Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszystkie Kochane! Ja również podczytuję codziennie forum od 6-7 m-ca ciąży, więc najwyższy czas się ujawnić :-)

Przede wszystkim - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Samych radości z pociech, partnerów i z samych siebie ;-) Ja sama często się zadręczam, jaką to beznadziejną matką jestem - ale to historia na inny, dlugi, jęczący post ;-)

Moja córa to Ola, ur. 12.08, waga 3780 przez cc (spadło małej tętno) - teraz klusek waży 7kg. Mamy zaleconą rehabilitację z powodu rzekomego słabego napięcia mięśniowego - rzekomego, bo tylko jedna pani doktor na kilku lekarzy to zasugerowała, ale chodzimy od czasu do czasu na wizyty kontrolne - dla mnie to przede wszystkim okazja do podpytania co jakiś czas o kilka rzeczy specjalisty, bo poza tym Oli nic nie dolega ;-)

Pytałam rehabilitantów o to noszenie w pionie i można nosic dzieciaczki w pionie, tylko trzeba pod pupą zrobić takie siodełko, żeby pupa zwisała poza dłonią a kregosłup, żeby byl zgięty w literę C, nóżki szeroko rozłożone jak żabka. Nie jest wskazane, żeby dziecko trzymać w pozycji pionowej tak, żeby faktycznie siedziało nam na ręce i kręgosłup był wyprostowany i żeby cały ciężar dziecka kręgosłup (póki dziecko samo nie siedzi) podtrzymywał, bo jeszcze jest za słaby i coś tam się może powykrzywiać. Z tego samego względu odpada sadzanie dziecka na siłę (np. obkładając poduszkami) lub używanie chodzików.

Moja Ola poza tym nie obraca się w ogóle i nie unosi zawsze główki przy podciąganiu, ale wszyscy napotkani rehabilitanci mówią, żeby się absolutnie nie martwić do 6-7 m-ca życia, więc luz ;-) Są też dzieci, które np. przed raczkowaniem w ogóle nie pełzają pomijając ten etap i to też jest ok. Ale wiadomo, mamy chciałaby, żeby wszystko było podręcznikowo, chociaż każde dziecko przecież inne :-)

Odnośnie zaparć - u nas były takie okresy, że Ola robiła kupkę raz na tydzień i jak się martwiłam, to wystarczyło, że zjadłam 1-2 kiwi i Ola natychmiast się wyprożniała ;-) Karmię piersią i nie dopajam Oli, ale jak dłuzej nie robi kupki to zauważyłam, że kilka łyków przegotowanej wody też jej pomaga się wypróżni, chociaż ostatnio nie chce w ogóle wody pić i robi strasznie zniesmaczoną minę ;-).

Jeszcze a propos rodzinnych świątecznych wyjazdów i podróży - ostatnio zobaczyłam artykuł
http://foteliki-pod-lupa.pl/biomechanika-zderzen/zimowa-kurtka-jest-niebezpieczna-dla-dziecka-w-foteliku/

Jakoś nie wyobrażam sobie nie zakładać dziecku kurtki/kombinezonu jak jest tak zimno, a z drugiej strony bezpieczeństwo. Czy któraś z Was ma może taki otulacz/pokrowiec zakładany na fotelik, a nie bezposrednio na dziecko - jest to ciepłe/wygodne/praktyczne?

Pozdrawiam Was mocno z mroźnego Krakowa :*

Odnośnik do komentarza

Witam sie juz w nowym 2016 roku.Zycze Wam duzo,duzo zdrowia niech dzieciaki dobrze sie rozwijaja niech mezowie i n.mezowie wspieraja we wszystkich sytuacjach.Wszelkiej pomyslnosci I radosci I samych sukcesow zarowno w zyciu rodzinnym jak i zawodowym.Wszystkiego naj naj najwspanialszego :*
My sylwestra spedzilismy w domu odwiedzili nas znajomi i siedzielismy do 3 zdecydowanie za dlugo starsza zasnela pare min.przed polnoca a synek meczyl sie I dopiero zasnal ok.2 jak wszystko ucichlo a I konczymy dzisiaj 4 miesiace.Jejku jak ten czas szybko leci :(

Odnośnik do komentarza

mamaOlizny i to jeszcze z Krakowa :)
Witaj :)

