Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ania27 sił brakuje. Ciężko wstać, później nudności, środek dnia czuje się najlepiej. Spać mi się chce ciągle i ciągle ziewam ale w nocy często się budzę bo mi nie wygodnie w każdej pozycji. A po pracy nie nadaje się już do niczego. Ale mam nadzieje ze będzie jak poprzednio i po pierwszym trymestrze będę się czuła świetnie :) Przynajmniej taki jest plan :P
W pierwszej ciąży więcej wymiotowalam. Teraz okazjonalnie :) Najczęściej wieczorem.

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Monika. Ja też po przejściach i bardzo liczę, że w końcu się uda. Musimy w to wierzyć.

Ja mam spadek formy codziennie tak 16-17. Nie mogę opanować senności wtedy. Wieczorem też jestem bardzo senna, ale z zaśnięciem nie jest tak łatwo. A co noc punkt 2.30 wstaję na siusiu, potem jeszcze raz się budzę koło 5 i nie mogę zasnąć przez godzinę... i tak codziennie

Ja na szczęście coś tam dłubię w domu na komputerze i nie muszę jeździć do biura, ale już nie ten sam umysł :) Gratuluję tym dziewczynom, które dają radę chodzić do pracy, bo to wielki wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Gość amelia1899

Kami11 jak przeczytałam twój wpis to nie mogłam uwierzyć bo jak bym czytała swój! Ja też wstaje siku po 2 i po 5 znowu się budze i nie mogę spać i tak już kilka dni a myślałam na początku ze to pełnia albo coś. Przez to za dnia jestem nie do życia, w domu bałagan bo nie dam rady sprzątać do tego dziś bolała mnie głowa i musiałam wziąć apap bo myślałam że oszaleje. Co do imion to jeśli będzie córeczka to na imię będzie mieć amelia, stąd mój login bo bardzo mi się to imię podoba i myślałam po cichu ze sobie wykracze hi hi jeśli będzie synek a czuje w kościach ze będzie to będzie Gabriel a drugie imię na pewno damy po babci albo naszych dziadkach. Czy wy też tak macie ze jecie w kolko to samo? Od tygodnia na śniadanie i kolacje jem kanapki z białym serem i pomidorem i ciągle mam na to ochotę. Nie wiem kiedy mi się w końcu to znudzi.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja się mobilizuję i wstaję po 8 mimo że na l4 jestem. Tzn małe sprostowanie to głód mnie mobilizuje. A tak to z piżamą byłam nierozłączna całymi dniami. Odkąd wymiotuję i mam mdłości okazjonalnie to więcej jem. Ale mam tak samo jak amelia1899 na śniadanie ciągle to samo, obiad i kolacja też. Dietę mam ubogą a jak w końcu coś mi posmakuje to całymi dniami tylko to bym jadła.
Witamy Monika06082015- mam termin na 5 :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
jestem już po prenatalnych. Robiłam w Szczecinie w Prediagu. Lekarz był całkiem miły, wszystko dokładnie tłumaczył, każdy parametr itp. ( ale w sumie za taką kasę jaką biorą to już wypada być miłym:)). Mąż też był obecny na badaniu i ledwo co trzymał się na nogach z wrażenia :). Jeśli chodzi o torbiele to też miałam na lewym jajniku wielkości 5 cm!!! Poszłam do szpitala na usunięcie, a tu okazało się że jestem w ciąży. Ale mój ginekolog twierdził, że mam się nie martwić bo zazwyczaj się wchłaniają i faktycznie na dzisiejszej wizycie okazało się, że się wchłonął. Jeśli chodzi o kontrole z ZUSu to koleżanka, która pracuje w ZUSie mówiła, że patrzą na miejsce pracy oraz rodzaj jednostki chorobowej jaką ginekolog wpisuje.

Odnośnik do komentarza

Też jem ostatnio to samo, nabiał, nabiał i jeszcze raz nabiał. Obiad jest jedynie urozmaicony :P
Dzisiaj czuje się okropnie. Od 4 rano nie śpię, bo głowa chce mi pęknąć. tragedia. cieszyłam, się że od listopada mnie głowa nie boli - migreny u nas rodzinne - dzisiaj przestałam się cieszyć, zestresowana wzięłam jedną tabl. apap - nic nie dało. pojechałam do pracy, ale dałam radę tylko trochę i się zwolniłam do domu. leże cały czas w łóżku, dobrze że mąż wrócił z pracy może się trochę mną zająć :D
co do imion to dla chłopca wybrane już dawno jednomyślnie Aleksander, a dla dziewczynki to jeszcze nie wiem Zosia albo Liliana, podoba mi się też Konstancja- ale mężowi nie.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem akurat z Kołobrzegu :) i będę rodziła tutaj. Osobiście chciałabym gdzie indziej, ale jak przyjdzie co do porodu to nie będę jeździć w bólach.Też słyszałam o Stargardzie bardzo dobre opinie, ale trochę za daleko :) Jeśli chodzi o kontrole z ZUS to tak u Nas są firmy oraz lekarze którzy dają zwolnienia lekarskie gdzie jest wzmożona kontrola (może ze względu, że każdy każdego zna).

