Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Wróżko, ja w taką pogodę najpierw sprawdzam jak jest, potem ubieram Julke raczej tak na cebulke (skarpetki, bodziak z długim rękawkiem, spodnie, bluze i czapke), a później na dworze w wózku sprawdzam jej szyjke i albo przykrywam dodatkowo kocykiem, albo rozbieram Małą :-) dziś w drodze do lekarza była ubrana w dresik i np rozebrałysmy góre do krótkiego rękawka, bo było jej tak gorąco. Ja ogólnie wyznaje zasade, zeby tylko nie przegrzać dzieciaczka :-)

Karinka, u nas jedzonkiem nie było jeszcze tak "bogato" bo przy zmianie mm zrobiłam jej przerwe, zeby nie obciążać dodatkowo żołądka i jelit, ale właśnie jak w przyszłym tygodniu skonczymy 5 miesięcy, to planuje podać jakieś mięsko (chyba to będzie u nas króliczek albo cielęcinka) z jakimiś warzywkami, mam nadzieje, że zasmakuje :-) no i zacznie sie powoli próba glutenu...
Pytałaś Dominike o dynie - ja też Julce robiłam :-) pokrobiłam dynie na kawałki, wyciągnełam ze środka miąższ i pestki, reszte obrałam ze skóry i gotowałam z małą ilością wody :-) a później blender w ruch
Co do kaszek, to jakie podajesz Amelce? Ja właśnie nie chciałam podawać smakowych :-( ewentualnie holle z suszonymi owocami...

HM, dzięki :-) a Wam powodzenia z marchewką :-D

Wisienka, zgadzam się - czas zdecydowanie za szybko leci... Juliance stuknie za tydzien w środe 5 miesięcy! :-o

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza

I my się witamy:)
Już po ślubie,nie bolało;P -DZIĘKUJE ZA ŻYCZENIA ,przepraszam ,że dopiero teraz.Nasi przyjaciele zrobili nam super prezent,jechalismy bryczką ,a w knajpie czekala na nas kapela goralska:D Kuba w USC się posrał,mówiąc po imieniu,bo zrobił ogromną kupe brudząc sie po pachy:D

U nas od 2 dni katar i kaszel,a ja juz czuję się jak zombie,po tych zarwanych nocach:(
Zakatarzonym polecam AQUAMER SENSITIVE,kropelki do nosa,nam naprawde pomogly:) a na przeziebienie SANBUCOL w saszetkach dla niemowląt,albo syrop DROSETUX na kaszelek,my braliśmy 2 dni i już nie ma kaszelku:)i maśc majerankową pod nosek:)

ZIELIZKA,znam z autopsji Twoje odczucia,przerabiałam to przy Karli.Ona nie spała ani w dzień,ani w nocy,miała kolki,non stop ryk:( dla mnie każde wyjście to był stres,a w domu tylko wszystkich uciszałam.Miałam ochote momentami palną csobie w łeb.Teraz Kubek BYWA absorbujący,a ja kocham byc mamą i go przytulać,bo jest grzeczny ,radosny i mało płacze.Mogę Was pocieszyć,że dzieciaczki dorosną i za niedlugo zapomnicie o tym jak było ciężko,teraz Karla ewentualnie krzyczy;Dale sama się ogarnia.
Ja zbieram ciuszki,ale pewnie je komuś oddam.Chociaż planuję jeszcze jednego malucha,chociaż już czuje się staro:( ale zobaczymy jak będzie:)
Jutro postaram się ponadrabiać i popisać:) teraz biorę mojego Chłopka pod pachę i idziemy spać,bo ledwo żyję:)

Dobrej nocki wszystkim:)

