Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2009


Joan

Rekomendowane odpowiedzi

Mitsato
justynamularz
hehehe ja nawet nie wiem ile przytylam ale ostatnio wazylam sie bylo 80 kg:) wiec moze waze z 83 a przed ciaza bylo 65:( wiec echhh duzo bede tez miala do stracenia:)ja rozstepy tylko na piersiach i biodrze:D i troche na udzie dostalam echhh no nic wszystko dla dzidzi:)ja pochodze ze slupska ale mieszkam w uk razem z moim przyszlym mezem mam nadzieje;)

Widzę, że z Justynką jedziemy na tym samym wózku;) Ja też przed ciążą ważyłam ok. 65kg, a teraz stuknęło mi 80 kg, ale jakoś tak równomiernie się rozłożyło, że nikt mi nie wierzy;(
Zobaczymy, co będzie potem.........rozstępów na razie brak, no ale mają jeszcze czas...;)
dziewczyny pocieszyłyście mnie, ja waże 92 i myślałam, że jestem jakimś monstrum, a teraz jakoś mi raźniej -poza tym jestem wysoka - tak się pocieszam 176 cm hihi

tak naprawdę to dzidzius jest najwazniejszy nie waga, ale zawsze dobrze się pocieszyć, ze nie jest jeszcze tak źle...w brzuszku miałam ostatnio 122 cm:)

Odnośnik do komentarza

justynamularz
hehe podobno przebijanie go boli:( ja tak nie chce..mam nadzieje ze naturalnie mi poleci:) wam leci czemu mi ma nie;) ja czekam cierpliwie i obsesyjnie obserwuje wkladki:D ja tez spadam pod prysznic i za sprzatanie,muzyczke sobie z radyjka zarzuce jakas lepiej sie robi w tancu:D, jutro ide po kolyske i krzeselko dla dzidzi za darmo z tej stronki freecycle babka ma do oddania wiec czemu nie za darmo daja wiec biore i ma jeszcze jedna reklamowke ciuszkow:D, mam juz stol do przewijania tez za darmo:) oplaca sie:D

nic nie boli no coś ty :lol:

qlczak
Qlczak się wita i zmyka.

pojawiasz sie i znikasz i znikasz ...:36_2_53:

Mama_Monika
Macie dziewczyny juz parcie na pęcherz albo na odbyt, bo ja tak , jak nie z przodu to z tyłu, wczoraj w nocy to dwa razy wstawałam, bo myślałam, że mi sie chce siku, a tu nic.
Jutro ostatnie badania (mocz, morfologia , cukier) a w czwartek ważymy Dzidzię :Śmiech:

ja mam siku w nocy co najmniej 3 razy- ide jak lunatyk na kibelek, w dzień sie pcha tu i tu ... dziwne uczucie

Wirtualna Polska

http://wp.pl

Odnośnik do komentarza

Hej basia, nie jesteś sama, ja już jestem. Z tym parciem na mocz to u mnie dziwnie, bo dość często biegam do wc, ale nawet mi to tak nie pzeszkadza. No fakt, czasem moje dziecię zaczyna akcje machania główką po mamusinym pęcherzu jak ja akurat z domu wyjdę i wtedy to już większy proble, bo do centrum kawałek mam(tam można w publicznej zrobić), a jestem już na takim etapie, że gdybym wróciła do domu skorzystać z toalety, to już bym nie wyszła, bo ciężko mi chodzić i ograniczam raczej pokonywane odległości do minimum:)

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanliubb3i8j7.png

Odnośnik do komentarza

basia, a powiedz mi jako doświadczona mama(jeśli już wcześniej o tym pisałaś, to sorki, ale mam sklerozę) jak u ciebie było z tym czopem, ile dni przed porodem wypadł?????
Ja mam teraz, po tej krwi takie skrajne uczucia, z jednej strony cieszę się, że to może być lada moment i już Mój Kochany Niunialek będzie z nami, a z drugiej zdaję sobie sprawę, że to mógł być jakiś fałszywy alarm, a poza tym boję się.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanliubb3i8j7.png

