Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Zielizka, daj znać po wizycie. Pewna jestem ze Janek pokaże klase :)

Dobra Wróżka, ja na poczatku miałam 6 kieszonek 12 wkładów mikrofibra- malooo teraz mam 12 kieszonek 18 mikrof 6 bambus. Akurat żeby co noc prac. Do kieszonki możesz włożyć ile wlezie. Wchodzi 2 mikro albo 3 bambusy. Na noc 3 bambusy i zmieniam raz na kolejne 3 bambusy. Na drzemke, spacer 2 mikro, zwykły moment -1 mikro. 1mikro staram sue co godz sprawdzać/ zmieniać . węglowych nie mam, bambusy dupy nie urywają to nie będę w nie inwestować chyba ;) papierków nie mam ale kupie bo Filip czasem mi nie da od razu za prac kupy a papierek to z nim na rekach wyniose ;p. Weź pod uwagę ze na start potrzebujesz tez kosz na brudne ( zwykle wiaderko z przykrywka) worek na brudne na w gościach ( taki z pulu co by torba z wózka nie ucierpiała) olejek z drzewa herbacianego, i skończy się używanie chusteczek i kremów bo zatykaja mikropolar- teraz skrobia i waciki z woda :d choć nie zdążyło nam się skrobi użyć bo brak odparzen :) poogladaj YouTube jak dobrze zapinac żeby nie uciekło nic ;) jak co pytaj, z doświadczeń opowiem bo znawca tematu jeszcze długo nie będę . :)
Jeszcze dwie strony do nadrobienia, potem ;p
A! Jedyny bio sklep w Zabrzu zabity dechami, zamknięty :p w Tesco dostalam piany przy kasie jak pytalam czy ten brokul jest z serii organiczny bo nie pisze takie cuda wyczytalam na ich stronie a baba ze skąd ona ma wiedzieć? Jak chce bio to mam sobie sama za sądzić, i wtedy moje rude włosy wzięły gore, spojrzalam na D- zabrał Filipka ze sklepu a mama zaczęła Armagedon ! Ppojechalam z Nią równo!!! Zapisalam sobie jej nazwisko i juz spotulniala ale kierowniczki mi nie chciała zawołać do samego końca!! W końcu poprosiła ta kierowniczke i się dowiedzialam ze nie, to nie jest z linii organic ... Powiedział am ze maja szczęście ze tak to się skończyło bo jestem ostro uczulona na konserwanty i niech sobie w sądzą ten brokul... Juz mam nerwice trochę na to, chyba pod blokiem za ławka sobie po sadze :p

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbod19m7di.png

Odnośnik do komentarza

Zielooona miałam kiedyś swój ogródek zanim jeszcze zdążyłam spróbować cokolwiek to ślimaki zjadły mi całą sałatę lodową przez jedną noc!!!! :D
Kurcze u nas młody jakiś maruda a w niedziele tak go wychwaliłam... W nocy rzuca się po całym łóżku, wzięłam go do siebie i tym sposobem ledwo żyje :(
Dziewczyny a buraczka czerwonego się nie daje dzieciom bo tak czytam co przygotowujecie a o buraczku cisza...

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko fajnie ze o nas pamietalas.
Zielona pamiętam o zdjęciu.
Marti rozkwitasz :-)
H-m spróbuj może zacząć dawać zupki to odpuści cyca - mi tak poradzila lekarka i w dzień jest lepiej.
Dominika zazdroszczę ci tych wyjść i tak grzecznego i śpiącego w nocy dziecka.
Wisienka wspolczuje kataru. Oby się juz skończył !!!
Lovenaluis daj znać co i jak.
Doris i Sylwunia zapomniałam co miałam wam napisać ale pamiętam o wszystkich.
A!!!! Szczesliwa mamusiu napisz co tam w pepco i śliczna trójeczka ;-)
Wogole śliczne dzieciaczki.
Emilka fajny pomysl z tymi zdjęciami :-)
Jak o kimś zapomnialam to wybaczcie .
Anela ty chyba tez masz gorsze dni ?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Hejka mamusie.
Szczesliwa Mamusiu super dzieciaczki,jaka roznica wieku miedzy nimi?
Lovenaluis daj znac jak coreczka.
Dobra Wrozko dzieki za informacje o kaszkach Holle,a jaki polecasz?wolalabym niedawac kaszek z duza zawartoscia cukru a niestety 3/4 go maja w duzej ilosci.
Wisienka2 moja coreczka tez lubi spac na brzuszku,ja jej w nocy pozwalam tak spac ale wtedy spimy razem,sama tez niebardzo umie sie przekrecic na plecy,
Asik82 slicznotka z coruni!