Odnośnik do komentarza

virgomagda dobre pytanie też jestem w 1 ciąży i się nad tym zastanawiam. Koleżanki które rodziły twierdzą, że warto chodzić bo uczą przede wszystkim jak zachowywać się podczas porodu, ale czy można się tego nauczyć jak w bólu zapominasz o całych naukach????

Odnośnik do komentarza

Witam kolejną nową mamusię :)

Co do szkoły rodzenia to nie poratuję bo nie uczęszczałam nigdy a teraz przy 4 to już nie a sensu :P

Wróciłam z mężem z zakupów bo znowu na weekend jest w pracy, a dzisiaj miał wolne więc szybkie zakupy tylko z nazwy bo kilka godzin to nie szybko :(

Co do piżamowego party to jak mąż jest w pracy to i ja mam dni że cały dzień w piżamie siedzę w łóżku i śpię bo w nocy czasami od 3 do rana to zasnąć nie mogę a później w ciągu dnia jestem zmęczona i śpiąca, więc dzięki że akurat ferie zimowe u nas jeszcze tydzień i nie musze się z łóżka zwlekać by do szkoły ich wieść rano :)

Co do imion jeszcze kompletnie nie myślałam ale już mam Adriana Damiana i Weronikę więc nie wiem co wybrać a że całą trójkę obstawiłam to może teraz też tak będzie i to będzie dziewczynka. Szkoda że swojego loginu na imię nie mogę dać :) A co do podwójnych to wszystkie dzieciaki mają podwójne u mnie.

http://emotikona.pl/gify/pic/dziecko-dziewczynka.gif
http://suwaczki.maluchy.pl/ci-70104.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny szkoła rodzenia jest super! Chodziliśmy z mężem w pierwszej ciąży. Położna na wstępie powiedziała że nie nauczy nas rodzić. Było o fazach porodu, jak, przebiega krok po kroku, kiedy jechać do szpitala, czego się spodziewać. Były ćwiczenia z rehabilitantem polecane przed porodem żeby wzmocnić mięśnie krzyża np
Super było opowiedziane jak pielęgnować maleństwo i siebie po porodzie.
Były zajęcia jedne z psychologiem o tym że 80% kobiet przeżywa przygnębienie poporodowe (to nie to samo co depresja) i tatusiom szczególnie było opowiedziane jak się zachować jak, świeżo upieczona mamusia ryczy z byle powodu (mój mąż zapamiętał i bardzo mi pomogl).
Dużo było rad co do karmienia, co robić jak nie ma pokarmu lub jest za dużo, z lalkami cwiczylysmy przystawianie. Wszystko na luzie, bez tabu.
Polecam każdej parze (tak, tak z tatusiami koniecznie) w pierwszej ciąży.

Ja mam tak że mniej się denerwuje jak wiem co będzie się działo po kolei, szczegółowo. Przy pierwszej ciąży wszystko było przerażające, więc ta szkoła bardzo mnie uspokoiła przede wszystkim.

Chodziliśmy w Warszawie przy szpitalu na inflanckiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjghiz9ccx7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3719p6yoq5o.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja też jeszcze nie miałam mdłości i mam nadzieję, że już się nie pojawią. Mam tylko non stop ochotę na słodycze i ciężko mi się powstrzymać :-( Martusia85 gdyby były jakieś warsztaty w najbliższym czasie, daj proszę znać, może też uda mi się skorzysta, jeśli akurat nie będę w pracy. Miłego wieczoru :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/e0e0ecfc12.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Olusiowamama to chodziliśmy do tej samej :)

Chyba wszystko dziewczyny napisały, ja uważam że warto... No i doła faceta jest to też duże oswojenie z tematyką porodu ale też opieki nad dzieckiem, bo bo przecież to faceci, inatynkt mają znacznie mniejszy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/gannskjoi47bxxuc.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/dj4idjb.png
Aniołki okruszek i kropeczka

12 tc/9tc - 09.01.2014 09.07.2014
Odnośnik do komentarza

Volara dzięki za tego linka. miałam się zapytać Was kobietek bardziej doświadczonych o jakieś stronki do rejestracji gdzie można jakieś gadżety dostać. Nie ukrywam że wolałabym spróbować jakiś kosmetyków dla malucha w próbkach by zobaczyć jak na nie reaguje. A może Wy możecie jakieś polecić? Bo jest ich cała masa na rynku i weź tu się zdecyduj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...