Odnośnik do komentarza

hello
jestem i ja:) byłam w sklepie po wiatrak i oddać ten co kupiłam wczoraj bo nie do końca działał jak potrzeba...
witam nową sierpnióweczkę i gratuluje synka:) pytałaś o rozstępy - ja tfu tfu tfu jeszcze nie mam i mam nadzieję że nie bede mieć... przytyłam w sumie 13 kg i mam nadzieję że szybko wrócę do swoich ubranek:)
Basia to dużo malowania Wam jeszcze zostało? jak ja sie cieszę że to już za mną:)
Kaja ale narobiłaś smaka na te kopytka z masełkiem, cukrem i cynamonem... ja mam dziś na kolacje nalesniki z serem polane śmietaną z dużo ilością cukru:smile_jump:
Agniecha dbaj o siebie i obserwuj... dobrze że reszta na Ciebie wpłynęła i zadzwoniłaś:)
Nikula ja wiem o tym macierzyńskim... tylko żeby tak było musimy urodzić zdaje się 16 sierpnia:) niby fajnie choć chyba wolałabym wcześniej mieć swoje maleństwo...

http://www.suwaczek.pl/cache/bae7d4d333.png
http://moje.glitery.pl/text/43/59/4-MAJA-19082009-8816.gif http://s2.pierwszezabki.pl/022/022403960.png?6046

Odnośnik do komentarza

Rozi
Od razu lepiej jak można porozmawiać z kimś kto czuje się tak samo jak Ty:) Dlatego chętnie do was dołącze:)

Witam nową sierpniówkę i gratuluję synka! Ja przytyłam z 63kg do 78kg w tej chwili, a to chyba jeszcze nie koniec. Rozstępy pojawiły mi si trochę na piersiach i wewnętrznej stronie ud, ale nie wiele i mam nadzieje, że to koniec. Ja stosowałam od początku ciąży oliwkę bambino, teraz już mniej na brzuchu, żeby skurczy nie wywołać masowaniem.

Nikula
a mnie cały czas gryzie kwestia spania:) Niby ustaliliśmy z mężem że pierwsze 3 miesiące mały będzie spał z nami w naszej sypialni ale od razu w swoim łóżeczku. Jak skonczy 3 miesiące chcielibysmy go wyprowadzić do jego pokoiku, który jest naprawdę spory, a w sypialni we trójke troszkę nam ciasno będzie wiadomo ile rzeczy potrzebne przy opiece nad maleństwem...cczy ten nasz plan jest realny? W sumie mamy małe mieszkanko więc bym słyszała w nocy czy mały śpi , ewentualnie można nianie kupić, ale podobno w nocy dziecku może się ulac albo coś...ale przecież jak będe spała obok to też mogę tego nie usłyszeć ,prawda...Ja bym chciała w miarę szybko przyzwyczaic małego do samodzielnego spania ...ciekawe co mi z tego wyjdzie...
Oczywiście teściowa mi makaron na uszy nawija że do pół roku to mus z nami:( a niech się wypcha...

Nikula my też mamy taki plan, żeby tylko na początku spać z małym, bo pokoik będzie miał swój i właściwie najbardziej właśnie martwię się o to ulewanie w nocy, ale chyba nie ma na to reguły, będziesz obok i też można nie usłyszeć. Najlepiej pilnować żeby dzidzi się odbiło po jedzeniu i kłaść na boku.
Ja też mam taki plan i zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

aganiecha
Witam wtorkowo:)
Cześć Rozi:Oczko:
Dzięki za odpowiedź w sprawie bulgotania w brzuszku, uspokoiłam się, że nie tylko ja tak mam, ufff...
Mój spokój nie trwał długo, dziś w nocy przeżyłam szok...podcieram się a tu krew, nie tak wiele, parę kropel na papierze, ale jednak. Nie wiem dlaczego, ale nie zauważyłam żadnego gluta z ta krwią, więc to chyba nie czop. Później kilka razy podczas podcierania widziałam kropelki krwi (biegałam do kibelka przez pół nocy). Prawie całą noc nie spałam ze stresu, śniło mi się, jak już wyczerpana usnęłam, że rodzę, mnóstwo wód mnie zalało w tym śnie, a przez taki odpompowany brzuch prześwtywało moje dziecko, zarys całego ciałka, a ja w panice bo nie mogłam zadzwonić do polożnej bo nie wiedziałam jak są skurcze po angielsku, no koszmar. A jeszcze wrażenia moje były tym większe jak po odkryciu tej krwi dostałam rozwolnienia, ale myślę że to ze stresu.
Jak rano opowiedziałam wszystko M., uspokoiłam się trochę, to poszłam spać i niedawno wstałam wypoczęta, zastanawiam się co dalej, jutro mam wizytę u lekarza to jej powiem. Myślę, że zbliża się moja godzina P:alajjj:
Pozdrawiam, pójdę coś ze sobą i mieszkaniem zrobić, lepiej późno niż wcale i może sprawdze czy mam wszystko w torbie bo się lękam, ajć.......