Odnośnik do komentarza

Hej hej heloł. Nie śpię juz od nie wiem której ,moje dziecko postanowiło mnie wykończyć. Nadrobilam całą masę stron i tradycyjnie nie wiem kto co :( zaraz pęknie mi chyba lepetyna :/ tydzień temu miałyśmy szczepienie i nie wiem czy jakiejś wscieklizny majce nie wszczepili :/ :-P opadam z sił chyba powoli a całe swoje zmęczenie odreagowuje na mężu jak wraca z pracy i czepiam się go o wszystko :/
jeszcze tydzień do wizyty u kardiologa odliczam ciągle te dni..

Moja siostra w niedziele wreszcie urodziła :) jedziemy na weekend oglądać to maleństwo :)

Przepraszam ze wyszło ze tylko o sobie pisze ale i tak nie pamiętam co czytałam u której z Was co się dzieje :( postaram się bardziej na bieżąco śledzić :) zdjęcia które się przewinely śliczne :) a ogólny temat psychologa mam wrażenie ze to tez by mi się przydało..

No nic miłego dnia mamusie :*

http://s8.suwaczek.com/201506014956.png

Odnośnik do komentarza

H-M ja się czuję ogromna tam na dole!
Wisienka Lenka całą noc śpi na brzuszku i nie przekręca się sama na plecy ani na boki, dobrze jej na brzuszku a czasami jak już jej niewygodnie w tej pozycji to zaczyna się kręcić i wtedy ja wstaję i ją przekręcam na bok. Jeżeli Hani tak się dobrze śpi to niech tak śpi, sprawdź tylko czy przekręca glowę jak np za długo śpi na jednym policzku, jak tak to nie ma się o co martwić. Dziękuję w imieniu Lenki za komplement:-))
Doris chętnie w miłym towarzystwie napiję się wina:-)
Asik82 słodki szkrab:-*
Sylwiunia też się zastanawiam od jakiegoś czasu nad tym buraczkiem.
Zieloona w kuchni sobie na podłodze zrób ogródek, będziesz miała blisko warzywka:-)
Elżbietta trzymam kciuki za jakąś poprawę! Niech Wiktor bierze przykład z koleżanki Lenki i śpi w nocy:-)
Ania88 szybko zleci ten tydzień tak jak i ostatni i już może będziesz spokojniejsza.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny odnosnie buraczkow to ja dalam malej sprobowac takiego ugotowanego i startego na tarce,bardzo jej smakowal i nic sie z brzuszkiem niedzialo.Pamietam jak mama mi opowiadala jak sie siostra urodzila ,byla wczesniakiem i miala silna anemie ,leki niepomagaly i moja mama dawala siostrze jak miala okolo miesiaca codziennie lyzeczke soku ze swierzego buraka i po dwoch tygodniach bylo po anemii,wiec jak takiemu malenstwu niezaszkodzilo to naszym pewnie tez niezaszkodzi,i przypomnialam sobie ze w herbatce owocowej z hippa (w saszetkach) tez jest buraczek.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u nas dzis jakieś apogeum kataru, ratunku ile to jeszcze potrwa?! Leci dosłownie ciurkiem, meczy, a Hania marudzi strasznie, bo chyba tez jakieś początki zębów-tak sie złości i ślini.
W nocy w końcu pospala tylko troszkę na brzuszku, zaczęła sie wiercić wiec wzielam ja do łóżka i co..i spałyśmy cała noc, ja tylko stale wyciągałam cyca ale juz nie pamietam ile razy. Na pewno duzo.. Jak do jutra nie bedzie poprawy z katarem to ide do lekarza bo to nie moze tak byc.
Ela łącze sie z Toba w tych nocnych cyckowych przygodach ;)

