Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

kasiulap pierwsza wizyta wyglata tak ze ci pobieraja krew i mocz,stwierdzaja ciaze i obliczaja, jak jest za wczesnie to niebedzie robic Ultraschall mi zrobil odrazu jak przyszlam ale bylo za wczesnie niebylo jeszcze nic widac. Niemusisz zadnych innych badan robic lekarze ci wszystko powiedza. Kawe mozesz tez pic ale w malych illosciach ja akurat uwielbiam kawe dlatego pytalam lekarza.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny.
Czasem tu do Was zaglądam mimo, że jestem z Październikowych fasolek :) Czytam Wasze posty i dokładnie jeszcze pamiętam ile na początku było wątpliwości, odczuć, pytań odnośnie różnych spraw itd, dlatego jakby co to służę pomocą i dobrą radą :)
Uważajcie wszystkie na siebie! Życzę zdrówka i oby jak najmniej uciążliwych "dolegliwości ciążowych".
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Meggi 1992 i Marta A wielkie dzięki za info :)
Zastanawiam się czy pobiorą mi krew bo wizytę mam na 15.30 i raczej na czczo nie jestem ;)
Marta A czy nie myślałaś o zwolnieniu lekarskim???nocne życie w dodatku na nogach to chyba nie jest dobry pomysł.
Nie wiem jak jest w Niemczech ale polskie prawo zabrania kobietom w ciąży pracy w nocy...dbaj o siebie i zwolnij tempo! :)
Meggi 1992 często bywasz w Bonn? może jakies spotkanko kiedys? :)

Odnośnik do komentarza

Kasiulap

W bonn nie bywam ale powiem ci ze w najbliższych 2 może góra 3 miesiącach przeprowadzam sie do Remagen wiec jeszcze bliżej Ciebie :)
Wtedy będzie można pomyśleć żeby jakoś sie spotkać. Jak byłam w 5 tyg u lekarza i wtedy była ciąża juz potwierdzona było widac moja kropeczke pulsująca to od razu pobrali mi krew mimo ze to była godz 17 jak dobrze pamietam jedynie mocz musiałam oddać następnego dnia poranny . Wtedy z tej krwi robili wszystkie badanie do mutterpass wiec to chyba wszystko jedno czy z rana czy nie. A jeśli chodzi o ta pierwsza wizytę z testem beta to mi pobrali krew ok 11 i nie pytali czy jestem na czczo. Daj znać jak po wizycie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, byłam dziś u lekarza... ewidentnie jestem w ciąży :):):) lekarz mnie zbadał, dał skierowania na różne badania no i przepisał mi duphaston (bo ja ogólnie to endometrioze mam, więc może dlatego?). Powiedział mi, że jestem w 4 tygodniu ciąży, choć od ostatniej miesiączki minęło już 6 tygodni (6 marca), mój pęcherzyk ma 7mm. I to na tyle. Idąc na pierwszą wizytę byłam przekonana, że bedzie już widać bijące serduszko, bo się naczytałam w necie, że w 6 tyg. widać akcję serca. No ale jest chyba za szybko, bo lekarz mi nic więcej nie powiedział, bo mówił że nic więcej nie widzi. Na następną wizytę idę 6 maja. Mam nadzieje, że wszystko jest ok, bo jestem chyba za bardzo przeczulona, tyle się naczytałam i nasłuchałam o różnych przypadkach .... Pozdrawiam serdecznie :):)

http://fajnamama.pl/suwaczki/u74p3f3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Wygląda na to, że do Was dołączę :)
Mój termin wypada na 25 grudnia, więc pod choinkę jak znalazł :)
To jest moja pierwsza ciąża i cieszę się niezmiernie :)
Czytam Was od początku ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Jeszcze nie miałam usg ale już nie mogę doczekać się wizyty, którą mam 30 kwietnia. Mama nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)

Odnośnik do komentarza

Witam nowe przyszłe mamusie :) i gratuluje :)

MsKoko
Nie ma sie czego bać wszystko co sie w nas dzieje jest najpiękniejsza rzeczą która może sie kobiecie przytrafić. Ja jedynie mam lekki strach przed porodem ale staram sie o tym nie myślec :)

AnjaPD
W tym roku dostaniesz najpiękniejszy prezent pod choinkę super :) ja mam termin na 2 grudnia wiec będzie mikołajkowy prezent.

