Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pAleksandra

Justyna gratuluje pary!! niech zdrowo się rozwijają i dbaj o siebie :) na pewno bedziesz pod stałą kontrolą ze względu na bliźnięta :)
Cosmopolita_ tak,dobrze piszesz. Mnie właśnie też to zastanawiało,że przecież do paszportu jest potrzebny PESEL a tu go nie daja,ale z tego co wiem jak z 5 lat temu chłopaka siostra robiła paszposrt dla małej tutaj to normalnie go zrobiła bez żadnych Peseli czy tym podobnym...może że jest to paszport tymczasowy to nie zwracają na to uwagi? no i że dziecko jest tak małe,ale też chce jak najszybciej wyrobić paszport dla małego.Jeszcze zapytam się koleżanki jak ona to robiła,a urodziła w tamtym roku no i paszport już ma dla małego...

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Już wiem:
Jak już wyrobimy ten akt urodzenia tutaj to zamawiamy wizyte w ambasadzie i wyrabiamy tymczasowy paszport na rok (z tym bryt.aktrm urodzenia).Następnie w Pl musze przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego ten akt urodzenia.Potem musze zameldować gdzieś dziecko w Pl i wyrobić mu PESEL no i z całymi tymi dokumentami składam wniosek o polski akt urodzenia.
Wiadomo najlepiej żeby wziąć z 3 odpisy tego aktu stąd z Uk,bo jeden mi zabiorą tutaj na paszport,a drugi w Pl.Najlepiej wysłać wcześniej ten akt do kogoś z rodziny w Pl,żeby go przetłumaczyli bo to też pewnie potrwa....
No a potem jak już to wszystko masz to bedziesz później mogła wyrobic paszport już na dłuższy okres (chyba 5 lat?) .
Tak mi ta koleżanka opisała tą sytuacje...

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ ona mi pisała,że jak już masz przetłumaczony ten akt urodzenia to potem zameldowanie,pesel i polski akt urodzenia to w jeden dzień możesz załatwić a potem już idziesz po odbiór,a ile to dokładnie trwa w Pl to nie wiem,ale myśle,że szybko.Właśnie pisała,żeby wysłać ten akt komuś z rodziny żeby już był przetłumaczony jak bedziesz w Pl...
Cini Ja sama nie mam i nie bede sie starać o obywatelstwo brytyjskie dla mnie i dla dziecka bo ja tu i tak nie planuje do końca życia zostać także po co mi to,a podobno o te obywatelstwo brytyjskie możesz się starać jak mieszkasz tutaj powyżej 5lat,musisz zdać jakiś test na temat wiedzy o Anglii(tu chyba chodzi o historie-nie wiem) i jeszcze płacisz za to kilka ładnych stówek.Mówie,dla mnie to nie potrzebne...

Odnośnik do komentarza

Cini- Ja tez nie mam brytyjskiego obywatelstwa, a moj chlopak jak wspomnialam ma hiszpanskie i tez nie mamy zamiaru tu na stale zostac takze nie bedziemy sie ubiegac o bryt dla dziecka.Tak jak napisala pAleksandra-musisz tu mieszkac min.5 lat zeby ubiegac sie o obywatelstwo dla Ciebie, a wtedy dziecko automatycznie byloby rowniez Brytyjczykiem.Ja tu krotko jestem. Mysle, ze podwojne obywatelstwo nie ma zadnych wad, takze jesli ktos chce moze sie o nie starac,czemu nie? ja nadal nie wiem jak w moim przypadku z polsko-hiszp

Odnośnik do komentarza

Wyslalam maila z pytaniem o powyzsze zagadnienie i to mi odpisali:
"W przypadku opisanym przez Panią, gdy rodzice dysponują wyłącznie brytyjskim aktem urodzenia należy dokonać rejestracji brytyjskiego aktu urodzenia w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego - może dokonać tego najbliższa rodzina, w szczególności Pani mama, tata lub rodzeństwo – nie potrzebują do tego osobnego upoważnienia.

