec takie cudo było by jak znalazł. Ale u nas w miescie pewnie tego nie zakładają, pogadam z ginem za tydzień. Czy jeszczektoś może ma implant i opisze swoje wrażenia?

mamuska o zdjęciu to nie tylko kasia pamięta ;-P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po prostu nie wiem co sie porobiło z moim dzieckiem. Od dwóch dni nie ma możliwości żeby młodego odłożyc do łuzeczka. Po prostu jak by miał jakieś czujniki w sobie od razu sie budzi i jest taki płacz jak byśmy go ze skóry obdzierali. Już nie wiem co z nim zrobic śpi tylko w wózku w gondoli w której się już ledwo miesci lub ze mna w łużku. Spokojnej i przespanej nocki życzę :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wmijwk5.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie po kilkudniowej przerwie udalo mi sie nadrobic ale zapomnialam Co komu mialam napisac tak wiec pewnie na rate bede pisac.
Ewelajna wracaj szybko do zdrowia I duzo odpoczywaj a jazda autem po narkozie troche niebezpieczna a swoja droga ja w dzien porodu jeszcze autem smigalam.
Az mi sie oczy spocily jak czytalam Wasze historie o dzieciaczkach.Jestescie naprawde bardzo dzielne :*
Noi zapomnialam skleroza poporodowa niestety caly czas sie u mnie poglebia :/
Krotko co u nas ostatnie kilka dni to normalnie jakis meksyk synek zabkuje ewidentnie pcha cale rece do buzi i jak to okreslila cora poscil rzygacza kilka razy. W nocy tez sajgon krzyki piski placze co chwile sie budzi i wczoraj dalam na noc czopek paracetamol Bo juz Mi go szkoda bylo.Juz obraca sie na boki zadziera glowe do gory wszystkie zabawki zaraz laduja w buzi I moj terrorysta wie ze wystarczy zaplakac i mamusia od razu na raczki bierze.
Bashia u mnie tez ciezko o pojedyncze skladniki w sloiczkach brokula sliwek wogole nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ewelajna, to u Ciebie były jakieś pozostałości poporodowe?
Ja byłam łyżeczkowana zaraz po porodzie i powiem Ci, że długo miałam schizę, że coś jeszcze zostawili w środku. Teraz, po Twoim poście znów.naszły mnie obawy.
Wracaj do siebie jak najszybciej :)

Ania, Hania też nie chce jeść jak ją na rękach trzymam. Najlepiej w bujaczku lub na poduszce. Strasznie poza tym kręci głową jak je.

Odnośnik do komentarza

kowalska ja używałam nawilżacza przy córce, ale alergolog nam odradziła, bo sprzyja rozwojowi roztoczy, pleśni i grzybów, lepiej ceramiczne nawilżacze na kaloryfer albo mokry ręcznik- tego się trzymam; widzę że kasiaa podobnie napisała

ania ja bym próbowała z łyżeczką wobec tego, mój synek też coś od 2 dni świruje przy jedzeniu 0 16-niby zjada, ale mniej niż normalnie i na raty, też mam plan spróbować z kaszką albo wtedy podawać owoce-moze lepiej nam pójdzie o tej godzinie? dzisiaj rano dodałam tej kaszki hippa do mleka kuk-ryż-jaglanej, mam tę samą metodę zabezpieczania napisanych przez siebie mądrości-zwłaszcza jak długi post:-) generalnie dużo rzeczy robimy podobnie- ju end aj:-)))

ewelajna dobrze, że już dobrze, kuruj się!

Inez ja też chciałabym 3 dziecko, ale mam podobne rozkminy do Twoich;

rewolucja Dawid jak zaspokoi pierwszy głód, to konsumuje butelkę razem z prawie całą ręką

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

ewelad zauważyłam :-D tylko ja nie mam takich dobrych tekstów ;-)
u nas karmienie o 18 tez cyrk, mały płakał na widok butelki ale w końcu położony w bujaczek zjadł. za to po kąpieli było już normalnie. Jutro robie dzień z samym mlekiem i zobaczę czy będzie lepiej. Może i dobrze że lekarz w czwartek to coś podpowie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Oj jak dobrze ze poruszylyscie temat nawilżaczy bo nosiłam sie z zamiarem kupna. Po przeczytaniu chyba faktycznie zostanę przy dotychczasowej metodzie - ceramiczny na grzejniku i na noc mokra pieluszka dodatkowo.

Kowalska mi tak przed tym "niby okresem" właśnie sie pojawiają ale tylko w okolicach brody. Takie podskórne "gejzery":D Eh...a w ciąży i te 3 miesiące po było juz tak pięknie:( Gładka buzia była.
Choć porównujac teraz a przed zajściem to jednak teraz jest lepiej.
Aaaa i Kowalska jak wymyślisz cos z tym wychowawczym to daj znać :) Ja tez chętnie powiedziałabym dłużej z maleńką:)

Swoją drogą Inez nie wyobrażam sobie jakbym miała iść za kilka dni do pracy. Dobrze ze lekarz doradził Ci z tym zwolnieniem. Ja sie bardzo cieszę ze mamy ten rok dla bycia z dzieckiem. Kiedyś tutaj tez tak dobrze nie było.

Misiaczek a ja znów słyszałam ze mleko matki może zmienić smak kiedy zachodzi ona w ciąże. I tym samym dziecko może odrzucić. Ale to sporadyczne przypadki.

Patrycja duuuuzo zdrówka dla Was.

Moja Antosia dalej pokaszluje ale poza tym wesoła i żadnych innych objawow. Ani nawet katarku. Teraz nie wiem czy jak nie przejdzie jej do końca tyg to iść znów do kontroli. Dzis mija tydzień odkąd zaczęła kaszleć. Ze mną lepiej ale mam etap suchego kaszlu;( Dosc ze spać sie nie da bo mnie dusi to jeszcze Tosię budzę:(

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

~Misiaczek
A ja chciałabym zapytać o tą wlewke na miodzie na kupkę dla dziecka.
Bo wiem ze ktoras mamusia (niestety nie pamiętam kto:( - przepraszam) pisała ze użyła tego i kupka poszła szybko. Czy po tym zabiegu kolejne kupki były już ok i tak jak wcześniej ??

Witaj. Uzylam wlewek na miodzie chyba 3,dni. I zawsze robila duuuza kupę. Potem przestalam. I dwa dni córeczką kupki nie zrobila i nagle poprawa. Robi jedna lub dwie dziennie.
Polecam wiec! A przynajmniej naturalne, lepsze niż czopki.

Odnośnik do komentarza

INEZ ja całkowicie twoje obawy rozumie. Chyba całe życie się tyle nie modlilam co w tej trzeciej ciąży i z resztą teraz też. Strasznie się dalej boję. Taka schiza. A początek był nie fajny bo razem z fasolką na usg wyszła ogromna cysta i bylo ryzyko poronienia. Bóg jednak nad nami czuwał :) i vcodziennie za to dziękuję. Weź pod uwagę mój przykład ze wszystko będzie ok i odrzuc źle myśli :)

Dziewczyny WERA i MAMUSKA trzymie za Was kciuki :) trochę zazdraszczam :) my już raczej czwartego nie planujemy a ja e ciąży uwielbiam być :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...