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my :) wczoraj byłyśmy na szczepieniu Hania prawie nie płakała waży 6700 g.
Dr powiedziała żeby za około 3 tyg zacząć rozszerzać dietę i tak zrobię bo póki co przechodzimy powoli na zwykle mleko z mleka dla alergików bo Pani dr nie uważa żeby Hania miała skaze bialkowa i musimy sprawdzić jak jest.
Wisienka może lekarz przepisze coś co pomoże Małej i odpusci Wam już katar.
Ania88 bedzie dobrze szybko minie ten tydzień i wszystko się wyjaśni :*
Szczęśliwa mamusiu jak tam sprawa z pepko? Super trójka :)
Elżbieta głowa do góry nasze maluchy coraz większe i pewnie za niedługo Mały Ci odpusci i bedzie przesypial całe noce :)

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjow3fqq0ji.png]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydmuq5q8jc.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki Dziewczyny :) z mezem jest duuuzo lepiej! I seksik jaki fajny byl dzis :D
Doris - ja myslalam,ze jak weszlam w jedne spodnie,to za chwile wejde w kolejne sprzed ciaxy,a jednak brzuch za duzy i uciska,wiec musialam kypic nowe i wieksze :( nawet mierzyc nie chce,bo wiem,ze bede beznadziejnie wygladac, a fajna kurte na zime widzialam i sweterkow troche :(

ach... maz mi kaze dac sobie spokoj z tym odchudzaniem na razie. Widze,ze akceptuje wszystko,ze sie nic nie zmienilo w jego stosunku do mnie w tej sferze,to po co sztuczne problemy robic,nie?

Dominika - z ta proznoscia w kupowaniu nowych ciuszkow,to troche przesadzilas. Ja czerpie z tego wielka przyjemnosc i uwazam,ze powinnam kupowac jej nowe. To wg mnie moj obowiazek jako rodzica ubrac dziecko jak najlepiej. Co w tym zlego? Nowe czy uzywane,zadna roznica. Ja wole nowe ciuszki (body to jednak bielizna) niz kupe kasy wydac na chrzest. Taka moja logika ekonomiczna, bo te ciuszki sprzedam i wyjda mi tak samo,jakbym kupowala uzywane,a dziecko ma swoje osobiste. Kupilam siate uzywanych i kilka bylo naprawde w dobym stanie,jeszcze z metkami nawet. Ale docelowo chce kupowac nowe. Wole sobie odmowic czegos niz Mai ;) zreszta, ja zawsze patrze na cene i jak mnie czasem poniesie,to tez fajnie tak zaszalec. Duzo mam sama nienoszonych przez Maje i je sprzedam za 80%ceny. Swego czasu duzo chodzilam po ciuchlandach,jak szukalam czegos extra,ale teraz nie mam czasu na to. Udalo mi sie kilka perelek znalzc - np. mam juz 4 lata czarny sweterek za 5zl i cholera wciaz nie kupuje sobie nowego, bo mam ten i mi zal 50 zl na nowy :D ktory pewnie bedzie tez na lata.

Dziecko spi od 8 :D

My w pon znow szczepienie.
Ja sie Karinka tez boje tych na rozyvzke itd,ale co zrobic? Jak sie szczepi, to juz trzeba dokonczyc.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Ela, ja wprowadzilam mm 1,2x dziennie i dzieki temu mam mleka dosyc i mala je raz na 3 godz i widze ze jest pełna i nie wola o cyca. w nocy wykluczam karmienie i daje wode i dziecko mi sie naprawia! :) ostatnie 2 dni nasze:
21.00- cyc
od 22 - sen
3.00 - woda
6.00-cyc
9.00-cyc
12.00- mm
15.00 - cyc
18.00- mm
21.00 - cyc

Myśle ze taki uklad jest okej. w miedzyczasie jakos 1,5godz po mm czasem chce jej się pić troche (okolo 30ml wody dopija sobie) W miejsce mm pojdą pozniej inne posiłki wiec chyba nie straci duzo ani ona ani ja :)
Teraz wiem ze ten kosmos przez 3 tyg to z glodu był, a i ja w koncu wiem ze mam mleko jeszcze bo zdązy sie nagromadzic a nie wieczne pustki

Dziewczyny! Macie jakis sprawdzony dobry krem na buziaka? Moja mała ma bardzo przesuszoną buźkę zwlaszcza nos i jego okolice (mysle ze od zakraplania i czyszczenia noska).
Hipp do twarzy, Oliwki, krem z vit w aptece kręcony nie dają rady. Probowalam tez Mustele do twarzy (mialam probki ) i tez nic.

