Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny ;)

Postanowiłam do was dołączyć ;), czytam was od początku a teraz zaczynam pisać;) Mój termin to 13 grudzień, to moje pierwsze "małe maleństwo" mam 27 lat i mieszkam w Płocku. Czytałam wasze wątki w sprawie pracy i powiem, że ja akurat powiedziałam szefowi że jestem w ciąży od razu jak się dowiedziałam ale tylko dlatego, że mam super fajnego szefa i fajną atmosferę w pracy jak by tak nie było to pewnie bym się wstrzymała.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Marta A trzymam kciuki jak szalona ;)
Meggi 1992 wczoraj byłam na wizycie,przerażona bo nie zapytałam czy pani doktor gada po angielsku a ja z niemieckiego tylko danke szun ;)
muterpass mi jeszcze nie dały bo niby za wcześnie...jestem w 6 tyg ale że po pierwszej ciąży okres mam nieregularny to ciężko precyzjnie określić :( przewidywany termin porodu 10 grudnia ale może trochę się opóźnić...jak znam swoje szczęście to w wigilię ;)
Pobrały mi krew,następna wizyta 20 maja, o badaniu moczu nic nie wspominaly...i nie wiem czy to normalne...przy pierwszej ciąży robili mi wszystkie badania od razu...troche mnie to martwi...czyżby wiedziały,że nie ma potrzeby...kurde!!!
Na dodatek Pani doktor powiedziała
Gusia77 nie wiem jakie masz układy z szefem, czy nie wykorzysta sytuacji żeby Ci zaszkodzić-jeżeli jeszcze nie masz zaświadczenia od lekarza-może Cię zwolnić. Ale też zależy jaki rodzaj umowy o pracę masz-jaki okres wypowiedzenia Cię obowiązuje...ciężko doradzić....

Odnośnik do komentarza

kasiulap
Marta A trzymam kciuki jak szalona ;)
Meggi 1992 wczoraj byłam na wizycie,przerażona bo nie zapytałam czy pani doktor gada po angielsku a ja z niemieckiego tylko danke szun ;)
muterpass mi jeszcze nie dały bo niby za wcześnie...jestem w 6 tyg ale że po pierwszej ciąży okres mam nieregularny to ciężko precyzjnie określić :( przewidywany termin porodu 10 grudnia ale może trochę się opóźnić...jak znam swoje szczęście to w wigilię ;)
Pobrały mi krew,następna wizyta 20 maja, o badaniu moczu nic nie wspominaly...i nie wiem czy to normalne...przy pierwszej ciąży robili mi wszystkie badania od razu...troche mnie to martwi...czyżby wiedziały,że nie ma potrzeby...kurde!!!
Na dodatek Pani doktor powiedziała,że mam macice w kształcie serca...że niby nie mam czym się martwić bo to niezwykłe...no i dołożyła mi do przemyślenia :/
Gusia77 nie wiem jakie masz układy z szefem, czy nie wykorzysta sytuacji żeby Ci zaszkodzić-jeżeli jeszcze nie masz zaświadczenia od lekarza-może Cię zwolnić. Ale też zależy jaki rodzaj umowy o pracę masz-jaki okres wypowiedzenia Cię obowiązuje...ciężko doradzić....

Odnośnik do komentarza

Marta A - super mówiłam ze wszystko będzie ojej :) dużego juz masz tego swojego olbrzyma u mnie w 5 tygodniu miał 1,5 mm . Zobaczymy jaki duży będzie 28 kwietnia :) masz jeden dalej dzien ciazy niż ja bo ja mam poród na 2 grudnia. Ale super gratulacje :) pora rozglądać sie za wózkami .

Kasiulap
Dopiero następna wizytę masz 20 maja? To by sie zgadzało bo z tego co mi lekarz mówił to co miesiąc usg będę miała robione . Miałaś wczoraj usg dopochwowe ? Było cos widac jak to 6 tyd to powinna być kropeczka. A jak pobierali ci krew musiałaś podpisać zgodę na to żeby zrobili ci badanie na HIV ? Nie mówili nic o tym czy teraz z tej krwi bedą ci robić wszystko do mutterpass ? Dziwny ten twój lekarz . Może zmień na innego nie ważne który tydzien muszę robić badania. Jak ja miałam usg to na monitorze ładnie wyszło ze to 5 tyd i 1 dzien u ciebie nic nikt nie wie ?