Hania kolejną noc w ogóle nie spała. Opcje są 3.
1 - pochwaliłam ją, że taka grzeczniutka, że piękni śpi itd...
2 - jest 2 dni po szczepieniu(po pierwszym nic się nie działo)
3 - skok
Poradźcie coś...plis

Powiem Wam jeszcze, że Hania o 24 witała z nami NR i była bardziej przytomna ode mnie :)
Zabawowa dziewczyna mi rośnie :)

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :)
Witaj mamaolizny:)
Rewolucja może to kolejny skok bo kojarzę ze jakiś czas temu też tak było więc może twoja córa tak skoki przechodzi.
U nas synek padł o 22 a mała przebudzila się o 12 ale dałam jej Cyca i spala dalej. Dziewczyny a są jeszcze mamusie które tak jak ja karmią w nocy co dwie godz? Bo moje dziecię budzi się jak w zegarku co dwie godziny. Zasypia ok 19-19:30 i później karmienia o 22.12.02.04. Później to o 5 i czasem jeszcze pospi do 6 a czasem już od 5 się bujamy:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki samych pieknych dni w tym nowym roku Wam zycze :*

U nas malutki spal i nawet halas go nie obudzil. Ale on tak ma bo od poczatku w halasie wychowywany.

Widze ze tv tvp2 wygrala jako program ogladany w sylwestra - az zaluje, ze nie nagralam koncertu bo nas w domku nie bylo.

My dzis wprowadzilismy owoc - jabluszko. Smakowalo bardzo. Wprowadzenie jedzonka idzie nam super. Teraz maz gotuje malemu marchewke na obiadek. A za tydzien wprowadzam kaszke :)

My dzis na roczek idziemy a jutro wyprawiam mezowi 30! Nic nie wie o tym. Zaprosilam prawie 30 osob ;) tort i jedzenie zamowione. Balony i serpentyna kupione. Jeszcze jutro kupuje alkohol i napoje ale to kuzyn mi pomoze bo ja dzwigac nie moge po operacji :( Meza ktos jutro z domu porwie z pretekstem pomocy przy zrobieniu czegos a ja bede miala 4h na przygotowanie wszystkiego :D maz wejdzie i sie pewnie zdziwi ;) Tyle ludzi w to wmieszanych bo kazdy zaproszony a on sie nie domysla :D myslicie, ze bedzie sie cieszyl? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

olga1: no pewnie! ale super:) fajnie bylby tez jakis od dawna nie widziany przyjaciel:) super, tez tak zrobie:)
mama olizny: witaj:)
a co do nocnego cycowania: Helen ma juz ponad 5 mcy, a w nocy nadal czesciej do mamy chce sie przytulic przy cycowaniu niz w dzień:) ale ja sie w sumie ciesze, choc czesto na pysk padam. przytulan nigdy nie za wiele, poki jeszcze takie malenstwo...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

Rewolucja u nas te same cyrki ze snem a w zasadzie jego brakiem.. dobrze pamietam ze Hania tak jak moja coreczka urodzila sie 17.08? Mialybysmy jasnosc ze to skok. Mam szatanski plan zakupu herbatki na spokojny sen dla niemowlat;) moze zadziala.
Za nami tydzien wprowadzania warzywek, corcia przyjela je z wielka radoscia :)
Dziewczyny WSZYSTKIEGO co najlepsze w nowym roku!!

Odnośnik do komentarza

Olga 1 pomysł na prawdę super. Maz na pewno będzie się cieszył i nieźle się zdziwi.
Aniolkowa mama myślałam że sama zostalam z takim częstym karmieniem ale widzę ze jednak nie. Ja juz na rzesach chodzę i liczę ze w końcu się to odmieni ale u ciebie widzę już pięć mies i cały czas to samo. Chyba pozostaje mi się uzbroić w cierpliwość.
A jeszcze mi się przypomniało ze na ciemieniuche znalazłam dobry patent.przed kąpielą wysmarowalam małej główkę olejem kokosowym.w kąpieli to zmyłam i później wyczesywalam i całkiem dobrze schodzilo. Na pewno lepiej niż po oliwce.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Witamy noworocznie.
Natalka pobiła rekord w nie spaniu. Razem z nami odliczała do północy, obejrzała fajerwerki i przed 2 poszła spać.

My też karmimy się co 2 h, chociaż były trzy dni, że spała 6,5 h - tęsknię ;)

Też problemy z zasypianiem, rączki, cycek, rączki, suszareczka.

