Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny,

co do paszportu to wlasnie dzis o tym myslalam i stwierdzilam,ze potrwa to dluzej niz sie spodziewalam, bo na pytanie jak bedzie lepiej zalatwic rejestracje bryt aktu dziecka w USC Pani z ambasady odpisala "Za pośrednictwem rodziny w Polsce odbędzie się to znacznie szybciej , około 2-3 tygodnie.
Poprzez Konsulat około4 miesiące."
Do tego doliczyc czekanie na paszport 6 tyg (lub 2 w przyspieszonym trybie), takze stwierdzilismy ze pewnie jakos pod koniec lata bedziemy go mieli a chcielismy jechac wczesniej zwlaszcza do PL bo moi rodzice nie moga przyleciec...
Piszecie,ze moznaby nasze przypadki podpiac pod "szczegolne okolicznosci"? Wlasnie nie jestem co to tego taka przekonana, byloby wtedy duzo latwiej,ale nie liczylabym za bardzo na to.

Skara- gratuluje ciazy i zycze Ci zeby przebiegala jak najlepiej! ok 10 tc chyba jest pierwsza wizyta u poloznej, byc moze beda troche bardziej sie o Ciebie troszczyli ze wzgledu poronienia, tak przynajmniej powinno byc.

pAleksandra- mi sie dzis brzuch spinal bardzo, po poludniu dosc czesto, po prostu taki super twardy sie robi ale nic nie boli, moj chlopak az sie zaczal emocjonowac jakby sam mial rodzic ;P

Odnośnik do komentarza

Skara, dowiedzialam sie od dziewczyny ktora jest w ciazy i po poronieniu ze jej udalo sie dostac na skan w 8 tyg ciazy- ona chyba zadzwonila bezposrednio do early pregnancy unit. Wiec moze Tobie tez sie uda, jak cos to zawsze mozesz telefonicznie zapytac GP I polozna czy nie moga Cie skierowac. Ja tez jestem po poronieniu I wtedy w szpitalu dostalam info w jakiejs ksiazeczce ze przy nastepnej ciazy moze byc zaoferowany dodatkowy skan we wczesnej ciazy ale potem jak juz zaszlam w druga ciaze to GP powiedzial ze musze zapytac polozna, a polozna ze musialabym zapytac GP ale ze ogolnie jak sie nic nie dzieje to nie ma potrzeby... a jak widac tej dziewczynie sie udalo wiec mnie chyba po prostu chcieli zbyc. Nie czekaj moze na wizyte tylko dzwon do nich- powiedz ze znasz kogos kto dostal taki skan wiec wiesz ze to mozliwe. Dodaj ze sie bardzo martwisz itp I ze to by Cie uspokoilo a przeciez spokoj w ciazy jest bardzo wazny. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny

dawno mnie tu nie bylo brak czasu:) moj synus ma juz 4 miesiace nie do wiary jeszcze nie dawno bylam w ciazy :) cieszcie sie ciaza bo to szybko mija i nawet tym kiedy maluszek jest malutki , bo to tez tak szybko przemija:) zycze tym ktore sa na koncowce szybkiej akcji porodowej taka jaka sama mialam w niespelna kilka h i threo wyskoczyl :)
duzo piszecie, co do opieki to juz wiele razy wczesniej pisa;am wiecie same jest do bani, ja cala ciaze prowadzilam prywatnie bralam duphaston, cyclogest do 16 tygodnia plus osobne ciezkie wymioty do 20 tygodnia dzieki bogu ciaze mialam ciezka ale porod byla mega szybki:)

teraz tak ktoras pytala o ginekologa tooting medical w londynie doktor damian jest jak najbardziej okay jeszcze moge polecic croydon top medicAL clinic bardzo fajna pani ginekolog super nowoczesny gabinet i sprzet , nie polecam zielona przychodnia greenwich byllam tez pani doktor skoncentrowana na robieniu kasy a nie pacjentach jak fabryce:(

naprawde jesli mozecie sobie pozwolic to te 90 f nie jest tak duzo a liczy sie bezpieczesntwo wasze i dzidziusiow. te ktore mialy poronienie wiecie same ze tu nic sie nie robi , zero podtrzymywania lekow etc , wiec tak sobie mysle ja mialam krawienia na poacztku ciazy moze gdybym nie brala tego cyclogestu theo nie bylby dzis obok i smal smacznie w lozeczku,,,,smutne ale prawdziwe
tak w ogole to maly rosnie jak na drodzach :)karmilam piersia ale musialam dawac mm bo byl glodny dostaje hipp combiotic i zero problemow brzuszkowych to tez doradzila polska pediatra z kliniki w croydon .
powiem wam ze mam przyjaciela w ameryce i on stracil coreczke w 20 tygodniu urodzila sie martwa przez niewydolnosc szyjki macicy a jakby sprawdzilki dlugosc wcesniej zalozyli pessar dziecko zyloby , teraz zona jest w 2 ciazy i juz zalozyli jej pessar jest chyba w 14 tygodniu, tu tez nie sprawdzaja dlugosci to jest chore dla mnie sorry