Odnośnik do komentarza

U mnie od rana piękna pogoda 20 stopni cały czas słoneczko wiec rano sie pozbieralam i poszłam pochodzić po sklepach chodziłam 4 godz widziałam piękne ubranka dla dzieci i zastanawiam sie czy dla mnie ma sens cos kupować bo i tak pewnie za 3 miesiące juz w to sie nie będę mieścić. Teraz jestem wykończona :) ale tak pozytywnie.

Dziewczyny mam pytanie co do farbowania włosów ?
Pytałam sie u lekarza powiedział ze lepiej nie ale moja głowa wyglada juz tragicznie dzisiaj kupiłam farbę wiec teraz nad nią siedzę i sie modlę :) jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Kupiłam najdroższa farbę bez amoniaku wiec chyba nic nie powinno być . Przecież każda przyszła mama chce czuć sie ładnie :)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wam wszystkim ! Co do farby to ja farbowalam w tamtym tygodniu bo sie dowiedzialam ze niema problemu z farbowaniem tylko farba musi byc bez amoniaku bo to chodzi oto by tego amoniaku w czasie ciazy niemozna bylo wdychac i powinno sie wszedzie pootwierac okna by tego zapachu farby niebylo czuc. wtedy niema problemu z farbowaniem.

Odnośnik do komentarza

Tez sie zastanawiałam nad farbowaniem, teraz sobie jeszcze odpuszcze i odczekam do końca pierwszego trymestru, ale to w sumie dlatego ze moj odrost jest dosyć podobny do naturalnych, wiec nie mam jakiejś tragedii na głowie. Dziewczyny mam tragedie niestety na twarzy ;( tak mnie wysypało, że nie moge na siebie patrzeć ;( Macie jakieś sposoby na trądzik w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Powiedziałam szefowi, że jestem w ciąży. Skoczył do góry jak oparzony z radości.. wyściskał mnie i kazał i się nie denerwować w pracy a już od 3 m-ca iść na zwolnienie i wypoczywać. Tak się ucieszył, że się nie spodziewałam takiej reakcji?!
Ja farbowałam włosy w zeszłym tygodniu ale na szczęście u fryzjera nic nie było czuć ;) Myślę, że jak nie śmierdzi amoniakiem to nie ma problemu.
Pryszcze też mam niestety i do tego bolące :/ i nie znam żadnej super metody na to paskudztwo.

Marta A - super! Gratuluję! Ja się swojego nie mogę doczekać i na dodatek nie mam jeszcze terminu na usg :/

Odnośnik do komentarza

Hej :) ja wróciłam z pracy i nie wiedziałam co się dzieje. Brzuch mnie boli mam skurcze i kolki. W pracy powiedziałam, dałam zaświadczenie , dyrektorka powiedziała, że mam nie dźwigać i dbać o siebie, a ja nie wiedziałam czy się cieszyć czy płakać. Pracuję na umowę zastępstwo w Domu Pomocy Społecznej, jest to jak by nie patrzeć ciężka praca fizyczna. Jak jestem sama z podopiecznymi nie mam nawet za bardzo jak iść do wc, chyba, że znajdę kogoś kto przypilnuje ludzi, w czasie toalet muszę i dźwignąć i się po gimnastykować. Nie wiem co robić... pomóżcie. Mój K. chce, żebym jak najszybciej poszła na L4...

Odnośnik do komentarza

Marta A
Super, że wszystko jest ok i że serduszko puka w rytmie cha-cha ;):) Gratulację!!! teraz już się tak nie martw bo jako przyszła mama nie możesz;):)

asiaroza1
Bardzo się cieszę, że jest dziewczyna z okolic Płock;) ja dokładnie mieszkam teraz w Gąbinie razem z narzeczonym;)
Fajnie by było spotkać się na porodówce:)
a chodzisz do lekarza z Płocka?

Farbowanie
Ja nie mam takiego problemu jak wy bo nie farbuje włosów, ale z tego co wiem to macie racje jeśli farba nie ma amoniaku to nie ma przeciwwskazań;) więc można zaszaleć żeby na święta ładnie wyglądać;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wam za odpowiedzi ale od razu jak napisalam do was pytanie to poszlam i pofarbowalam wloski :) czuje sie wkoncu znow kobieca farba byla bez amoniaku wszystko poszlo bez problemu piekny kolor wyszedl i jest okej :) ostatnia farbe kupilam juz tydzien temu tylko ta to byla eko z zadnych swinstw itd tylko natura rosliny ale jak przeczytalam ze mozna dodac wino trzeba ja mieszac z woda i przelac do butelki po wodzie to odechcialo mi sie nia robic. Milego wieczoru mamuski :)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj też powiedziałam w pracy o ciąży. Mój szef również zareagował pozytywnie, w związku z czym kamień z serca, bo konczy mi sie 2.umowa w sierpniu i 3. powinnam dostać na stałe. Szef powiedział, że mam wracać po macierzyńskim.... nawet nie wiecie, jaką czuje ulge. A tym czasem, dziś chyba przegięłam, poszłam na zakupy świąteczne troche siatek nanosiłam teraz brzuchol mnie boli. ogólnie jestem jakas osłabiona. Biore duphaston. Ach, trzeba zmienić tryb życia. Pozdro!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/u74p3f3.png

