Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Łóżeczko jest śliczne, ale ja mam jakieś uprzedzenie co do baldachimów i osłonek... We wcześniejszych postach dziewczyny pisały o ograniczeniu pola wymiany powietrza i strasznie zapadło mi to w głowę. Nie wiem czemu, bo skądinąd baldachim baaardzo mi się podoba... Ale chciałabym poczytać opinie innych dziewczyn i może akurat moja fobia odejdzie w niepamięć? Poza tym sporo kurzu osiada na każdej dodatkowej osłonce, a ja jestem astmatykiem i jestem w kropce.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Cześć:)

Dziewczyny ja zainwestowałam w materac i kupiłam zarówno dla Lilci, jak i później dla Namirka lateksowo-kokosowy KRZYŚ z firmy hevea - http://sklep.naturalniewyspani.pl/materace-dla-dzieci/lateksowe-z-kokosem/materac-lateksowo-kokosowy-krzys-120-60-aloe-vera.html.
Polecam, jest super, po użytkowaniu (w przypadku Lilci ponad 2 lata, Namirka prawie 1,5 roku) wygląda tak jak nowy. Mam jeden na zbyciu, więc jak któraś chce możemy się jakoś dogadać.

Martyna kupiłaś już to łóżeczko? Bo mam jedno na zbyciu i mogę Ci je odstąpić - musiałybyśmy się jedynie zorientować jak wygląda sprawa z przesyłką i Ty pokryłabyś jedynie jej koszty. Łóżeczko jest już złożone i przechowywane u babci, gdzie jest troszkę zagracone i zarzucane elementami samochodu. Teraz oddajemy auto do malowania, potem mój mąż będzie składał auto i dopiero wtedy będzie dostęp do tego łóżeczka (wydaje mi się, że będzie to za jakieś ok. 1,5 miesiąca). Łóżeczko mam takie http://atbmeble.pl/biale-lozeczka-dzieciece-134. Jedno moje łóżeczko ma w kolorze zielonym na froncie X , drugie O - wysłałabym losowo (dla Lilci miałam O, dla Namirka X). Stan oceniam na dobry.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza
Gość evciak90

Polecam Wam dziewczyny sprzedawcę skrzat-allegro. To producent tych łóżeczek. W ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia łóżeczko miałam w domu. Ja akurat wybrałam wersję bez szuflady i z materacem Danpol Gryka-Pianka-Kokos. Zapłaciłam 266 zł plus przesyłka 25 zł. Z szufladą i materacem kosztuje 349 zł plus przesyłka.
allegro.pl/lozeczko-z-materacem-gpk-sonoma-i5157627685.html
allegro.pl/lozeczko-z-szuflada-i-materacem-gpk-sonoma-i5129879381.html

Odnośnik do komentarza

Piękne łóżeczko ;-)
ja jestem zakochana w baldachimach. Bardzo mi się podobają, ale nie jestem pewna czy mi się zmieści bo mam skos :/
moim zdaniem baldachim nie ograniczy dostępu powietrza, bo przecież po 1 jest wysoki a po 2 można tak ułożyć materiał ze o. Np ściany będzie bardziej zasłonięte a od strony pokoju odchylic.
Minus baldachimu to kurz. Ale firany, zasłony też zbierają kurz. Trzeba często prać. A niestety co za tym idzie prasowanie... Czego nie lubię.
Ale chyba zaryzykuje, zawsze można zrezygnowac, jak się znudzi ;-)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że link odsyła do zestawów mebli, zamiast już do samego łóżeczka. Musisz zatem wejść do zestawu VX i na dole kliknąć w to pierwsze łóżeczko ze szczebelkami - wymiary 120x60 cm w cenie 352 zł i kolor motywu zielony.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Link z materacem też nie działa. Dałam niepotrzebnie kropkę na końcu:)