Agniecha być może coś się zaczęło, nie lekceważ tego, dobrze, że zadzwoniłaś. Nie ma co bagatelizować sprawy. Ja przynajmniej jestem taka, że wolę 100 razy nie potrzebnie spanikować niż 1 raz zbagatelizować coś i potem mieć żal do siebie.

Ja dzisiaj odwiedziłam koleżankę, która ma Kubusia 2 i pół miesięcznego, słodki taki, że szok. Poopowiadała mi dużo rzeczy na temat opieki i jego zachowań i w ogóle. Już nie mogę się doczekać, ale z drugiej strony bardzo się boję co ja zrobię jak zostanę sam na sam z moim dzieckiem i nie będę wiedziała co robić

http://fajnamama.pl/suwaczki/3s5p642.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-63875.png

Odnośnik do komentarza

Nikula
do dziewczyn w Polsce, które mają termin na koniec sierpnia:)

Wiecie,że jak sie załapiecie z macierzyńskim do stycznia to będą wam przysługiwały kolejne 2 tygodnie wg nowej ustawy. Ja niestety nijak się nie złapię -ląduje w połowie grudnia, brakuje mi 2-3 tygodni.

No ja chyba sie też nie załapie

Dziecko to najwspanialszy prezent od życia

Odnośnik do komentarza

aganiecha
basia, a powiedz mi jako doświadczona mama(jeśli już wcześniej o tym pisałaś, to sorki, ale mam sklerozę) jak u ciebie było z tym czopem, ile dni przed porodem wypadł?????
Ja mam teraz, po tej krwi takie skrajne uczucia, z jednej strony cieszę się, że to może być lada moment i już Mój Kochany Niunialek będzie z nami, a z drugiej zdaję sobie sprawę, że to mógł być jakiś fałszywy alarm, a poza tym boję się.

u mnie to było tak ze byłam w szpitalu przebili mi wody płodowe i sie zaczeło ... czop nawet mi nie odszedł wczesniej Niuni było dobrze w brzuszku idobila wage do 4200g Rozwarcie mialamna 5 palców a nic sie nie zaczynało ... to mi troszke pomogli .O godz.10 wzieli mnie na porodówke tam zrobili lewatywe ogolili i przebili, wody plodowe odeszly i sie zaczeły skurcze Mniej wiecej pook 30 min mialam juz pożadne . O 12.55 córcia sie urodziła. Samego porodu mialam 20min reszta to bóle oczywiscie . Osobiscie twierdze ze jak bóle mi mineły i zaczał sie porod odczulam ulge jak glowka juz byla przepchnieta do przodu ... dalej to juz tylko przec :lol: No to tak po krótce z pojego porodu :36_2_53:

Tosia27
hello
jestem i ja:) byłam w sklepie po wiatrak i oddać ten co kupiłam wczoraj bo nie do końca działał jak potrzeba...
witam nową sierpnióweczkę i gratuluje synka:) pytałaś o rozstępy - ja tfu tfu tfu jeszcze nie mam i mam nadzieję że nie bede mieć... przytyłam w sumie 13 kg i mam nadzieję że szybko wrócę do swoich ubranek:)
Basia to dużo malowania Wam jeszcze zostało? jak ja sie cieszę że to już za mną:)
Kaja ale narobiłaś smaka na te kopytka z masełkiem, cukrem i cynamonem... ja mam dziś na kolacje nalesniki z serem polane śmietaną z dużo ilością cukru:smile_jump:
Agniecha dbaj o siebie i obserwuj... dobrze że reszta na Ciebie wpłynęła i zadzwoniłaś:)
Nikula ja wiem o tym macierzyńskim... tylko żeby tak było musimy urodzić zdaje się 16 sierpnia:) niby fajnie choć chyba wolałabym wcześniej mieć swoje maleństwo...

