Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

Gratuluję zdrowych i dużych maluszków. Super, że u wszystkich ok:)

Liiika wzruszyłam się czytając Twój wpis:) Super, że Lawinia ma się tak świetnie:) Kochana, malutka żabka. Zobaczysz do maja zleci szybciutko - zresztą sama piszesz, że teraz czas leci jak szalony:) Wszystkiego dobrego!

Nie pamiętam, która z Was pisała, ale te pajace z krótkimi rękawkami i nogawkami nazywają się rampersy:)

Co do podkładów bella, to ja krwawiłam tak mocno ok. tygodnia do dwóch. Później używałam HARTMANA - kupiłam o różnej wielkości i chłonności i po ok. 4 tygodniach było o wszystkim. Co do terminu, kiedy rodzimy, to ja nie wspominam tego okresu i chodzenia z podkładami jakoś strasznie źle. Przez ten pierwszy okres, kiedy krwawi się mocno, to za dużo się nie wychodzi i na stosunkowo krótko (dłuższe wypady są troszkę niekomfortowe ze względu na gojące się krocze), a później to jak podczas zwykłej miesiączki tylko troszkę bardziej obfitej.

Adaszelki używałam obydwu linomagów i do pupki, według mnie na ten pierwszy okres jest lepszy ten droższy zielony. Jest też wersja z panthenolem - kolor czerwony. Używałam też zwykłego linomagu zielonego, który też wydaje mi się do pupki lepszy od tego Bobo z wit. A+E.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Ja też się dziś napracowałam - umyłam w szafkach, komodach w salonie. Jutro dokończę sprzątać salon, jak czasu wystarczy to zacznę sprzątać kuchnię, pojadę na zakupy i od czwartku zaczynam rządzić w kuchni:)

Namiś w żłobku od jutra idzie do grupy starszej i będzie chodził razem z siostrą:) Rośnie mi ten smyk:)

U Nas pogoda też do bani - w południe padał śnieg, a przed chwilą była burza. Podczas pisania wcześniejszego posta Lilcia się dwa razy przebudziła z płaczem i ze słowem błyskawica na ustach. Ale już ładnie zasnęła:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja zrobiłam coś w rodzaju listy zakupów. To jest lista produktów, które według portalu sroka warto kupić. Dołożyłam nowy arkusz do naszej listy. Na tym arkuszu jest po kilka produktów z danej dziedziny, jeśli ktoś uważa że warto jeszcze jakiś dopisać albo wpisać jakiś szczegół (np warto kupić ten a ten termometr) nie ma problemu

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tutaj jest artykuł (http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2013/01/jakie-podkady-poporodowe-kupic.html), w którym porównują podkłady. Ja też miałam zamiar kupić te z belli, bo są chyba najpopularniejsze ale czy najlepsze? Nie mam o tym pojęcia w sumie więc chętnie poznam opinie mam, które przez to przeszły:) Nigdy nie lubiłam uczucia podpaski w majtkach, wkładki czasami nosiłam z bólem, bo nie były potrzebne przed ciążą a gdzie takie pampersy:(

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczynki :) Muszę sporo nadrobić wątków bo kilka dni mnie nie było i teraz kilka dni będę je nadrabiała :)

benq4259 według mnie jeżeli krocze widać że pęknie to lepiej je naciąć. Ale można ochronić krocze poprzez ćwiczenia rozciągające i masaż krocza pod koniec ciąży.

Gosia 1 czerwcowa jak robisz posiew moczu tomusisz kupić sterylne pudełko na mocz. Zanim będziesz siusiała do pojemniczka to umyj się dokładnie i wytrzej jednorazowym ręcznikim. pobierz środkowy strumień moczu do pojemnika ale nie dotykaj wnęrza pojemnika żeby nie wnieść żadnych bakterii :)

czerwcowy bąbel może położna nie dogaduje się z Twoją ginekolożką i dlatego tak głową kręciła

emaertea, ania90 witamy na forum :)

Agusia30 czasami tak to już jest że pomimo smarowania rozstępy wychodzą. Taka widać Twoja natura :(

jusia-klusia nie przejmuj się brakiem skurczy - ja też ich nie mam :) dla nas to lepiej bo przynajmniej nie mamy przykrych dolegliwości :)

Martyna677 co do pielęgnacji kikuta pępkowego położna mi mówiła że zmieniły się procedury dbania o kikuta. Obecnie można go zamoczyć w wodzie podczas kąpieli i nie powinno się przemywać spirytusem. Ale powiedziała też że ona radzi przemywać tylko się tym nie chwalić podczas wizyty położnej w domu. Mówiła też że można spryskiwać octeniseptem. Ja sama go używałam na rany i bardzo szybko się goiły i się nie babrały

