Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, przy cholestazie swedza stopy i dlonie. Swiad jest tak silny, ze nie mozna spac. Tego nie da sie pomylic. Poza tym skora przy cholestazie piecze tylko od drapania, a nie po kontakcie z woda. Walczylam z cholestaza od 16 tc. Wiem co pisze, wierzcie;)
Suchosc skory, ktora ma monis bo skora piecze po kontakcie z woda moze byc objawem odwodnienia, alergii, lub niestety niedoczynnosci tarczycy.
Monis jesli piecze cie skora po kontakcie z woda kup sobie emolium lub oilatum i dodawaj do kapieli. Dzis wieczorem zrob lekki krochmal i sie nim umyj. Pomaga bardzo!!!

Odnośnik do komentarza

Mnie w poprzedniej ciąży cholernie swędziały stopy, dłonie, brzuch- okropnie. Zrobilam aspaty i alaty- nic nie wyszło mimo, że objawy wskazywały jednoznacznie. W tej ciąży na szczęście poza złośliwością, nudnościami i wymiotami nic mi nie jest takiego ;)

Aniaradzia mam pytanie jako do znawczyni ;) Od tego roku wykryto u mnie astmę (alternaria) tylko w okresie pylenia. Nigdy wcześniej nie miałam oznaków alergii ani dosłownie nic, poza epizodem wstrząsu anafilaktycznego, ktory rozpoczął się pod wpływem silnego "wystraszenia się", ale to było 6 lat temu. Nie zrobiłam wtedy testów(zbagatelizowałam to bo byłam wielce zakochana i takie tam historie), w szpitalu wylądowałam nieprzytomna, spuchnięta, z mega niskim ciśnieniem, oswędziała i ledwo żywa, adrenaliną przywracali. W jaki sposób można wyjaśnić nagły strząs anafilaktyczny? Dodam, że testy zrobiłam dopiero w tym roku jak zaczęłam się dusić :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza

Diabełek, adaszelki cieszę się, że Wasze dzidzie piękne i zdrowe:)

Kati dzięki. Zapalenie faktycznie z kataru, który ciągnie się za Nami przynajmniej 2 tyg. Mam nadzieję, że Namisia ominie.
Cudowny profil Twojego maluszka:*

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Gorzka Czekolado, chilestaze rozpoznaje sie po wysokim stezeniu kwasow zolciowych w krwi. Transaminazy moga byc niskie...

Co do wstrzasu to przezylam dwa razy w zyciu. Raz w pazdzierniku ugryzl mnie szerszen. Pol godziny pozniej bylam na oiomie.
Drugi raz podczas operacji. Interakcja antybiotyku z anestetykiem...
Tak na prawde, trudno jednoznacznie pokazac, przyczyne anafilaksji. Poniewaz po tej operacji przez jakis czas nie bralam tego antybiotyku, az ktos przez przypadek wypisal mi go pod inna nazwa i okazalo sie ze sam jeden bez innych lekow mi nie szkodzi...
Anafilaksja, czasami bywa tez reakcja na pasozyty i wydzielane, przez nie toksyny, ktorych nie ma w standardowych testach alergicznych nawet w szczegolowych panelach.
Jest sporo publikacji uznanych alergologow, ze alergie sa stowazyszone z pasozytami. Dr Wartolowska nawrt pisala, ze objawy astmy, czy alergii juz powinny byc podstawa do odrobaczenia pacjenta... Czasami po podani lekow przeciwpasizytniczych padozyty rozpadajac sie wydzielaly ogrom toksyn, ktory nasilal objawy choroby a nawet prowadzil do wstrzasu. Jednak juz po kolejnwj dawce leku zazwyczaj bylo lepiej...

Jak widzisz, problem o ktory pytasz jest trudny i bardzo zlozony. Mam nadzieje, ze choc troche Ci go przyblizylam:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak u Was cera? Poprawiła się/ pogorszyła?
U mnie 2 mce był dramat- cała broda w wypryskach i strasznie się przetłuszczała. Teraz jest lepiej, czasem coś wyskoczy, ale za to przeniosły się i mam teraz kilka wyprysków na plecach :( przypominają mi się czasy jak miałam 14 lat :D
macie jakieś sposoby na pryszcze? ja przestawiłam się na delikatną pielęgnację- nawilżanie etc, nic agresywnego, przeciwtrądzikowego i nie wiem czy zostawić te syfki same sobie..?

Odnośnik do komentarza

Witam;)
Adaszelki gratuluję dobrych wieści ;)
Gosia ale super!!! Ja w pierwszej ciąży poczułam pod koniec 15 tygodnia, może teraz też poczuję szybciej:)
Co do cery u mnie też kiepsko, twarz już mam ładną, czasami tylko coś wyskoczy, ale za to przeniosło się na plecy.
Teraz jak tylko się delikatnie uderzę od razu ma siniaka i po każdym pobraniu krwi to samo. Jakby ktoś popatrzył to powiedziałby że mnie biją ;)
Ten czas tak szybko leci, już koniec 1 trymestru.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...