Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź o ubiór :D Ja zdecydowanie muszę iść na jakiś kurs :/ albo zgapić od Was :P

Oj jakie mam dziś podłe samopoczucie -bleee! Chyba mnie ta jesień dobija... nie mam nawet pomysłu co sprawiłoby mi przyjemność :(
Jutro idziemy krew oddać - ciekawe co wyjdzie?

Dzieciaczki - cudne!
Chyba różdżka znowu do serwisu musi się przejść, bo coś katar nie wszystkim mija :( Zdrowiejcie :*

Zielizka - super z wizytą domową! Daj znać co i jak. A w ogóle to się obrażam na Ciebie - wołałam, wołałam i nic! Nawet Jasia prosiłam, żeby sam coś napisał :P Teraz musisz go pokazać i coś napisać o Was - tylko tak się dam przekupić ;)
Kwaśna - a Ty gdzie znowu znikłaś!?
Marti - na pewno znajdziesz coś pięknego dla siebie, zdecydowanie zasłużyłaś!
Emilka - no chyba Kacperek to tatusiowy synuś ;)
Juli - jakie miłe słowa!
Mandragora -ja nie, więc nie pomogę..
Anela, Elżbieta- co Wy dziś tak cicho?
Zielona - dawaj fotę!
thegrubyedek ja pakuję wszystko w te worki - bo mam mało miejsca. Dają radę i nie naciągają zapachów z zewnątrz.
-----------------------------------------
Nie mogę wysłać/ odczytać wiadomości priv :/ więc jeszcze pospamuję tu o wielorazówkach - wybaczcie!
Dominika, Zielona (i inne mamusie też -of kors!)- pomimo oporów małża, przechodzimy na wielorazówki :D Zdecydowałam się na kieszonki. I tu moje (durne -sory!) pytania:
- ile samych kieszonek powinnam mieć?
- ile samych wkładów? I czy bambus jest ok? Czy lepiej bambusowo-węglowe?
- ile wkładów się wkłada do 1 kieszonki?
- czy stosujecie te papierki na kupy?
- no i co z nocą? Sprawdzają się wielorazówki? Czy raczej pampy?
z góry dziękuję za odpowiedzi :D :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Dominika corunia super Sylwiunia ja też zazdroszczę nowych ciuszków bo niestety nie stać mnie na nie a tak bym chciała Oliwce nowe rzeczy kupić :(ale muszę myśleć o trójce...pięknie napisane przy kolejnym dziecku człowiek dopiero dostrzega jak czas leci i teraz też upajam się każda chwila z moją perelka i ze łzami w oczach wspominam jak moi chłopcy byli tacy malutcy a teraz już zerowka :(ah ile bym dała by zatrzymać czas.... Życie tak szybko przemija :(

Odnośnik do komentarza

Karinka, i jak Amelce smakowała Twoja dzisiejsza zukpa? :-)

Thegrubyedek, my wczoraj wogóle rekord bo 725ml w ciagu dnia mm, a to u nas na prawde sporo :-P dzisiaj troszke gorzej, ale nie jest źle...
Co do worków próżniowych nie używałam, ale też sie nad nimi zastanawiam

Zielona, a gdzie ten sklep z bio w Zabrzu? Zdradź sekret, bo my czasami tam przejeżdżamy obok lub do viki albo boćka po jakieś rzeczy :-)
Aaa i ja też na fote rudek kitki czekam :-P

Hanka, to gratulacje sukcesu z usypianiem! :-D odpoczełaś chociaz troszke? :-P

Marti, to super, że sobie coś kupiłaś, ja zawsze mam z tym problem i ostatecznie wychodze z niczym :-(

