Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowe mamusie! No nie mogę się nie uśmiechać, jak widzę jak nas już dużo! :)
monikam- na przeziębienie były tam bezpieczne metody na tej rozpisce co wklejałam :) w załączniku dodam jeszcze raz jak by coś :)

Ja dziś miałam 8 godzin zajęć, cały dzień mi się chciało meeega bardzo jeść, i tak ciasteczka chrupałam i ostatnio wszystko co słodkie mogłabym wcinać, ale muszę uważać bo mam w rodzinie cukrzyków... np. mój tata, moja mama też coś tam ma z cukrem , ale nie cukrzycę. I owooocki, dużo owocków! Wkleję wam fotkę, co wczoraj mi mój narzeczony wymyślił owocowego! mniaaam, mango, truskawy i kiwi + bita smietanka :D

Megi1992 - powiem Ci, że z tym cukrem to nie fajna sprawa, może masz cukrzycę ciążową, to zdarza się dość często i właśnie ja też musze na to uważać. Nie chce Cię straszyć, ale warto jeszcze raz sprawdzić, powiedzieć lekarzowi, że cukier spada, robi Ci sie słabo - tak właśnie ma mój tata, a czasami dostaje tak jakby leciutkich drgawek? coś tam takiego. Warto mieć przy sobie jakąś przekąskę typu ciasteczko zbożowe, chociażby cukierki :)

Odnośnik do komentarza

Megi Z cukrem to rzeczywiście do lekarza. Z tym nie ma żartów. Wiem, bo babcia ma cukrzyce, moja mama początki, ja tez jestem na to narażona, wiec pilnuje. Trzymam kciuki za nowe miejsce ;))
Ja dzisiaj wymyśliłam naleśniki z musem z truskawek i ananasa, na wierzch danio waniliowe ;D mniamiii :D tak sie nimi objadłam, że aż nie mogłam sie ruszać :D

Odnośnik do komentarza

Carolinee - jedyny problem jest taki ze nie potrafię patrzeć na słodkie rzeczy jest mi nie dobrze po nich tak jak kiedyś lubiałam jakiś batoniki czy cukierki tak teraz nic wiec jak mam taki atak spania i głodu to muszę normalna kanapkę np z seren zjeść wtedy mi jest lepiej. U mnie w rodzinie jedynie babcia miała cukrzyce a tak to nigdy nie słyszałam o nikim ale możliwe ze od niej mi przeszła tak samo jak każdy mówi ze mam wzgląd po niej :)

Dziewczyny a mialyscie kogoś w swoim otoczeniu kto miał ta cukrzyce ciążowa ? Dlaczego jest groźna jak sie objawia ?

Miłej niedzieli wszystkim przyszłym i obecnym mamusia :)

Odnośnik do komentarza

Ja teraz ogóle nie mam ochoty na słodycze jedynie na pomidory soczki kwaśne i wczoraj miałam ochotę na krewetki mimo ze ich nie lubię . Nawet na mięso nie potrafię patrzeć moj organizm totalnie przechodzi zmianę :) aż sie sama nie poznaje

Odnośnik do komentarza

Olusssia tez tak miałam na początku zwłaszcza ze 1 ciąże poroniłam....ale im dłuzej jestem w ciąży tym te obawy są mniejsze. wiadomo człowiek i tak bedzie myslał i sie zmartwi jak cos zakłuje itp ale to juz nie taki sam strach jak na początku. bądz dobrej mysli :) napewno bedzie lepiej jak zobaczysz fasolke z bijąćym serduszkiem no chyba ze juz widzialaś :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny! O plecach powiem tyle,mnie pobolewa kregoslup szczegolnie na dole. Co do jedzenia niemam specialnych zachcianek ale zauwarzylam ze siegam czesciej po slodkie a wczesniej unikalam takich zeczy. Jem duzo owocöw i warzyw a przytylam juz 1,5 kg a jak z wasza waga?

Odnośnik do komentarza

Marta A

Ja tez mieszkam w Niemczech i jestem bardzo zadowolona z opieki lekarskiej dlatego jak prędzej pisałam z dziewczynami ile one musza czekać na terminy na usg to aż sie zdziwiłam. Dzisiaj wychodzi mi równy 7 tyd ciazy ostatnia @ miałam 24 lutego ale w mutterpass mam napisane 25 luty i termin porodu mam na 2 grudnia :). A u ciebie jak wyglada ? Gdzie mieszkasz w tych Niemczech ?