Odnośnik do komentarza

Doris - super,ze z brzuszkiem okej :)
Zielizka - najwazniejsze jest dzialanie w tej sprawie. Powodzenia i pamietaj, ze nie jestes jedyna i zawsze mozesz tutaj dac upust swoim smutkom :*
Karinka - to chyba dzieci sa bardziej niewolnikami,bo sa od nas uzaleznione bez wzgledu na sposob karmienia. Kp to wyzwanie, czesto walka i chyba ciezko jest zrezygnowac ze zwyciestwa na rzecz chwili bez cyca. Dokarmianie zmniejsza ilosc pokarmu, wiec nie jest to lek na wiszenie przy cycu. Wlasnie dlatego,ze to juz u niektorych 5 m-cy karmienia, to tym bardziej nie warto odpuszczac, bo zaraz rozszczerzanie diety i te kilka lyzeczek jedzonka podczas jednego karmienia na pewno wydluzy przerwy. No i kp to nie tylko karmienie, to bliskosc, ktorej dziecko potrzebuje. Zawsze jak bobasek placze mozna go uspokoic cycem (no raz mi sie nie udawalo przez chwile, bo Maja sie wystrszyla ilosci ludzi i dostala szalu).
Dlatego uwazam, ze mamom kp nie powinno sie doradzac mm,zeby sobie odpoczely, bo mamom mm mamy kp nie doradzaja cyca na uspokojenie placzu dziecka np ;)
Rozumiem o co Ci chodzi,ale wez pod uwage ten punkt widzenia ;)
A meza sie doczekasz, szybko zleci. Szkoda,ze tak szybko tez zleci ten czas, kiedy oni sa w domu :/
Mieszkasz jeszcze z rodzicami,czy juz wrocilas do siebie? (Jesli ominelam to info,to przepraszam).

My dzis na zakupki jesienno-zimowe. A ja sobie wybieram jeszcze kolczyki na urodzinki :) zlote z diamencikiem, o ile sie uda nie przesadzic z cena :D beda do obraczki pasowac, bo tez mam kamyki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Hejka mamusie.
Doris super ze z brzusiem wszystko oki,mam nadzieje ze to taka uroda Julianki ze ma mniejszy apetyt i juz niedlugo zacznie sie zajadac jedzonkiem.
U nas jest wyrazna poprawa jesli chodzi o jedzenie,juz tak nieprotestuje przy butli i bardzo chetnie je z lyzeczki.Niestety humana sie niesprawdzila i kupy byly dalej zielone wiec powrocilam do bebiko ktore jadla na poczatku i jest duzo lepiej(mam nadzieje ze niezapesze).Jesli chodzi o kaszki to Marcelinka jadla z Holle jaglano-ryzowa i byla oki tylko nienadaje sie wg do butelki,dla nas to nieproblem bo moja corcia nielubi gestego jesc przez smoka,mam jeszcze biobim gryczano-ryzowa ale jeszcze niejadlysmy bo narazie jemy bobovite malinowa,ma duzo cukru ale mysle ze jedna paczka jej niezaszkodzi.Obiadki z mieskiem mam zamiar wprowadzic najwczesniej za dwa tygodnie jak brzuszek sie przyzwyczai do nowego mleczka.
Zyczymy zdrowka wszystkim zakatarzonym mamusiom i ich pociechom,wracajcie szybko do zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Halo halo :-) my dzis wyspani:-D Jula zaczela sie budzic dopiero po 8, dalam jej mleczko, pampers, troszkę zabawy i znowu śpi dalej :-P uff wiem chyba juz o co chodzilo przez te ostatnie 2 dni z jej wcześniejszym wstawaniem - zawsze śpimy z zasunieta roleta i taka mini lampka solna (zebym w razie czego znalazła smoka i dala jej w nocy jak potrzebuje), ostatnio nam się przepalika żarówka, wiec wlasnie przez te 2 noce spalysmy bez lampki z odsłonięta roleta, wiec jak się malej zaczynalo robic jasno to sie chyba budzila...
Najważniejsze, ze ogarnelam i jest po staremu ufff :-D

Thegrubyedek, a gdzie kupowałaś holle? Polecasz jakas strone internetową? Ja soe zabieram wlasnie za zakup :-) super, ze u Was lepiej, i nas wczoraj nawet tez fajnie z jedzonkiem:-)) my kaszki tylko z łyżeczki jemy, jedyne co, to rano i na noc dodaje dosłownie 1 miarkę kleiku :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza

Marti, udanych zakupow :-)

Kulka, a liczysz tak ogolnie ml przygotowanego mleka juz po zmieszaniu, czy ile ml wody?