Co do baldachimu - ja też słyszałam opinie i kurzu, itd. Ale kupiłam zestaw pościeli, w którym baldachim był. I dzięki niemu Lilcia nie była pogryziona przez komary a łóżeczko pięknie wyglądało:) Wiadomo, że trzeba to dość często prać, prasować się za bardzo nie da, a raczej jest to utrudnione, więc ja tą czynność olałam (wtedy już aż tak super nie wyglądało:)). Baldachim nie jest jednak niezbędny, bo można sobie inaczej poradzić z komarami. My u siebie nad łóżkiem mamy zawieszoną moskitierę za całe 10 złotych i też nie jesteśmy pogryzieni. Namirek też miał tą zwykłą moskitierę.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Ja mam właśnie z danpol materac GKP będę obserwować, tez uważam ze trzeba dbać aby nie zawilgł można tez na słońce w lecie wystawić i powinno być ok ale sprawdzać nie zaszkodzi na pewno ;)
Co do łóżeczek kupcie wcześniej bo mimo ze pomalowane lakierami z atestem to i tak śmierdzą musza wywietrzeć... A jak by wam sie trafił felerny egzemplarz to będzie czas reklamować ;)
Kati ja chciałam właśnie takie łóżeczko jak wysłałaś tylko jasny kolor ale u tych sprzedawców co byl mój kolor byly negatywne opinie co do tych właśnie łóżeczek ze jakość slaba, nie domalowane, że na szczebelkach wystające zadziory... Warto popatrzeć na komentarze sa przy nich nr aukcji jak jest zakup niedawno to możesz zobaczyć po kliknięciu w nr przy komentarzu czego dokladnie dotyczy wypowiedz...

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

To moje pierwsze dziecko więc będziemy się uczyć metoda prób i błędów ;-)
a większość rzeczy co kupujemy to bardziej dla siebie niż dla maleństwa, bo chcemy żeby było pięknie ubrane, miało super wózek, baldachimy i inne bajery. Chcemy żeby nasz skarb miał wszystko to co najlepsze i najpiękniejsze ;-)

I jak tu podejść do kupienia wyprawki racjonalnie? ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja obserwuję zaćmienie:)

I naszło mnie na przeglądnięcie wreszcie tych ubranek - muszę posegregować na 3 kupki - neutralne, chłopięce i dziewczęce. A troszkę tego jest:) Życzcie mi powodzenia:)

Martyna a Ty się spodziewasz dziewczynki czy chłopczyka?

monthly_2015_03/czerwcowe-fasolki_26929.jpg

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

odnośnie listy kosmetyków/produktów Aniaradzia ma już plik ode mnie, ale jeszcze go nie zamieściła, jak tylko to zrobi to zapewne poinformuje co i jak :)

Byłam dzisiaj na 3 podejściu na prawko, wyjechałam na miasto (POSTĘP), no ale się nie udało....ewidentnie mój błąd, ale egzaminator znowu trafił mi się przyjemny ;)
Nie jest mi na szczęście jakoś bardzo smutno, jestem poniekąd usatysfakcjonowana, że poszłam o krok dalej. Nawet długo już jeździłam z nim, zapewne gdyby nie fakt nie zauważenia, że światło zielone przeszło w czerwone...(:P) czekałoby mnie tylko (bądź aż) parkowanie i finisz...ale czuję, że jestem już blisko :D grunt to cieszyć się z małych kroczków :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73c8c0dfkw.png

Odnośnik do komentarza

Mamalina Czekamy na Synka :-) Dziekuje, za pamięć o mnie, z tym łóżeczkiem to mój Partner już załatwił, i zarezerwował, także juz jutro bedzie do odbioru.. :-)

Jesteście Kochane, że chcecie mi pomóc i doradzacie dobre rozwiązania ! :-*

A ja mam pytanie, odnosnie kołderki i poduszki.. Wiem, ze niemowlakowi sie pod główkę nie podkłada poduszki, ale kiedys pisaliście cos o kolderkach i mie moge znaleźć teraz tego.. Wiec lepiej przykrywać dzieciątko kołderka, czy np, Pielucha tetrowa albo flanelowa, czy kocykiem, czy lepiej kupić śpiworek?