p aleksandra i cosmpolita czy wy juz po?
dziewczyny trzymajcie sie i ostro wdech i przec tych chlopkakow:)

ktoras pisala ze jest z bristolu mieszkalam tam 7 lat, od 3 lat mieszkam w londynie :) ale wkrotce znow wracam dp bristolu koncze juz tu studia ostatnie examy za miesiac. w bristolu nie polskiej klinki z ginekolgiem radze podjechac do londynu jesli masz taka mozliwosc ten cyclogest to progesteron dopochwowo odpowiednik jest.

acha i bralam tez nospe na skurcze brzucha nic nie szkodzi , a tu tylko paracetamol szok....

pozdrawiam was wszystkie i trzymam kciuki mocno:)

Odnośnik do komentarza

Dzieki Oliviaa za polecenia lekarzy. Tez chce czasami isc prywatnie zeby sie upewnic ze wszystko ok. Tak narzekamy na ta opieke tutaj ale wiecie, w Pl duzo dziewczyn tez chodzi prywatnie do lekarza w ciazy.
Poza tym jesli chodzi o poronienie to niestety czesto to sa sytuacje gdzie zaden lekarz nie pomoze, ja tak mialam akurat, bo moja ciaza nie byla zagrozona tylko po prostu cos poszlo nie tak na wczesnym etapie (bylam u Pl gina wtedy w 8-9 tyg). No ale jesli przyczyna sa np za niskie hormony to fakt ze kiepsko ze tu nic nie robia. Wtedy trzeba isc prywatnie.

Najwazniejsze to sie starac nie stresowac, wiem latwo sie mowi, ale trzeba sie starac bo spokoj w ciazy jest bardzo wazny :)

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

olivia hej :) te 4 miesiące na pewno Wam szybko zleciały dla nas też zlecą,ale już bym wolała małego po tej właściwej stronie brzucha i wstawać do niego w nocy a nie do kibelka taka ociężała i bez sił :P dużo zdrówka dla Aniołka,a jak Ty się masz po porodzie?
Ja też polecam Pl klinike w Reading jak komuś nie po drodze do Londynu i tu by miał bliżej...

Odnośnik do komentarza

Oliviaa- Czesc milo Cie czytac;) Ciesze sie,ze wszystko u Was dobrze i ze maluszek zdrowo rosnie! Pamietam,ze nie mialas lekkiej ciazy,ale za to szybka akcje porodowa, o czym ja teraz marze:) moj jeszcze w brzuchu, EDD 25.04.
Ja w sumie pod koniec czuje sie lepiej niz wczesniej, no oczywiscie ciagle do toalety chodze i zastanawiam sie czasem jak moge miec takie zmeczone nogi jak o wiele mniej sie teraz ruszam i czasem budze sie w srodku nocy zeby jesc i dalej spac. Ostatnio tak czesto brzuch mi sie napina, jest twardy jak skala,ale nie boli, mialas tak moze przed porodem?

Odnośnik do komentarza

p alexandra cosmpolita wy to juz koncowka.....wiem jak to jest sikanie ociezalosc ...ale to juz koniec zbierajcie sily na porod dlatego na koncu ciazytak sie czujemy tak to natura wymyslila:) bedzie dobrze ! tak napinal sie brzuch plus mialam mega uplawy masakra , maly glowka nisko byl tak ze mialam bol spojenia lonowego, moja ciaza jak kiedys pisalam nie byla uslana rozami, ale chyba za to dostalam szybki labour jak na pierwsze dziecko bole od 5 po poludniu lekkie i o 3.11 theo sie urodzil nad rNEM bez znieczulenia bo bylo za pozno :)
edikam ja wiem ze czsami nie da sie nic zrobic ale niestety w wiekszosci sie da uratowac ciaze mowie o progestereonie ktory mimo tego ze tu nie uzywaja w pl mase ciaz uratowal , mi rowniesz poza tym chodzi mi oto ze oni przeprowadzaja ginekolgicznych badan w czasie ciazy zeb y byc high risk musisz miec chyba ze 3 straty albo inne powazne choroby, a np kobiety traca dzieci przez np. nieleczone infekcje still birth albo ta niewydolnosc szyjki bo nie mierza czytam forum angielskie i to jest masakra co kobiety pisza, w polsce mozesz chodzic prywatnie konsultanci sa dostepni natomiast tutaj nie uraczysz ginekologa angielskiego ot tak sobie owszem sa w szpitalach ale zeby znalesc prywatnie to musialabys oklo 400 f za 1 wizyte zaplacic wiec nawet typowe angielki czasami nie stac,
nie wiem czy slyszalyscie teraz te kampanie spoleczna count the kicks safer births etc wszystko to zeby edukaowac i pomoc tu kobietom i zminiejszyc tragedie , bo niesety opieka jest fatalna.