Ola - jeszcze nie mialam okazji, wiec wszystkiego najwspanialszego dla Was :-* to faktycznie przeboje mieliście w tym usc z kupą:-D

Wszystkim chorym, zakatarzonym, z alergia życzymy z Julianka duzo zdrowka :-* oraz miłego dnia dla wszystkich majoweczek :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza

Marti, Wisienka nie chodzilo mi o to ze mamy kp sa niewolnicami. Mowilam ogolnie o mamach. I ja sama zauwarzylam ze jestem tama niewolnicom a ja mm. Poprostu zauwazylam ze od kad jestem sama to 24h dziecko. Plecy mi wysiadaja. Mala mna chyba rzyga i nie moze na mnie patrzec :( A ja zaraz zwariuje.... I dzis postanowilan ze czas cos z tym zrobic bo padne... wiec pomaluje paznokcie!! :) Nie ma sensu znowu zaczynac sprzeczki o kp i mm. Kazdy ma swoje zdanie:)
Marti no to jest strasznie ze to tak zleci. A M tylko na 3 dni przepustke dostanie :(
Jeszcze u rodzicòw. Chce do domu ale niewiadomo jak to wszystjo sie ulozy :(
Doris my pijemy kaszke z bobovity :) najlepiej malinowa i bananowa :)
Dziękuje za przepis. Właśnie zrobiłam zupke marchewka, ziemniaczek i kalarepka. Zobaczymy czy zasmakuje mamina czy sloili lepsze :/ :)

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżka, nie uwierxysz! Nie mam dalej ani jednego zdjęcia jako ruda kita! Postaram się o to, po maluje się dziś ;p

Dominika, wyczailam czemu mi przeciekaja bobolidery na napach! Podszyte te napy są polarkiem! A w bam bams Pulem... Może ja mam jakąś kiepska partie? Wywin proszę swoje i Sprawdz kochana bo cos się oszukana czuje :D

Zdroooowia wszystkim zyczymy :)
Znalazłam jedyny bio sklep w Zabrzu, jedziemy dzisiaj po zapasy tylko ze mam malo małych sloiczkow i nie wiem w co to zaprawiac :/
A kaszke manna chciałabym podawać z moim mlekiem Tygrysowi, robicie tak? Ja kupilam zwykłą kasze manna będę ja mieszać z moim mlekiem a i z owockami ze spiżarni mamy Darii :d mam juz półkę na Filipowe papu :D
Ciaoo!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Kacper śpi ponad 2 godz. Pierwszy raz od nie pamietam kiedy. OMG co ja mam robic z wolnym czasem? Trochę ogarnęłam mieszkanie. Zrobiłam lasagne na obiad, siedzi w piekarniku a On nadal śpi....szok :D i udało mi się go uśpić bez cyca mimo że baaaardzo się buntował! Ale mocno go tuliłam, nosiłam, kołysałam i śpiewałam. W końcu się poddał ;) Taki mały sukces :D

zielona rób tapete i dawaj fote! Ja też czekam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Karinka -no to zle sie zrozumialysmy :) ja Cie rozumiem z tymi plecami i ze wszystkim,pamietaj :) teraz maz nosi Majke ile wlezie, wiec odpoczywam troszke. Moj pojedzie znow,a ja chyba zwariuje tym razem :/ najwyzej bede tutaj narzekac, bo wczesniej juz nie chcialam Was zameczac soba :( a na czacie to milion tematow na raz.

