Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pAleksandra

Louisianap- mój maluszek ma 8 dni :) a juz sie zmienia w oczach takie brzdące szybko rosną i sie zmieniają. Ja podobnie jak Cosmopolita_ byłam jeszcze prywatnie 2x u ginekologa no i w sumie w 8tyg miałam pierwsze usg bo zaczęłam plamić i zrobili mi usg.
Cosmopolita_ mi nikt nie mówił kiedy na spacer ale to juz od Was zależy,sama wiesz że Anglicy turaj z maluchami szybko wychodzą...
I to prawda ze czas przy takich maluchach leci,staram sie jakoś napawać tymi chwilami,jakoś nawet zmęczenie poki co mi nie przeszkadza kiedy ma sie kochanego szkraba w ramionach :)
Ja tez dokarmiam Aptamil,zauważyłam ze dużo osób kupuje to mleko.
Oliviaaa- dzieki za podpowiedz z tym ulewaniem,właśnie czasami długo czekamy aż mu sie odbije ale wole czekac na to niż jakby miał mi to zwrócić i sie męczyć.. Mam nadzieje ze kołki nas ominą.
Jutro zacznę podawać małemu witaminki...

Odnośnik do komentarza
Gość oliwiaa

czesc dziewczyny
ja nie mialsam naciec tylko 2 szwy peklam po 6 tygodniach bylo okay z kazdym dniem bedzie lepiej zobaczycie na poacztku wiadomo boli ale bedzie goic samo sie rozpuscii zejdzie i bedzie okay:) zmieniajcie wkladki czesto . te 6 tygodni musi minac .
maluszki duzo spia na poacztku t, to jest normalne , pozniej wszystko zaczyna byc interesujace i potrzebuja juz mniej:)tak w ogole to moj maly uwielbia youtube a hitem jest kundel bury i i zabksa mala:)

na spacer polozna pamietam jak mowila po kilku dniach juz mozna w sumie ja bylam chyba po tygodniu a to byl grudzien:)maly odpoukac nie byl jeszcze w ogole chory .
cospoloita p alexandra po porodzie wszystko szaleje hormony etc naprawde po prostu cieszcie sie synusiami dbajcie o siebie swoje sampoczucie i tyle wszystko sie unormuje z czasem zobaczycie:) brak snu to norma starajcie sie odpoczywac wtedy kiedy maluszki spia, musicie miec energie.

wlasnie tangela ja dawalam hipp organic i maly mial zaparcia, i potem comfort hipp i bylo okay teraz niby 5n miesiecy i nie moze zwyklej formuly tylko comfort daje teraz aptamil jakie kupki natalka ma po aptamilu ?

Odnośnik do komentarza
Gość Aaaaaas

Cześć dziewczyny!
Mam nadzieje, że mi pomożecie...
Mieszkam w Anglii od 5 miesięcy i niedawno zaszłam w ciąże, bardzo się z tego powodu cieszę ale nie wiem jakie są nasze prawa. U lekarza jeszcze nie byłam, ponieważ dopiero jestem w trakcie rejestracji w GP. Nie wiem czy mogę powiedzieć w pracy o ciąży, boję się, że mogą mnie wywalić... a też boję się tego ukrywać ponieważ jest to praca przy sortowaniu śmieci gdzie są wytwarzane substancje toksyczne i jest to niebezpieczne dla dziecka :(:( nie wiem gdzie szukać pomocy, przeszukałam cały internet i nic nie znalazłam. Pomożecie mi się czegoś dowiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Aaaaas Hej,gratuluje ciąży! Niech przebiega książkowo. Co do pracy to skoro jesteś zatrudniona legalnie i masz tam jakaś umowę to nie mogą Cie wywalić,spokojnie...mysle,ze jakbyś zaglądała z lekarzem ze masz taka prace a nie inna i ze szkodzi ona dziecku to moze wypisze Ci jakieś zwolnienie? Musisz tez sie dowiedzieć właśnie jakie prawa ma kobieta w ciąży w Twojej firmie..

Odnośnik do komentarza

Witaj Aaaas,

Ja rowniez gratuluje ciazy i zycze jak najlepszego jej przebiegu!;)
Hmm praca brzmi troszke nie bardzo dla ciezarnej. Tez mysle,ze nie moga Cie wyrzucic, ale moze warto byloby pomyslec nad jej zmiana...wiem,ze w ciazy ciezko ale ja bylam miedzy jedna a druga praca jak zaszlam w ciaze, w dodatku musialam pojechac do PL na pare tyg i wtedy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy, takze nowa prace zaczelam w 10 tc.
Cokolwiek bys nie zrobila zycze powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Gość oliviaa

AAs gratuluje ciazy rowniez:) p alexandra dobrze pisze tylko nie moga cie wywalic ale np moga powiedziec ze likwiduja twoje stanowisko pracy redundancy i to jest zgodne z prawem nawet jak jestes w ciazy , ja tak mialam w mojej pracy zrobili to zeby nie placic statutory maternity pay , bo ja bylam na sick pay gdzies od 10 tygodnia ciazy wymmiotowalam, jesli twoja praca jest niepezbieczna dla zdrwoia dziecka to musisz im powiedziec ze jestes w ciazy ,mozesz isc na zwolnienie beda ci placic statutory sick pay jakies 320 miesiecznie a potem jesli spelniasz kryteria to maternity alowance przez 9 miesiecy.