w ogole mialam beznadziejna noc bo nie moglam spac. nie wiem czemu.. i koty harcowaly masakrycznie! ah

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

H-m to super, ja tez myślałam o mm ale mój gagatek za nic nie chce smoka a zupkę mogę dać łyżeczką. I tylko to zadecydowalo. W każdym badz razie dobrze ze sobie jakos radzimy.
Tylko przez te zupy to teraz kupki juz takie dorosle idą i znowu boje się żeby zaparc nie bylo. Musze nauczyc go z kubka niekapka pic bo lyzeczka to jakas masakra.
Ale juz się nie żale i z utęsknieniem czekam na lepsze czasy :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Elżbietta
H-m to super, ja tez myślałam o mm ale mój gagatek za nic nie chce smoka a zupkę mogę dać łyżeczką. I tylko to zadecydowalo. W każdym badz razie dobrze ze sobie jakos radzimy.
Tylko przez te zupy to teraz kupki juz takie dorosle idą i znowu boje się żeby zaparc nie bylo. Musze nauczyc go z kubka niekapka pic bo lyzeczka to jakas masakra.
Ale juz się nie żale i z utęsknieniem czekam na lepsze czasy :-)

Ela wprowadzilas od razu zupke czy po kolei produkty jak dziewczyny? myslalam zeby nie sprobowac jakos w weekend czegos ale nie wiem od czego zaczac?! :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Thegrubyedek dzięki za odp odnośnie buraczków.
Wisienka no to cos długo ten katar...
Marti uważam, że wcale nie przesadziłam, ale sama też tak mam więc nie mówię, że to źle, to normalne. Jak ktoś może sobie pozwolić na odrobinę próżności to sobie pozwala, no takie życie, tyle fajnych rzeczy wokół. Właśnie o to chodzi, że czasem nie kupujemy czegoś bo bez tego się nie da przeżyć tylko dlatego, że sprawia nam to przyjemnosć, że coś nam się podoba i chcemy to mieć i wiadomo, że każdy chce jak najlepiej ubrać swoje dziecko jeśli ma wybór.
Karola888 my mamy rozmiar 74 i jeszcze są lekko za duże.
H-M no to juz ladnie Wasz dzień wygląda i noc tez.
Elżbietta a nie myślałaś nad tą łyżką ze zbiornikiem do mleka?

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dziś wymyśliłam sobie mój plan na życie: w kwietniu wrócę do pracy od 8 do 16:30, mąż weźmie zmiany na 14 do 22, czyli potrzebujemy opieki nad małym na 3 godziny i moja mama będzie musiała jakoś sobie zmienić godziny pracy i siedzieć z małym. Wyjdzie mi jeszcze i tak z 2,5 msca zaległego urlopu. Jak we wrześniu mi przedłuża umowę to zajdę w ciążę i pójdę na zwolnienie i będę siedzieć z małym. Ciekawe ile z tego planu mi wyjdzie, czy przedłuża mi umowę i czy będę w ciąży tak na zawołanie, a jak będę w ciąży to czy dobrze będę się czuła??!!
Dominika chyba cie nastraszyłam ta pogoda póki co jest pięknie oby do niedzieli tak zostało :)
Dziewczyny a jak to jest jak się kończy karmić piersią? Trzeba dawać mleko z butli? I moje inteligentne pytanie co z tym mlekiem z piersi? Samo zaniknie? Czy jak pójdę do pracy na te 8 godzin czy 7 to dalej można karmić?
A gdzie kupić taki krem z tej musteli przyznam że nie widziałam w sklepie?

Odnośnik do komentarza

~Kateeeee
Witajcie mamusie,
Jaka matę edukacyjna polecacie ?
Pewnie był juz ten temat ale jak go teraz odszukać ?!;((

Kremik polecam z mustelli, nam nawet tak emolium nie pomógł jak ten.

Ja kupilam z tiny love http://www.smyk.com/tiny-love-sloneczny-dzien-mata-edukacyjna,p1044616381,zabawki-gry-dla-dzieci-p i do tego jeszcze zawieszki i inne bajery. małej sie podoba ale po odpicowaniu (dodaniu innych zawieszek) no i trzeba z nią sie bawic :P A testujemy od okolo tygodnia.

Kremik z musteli wlasnie kicha :/ dzis smarujemy olejkiem ze słodkich migdałów bo juz kremy w domu wszystkie poszly w kąt.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...