Zakupki - Maja ma czapke, kirna 1tylko :(, pizamki, spodnie,2body i buciki ;) ja spodnie i bluzke,a maz gre :D jestem najbiedniejsza! Kolczykow fajnych nie bylo :((((( szukam dalej.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez skorzystam z chwili wolnego czasu i napisze, dziecko spi po spacerze w wozku. A ja jestem zla sama na siebie. Jestem beznadziejna, te chrzciny mnie dobijaja i ogolnie wszystko. Sory, ze tak o sobie, ale musze dac upust emocjom. Mam dola bo finansowo kiepsko stoje i jeszcze za chwile te 60% pensji, nie wiem jak ja podolam. Nie dosc, ze marne grosze zarabiam to bede miec jeszcze mniej. O zgrozo. Musialam wkoncu kupic sukienke na chrzest bo mimo, ze chudne to nie bede sie wyglupiac, ze zaloze rozmiar 34 jak musialam kupic 38. I oczywiscie poszlam po drodze do smyka i zostawilam tam wiecej niz kosztowala sukienka bo kupilam malej body, spodnie i kubraczek na jesien:-) tosz to sobie tylko kulkę w łeb strzelic, wszystko takie drogie. A chcialoby sie przynajmniej na tym dziecku nie oszczedzac. Ehhh, co za zycie. Dziekuje, ze moglam to z siebie wydusic:-*

Doris ja dziś kupiłam w Smyku tylko taką ala bluzę na jesien i tez nic wiecej nie mam, o zimie jeszcze nie mysle, zrobie tak jak moj M mowil, grubszy kocyk sie kupi i tyle:-D
Sylwiunia ja stare ubranka sortuje rozmiarami, pakuje w torby ido kartonu, dla siostry bedzie, w styczniu rodzi, bedzie dziewczynka to uzyje. A potem chyba je wystawie na sprzedaz albo cos, zobaczymy. Bo dla kolejnego dziecka chyba nie bede trzymac bo tak jak ktoras pisala, moda sie zmienia a ja z tych co nie lubia chodzic w starych rzeczach i dziecko tez bym chciala, zeby mialo nowe.
Zielizka myślę, że wiekszosci z nas przydalaby sie rozmowa z psychologiem, ja bym bardzo chetnie poszla tylko nie mam jak i kiedy bo ciagle sama jestem z mala a jak nie to ide na silownie, za chwile jeszcze angielski i tak łeb mi od tego wszystkiego puchnie. Nie wiem skad ja jeszcze mam sile i wole walki na tylu frontach.
Szczesliwa mamusiu jestes cudowna matka i ja boje sie, ze tez taka bede i zostanie to wykorzystane przeciwko mnie a bardzo bym tego nie chciala bo daje milosc i wszystko co mam najlepsze po to, zeby potem to do mnie wrocilo.
Dobra Wróżko spoko, cieszę sie, ze moglam pomoc lub nie:-)
Ja ubieram Lenke w body na dlugi rekaw, na to jeszcze bluzka na dlugi rekaw i kocykiem okrywam a dol to spodnie i skarpetki. A czasem na body bluze grubsza.
Karinka dynie robilam tak jak Doris napisala.
Marti ja uslyszalam ostatnio w osrodku od piguly, ze jakbym kp to bym dziecku cyca dala i by sie uspokoila po szczepieniu, tyle, ze jej wcale nie trzeba bylo uspokajac bo ja przytulilam do siebie i cisza od razu a ta baba jakas glupia byla. Ale ja bym sie nie obrazila jakby mi ktos doradzil dac cyca na uspokojenie bo kilka razy tak robilam, tyle ze mala nie ssala a po prostu sie przytulala do golej skory i od razu zasypiala. No jakos trzeba sobie radzic. Kazdy juz tu swoje zdanie wypowiedzial, nie ma do czego wracac. Kazdy robi jak uwaza, tyle. A co do zamecznia nas to napewno zadna z dziewczyn tak nie uwaza, ze ktoras zamecza, no chyba, ze ja swoimi przydlugimi postami;-p ale smialo Marti to grupa niemowlakowo wsparciowa;-p
Zieloona jest tak jak piszesz, podszyte są polarkiem, ale nam jeszcze sie nie zdazylo, zeby cos przecieklo. No raz jak zle zapielam i luz byl i wylecialy siki bokiem. Ale tak to mi sie i w jednorazowkach zdarzylo:-) ale przy okazji zauwazylam, ze puscily nici przy jednej pieluszce przy napach od zewnetrznej strony.
Hanka zazdroszcze snu synka:-) jego zona nie jest tak łaskawa w dzien:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Emilka ja obstawiam ze do taty bardziej;)
Ja pakuje ubranka dla znajomej i płakać mi sie chce bo juz wiecej dzieci w planach nie ma.a dla mnie ten okres niemowlecy pomimo trudów nieprzespanych nocy itd jest najfajniejszy.no może przesadzam ale tak od 5 mca do 2 lat jest super.
Przy kolejnym dziecku jest łatwiej bo ma sie wieksza swiadomosc tego ze to wszystko jest chwilowe.kazdy okres ma blaski i cienie.jedno jest pewne macierzynstwo nie jest proste.nie ma w moim odczuciu pojecia dobra lub zla matka(pomijam patologie).zawsze popelnia sie jakies błędy bo takie jest życie.ale bycie mama to nie konkurs tu nikt nikomu ocen stawiac nie bedzie.dzieci sa male tylko raz a czas tak leci ze za chwile pojda do przedszkola i szkoły wiem ze to narazie abstrakcja ale same zobaczycie.cieszcie sie kazdym dniem kazda minutą nawet jak jest ciężko.jestescie wszystkie tak super babki ze ja jestem w szoku.wszystkie dajecie rade!!!
No to pojechalam sentymentalnie ale uwielbiam Was.