My dzisiaj zaczynamy jabłuszko.

Rozpoczęła dzisiaj noworoczne postanowienie z rana zajadałam się trzy bitem i tortem porzeczkowym .Ale piątek to zły początek, więc zaczynamy dietę od jutra ;)

M dogorywa, główka boli- dziwne ;) a my jeszcze w piżamach, na szczęście pies się sam wyprowadza :)

Życzymy miłego leniuchowania :*

monthly_2016_01/fasolki-sierpien-2015_41676.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

MamaOlizny Witaj! !! ;) Ja mam wlasnie taki spiworek,worek do maxi cosi super sprawa i to auta nie ubieram kurtki tylko cieplejsza bluze a I tak czasami jest troche spocony.
Joanna89a az mnie ciarki przeszly.
Olga1 wspanialy prezent szykujesz dla M oczywiscie daj znac jak bylo skad Ty na to wszystko bierzesz sily wielki szacun.
Na dzisiaj szykuje marchewke dla synka zobaczymy co to bedzie sloiczkowa plul.Nie smakowala mu.

Odnośnik do komentarza

Spełnienia marzeń małych i dużych w Nowym Roku!!!

My urządzaliśmy sylwestra w domu, nie pierwszy, ale ostatni raz zapewne, towarzystwo rozbawione, kupę roboty i sprzątania, a ja o suchym pysku i niewyspana, M jak zwykle ma karę z powodu swojego żenującego zachowania, rozważam wymianę męża :-)))

Rewolucja ja też stawiam na skok, zatem u nas też pewnie nadchodzi- trzymajmy się więc:-)

u nas eksperyment z kleikami zakończony- synek śpi po nich gorzej i krócej, spróbuję jeszcze tę kaszkę kukurydziano-ryżowo-jaglaną

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Daniela łała-łiła! o kurczaczki! piękna księżniczówka :*

magda.g aniołkowamama kowalska jak dobrze, że nie jestem sama! co 2h to standard, a ostatnio nawet częściej potrafi co 1-1,5h. Myślałam, że to tylko ja się borykam z nocnym cyrkiem! kiedyś to jeszcze przy cycu zasypiał, a ostatnio cyc, ryk i lulanie. Tak czytam tu nasze dziewczyny i im dzieci tak ładnie śpią i tak sobie myślę jak się takie dzieci robi :) męża brata córka zaczęła przesypiać noce dopiero po roku czasu, więc nie widzę w najbliższej przyszłości przespanych nocy :D

silv super, że się wybawiłaś!

chiyo dawno jakoś się nie odzywałaś, co tam u Ciebie i Hani?

olga1 wow! mąz to Cię ozłoci! zamiast odpoczywać to Ty taką niespodziankę mu szukujesz! Na pewno będzie mile zaskoczony!

Piotruś

Odnośnik do komentarza

no ja musze pochwalic synka bo pierwsze łyżeczki marchewki za nami, miał skrzywiona mine ale połknąl co nieco, nie naplul mi nią w twarz więc jestem zadowolona ;) jutro dalszy ciąg :D
ewelad to dokładnie z tym kleikiem jak u nas, ja teraz daję w południe żeby się Krzys bardziej najadał poki nie dostaje innych konkretów, ale na noc juz nawet nie próbuje.Wspomniana kaszka (hipp co?) już czeka w kolejce, ale najpierw powprowadzam kolejne warzywa.
olga dzielna kobieto! mąz na pewno będzie szczęsliwy.... ale ty się oszczędzaj. A własnie- jak się czujesz?
mamaOliznu witaj :D ciekawe ile jeszcze mam nam się ujawni - kobietki apeluję pokażcie się w nowym roku!!! :D też podzielcie się z nami poradami :P

ja Krzysia tez ubieram do samochodu raczej normalnie plus bluze rozpinaną od dresu i na to koc, a jak sie nagrzeje auto to kocyk zdejmuje a bluze rozpinam. I zawsze i tak jest lekko spocony jak go wyjmuje...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Moj tez w nocy je co 2godz i podobno to normalne bo w dzien za duzo dzieciaczki rozprasza. Wazne ze rosna i sa zdrowe. Mam wrazenie ze lata miną zanim zastapimy jakies karmienie normalnym jedzonkiem. Pomemli pare lyzeczek i nie chce. No trudno, ważne ze smaki poznaje. Chyba musze zaczac wprowadzac gluten. Czasem mysle ze strasznie to wszystko skomplikowane. Jak sie czyta to niby proste, a jak przyjdzie co do czego to kaszki mleczne, bezmleczne, warzywka, owocki, gluten, miesko, nabial i nie wiadomo co jeszcze. Jak nas wychowali bez takiej wiedzy ze zdrowo wyroslysmy?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71378.png