ja sama pod koniec ciazy nie mialam natural labour tylko troche naklamalam ze mialam reduced movements i bylam juz 40 weeks to mialam induced labour i tak dopiero zadzialalo za 2 razem ale bylo super pod kontrola w szpitalu i nie odsylali mnie do domu caly czas monitorowali ctg, ginekologow tez mialam co chwile, niesety czasami trzeba klamac ....gdybym miala 2 dziecko zrobilabym to samo , zreszta ja nie mialam zadnych oznak labour a to bylo juz 41 tydzien chcialam juz urodzic :) pospieszylam sama syncia na eksmisje:)

Odnośnik do komentarza

cosmpolita p alexadnra jakie imiona wybralyscie dla dzidziusiow:)?

po porodzie do 6 tygodni nie jest lekko same wiecie bol krocza krwaisz i skurcze brzucha macicy sie obkurcza, ale potem powoli bol zanika teraz nic tam juz nie czuje :) mialam 2 male zszwy tylko a theo byl 3800:)

polozne beda przychodzic i health visitor do was ,:)zycze wam szybkich akcji probujcie na air gas ja dostalam pethdine nic nie zadzialo a jak polozna sprawdzila i bylo 8 cm to nie mioglam epiduralu i bylo na zywca:)

Odnośnik do komentarza

Oliviaa dzieki za rady i dzielenie sie Twoim doswiadczeniem;) 3800g to duzy chlopak, ja mysle,ze moj az taki duzy nie bedzie,chociaz przez ostatni miesiac brzcuh bardzo urosl,wczesniej mnie ludzie denerwowali z gadaniem ze jakis maly jest. Piszesz ze bylo za pozno na epidural wiec musialas na zywca,a do ktorego momentu mozna poprosic o epidural?
Moj bedzie mial na imie Diego, hiszpanskie.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

No nasz to raczej malutki nie bedzie,tym bardziej że jeszcze siedzi i korzysta :P w 34t jak byłam prywatnie na usg to już miał 2,5kg fakt,wiem że jest ten błąd,ale my genetycznie za niscy nie jesteśmy i w ogóle :P no zobaczymy,tego już nie przwidze ile on teraz ma...Nasz to będzie Stasio :) po dziadku mojego.
A Diego-b.ładne imię :)
Ja myśle,że tak do 7cm podają ten epidural,ostatnio położna powiedziała,że nigdy nie ma za późno na epidural...Ja tam nie wiem,ale ja nie chce tego ani tego co miała Olivia,tylko bedzie wanna i gaz.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Ja miałam epidural - poród wywoływany. Próbowałam też gazu i to chyba nie dla mnie, strasznie mnie zmulił i wymiotowałam po nim kilka razy. Byłam ledwo przytomna, na tyle, że nie pamiętam samego momentu jak mi wkłucie robili. Potem podali mi epidural i to było jak zbawienie, spałam i czekałam na pełne rozwarcie :). Powodzenia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

chyba za pozno bylo na epidural bo ja mialam 8 cm rozwarcia juz , polozna twierdzila ze to nie labour jeszcze i i nie chciala mnie examine a jak juz sprawdzila to mowi dziewczyno ty rodzisz szybko na delivery suite,:) a ja jak to:) takze ja nie wiedzialam nawet ze to byly moje najogrze bole i ze ja juz bylam w labour :)i to koncowka i zaraz beda parte .
chcialam epidural taki byl plan, wyszlo inaczej , gazu moze raz zrobilam wdech i tyle, walne;am tym gazem :) potem juz tylko skupilam sie na parciu zeby malego urodzic i nie miec zadnych kleszczy etc. powiem wam dziewczyny ze ja mam bardzo niski prog bolu:) a dalam rade , to nie jest zle, wazne ze jak przecie juz za chwile zobaczycioe wasz cud narodzin i to sie liczy:)epidural czy bez epidural

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...