Odnośnik do komentarza

Kurcze zazdroszczę wam że możecie sobie pozwolić na nowe ciuszki dla maluchów, ja dużo używanych kupuje no ale jest jak jest nie ma co płakać :)
Dominika ja po cichu licze że te chrzciny się zwrócą nam jednak i przy okazji kupimy młodemu kilka rzeczy m.in krzesełko do karmienia i pierdółki potrzebne do karmienia bo w październiku ruszamy z jedzeniem.
Emilka też miałam zadać to pytanie bo idziemy do znajomych co mają córcie z sierpnia i chyba ubranko to zły pomysł bo ja np boję się że nie trafię w gust rodziców?! Ale co innego pieluchy, chusteczki a jak nie będą im pasować? Aj...
Młody mi taką antyreklame zrobił, jak nigdy nie płakał tak wyszłam od siostry i ryk nie z tej ziemi...A to nowe osiedle same młode matki i wszystkie się na mnie gapiły, masakra. W domu powtórka :(
Juli bardzo dobrze powiedziane a raczej napisane :)
A Dominika chciałam jeszcze napisać że ja zrezygnowałam z angielskiego na rzecz basenu dla młodego, miałam w domu trochę się uczyć i oczywiście nic z tego :( także nie rezygnuj i tak podziwiam że dajesz radę :) You're the best :D Don't give up!!

Odnośnik do komentarza

Sylwunia ja tez duzo ubranek kupuje w ciucholandzie,czesto z metkami,albo na wyprzedazach,nie chodzi o to ze mnie nie stac tylko szkoda mi kasy na ciucha ktory ponosi moze przez dwa miesiace.Ostatnio np kupilam kombinezon w tesco za niecale 30zl jak dla mnie na jeden sezon to cena jest ok.Co innego jak kupuje dla syna,wiem ze np w butach pochodzi ze 3lata i wtedy wole zainwestowac w porzadne buty.A zamale ciuszki popralam i zlozone czekaja w workach,mam nadzieje ze niedlugo w rodzinie sie komus przydadza,ewentualnie poczekaja w piwnicy.Mysle zeby kupic worki takie prozniowe do odkurzacza i w niespakowac,uzywalyscie moze takich?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...