Odnośnik do komentarza

Magnoliam

Ja mam dokładnie to samo wstaje rano jest mi nie dobrze i wystarczy ze zjem śniadanie napije sie herbatki i wszystko przechodzi i mam tak średnio co 3 godz. :) to jest cukier poprostu teraz po spania bardzo nam spada bo potrzebujemy dla dwóch osobek . Wieczorek już jest trochę inaczej u mnie nawet jak cos zjem nie pomaga :) ale w ciagu dnia działa :)

Odnośnik do komentarza

W weekend rzadko zaglądałam, ale już powracam :) Mi ostatnio też się robi niedobrze od razu po przebudzeniu, ale jak wstanę np. do łazienki to już lepiej, napiłam się dziś soku od razu i mi po paru minutach przeszło :) I w ciągu dnia już nie czuję takich dolegliwości, chociaż wczoraj nas z narzeczonym podkusiło pójść do tajlandzkiej restauracji... i szczerze powiem, że raczej tam nie wrócę :P Brzuch mnie bolał i było mi niedobrze , ale nic więcej, tatusiowi nic, a ja biedna mamusia cierpiałam :P I jeszcze siedzieliśmy na naukach przed małżeńskich i myślałam, że zwymiotuję w trakcie :D na szczęście nic się nie stało! :)

Bóle pleców miałam jakoś tak na samiutkim początku jeszcze zanim sie dowiedziałam, że jestem w ciąży i jakiś tydzień temu już mi przeszło, a głowa znów jak bolała, tak boli... może trochę mniej, albo po prostu się przyzwyczaiłam...

Dziś zjadłam `śniadanie` bardzo zdrowe... biedronkowe pierniczki w mlecznej czekoladzie :D Mogę słodycze jeść tonami, na mięso znów nie mogę patrze, owoce, warzywa też tonami mogę wsuwać- masakra! Muszę uważać na te cukry, ale nie wiem czy się powstrzymam, mam nadzieję, że od jutra max 1 ciastko dziennie :D :D albo i mniej... może zacznę robić jakieś owocowe desery, sorbety i koktajle, które mi wypełnią brak słodyczy? :)

Odnośnik do komentarza

Olusssia7
Moja mama już strasznie wariuje na ubranka itd co tydzien jak z nią gadam to sie chwali ze była w sklepie dla dzieci ze oglądała i ze chyba następnym razem cos kupi . A ja wczoraj z mężem z czystej ciekawości oglądałam wózki mebelki i ubranka pod względem cenowym i chyba pora zacząć zbierać :)

Carolineee
Ja tez na mięso nie mogę patrzeć jest straszne a kiedyś nie wyobrażałam sobie obiadu bez niego. Słodycze odpadają a na warzywa i owoce tez już nie potrafię patrzeć szczerze to smakują mi tylko kromki chleba z serem i pomidorem . Na nic nie mam ochoty. Wczoraj zrobiłam sobie marchew Z groszkiem na gęsto miałam ochotę od 2 tyg zjadłam 3 łyżki i zaczęło mi być zle i rosło mi w buzi. Wiec chyba zostaje mi narazie żyć na tym serku i pomidorach :)

Dziewczyny nasze ciało teraz wariuje przechodzi takie zmiany jak nigdy wiec chyba pogodzić sie z tym ze teraz w tym okresie myśle do 3 miesiąca będziemy miała na rożne rzeczy ochotę i ogólnie nie będziemy poznawać samych siebie ale głowy do góry damy radę i za pare miesięcy będziemy mieli wynagrodzenie w postaci naszych pięknych kochanych słodkich maleństw :):):

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisałyście :)
Dzisiaj jak wstałam to myślałam, że zemdleje, było mi tak słabo, że musiałam się położyć i poleżeć 15 min, bo nie nadawałam się do niczego.
Mnie plecy ze dwa dni temu bolały, ale to chyba od prasowania.
Wczoraj mnie naszła ochota na śledzie :)) i to taka, że miałam ochotę rozpakować je jeszcze jak byłam w Makro :)) nadal mięso chętnie, mam mnóstwo dziwnych zachcianek. Od dwóch dni piję sok pomarańczowy w dużych ilościach, kupiliśmy 2 zgrzewki. Dodatkowo odrzuca mnie od czekolady, nie smakuje mi w ogóle :)

olusssia7 Wózek podoba mi się ten drugi, a te łóżeczko widziałaś gdzieś w necie? Bo ciekawa jestem, lubię bardzo Ikee :)

Odnośnik do komentarza

Mnie tez ten drugi sie podoba bardziej ale ja będę szukać czegoś co jest 3 w 1 gdzie będzie gondola spacerówka i nosidełko do samochodu praktyczne i oszczędne a na dodatek taki co ma duże koła bo urodzimy w zimę wiec jak spadnie śnieg to cieżko będzie pchać nam nasze pociechy :)

Odnośnik do komentarza

Olusia bez obrazy ale te wózki sa fatalne...oki moze ciekawie wygladaja ale pomysl o dziecku....gondole w takich wozkach są tak małe ze po 2 miesiacach dziecko sie w nich nie miesci i musi sie gnieść w tych "foteliko-czymś" zgarbione gdzie nawet nie ma jak sie przeciagnać....zrobisz i kupisz co uwazasz ale dla mnie takie wózki to tragedia:) nie wiem kto je wymyslal...tu chyba bardziej chodzi o wyglad niz funkcjonalność;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...