Odnośnik do komentarza

ania tak, kaszka hipp, ja chyba spróbuję, bo tak jak pisałam- u nas nowe smaki nie wchodzą, ani warzywa, ani owoce

Aneta no jakoś nas wychowali i żyjemy-lepiej lub gorzej, ja uważam że zmorą naszych czasów jest nadmiar informacji- człowiek przyjmuje, ale ma problemy z przetworzeniem, ja obserwuję jak wiele się zmieniło w kwestii wychowania dzieci na przestrzeni tylko 5 lat, bo tyle ma moja starsza córka, staram się edukować, czytać i jakoś z głową wybierać dla siebie i dzieci to, co wydaje mi się sensowne, ale zapewne już za kilka lat to, co teraz jest hitem, objawieniem i jedynie słuszną drogą za parę lat okaże się być wątpliwie dobre-takie życie:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam w Nowym Roku kochane mamusie! :) Przede wszystkim chcę wam życzyć wszystkiego najlepszego, spełnienia marzen, zdrówka i dużo miłości i oby ten rok był takszczęsliwy dla nas jak ubiegły :)
"Po drugie, primo" :) dzięki Ci Panie za to forum bo już się zaczęłam powaznie martwic o moją Niunię. Od dwóch nocy jest masakra poprostu, zasypia przy karmieniu po kąpieli poczym budzi się po pół godzinie i nie ma mowy o spaniu do północy. Usypia oczywiście na rękach kwękając donośnie. Byłam wystarczająco zdegustowana tym że od skoku budzi się co 3h na jedzenie a wcześniej przesypiała od 22 do 5-6 ale teraz to już poprostu porażka. Oczy mi się same zamykają i szczerze mówiac cieszę się ze rodzice dzis polecili do domu bo dłużej bym nie dała rady opiekowac się goścmi i zbuntowanym niemowlakiem. Zastanawialiśmy się z M czy ona może nie chora albo cóś ale je ładnie, kupki lepsze niż zazwyczaj, bawi się i smieje jak zwykle tylko poprostu cierpi na bezsennnośc :/ Łączę się wiec w bólu dziewczęta.
ewelad, hahaha inny, czy młodszy? mój ma kare na internet bo postanowiłam wyleczyc jego uzależnienie. Ryczec mi się chce ze śmiechu jak widze jak się po kątach chowa z telefonem.

Odnośnik do komentarza

Witam w Nowym Roku :) Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Mam i Dzieciaczkow! My też karmimy się co 2 godz. przez większość nocy (pierwsza pobudka po kąpieli po 3-4 godzinach, potem czesciej), a w dzien czasem czesciej. Zdarzyło się kilka razy spanie po 5-6 godzin, ale to na palcach jednej ręki można policzyć :-/ Sylwestra spedzilismy w domu z Kubusiem i naszym czworonogiem, ktory w zeszłym roku strasznie przeżywał fajerwerki jako szczeniak, tym razem było lepiej:-) przed 23 wpadli tesciowie i jakoś koło 1 wyszli, a my lulu:-)
joanna89 aż się przerazilam jak przeczytałam o tym zdarzeniu.

Odnośnik do komentarza

Olga, chylę czoło, jesteś wspaniałą żoną. Myślę że będzie się bardzo cieszył. Ja mojemu M niespodzianki robiłam na poczatku, potem przestałam bo przestał zasługiwac.
Mama Olizny, witaj :) fajnie że zdecydowałaś się przedstawici dzięki za wskazówki co do noszenia, przydadzą się. :)
Ania125, gdzieś mi przemknęło że wpsominałas Lusie. Ja też o niej myślę i mam nadzieję że kiedyś się jeszcze do nas odezwie. No i mam nadzieję również że z nowym rokiem wróci do nas RudaMaruda tak jak obiecała
kowalska, u nas nawet suszarka nie działa buuu :( skończyły mi się pomysły jak ją usupiac a nosic nie mam siły bo kręgosłup mi wysiada.Daj spokój postanownieniom do poniedziałku ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...