Dominika, ja Cie doskonale rozumiem z tymi zakupami, też jak wejde tylko "po drodze" do smyka, pepco, hm, cocodrillo czy jakichś innych takich, to za każdym razem wychodze z reklamówką dla Julianki... a ogólnie staramy sie oszczedzać, bo w przyszłym roku planujemy dobodówke... ja tak właściwie nie wiem na jaki rozmiar kupować Małej rzeczy na jesien i zime :-/ wszystko niby nosimy jeszcze 62, prócz bodziaków bo ma jakiś taki długi tułów a j nie lubie jak ma takiego scisnietego bodziakiem pampersa :-/ wiec body niby 68-74 zaczynamy nosić... a czapeczki 62 mamy za duże jeszcze troszke, bluzeczki szerokie, spodnie takie ciut za długie ale już powoli w sam raz... jakiś taki niewymiarowy dzieć mi sie trafił :-P nie wspominajac juz o tym, ze wszystko w pasie mega za szerokie :-/
I jaaaa Dominika, a czy Lenka ma spodenki te pumpki z pinokio? :-D bo jak tak, to ja dziś kupiłam Juliance takie same :-P

Emilka, słodki Kacperek :-) ja byłam niedawno u koleżanki, która urodziła i delikatnie udało mi się podpytać, czego potrzebuje... kupiłam jej podgrzewacz i kilka zabaweczek dla Małej - była zachwycona :-) mojej kuzynce dla jej synka kupiłam niedawno też dresik taki z fisher price z krokodylem i z tej samej firmy dostał kubeczki edukacyjne :-) swoją drogą my też je mamy i są super! Jula się nimi bawi w dzien, i nawet w kąpieli sie nimi polewa :-)

Juli, masz racje - mimo wzlotów i upadków, wszystkie damy rade :-) oczywiście i Ty też :-*

A ja... dzieć spi - mama przy kieliszeczku winka... <3

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lovenaluis

Dziewczyny pomocy! Moja córka dzisiaj dostała 2 dawkę szczepionek 6w1 pneumokoki i rotawirusy. Szczepienie miała o 14:00 cały czas wszyysko buło jak zwykle, ale od pół godziny jest nie do opanowania płacze strasznie wresz wrzeszczy, nie potrafimy jej utulić nie chce mleka ani nic ;/ gdy ja położymy to juz wgl ryk max.
Miejsce wkłucia ma spuchnięte, brak gorączki... Tzn 37 temp.
Co robic ??
Pierwszy raz tak płacze

Odnośnik do komentarza

~Lovenaluis
Dziewczyny pomocy! Moja córka dzisiaj dostała 2 dawkę szczepionek 6w1 pneumokoki i rotawirusy. Szczepienie miała o 14:00 cały czas wszyysko buło jak zwykle, ale od pół godziny jest nie do opanowania płacze strasznie wresz wrzeszczy, nie potrafimy jej utulić nie chce mleka ani nic ;/ gdy ja położymy to juz wgl ryk max.
Miejsce wkłucia ma spuchnięte, brak gorączki... Tzn 37 temp.
Co robic ??
Pierwszy raz tak płacze

moja córka miała niepożądany odczyn poszczepienny (NOP). Ja mam nauczkę i od razu jechałabym na pogotowie!
Jest coś takiego jak 'krzyk mózgowy'-może to to? I jako negatywny skutek szczepień tzn nieutulony płacz (wygoogluj sobie) należy zgłosić do lekarza.

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

thegrubyedek
Jesli chodzi o kaszki to Marcelinka jadla z Holle jaglano-ryzowa i byla oki tylko nienadaje sie wg do butelki,dla nas to nieproblem bo moja corcia nielubi gestego jesc przez smoka,mam jeszcze biobim gryczano-ryzowa ale jeszcze niejadlysmy bo narazie jemy bobovite malinowa,ma duzo cukru ale mysle ze jedna paczka jej niezaszkodzi