W czwartek miałam wizytę u ginekologa i wszystko u nas ok :) Maciuś waży już 1350g :) już ułożył się główką do dołu więc czekamy na dalszy rozwój sytuacji :) szyjkę mam długą bo aż 4 cm. Z dolegliwości to mam straszne bóle palców u dłoni po przebudzeniu. Zanim się rozruszają to trochę czasu mija. CZasami ból jest silniejszy a czasami słabszy. Czy to może być związane z ciążą? Bo czytałam w necie że to może być od nadmiaru wody czy jakoś tak. Czy któraś z Was się z tym spotkała?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Gosia kluseczka ja niestety nie pomogę, bo w żadnej ciąży takiej dolegliwości nie miałam. Ale faktycznie może to od wody w organizmie- a jesteś popuchnięta? Fajnie, że Maciuś już przygotowany do porodu:) Moja niespodzianka jak na razie ułożona pośladkowo:( Co do pępka- jak się zamoczy podczas kąpieli to trzeba osuszyć patyczkiem, bo może zacząć się babrać:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Widzę, że mamy tydzień badan i wizyt:-) super, że wszystkie maluszki są w dobrej formie. Ja dopiero mam prenatalne 14.04. Już nie potrafię się doczekać. To będzie końcówka 31 tygodnia więc ostatni dzwonek ale wcześniej nie ma mojego lekarza... Na Śląsku pogoda też jak w marcu... Słońce, deszcz, śnieg i burza. Pełny wachlarz;-) My dzis na SR mieliśmy spotkanie z neonatologiem i bylo to bardzo pouczające:-) A tak poza tym to jestem szczęśliwa bo dzwonili ze sklepu, że wózek przyszedł i teraz tylko odebrać:-) No i natchniona Waszymi postami zaczęłam kompletować wyprawkę. W pierwszej kolejności torbę do szpitala. Jutro ma przyjść paczka a dziś kupiłam wreszcie pierwszą koszulę do karmienia. Trzymajcie się Mamuśki! Dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza

Mamalina jak wpisywałam w Google ten linomag bobo to wyskakiwało ze z cynkiem ta seria ale to może tylko jakiś produkt z tej serii a nie ten konkretny krem ;) spr tez na telefonie wiec może cos pochrzaniłam ;) a ten drugi zielony co adaszelki wrzucila to jest chyba to samo ja dalam tylko inna tubka nie wiem... Dlatego wrzuciłam dokkadnue taki jak nam położna pokazała... A orientujesz sie czy bepanten nie ma ba pewno cynku bo chyba kati pisala ze jednak ma i juz sama nie wiem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Jeśli chodzi o ten Linomag A+E to on nie ma w składzie cynku. Na stronie Sroki doczytałam, żeby go używać do smarowania zginaczy :)

Oprócz tego poleca jeszcze kremy rossmanna i hipp - choć najbardziej przypadły jej do gustu kremy ECO.

O HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała
wypowiada się chyba najkorzystniej.

Kati pisałaś o kremie Bambino - Sroka piszę o nim tak "Kolejna chemiczna pielęgnacja. O moim stosunku do tlenku cynku już pisałam, więc nie będę się powtarzać. Bez PEG, Parabenów więc w sumie nie jest źle "

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73c8c0dfkw.png

Odnośnik do komentarza

Ostatnio patrze wszystkie mamy humorki jak przed miesiączką. Do mnie też mąż musi z rezerwą podchodzić bo co nie powie to mu się dostaje za nic. A ogólne rozbicie i brak koncentracji to jakaś masakra, dwa razy do fryzjerki dzwoniłam bo zanim poszłam po kalendarz zapisać sobie wizytę zapomniałam dokładny dzień ;/ ach ta skleroza..
Dziś pogoda znowu nas nie rozpieszcza, nawet wschodu słońca nie było widać bo lało do rana.
A odnośnie tych płynów i kremów dla dzieci, używała któraś z was Oilatum? cena wysoka ale pisze że można od pierwszego dnia życia używać i zastanawiam się czy dodatkowo trzeba jakiegoś kremu nawilżającego używać? Położna mówiła że będzie ciepło jak się maluch urodzi więc coś ochronnego na buzię ( co polecacie?) a na ciałko to tylko w razie problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...