Beatka28
Dokładnie zgadzam sie z olusssia7 nie ma co czytać na internecie głupot i zamartwiać sie na zapas lepiej być dobrej myśli :) wszystko będzie dobrze :):)

Odnośnik do komentarza

Witam nowe, grudniowe mamusie! :)

Ja na kolejną wizytę umówiłam się na 2 maja, ale niestety lekarz w tym terminie nie wykonuje usg, więc albo zapisze się wcześniej, albo później- to jeszcze się okaże :)
Nie wolno nam się martwić, wszystko będzie ok, a owulacja mogła się poprzestawiać i w sumie to nie do końca możemy sobie same wyliczyć w którym tygodniu jesteśmy. Wszystko wychodzi na USG :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny;)
W końcu udało mi się przeczytać Wasz wątek i Chciałabym do Was dołączyć. ostatnią miesiączkę miałam 23lutego a przypuszczalnie termin porodu to 3 grudnia;) to jest Moja pierwsza ciąża i również bardzo się cieszę ;)
muszę przyznać że czytając Wasze posty często miałam wrażenie jakbym czytała o sobie. Podobnie jak większośc, od początku miewałam bóle podbrzusza ( teraz są już rzadsze), praktycznie co rano czuję się jakbym miała zemdleć, mam ochotę na słodkie, a w szczególności owoce,a o 18 po całym dniu pracy jestem nie do życia ;-P nie ma to jak uroki ciąży. Pozdrawiam Was wszystkie,
Gosia

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam dylemat. Zastanawiam się kiedy powinnam powiedzieć w pracy ze jestem w ciąży. Chciałam zaczekać do 3 miesięcy ale wyglada to tak że pracuję tylko i wyłącznie przy komputerze i to około 9 godzin:( wiem że jak powiem to będę pracowała tylko 4 godziny ale nie wiem kiedy powinnam to zrobić... Czy któraś z Was ma podobny dylemat?

Odnośnik do komentarza

Ja tez jeszcze nie mówiłam w pracy, a też mam prace przy kompie, ale nie musze non stop przy nim siedzieć, więc tak sobie organizuje prace, by zminimalizować prace z komputerem.
Moja sytuacja z kolei jest taka, że pracuje na 2. umowie, a w sierpniu powinnam dostać 3- na stałe. I sie zastanawiam, co szefostwo postanowi, bo nie ukrywam, że po macierzynskim chciałabym wrócić do pracy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/u74p3f3.png

Odnośnik do komentarza

Olusssia7 masz rację, z tym ze u mnie w pracy nie ma opcji żeby dali mi coś innego niż praca na komputerze.. :/ I podejrzewam, że jak im powiem to zaraz będą chcieli żebym poszła na zwolnienie. Nie żebym nie chciała odpocząć ale właśnie zanim nie będę miała potwierdzenia (przynajmniej na usg) że jest ok, to trochę się waham.
Ja też mam trochę trudniejszą sytuację ze względu na moją chorobę, ale o niej mój szef wie, bo niestety przez nią bywa tak, że nie ma mnie w pracy nawet do 2 m-cy. Na szczęście szef jest bardzo wyrozumiały i nie robi mi problemów z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Ja mojej bezpośredniej przełożonej powiedzialam w styczniu, że planuję zajść w ciążę dlatego też parę tygodni temu rozpoczęła procedurę zatrudnienia osoby na zastępstwo na okres 2 lat. Tak się akurat złożyło, że dwa dni po wybraniu dziewczyny okazało się, że jestem w ciąży. Powiedziałam szefowej także jestem w dobrej sytuacji bo śmiało mogę iść na zwolnienie jeśli będę czuła taka potrzebę.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Gusia77 ja tez mialam ostatni okres 24 lutego podobnie jak ty. Jutro mam wkoncu wizyte u lekarza by stwierdzil czy bije serduszko,bardzo sie boje bo juz raz w 10 tyg stwierdzili u mnie ze serduszko niebije dlatego jutrzejsza a praktycznie dzisiejsza wizyta wzbudza we mnie strach! co powie czy sie wkoncu udalo czy mi powie ze serduszko bije! Trzymajcie kciuki ! pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...