Poza podaniem w polskim urzędzie stanu cywilnego należy złożyć następujące dokumenty:
- oryginalny odpis zagranicznego aktu urodzenia;
- tłumaczenie aktu urodzenia;
- odpisy aktów urodzenia rodziców (jeżeli rodzice są małżeństwem odpis aktu małżeństwa).
Polecam skontaktowanie się z Urzędem Stanu Cywilnego w Polsce w celu pozyskania szczegółowych informacji."

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ nie wiem,może można coś naściemniać :) Ja powiem,że nie ma kto mi w Pl przetłumaczyć tego aktu bla bla bla,może aż tak nawet nie trzeba ściemniać i Ci wyrobią bez problemu.No nie wiem dopiero się dowiem jak tam pojade i się pogada z kim trzeba,ale chciałabym to jak najszybciej załatwić.
U mnie spokój :D tyle,że mały jest bardzo nisko,czuje to,raz na jakiś czas coś zakłuje i tyle-naprawde :P wydaje mi się że urodze po terminie a to jeszcze tyleee czasu :)
Jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ dzisiaj tylko raz poczułam jak mnie pachwiny zabolały bardzo deliktnie,a tak to tylko czuje jakby mały mi w te pachwiny walił non stop :P czasami zakłuje dosyć mocno tam w środku w szyjce ale rzadko,a brzuch też bardzo rzadko mi sie spina bardziej już kilka razy miałam taki ciągły ból jak na @ i tyle.Zobaczymy jak to będzie,w sumie z dnia na dzień może mnie wszystko zacząć boleć :)

Odnośnik do komentarza

Cześć
Ja właśnie wczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży.
Przechodziłam tu dwa poronienia, źle to wspominam. Gdy zaszłam w kolejną ciążę wróciłam do pl i tam urodziłam syna. To było 7 lat temu. Teraz po roku starań się boje ponieważ syn akurat przechodzi ospę,mam ponad 35 lat a tutejsza opieka jest do d...

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f3e5e08c7fvak.png
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fskjoyw0uqryf.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :)
Co do paszportu, my tłumaczyliśmy akt brytyjski i wpisywaliśmy do usc w Polsce (zrobiła to siostra męża) nie meldowaliśmy małej, razem z paszportem nadadzą jej numer pesel. Na paszport czeka się 8 tygodni. Co do "szczególnych okoliczności" to widziałam jak babka wpisywała we wniosku, że nie ma jej kto w Polsce pójść do urzędu i jej taki wniosek przyjęli. w ogóle odniosłam wrażenie, że racze normą jest wyrabianie paszportu tylko na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia... teraz bym tak zrobiła, a tak myślałam,że trzeba mieć nie wiadomo jakie wytłumaczenie i martwiłam się, że nie zdążę z paszportem małej (lecę do Polski na komunię chrześnicy 22 maja a paszport będzie 13 maja).

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Dzięki Tangela na pewno przydadzą nam się te informacje :) prawda jest taka,że właśnie u mnie jest taka sama sytuacja,że nie ma za bardzo kto mi tego zanieść żeby przetłumaczyć,myśle,że bez problemu to rozważą,ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Jestem tu nowa, na poczatku wszystkim mamom zycze duzo przespanych nocy I radosci z macierzynstwa. Tym ktore sa tuz przed porodem - szczesliwego rozwiazania. No a pozostalym bezproblemowych ciazy I zeby nas ta opieka w UK jak najmniej rozczarowywala! :)
Ja jestem w 14 tygodniu I tez uwazam ze kobieta w ciazy powinna byc badana przez ginekologa na co tutaj nie mozna liczyc. Wiem ze czesc z Was chodzila prywatnie do polskich lekarzy, macie kogos do polecenia w Londynie? Najlepiej south east ale w inne miejsce tez moge dojechac. Wiem ze jest duzo klinik ale zalezy mi na kims z polecenia.

A odnosnie tlumaczenia dokumentow to mozna to robic "korespondencyjnie" (ja tak tlumaczylam akt slubu)- poczta polecona do tlumacza przysieglego w Pl wysyla sie dokument a on to potem wysyla na adres ktory podamy (urzad,rodzina itp)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...