z tymi kaszkami (ogólnie!) to radzę ostrożnie - kiedyś Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie publiczne (źródło) dotyczące kaszki dla niemowląt Holle i wykrycie w nich obecności atropiny i skopolaminy (FYI: Działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. Już w małych dawkach powoduje uspokojenie, senność i otępienie źródło)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Lovenaluis tez moge polecic paracetamol i altacet (u nas przetstowane ) ale o tych okładach co pigułka piszs też słyszałam. Ale jakby coś się działo jeszcze to moze faktycznie jezdzcie na doraźną..
Pigułka to dlatego pigułka :D
Doris kurcze w szoku jestem bo smakowalo :) zjadla ok 100g i chyba sie najadla bo nie chciala mlekiem popic :) narobilam na tezy dni obiadku. Potem bedzie dynia z ziemniaczkiem i kalafior z ziemniaczkiem i kalarepką?? O.o A od poniedzialku miesko. Zaczne chyba od kròliczka bo co do kur ze sklepu nie jestem przekonana... Poprosze chyba tescia o kure jedna dla Amelki. On to ma szczesliwe kury :) to bedze wiedziala co dziecko je.
Dobra Wròżko niezle.. . Kurczaki czy nawet kaszki?!?!
Marti dzieki :* Wiadac po Tobie ze szczesliwa :* szkoda ze ci nasi mezowie musza wyjezdzac.
Dziewczyny ja jakis czas temu slyszalam k szczypionkach MMR to jest 3w1 ospa swinka rozyczka... ze podrabiali wyniki badań i bylo duzo NOP po tym... ja nie zaszczepie ta szczepionka. Kupie sama w aptece trzy osobne....

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Ufff jestem, po treningu i koktajlu z banana;-p
Moje dwa gnomy już śpią a trzeci układa się na pralce i jak zwykle towarzyszy mi w kąpaniu(synuś mamusi-kot);-p
Zielizka ja nie mam takich znajomosci:-/ u mnie z dzieckiem super się dogadujemy, ale tak sama dla siebie bym chciała z kimś obiektywnym porozmawiać, żeby poprawić jakość swojego życia i związku.
Emilka23 a nie możesz zapytać tej koleżanki? Powiedz może, że chcesz coś kupić, ale nie chcesz źle utrafić i wolisz, żeby Ci powiedziała co kupić niż masz kupić coś niepotrzebnego... A jak nie to ja bym zabawkę kupiła bo ubranka to każdy ma inny gust, no nie wiem już sama:-)
Juli miło się czyta takie sentymentalne wyznania, bardzo miło:-*
Sylwiunia najważniejsza jest miłość i wychowanie jakie dajemy dzieciom a nowe ubranka to już próżność i wszechobecna nagonka reklamowo internetowo sklepowa. Staram się zwykle temu nie ulegać, ale czasem mnie ponosi, na szczęście bardzo rzadko. Bo zwykle mój portfel mówi nie. Mieliśmy też kilka sztuk ubranek z Second Handu i kilka 20 letnich po naszych siostrach i braciach ciotecznych, ale już za małe. A sweterki wełniane jeszcze mamy. Co do chrzcin to my mamy plan, że kasa, którą mała dostanie pójdzie dla niej do skarbonki, ewentualnie właśnie jakieś zakupy dla niej. Co do antyreklamy to napewno każda z tych mam miała podobną sytuację tylko już o tym zapomniały albo udawały, że ich dzieci to nie płaczą, nie robią kupy etc;-) ja w domu też nic bym się nie nauczyła z angielskiego bo tyle innych zajęć jest...;-)
Dobra Wróżko a Ty jak ubierasz Dorotkę w takim razie?:-)
Odpowiedzi:
- 10-12 kieszonek
- 2× tyle wkładów, czyli 20-24(z bambusowo węglowymi nie pomogę bo nie mam takich i nie mam opinii, ale ktoraś z dziewczyn kupiła bo pisała na fb, mogę się dowiedzieć jak się sprawdzają, bambusowe dla mnie ok)
- wkładasz na dzień jeden wkład a na noc możesz dwa żeby było bezpieczniej:-)
- ja nie stosuję papierków na kupy, usuwanie ich jest bardzo proste jak dla mnie i bez tego, nie trzeba sie babrać w kupie i pięknie się dopierają pieluszki
- szczerze na noc jeszcze nie próbowałam i raczej nie będę bo się obawiam o zalane łóżeczko bo Lenka nieźle pompuje w nocy:-)
Szczęśliwa mamusiu dziękuję:-) Twoja ekipa też cudowna, ja też kcem tyle dzieciaków nawet jakbym miała jeść tylko chleb z masłem, chociaż bym nie miała problemow z dodatkowymi kg.
Doris spodenki tak z Pinokio, są śliczne, ale materiał jest słaby bo szybko wygląda na zużyty mimo iż zakładamy te spodnie tylko na wyjścia. Ale jestem zakochana w tym beżu i kropkach:-) wstaw zdjecie Julianki w pumpach:-) ja chce wino!;-)
Dobra Wróżka dobrze pisze o kaszkach, już o tym kiedyś pisałam o teraz dołaczam, uważać, uważać.
Lovenaluis daj znac potem co u Was. Tez pomyslalam o tym płaczu mózgu, ale to ponoć sie zdarza zaraz po szczepieniu, tak chyba na ulotce widzialam i moze trwac 3 h.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dominika_1989
Woda mi w wannie wystygla przez to pisanie;-p