Odnośnik do komentarza

wracajac jeszcze do tematu odbijania po karmieniu- robicie to po kazdym karmieniu ?tzn czekacie az maluszkowi sie w koncu odbije czy jesli to sie nie dzieje to go kladziecie? Mojemu nie zawsze sie odbija, a jak spytalam poloznych to powiedzialy,ze "best fed babies don´t need to wind" i zebym sie nie przejmowala jesli mu sie nie odbije. Jedna tez zasugerowala,ze jesli sie nie odbilo polozyc mu pod glowke mala poduszeczke lub zwiniety kocyk zeby troche uniesc glowke...a jak to jest u Waszych pociech?

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ ja biorę za każdym razem żeby mu sie odbiło bo mojemu często sie ulewa a nawet i zwraca często także po każdym posiłku czekamy aż mu sie odbije.podobno to tez jest dobre żeby dziecko nie miało problemów z brzuszkiem? A nasz chyba ma...no a jak mu sie nie odbije to kładziemy na boku wyrazie jakby miało mi sie ulać...

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ nooo czasami to jemu szybko sie odbije a czasami czekamy i czekamy z 5minut,tak dla pewności czy mu sie przypadkiem nie odbije no ale jak juz za długo czekamy to go odkładamy wtedy moze niekoniecznie ulać....
A dzieciaczki to tak maja że zbyt zachłannie jedzą a potem to wszystko zwracają,nasz tez je tak łapczywie jakby X czasu nie jadł ;-)

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Te nowe i te stare :)
Fajnie mi się czyta wasze posty, ale jestem leniwa i nie chce mi się pisać, chyba że mam o czym ;)
Tym co mają maleństwa przy sobie zazdoszcze, już bym chciała te moje dwa maleństwa mieć przy sobie mmm.
Udało nam się wynająć mieszkanie, jupi 25 się przeprowadzamy. Ogólnie to czuję się średnio.
Czuję że koniec bliski,a to dopiero 27 tydzien :(
Często twardnieje mi brzuch.
A wczoraj dostałam bardzo silnych skurczy , zwijałam się na łóżku, chyba z 20 minut trzymały. Na szczęście odeszły. Dzisiaj poszłam kupić torbę do szpitala nie chcę ryzykować. Fajna, zgrabna i na kółkach do tego :)
Ogólnie maleństwa bardzo energiczne córa to mi daje popalić a synek za to oszczędza mamusię.
Pozdrawiam was ciepło w ten mokry dzień :)

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqj8keqjy74ci16.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bhywj44jhcgzn2fe.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny,

Jestem tu nowa i postanowilam napisac poniewac planujemy z mezem drugie dziecko. Za tydzien mam wizyte, na zostanie usuniety moj implant a kilka dni pozniej wizyte u GP w celu zrobienia kilku badan. Czy ktoras z was starala sie o malucha po usynieciu implantu badz odstawieniu antykoncepcji?
Pierwsze dziecko urodzilam 4 lata rowniez w UK ale przez pierwsza polowe ciazy bylam pod opieka ginelokoga w Polsce, dlatego tez nie wiem jak wygladaja tu te pierwsze chwile ciazy.
Moge liczyc na jakies wskazowki oraz rady?

http://fajnamama.pl/suwaczki/j2wv1hn.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/l0kob8t.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Justyna wytrwałości życzę,fakt z ciążą bliźniacza to nigdy nic nie wiadomo,a na pewno sie skończy wcześniej.uwazaj na siebie :) jestem ciekawa jak to jest móc czuć dwoje dzieciaczków w sobie :) a jeszcze przeprowadzka przed wami,tez trochę roboty czeka. Życzę powodzenia i dużo sił :)
Mama_Laura ja niestety nie pomogę :)

Odnośnik do komentarza

Cześć mam pytanie do tych co rodziły. Szykuję wyprawkę do szpitala. I nie wiem ile rzeczy zabrać dla dzieci.

Ile wy użyłyście kompletów na jedno dziecko? I ile pampersów użyły wasze maleństwa na początku.Ja raczej będę miała carkę i pewnie te 2-3 dni będę z dziećmi w szpitalu.

No i kwestia mleka, bo u mnie w książeczce pisze że mam zabrać mleko ze sobą. To normalne ?Jakie wy mleko używacie bo pewnie będę na początku dokarmiać.

I jeszcze kaftaniki. Używacie ich? Ja mam same body i śpiochy. I tak teraz myślę czy te kaftaniki dokupywać. Bo w Polsce używaŁam pod body, a tu nie ma kaftaników do kupienia. Hmmm

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqj8keqjy74ci16.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bhywj44jhcgzn2fe.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Justyna ja tez miałam cc i pampersow zurzylam z Max 10 dokładnie juz nie pamietam.mleka zadnego nie brałam no ale Ty jesteś w innej sytuacji bo masz dwoje to moze wez coś w razie w.ja kaftaników nie używam,wole body albo śpiochy.a na małego zurzylam z jakieś 3 śpiochy.

Odnośnik do komentarza

justyna- my zostalismy w szpitalu 2,5 dnia ze wzgledu na podejrzenie infekcji. Co do ciuszkow niestety maly mial wenflonik i taki usztywniacz na jednej raczce takze nie moglismy zalozyc mu niczego dopiero ciego dnia. Byl w kocykach na poczatku, takich ladnych szpitalnych, nawet zawinelismy jeden do domu:P ogolnie w szpitalu jest goraco.

Mleka nie bralam bo wiedzialam,ze bede piersia karmila i nie dopuszczalam innej opcji a pieluszek to sporo! i chusteczek wzielam malo to chlopak mi dowiozl nastepnego dnia (kiedy akurat sie skonczyly), pamersow mysle ze ok 10 dziennie.

Mysle,ze lepiej wziac troche za duzo niz za malo, zwlaszcza jesli wiesz ze troche zostaniesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...