Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania_sierpnióweczka

Witajcie dziewczyny,

Ja mam termin na 26 sierpnia. Jestem w 10 tygodniu, mam nadzieje że wszystkie typowe objawy mam już za sobą. Również mam krwotoki z nosa, pobolewa mnie podbrzusze ale lekarka mówi ze wszystko jest dobrze. Poleciała mi właśnie zrobić badanie prenatalne - usg. Badanie te zrobie ale zastanawiam się nad badaniem biochemicznym, które mi zaproponowali, robiłyście cos takiego?

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o krwawienie z nosa to raczej normalne, ja przy pierwszej ciazy mialam tak zazwyczaj rano.
Dzisiaj 13tc i 5 dni.. A to dopiero pierwszy dzien po tym jak sie dowiedzialam o ciazy. Z mezem czekamy na moment zeby powiedziec naszej 5letniej corce ze bedzie miala rodzenstwo, podpytalismy ja i bardzo by chciala :)
czy Was tez wszystko denerwuje? U mnie najlepiej jakby byla zupelna cisza..
A co do jedzenia to przy corce a to mialam chec na kapuste, to na slodkie, wiec wydaje mi sie, ze nie ma znaczenia co jemy aby wiedziec jaka plec bedzie.
Teraz to bym chciala synka, ale przede wszystkim aby dzieciatko bylo zdrowe .
Nadal nie moge sie cieszyc z tej ciazy jak moj maz :(

Odnośnik do komentarza

Aniu0704 dopiero co wyszłam z anemii a tu te krwotoki. Przed ciążą miałam je notorycznie więc się trochę przeraziłam, że znów wróciły :( ale do garstki leków dołączyłam rutinoscorbin i linomag w maści i powinno być lepiej :) zdaje sobie sprawę że to może być przez acard który biorę ale nie mogę go odstawić ze względu na malucha.
Ania sierpnióweczka poczytaj wcześniejsze strony a tam będzie napisane co i jak z tymi badaniami.
Witamy nowe mamuśki :)

Dzięki dziewczyny za to że jesteście :) szkoda że trochę nas ubyło odkąd jest fb.

Odnośnik do komentarza

Cześć :) mam coś dla Was do poczytania: http://dziecisawazne.pl/jak-dbac-o-zeby-dzieci-przed-po-narodzinach-rozmowa-z-dorota-czubinska-grodecka/
No i tam znów się pojawia wątek karmienia piersią. Nie dajcie sobie wmówić, że karmienie piersią w nocy może powodować próchnicę. Co innego mm.

Przepraszam, dziś nie nawiąże do tego co pisałyscie. Czytam na bieżąco, ale nie mam siły odpisywać. Znów nie dosypiam.
Byłam dzisiaj z synkiem u lekarza, bo ma jakiś kaszel, który w sumie przechodzi, ale że żłobka dostałam SMS, że panuje wirus zapalenia oskrzeli, a ze ja z chorób zielona, boję się że jakaś przeocze. Oczywiście dziecko jak zwykle mam zdrowe ;) jak głupek chodzę zawsze do tego pediatry, żeby się dowiedzieć, że jest zdrowy... miał przeziębienie, ale juz właśnie kończy się. .. mam nadzieję, tylko, że niczego mi tam nie złapał. .. na kolacje i śniadanie będę musiała jakaś bombę witaminowa dla nas przygotować.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Kiwulek, no właśnie nie wiem, co czuję. To może wyda się śmieszne, ale niepokoi mnie, że nie mam już objawów (jestem już w 2. trymestrze i ma to sens), że kilka dni temu pies ciągle za mną chodził jak cień (chociaż nigdy bym go nie podejrzewała o żadne przeczucia, jedyne co przeczuwa to zbliżającą się burzę), że nie tyję (moja radość ostatnio była przedwczesna, znowu mi spadł ten kilogram i ciągle jestem 3 kg na minusie) no i może jeszcze to, że energia do mnie wróciła. Jestem od 8 na nogach i nawet jeszcze śpiąca nie jestem, a mam naturę śpiocha. O, mam jeden objaw - to sikanie nocne :/ Dzisiaj dwa razy musiałam wstawać! O co w tym chodzi ?!

Nikitaka, ja mam zawsze w normie albo trochę za niskie ciśnienie.

Mari, no jak wyżej ;) Nie byłam na izbie i chyba nie pójdę. Pocieszam się, że chyba czułabym się źle, albo coś? Bóle brzucha?

Ania125, mój lekarz mi prawie nic nie zleca :P (śmiech przez łzy...)

Hembra, kurczę, ja leczyłabym opryszczkę dostępnymi lekami ... Moja mama zawsze namawia na ocet, ale tylko w tym pierwszym momencie, jak właśnie swędzi, ale jeszcze nic nie widać.

Dobra, cofam swoje obawy, właśnie pies wymiotował, a mnie rwało razem z nim, gdzie zazwyczaj jestem nieczuła na ten proceder.

Liza, mnie już trochę mniej wszystko denerwuje, ale bywało ciężko ;)

Mnie nikt ani w tej, ani w poprzedniej ciąży nie mówił o zębach, ale sama dla siebie chcę się wybrać do dentysty, bo mnie już nie widział od ponad roku...

Mikołaj: 27.06.2013
Ignacy: 05.08.2015

Odnośnik do komentarza

Metafora bo to jest racja kobieta sie nie dogodzi. Mdłości zle, bole piersi brzucha zle, zmęczenie Zle, brak objawów tez zle ehhh tak to juz z nami jest. Ja tez sie boje bo brzuch nie boli nie ciągnie, mdlic przestalo ale jednak jakby cos bylo to bym sie nie martwila. Ale przecież 2 trymestr jest najspokojnieszy wiec nie ma co sie martwic:) i cieszyć sie a za 4 miechy bedziemy stekac ze ciężko heh

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

Ania0704 masz rację- kobiecie nie dogodzi. Jak nie mamy objawów to się martwimy,że coś jest nie tak. A znów jak one są to stękamy że są.

Metafora doskonale Cię rozumiem! Też tak mam. Jak nie mam objawów to się martwię. A jak są to wiem że jestem w ciąży. Aczkolwiek ja na brak objawów nie mogę narzekać-mimo, że to już 15tc. Czekam na brzuch żeby większy urósł i wtedy jak na niego popatrzę to się będę uspokajać :)
Będzie dobrze! Bo musi być! :)

Odnośnik do komentarza

kdrt
Słyszałam że można jednak tak wcześnie poznać płeć. Ponoć to widać jakoś po kości miednicy czy jakoś tak.

Aj, zjadlo mi cala wiadomosc
Mam tylko obrazek skradziony z francuskiej strony, do ktorej nie moge wkleic linka. Podobno u chlopcow zalazek organow plciowych tworzy z podstawa plecow kat okolo 30° a u dziewczynek 10 ° i po tym mozna poznac plec podczas USG w 3 mcu, ale dla mnie to dosc malo czytelne. U mnie maluch nie chcial sie ustawic w dobra strone. W kazdym razie lekarz z doswiadczeniem moze podac informacje o plci na podobno ok 70% podczas USG w 12 tygodniu

monthly_2015_02/fasolki-na-sierpien-2015_24324.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxol2az93dfhsy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...