A ja dziś po prawie rocznej przerwie wylegiwałam się w wannie, aż się piana wylewała!
Ale..
Mam wrażenie że mam pełno wody wewnątrz (?!wtf!?)

Dobrej nocy wszystkim Majóweczkom i kciuki za Lovenaulis

Dobra Wróżko - ładny nowy avatar :)

Szcześliwa mamusiu - fajna ta Twoja Trójca, oby była święta :D

Mamy gotujące obiadki - podrzućcie jakiś słoiczek, ale taki xxl poproszę co się najem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Sporo sie dzis działo, ale nadrobiłam :) u nas ostatnie dni sa wyjątkowo ciężkie. Nie wiem o co chodzi z tym katarem i czemu on trwa juz 8 dni?? Czy to normalne?
Hania przed chwila pierwszy raz przekręciła sie z pleców na brzuch podczas snu (bo w dzien teraz tylko na brzuch fika).
Dominika, jak Twoja Lenka spi na brzuszku to przekręca sie tez potem sama na plecy? Troche sie boje tak zostawić Hanię na noc, nie wiem czy mam ja teraz przekręcić na plecy.. Tak jej sie chyba lepiej i łatwiej oddycha przez ten zapchany nosek, wiec moze zostawię. Tylko ze ona jeszcze nie przekręcała sie w druga stronę. Mam dylemat.
Szczęśliwa mamusiu, śliczne masz dzieciaczki!
Dominika, Lenka słodziaczek do schrupania jak zawsze ;)
Dobra wróżko, pomachaj prosze magiczna różdżka zeby te paskudztwa odeszły od nas raz na zawsze!!

Odnośnik do komentarza

Lovenaluis, infanrix hexa to 6w1, a na rotawirusy i pneumokoki? Moja Julka po jednej dawce pnumokoków się nie najlepiej czuła, dostała synflorix i musiałam jej miejsce wkłucia smarować właśnie altacetem w żelu.

DobraWróżko, ja czytałam o tym ostrzezeniu publicznym dotyczącym holle już jakiś czas temu, ale czytałam również wyjaśnienie całej sytuacji i osobiście jestem jak najbardziej zwolennikiem tych produktów :-) ogólnie jestem maniakiem czytania składów i próbowania produktów przed podaniem ich dziecku, a w dzisiejszych czasach to niestety na wszystko trzeba uważać, dużo czytać i sprawdzać

Karinka, to super, że smakowało :-D Amelka ma zdolną mame kucharke mniam :-D

Dominika, właśnie dzisiaj mi przyszły te pumpki w odcieniu niby pudrowego różu :-P upiore, zakładam Małej i wrzucam niedługo zdjęcie ha! :-D jak chcesz wino, to wpadaj- zapraszam :-D ja mam cały barek do opróżnienia, win od wyboru do koloru :-D

Szczesliwa Mamusiu - śliczne trzy Skarby :-)

Ogłaszam, że moje Dziecko się chyba naprawia (tfu tfu żeby nie zapeszyć), bo wczoraj wypiła 725 ml mm a dziś 715 ml plus po pół słoiczka obiadku w każdy dzień i po 1/3 słoiczka owocków, plus rano i wieczorem dodany kleik do mleczka wooooooooowwww :-o

Dobrej nocki :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkcwa1rrchwp39.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...