Odnośnik do komentarza

Meggi 1992 miałam wczoraj usg dopochwowe,kropa była wyraźna ale jak zapytałam o serduszko czy już widać,że bije to powiedziała,że jest za wcześnie. Usg też pokazało,że jest to 6 tydz ale powiedziała,że raczej jest troszkę młodsze... Część badań wzięli mi z poprzedniej ciąży-HIV i grupę krwi,wczoraj miała być różyczka,toksoplazmosa,kums i nie wiem czy coś jeszcze-ale pobrała mi 4 strzykawy krwi. Teraz jadę na święta do PL i zostaję do połowy maja-stąd też termin na 20 dopiero...sprawdziłam w karcie ciąży poprzedniej i niepotrzebnie spanikowałam-w PL też chodziłam raz na miesiąc na badania i usg. Dopiero w 34 tyg co dwa tyg+ktg. Meggi na kiedy masz termin? kiedy miałaś ostatni okres??

Olusssia7-pasta do zębów to raczej słaby pomysł...narobisz sobie więcej szkód niż krzyści. Skórę masz teraz bardziej wrażliwą i pasta może okazać się żrąca,odbarwi Ci skórę i dopiero wtedy będziesz miała "biedę". Smaruj sobie pastą cynkową jeżeli chcesz to wysuszyć a jeżeli są stany zapalne to np. detromecyną 1%-to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Ja walcze z zaskórnikami-czy to w ciąży czy też nie :( może któraś z dziewczyn ma jakąś metodę cud????? ;)
A do fryzjera też idę w sobotę i nie zawacham się pofarbować włosów :)

Odnośnik do komentarza

Kasiulap

Powiedz mi a jak widziałaś ta kropeczke twoja ukochana to nie pulsowala ? U mnie nawet nie musiałam sie pytam bo było widac jak pięknie pulsuje cała. Skoro robią ci wszystkie badania to znaczy ze wszystko okey :) pewnie na następnej wizycie dostaniesz mutterpass.
Ja mam termin na 2 grudnia a ostatnia miesiączke miałam 24 lutego tylko z ta miesiączka w lutym było dziwnie. Nie biorę tabletek juz od roku i od tego czasu moj okres zawsze przychodził z zegarkiem w ręku co 28 dni rano. W styczniu miałam 18 wiec wiedziałam ze w lutym dostanę 15 czekałam i nic trochę sie juz cieszylam ze jestem w ciazy ok 20 Zrobiłam test wyszedł negatywny poszłam do lekaza ale nic nie było widac jedynie macica trochę powiększona lekarz kazał czekać. Wiec 24 lutego poszłam sobie na konie jazdę zrobiłam delikatna bez przemeczania sie wróciłam po 2 godz do domu idę do ubikacji a tu okres :( płacz zgrzytanie zębami i obwinianie sie po co poszłam jeździć . Ten okres był intensywny i długi skończył sie wiec dalej staraliśmy sie o maluszka i takim sposobem jestem w 7 tyg :)
Troszkę sie rozpisałem ale dla mnie do tej pory jest to nie wyjaśnione lekarz stwierdził ze nie było ciazy ze okres mi sie od tak spóźniła ale nigdy prędzej tak nie miałam i akurat w tym miesiącu kiedy zaczęliśmy sie starać o dziecko. Dziwne. Na całe szczęście teraz jestem najszczęśliwsza kobietka na świecie :):)
A co do fryzjera i farbowania włosów stwierdzam ze musimy o siebie dbać i być piękne :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a co do tych pryszczy i każdej zmianie na buzi lepiej to zostawić w spokoju . Nie wyciskać nie smarować nic samo przejdzie i najlepiej w tym czasie nie nakładać podkładów wtedy jeszcze bardziej nasze pory są zatkane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...