Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pAleksandra

Cosmopolita_ tak w szpitalu jest ciepło i fajne te kocyki maja :p
I z tymi kupkami to prawda,moj sie miał żeby to zmyć bo to on ogarniał,ja nawet z łóżka nie mogłam wstać,niedość ze pierwsza kupa to i mały obsikał wszystko :p
Mleczka to i tak takie maluszki mało potrzebują na początku.
A nasz maluszek dobrze sie ma,to mały głodomor jest i rośnie w oczach,nie możemy narzekać bo jest grzeczny :)
A jak malutki Diego?

Odnośnik do komentarza

Dieguito tez ogolnie grzeczny,jak zawsze mowie najwazniejsze ze jest zdrowy. Niektore nocki mam kiepskie bo czesto sie budzi i skubany najchetniej spalby ze mna w lozku. A najgrzeczniejszy jest jak ktos przychodzi albo do kogos idziemy xD tez ladnie przybral na wadze, ostatnio wazyl 3,5kg takze waga urodzeniowa + 130gramow.
pAleksandra- a Twoj jak czesto w nocy sie budzi?

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ nasz to pewnie juz z 4kg wazy,on jak sie urodził to miał 3786 a je za dwóch :D nie no raz zje mniej raz więcej ale apetyt ma ma.
Nasz sie budzi tak co 2,3h nie jes źle. Ale juz zauważyłam ze ma takie swoje pory aktywności z samego rana i pod wieczór bo pomino ze najedzony to nie chce spać. Czasami tez nas meczy brzuszek i chyba kupkę mu cieżko zrobić...

Odnośnik do komentarza

a ja czasem mam wrazenie ze moj maluszek jesli nie spi to ciagle chce jesc, juz wydaje mi sie to nienormalne, rzadko ma takie chwile aktywnosci bez cyca,rzadko polezy u siebie w lozeczku, czasem dluzej u taty wytrzyma jak cos ogladaja czy razem robia, ale chyba ze mna od razu wyczuwa mleko i chce jesc (piastka do buzi i placz), juz ostatnio noca jest lepiej bo przynajmniej spi i budzi sie na karmienie i potem znow zasypia, a w dzien to albo spi albo je

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ a moze malutki faktycznie chce jeść? Rośnie goi je duzo,nasz np duzo je ale jak dam mi tyle ile trzeba i wiem ze to na pewno mi wystarczy a wkłada rączki do buzi i chce jeszcze to mu wtedy smoczka daje,moze i u was to by sie sprawdziło? Bo gdyby nie to to cieżko naszego byłoby uspokoić tylko butla by została...
A karmisz piersią? Moze on chce czuć Twoja bliskość? Czy faktycznie ssie cały czas czy tylko sobie ciumka?

Odnośnik do komentarza

pAleksandra- wydaje mi sie,ze nie chodzi mu wlasni tylko o jedzenie, wydaje mi sie,ze cyc jest "odpowiedzia na wszystko", daje mu poczucie bezpieczenstwa i bliskosci, bo inaczej,gdyby przyczyna byl tylko glod to bardziej by ssal, a czasem po ok 1h ssania (jedzenia) zasypia , odkladam go do kolyski i za chwile sie budzi i znow wklada piastke do buzki tak jakby sie nie najadl, ale jak przystawiam possie chwile i siedzi sobie z ta piersia w buzi a nie je albo zasypia...itp zachowania. Chyba oszaleje:P
Juz w nocy jest regularniej, zazwyczaj budzi sie 2 razy ok 2 i ok 5...a smoczek nie za bardzo go obchodzi, od razu zdaje sobie sprawe ze to nie cyc.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ mądry chłopak,woli naturalne a nie plastik :p
W nocy to chyba pokarm wytwarza sie bardziej treściwszy? Coś gdzieś czytałam...a jak myślisz ze sie nienajada a potrzebuje więcej to moze podaj mm? Chyba ze wolisz cały czas mieć go przy piersi :)
Doszłaś juz do siebie po porodzie?

Odnośnik do komentarza

pAleksandra - hehe co prawda to prawda, wie co dobre, tata sie smieje ze to po nim:P

Ostatnio jest troszke lepiej, wiecej razy usnal w inny sposob niz przy cycu co jest dla nas malym / duzym sukcesem:)i troche dluzej byl u mnie na rekach sluchajac mnie itd bez szukania cyca,takze moze sie nauczy. Mm nie chce mu dawac, juz predzej odciagnelabym i tata dalby z butli,ale narazie tez nie chcemy.
Mleko mi leci na pewno i maly robi kupki czesto takze mysle,ze sie nadaja...

Ja w miare dobrze po porodzie, spodziewalam sie gorzej,a Ty jak sie czujesz po cesarce? podobno sporo dluzej sie do siebie dochodzi

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ to oby tak dalej! :) mysle ze z tygodnia na tydzien bedzie lepiej :)
My wczoraj byliśmy na ważeniu i mały wazy 4.5kg. Ja sie juz dobrze czuje,najgorsze były te pierwsze dni jak rana była świeża ale teraz juz sie normalnie poruszam i wszystko robię fakt tu jest tylko taki minus ze dłużej muszę poczekać żeby zacząć ćwiczyć albo opalać sie nie bede mogła ale ogolnie nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza

Hej,ja po kolejnym usg i badaniach. Dzieci ładnie rosną, na ten moment po 1200 ważą,28 tydzień. Na obecną chwilę szykuje się poród naturalny, ale to wszystko może się zmienić. Niestety mam cukrzycę ciążową. Żegnajcie przyjemności, bye lody, słodycze, banany i inne normalne jedzonko :(
Oby po porodzie się cukier unormował bo u nas w rodzinie cukrzyca to plaga.
Mój synek też mi spał na cycu :) Jak zasypiał to go zostawiałam w łóżku. Szybko ten czas minął ale wspominam go miło ,karmiłam do roku. Mąż miał nocki to mały spał ze mną, było mi tak wygodniej. Teraz nie da rady,trzeba będzie przyzwyczajać do łóżeczka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqj8keqjy74ci16.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bhywj44jhcgzn2fe.png

Odnośnik do komentarza

pAleksandra to duzy juz, 4,5 kg! widac,ze dobrze zjada;) mieliscie jakas wizyte na wazenie czy sami go zwazyliscie? kolo mnie jest taki children center gdzie mozna zwazyc dziecko, chyba pojde tam niedlugo. Maja tez jakies activities dla dzieci, nawet takich malych i raz w miesiacu specjalne dla dzieci z tatusiami;)

justyna85 tez mam nadzieje,ze po ciazy cukier sie unormuje po porodzie. Przynajmniej taki plus ze bedziesz sie zdrowiej odzywiac w ciazy, z musu :P
W ogole podziwiam, trojka dzieci do opieki, mi czasem sie wydaje ze mam sporo z moim jednym:P to widze,ze Twoj synus tak samo jak moj na piersi lubil usypiac, a nie mialas z tym pozniej problemu zeby go oduczyc? Tu w UK lepiej nie wspominaj midwife o spaniu z bobasem, bo maja tu obsesje na tym punkcie-dziecko ma spac tylko na plecach," foot to feet" i kategorycznie nie z rodzicami w lozku.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ on też spory sie urodził to może i temu tak cały czas je :) ja byłam z nim na ważeniu u nas w Community Centre-health visitor mówiła ze pójść i go zważyć a za nast 3tyg ona przyjedzie do nas do domu i go zważy i obejrzy a pózniej to juz co miesiąc bede chodzić i go ważyć tam gdzie ważyłam.
Justyna chyba mało zdarza sie porodów naturalnych przy ciążach bliźniaczych to na pewno duży wysiłek ale moze skończy sie inaczej... Cukrzyca-niestety duzo kobiet ja ma w trakcie ciąży,trzymam kciuki za ta dietę bo łatwe to nie jest wyrzec sie czegoś. Duzo zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Gość przestraszona2

Czesc dziewczyny. Od 3 ms mieszkam w UK. Jestem w bardzo wczesnej ciazy bo liczac od ostatniej miesiaczki to 3tydz. Od 3 dni bola mnie niemal ciagle krzyze i co jakis czas podbrzusze. Do tego pojawia sie niewielkie brudzenie i krwawienie.. Dodam ze poronilam juz 2 razy. Bardzo sie boje i nie wiem co mam robic, gdzie sie udac i czy mi jakos pomoga w tak wczesnej ciazy. Co powinnam zrobic w przypadku duzego krwawienia? Czekac w domu az naturalnie poronie a potem udac sie na scan czy wszystko sie oczyscilo? ;(

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Przestraszona2- hmm cieżko powiedzieć bo na pewno jeszcze nie jesteś zapisana u położnej? Mysle ze jedynym wyjściem bedzie udanie sie do przychodni na tzw emergency appiointment bądź znaleźć gdzieś polskiego ginekologa.oni tutaj nie interweniują w ciąże poniżej 12tyg ale jak coś sie dzieje to maja obowiązek Cie przyjąć,ja byłam fakt w 8tyg ale pomogli i zrobili scan,ale skoro u Ciebie to jest dopiero 3tydz to i chyba ni nie bedzie widać na usg? Nie wiem jak Ci pomoc,napisałam to co mysle i życzę powodzenia i jestem dobrych mysli,ze wszystko jest u Ciebie w porządku! Trzymaj sie.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ ja to co Ty to ogarnę sama jak bede w Pl a turaj bede wyrabiać ten do roku czasu...właśnie jesteśmy na etapie umówienia sie do ambasady ale to jakaś pomyłka...strasznie jest,nie da sie umówić a to tylko przez internet no i terminy długie....jak tak dalej pójdzie to w ogóle nie odwiedzę rodziny :/

Odnośnik do komentarza

pAleksandra
No ja tez ten tymczasowy mu wyrabiam, bo przeciez inaczej nie da rady-jak tu pojechac do PL zeby wyrobic 5-letni skoro potrzeba najpierw paszportu do podrozy? Mowisz,ze dlugie terminy wizyty? Przez strone internetowa patrzylas,tak? ja mialam zamiar poczekac az mama dokona rejestracji napeirw bo mowili ze to moze trwac tez ok 4 tygodnie, a dopiero potem moge wybrac sie do Londynu,ale skoro takie odlegle terminy to chyba juz sie rozejrze

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ no ja sie dzisiaj umówiłam do ambasady na 28.07 :D także terminy odległe,ale za tydzien spróbuje sie umówić do POSK w Londynie i tam sie składa wnioski o paszport dla dzieci poniżej 12r.ż i tam terminy są jeszcze na czerwiec także bardziej mi pasuje.
Ogolnie to oni umawiają tylko we wtorki,czwartki i piątki ale próbowałam w inne dni niż czwartek i sie nie dało...

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ wyżej Ci trochę to opisałam a tez na stronie konsulatu masz tam gdzie właśnie rezerwujesz wizytę jest napisane ze oni dodają wolne miejsca we wyroki,czwartki i piątki w tych i tych godzinach i w tem dzien trzeba wejść na stronę konsulatu i próbować sie umówić,spróbuj w czwartek bo mi sie udało w czwartek od 9-9.30.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...