Odnośnik do komentarza
Gość Agusia30

Diano, ja również wychodzę z założenia, że większość mimo wszystko kupujemy, żeby cieszyć swój wzrok. A tyle rzeczy jest teraz potrzebnych dziecku ;) Mój mąż też szaleje. Muszę wbrew sobie odciągać go od przepięknych łóżeczek z baldachimkami za straszne ceny. Naprawdę wiele rzeczy podobnych można kupić kilka razy taniej. To będzie córeczka tatusia:)
Mamalino naprawdę masz sporo ubranek. Mojemu mężowi wydaje się, że dla małej mam już komplet ubrań, a ja nawet nie mam takich na wyprawkę. Większość ciuszków, które posiadam dla małej to takie na zapas i na ogół mniej praktyczne.
Im bliżej porodu tym mniej czuję się przygotowana, mimo, że troszkę rzeczy już mam i trochę się już wyedukowałam...
Dostałam trochę ciuszków od znajomych. Moczyłam je w odplamiaczu przez noc i właśnie się wyprały. Chyba się popłaczę, gdy będę je wieszać na balkonie:)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zaczynam 3trymestr :-)

Naprawdę, obudziliście we mnie takiego ducha walki, i teraz nic nie robie, tylko siedzę na necie, na Allegro i innych stronach dla dzieci, i wybieram rzeczy i wkładam do koszyka, a w sobote za tydzien, planuje jechać do SH i zacząć kupować cos, juz realnie, podotykac, i miec juz przy sobie wszytko co najpotrzebniejsze.. Jak na razie na sobote mam przeznaczone 300zl, wiec planuje kupić jakies kosmetyki dla malucha, ubranka w rozmiarach 56-62, i dla mnie tez juz cos do szpitala, bo nic nie mam.. Mam nadzieje, ze wrócę do domku, usatysfakcjonowana, i dumna z siebie, ze juz mam wszystko co najpotrzebniejsze, i zostanie nam tylko wózek do zakupienia,..
Chcemy kupić 3funkcyjny +inne dodatki, i na Olx znalazłam taki za 450zł, używany, a wyglada jak nowy.. :-)

Odnośnik do komentarza

Witam się z Wami i ja :)
Super pomysł z tą tabelka z polecanymi kosmetykami. Z ciuszkami do wyprawki nie miałam problemu, ale z reszta mam jak najbardziej. Nie mogę się zmobilizować, żeby zrobić listę, co będzie potrzebne dla mnie i Malutkiej, i w końcu wszystko pozamawiać. Nie mogę się też zdecydować na łóżeczko. Wiem tylko, że chcę białe. na tym stanęło.

Adaszelki przykro mi, że się nie udało :( Ale najważniejszy jest, jak to piszesz postęp. Następnym razem na pewno się uda! Ja po trzech nieudanych podejściach do egzaminu praktycznego (3 razy próbowałam wymusić pierwszeństwo wg egzaminatora, z czym nie do końca się zgodzę :P ) postanowiłam zrobić sobie przerwę. I tak moja przerwa trwa już prawie rok :P Jak urodzę, to muszę doprowadzić sprawę do końca. Teraz to byłby dla mnie zbyt duży stres.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agusia30

Martyno, ja również mam wątpliwości co do wyboru kołderki. Na razie kupiłam jeden kocyk polarowy. Wczoraj gdzieś czytałam, że przykrywanie kocykiem lub kołderką może być niebezpieczne dla dziecka i zaczęłam panikować. Zaczęłam oglądać bawełniane śpiworki. Myślę, że jak zwykle przesadzam i jeszcze przemyślę co kupię.

Odnośnik do komentarza

Mamalina dziękuję, że rozwiałaś moje wątpliwości :) zawsze to lżej!

Benq ten sprzedawca, którego ja upatrzyłam, nie ma negatywnych komentarzy. Same pozytywne, jeden tylko neutralny. Ja potrzebuję ciemne łóżeczko bo takie mam meble w sypialni, a cena za zestaw mnie satysfakcjonuje.

Co do gotowych zestawów- myślę, że można sobie kupić oddzielnie i wyjdzie sporo taniej. Poza tym jeśli chodzi o materiały to ja wolę dotknąć i porównać, więc chyba udam się do sklepu. Nawet w pepco jest duży wybór i wcale nie trzeba ogromnych pieniędzy...

Gratuluję trzeciego trymestru dziewczyny :)

Co do ciuszków to ja mam już tyle, co Mamalina. Przestałam kupować, bo nakupiłam już roczny zapas chyba :D zostały mi tylko czapeczki, rękawiczki i skarpetki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...