Tosiu no grubsze sprawy zrobione tzn ścianki Teraz pokoj jeden machlismy na piaskowy kolorem I jeszcze 2 mniejsze nam zostały . Szybko pojdzie Teraz juz z górki . A jak świeżo i czyściutko ... hmm az sie chce malowac inne pomieszczenia. Bedzie spokoj na kilka lat. Jutro po szafe jedziemy i panele do jednego z pokoi

Wirtualna Polska

http://wp.pl

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

Dziewczyny chciałam zapytać jak wygladają wasze pępuszki w ciąży????
mowią,że na ich podstawie można określic pleć dziecka:)
ja jeszcze nie znam swego maluszka w brzuszku bo się chowa ale pępek ma wystający i wygląda z gory jak siusiak:):23_30_126::36_2_25:

Odnośnik do komentarza

aldonka23
Dziewczyny chciałam zapytać jak wygladają wasze pępuszki w ciąży????
mowią,że na ich podstawie można określic pleć dziecka:)
ja jeszcze nie znam swego maluszka w brzuszku bo się chowa ale pępek ma wystający i wygląda z gory jak siusiak:):23_30_126::36_2_25:

Nie wiem Aldonka czy to ma związek,nie wiem też jak to opisać, więc wstawię Ci zdjęcie mojego. Zaznaczam jednak,że wcześniej był bardziej w środku,była taka dziurka, a im większy brzusio tym pępek jakby bardziej wypukły,a spodziewam się podobno chłopca.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3s5p642.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-63875.png

Odnośnik do komentarza

osoby, które mają uprawnienie do wychowawczego mogą skorzystać...
ja na razie się zastanawiam...

Z uprawnienia do obniżenia wymiaru czasu pracy można skorzystać przez okres trzech lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko czwartego roku życia. Wniosek pracownika o obniżenie wymiaru czasu pracy jest dla pracodawcy wiążący. Rodzic lub opiekun dziecka występujący do pracodawcy z wnioskiem o obniżenie wymiaru czasu pracy powinien więc przedstawić zaświadczenie, że drugi rodzic lub opiekun dziecka nie korzysta z tego uprawnienia w swoim zakładzie pracy.

Zmiany w okresie ochronnym zatrudnienia dla uprawnionych do urlopu wychowawczego i powracających z urlopu macierzyńskiego do pracy wynikają ze zmian w kodeksie pracy od 1 stycznia 2009 r.:
„Art. 1868. § 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.
Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.”

Zawsze trzeba próbowac czegoś nowego. Pamiętaj amotorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści- Titanica...

Odnośnik do komentarza

Witam!

Dotarłam na miejsce, odpoczywam w domku, u mamy najlepej! Nadrobiłam posty, nie powiem poszalałyście wczoraj. Obgadałyście teściwe, szkoda że mnie nie było to bym sobie też ulżyła.
Jakiegoś mam stresa bo coś słabe czuje małego, albo sobie coś wbiłam do głowy. Poobserwuje dzisiaj jeszcze i najwyżej podjadę do szpitala.

A pępek mam schowany, tradycyjna dziura tylko tera bardziej rozciągnięta a jest chłopak, widziałam jajka jak dzwon!

Odnośnik do komentarza

Witam i ja:)
Aga powodzenia na badaniach i czekamy na relację.
Trochę was poczytałam wczoraj ale jakoś nie miałam weny, żeby pisac. W ogóle ostatnio jakos kiepsko u mnie z nastrojem:(. Jestem już zmeczona ciąża i nie mogę się doczekac kiedy się zakonczy, liczę dni wręcz, a te jak na złośc coraz wolniej lecą... Stwierdzam nawet, ze nie lubię stanu ciąży jako takiego, oczywiście nie ma to nic wspólnego z dzidziusiem, bo jego pragne najbardziej i tak naprawdę tylko dlatego że wiem że ciąża jest stanem koniecznym, żeby miec to cudo przy sobie, jakoś to znoszę. Mi na pewno nie będzie brakowało brzuszka, wręcz przeciwnie, chciałabym znowu wyglądac jak ja! I pewnie dlatego nie przeraż mnie perspektywa porodu, w moim przypadku cesarki, lewatywy, zastrzyków, cewników, etc. Ach... wyżaliłam się trochę... mam nadzieje, że nie maci mi tego za złe...

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbncwa1vtor196m.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4ps0nz3443.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7ywdqvl030.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...