Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Megi1992 to ty tak jak ja mialam ostatni okres 24.02 stwierdzil juz lekarz u ciebie bicia serduszka? ja mam Termin w srode i sie bardzo boje bo juz raz bylam w ciazy i w 10 tyg poszlam do lekarza i sie okazalo ze serduszko niebilo dlatego nieumiem sie jeszcze cieszyc czy patrzyc na cieciece ciuszki bo musze miec najpierw 100% pewnosc ze jest wszystko ok. Czoje sie dobrze niemam zadnych zachcianek ani niejest mi zle z czego sie ciesze. Mieszkam w Stuttgart.

Odnośnik do komentarza

Marta A
Pierwszy raz byłam u lekarza ok 3 tyg wtedy pojawiły sie dwie słabe kreseczki na teście lekarz zrobił mi usg ale jeszcze nic nie było widać wiec tego samego dnia pobrali mi krew i wieczorem miałam wynik CIĄŻA :) następna wizytę miałam za 2 tyg . Wtedy znów miałam usg i na monitorze było napisane ze to 5 tyd i 2 dni chyba i moja mała kropeczka miała już 1,5 mm i cała pulsowala wiec było już serduszko wiec wtedy byłam najszczęśliwszy na świecie wkleję ci zdjęcie :). Tego samego dnia pobrali mi dużo krwi musiałam oddać mocz i teraz tydzien temu w poniedziałek byłam odebrać mutterpass. Następna wizytę na usg mam 28.04 tak jak mówił to lekarz co 4 tyg będę miała kontrole . Z twoim maleństwem będzie wszystko olej trzymam kciuki :)
A co do wózków to tak najcześciej oglądam na Ebayu są rożne ale takie które najbardziej mi sie podobają są za ok 300€ . Ubranka ostatnio tez oglądałam w kiku bo nie ma co w droższych sklepach i były śpioszki po 4 € takie słodkie :)
A ja mieszkam teraz w Kerpen ale będziemy sie przeprowadzać w ciagu 2 miesięcy do Remagen ;) myślałam ze troszkę bliżej mamy do siebie ;)

Odnośnik do komentarza

Ten drugi wózek oglądałam i i mi się nawet podobał :P Ale razem z narzeczonym jesteśmy za tym 3w1 i podobał nam się któryś maxi cosi, ale nie pamietam już który :P Łóżeczko w sumie wybraliśmy w zestawie z pościelą, materacykiem i innymi duperelkami na allegro firmy KLUPŚ, ceny baardzo przystępne i fajny design, teraz tylko czekamy trochę, żeby je kupić :D A ja już nie mogę się doczekać malowania ściany w pokoiku :D wymyśliłam takie malunki, że już bym chciała swoje plany zrealizować, chociaż jestem przekonywana, że lepiej poczekać, aż poznamy płeć :)

Chciałabym się zapisać na usg jakoś przed weekendem majowym, żeby zobaczyć czy wszystko ok, ale nie wiem czy nie poczekać do tego 12-14 tygodnia jak mi mówił lekarz, bo wcześniej nie ma żadnych wskazań... muszę to przemyśleć i się zapisac na konkretny termin... chciałabym już, ale nie chce `fiksować` i może trochę jeszcze poczekam :)

Odnośnik do komentarza

Carolineee
Nie fiksujesz dlaczego masz tak długo czekać ja będę miała pamiątkowe zdjęcie co 4 tyg od mojego maleństwa a ty co nawet nie masz to jest wzruszajacy moment zobaczyć nawet kropeczka na monitorze wiesz ze sie rozwija małe życie ja bym nie czekała tylko jak najszybciej na usg :) a co do pokoiku od maleństwa tez już mam wizje i nie potrafię sie doczekać aż będę mogła go zacząć robić będzie tak milutki ze chyba sama w nim zamieszkam :)

Olusssia7
To zdjęcie już jest z przed 2 tyg teraz już pewnie będzie troszkę więcej niż kropeczka 1,5 mm :) następne zdjęcie będzie za 2 tyg :) z tego co czytałam to ma być już troszkę więcej widać jakieś kontury małego człowieczka :)

Odnośnik do komentarza

Olusssia7
Z tym ślubem to zależy jakie macie zasady w rodzinie ja juz mam ślub cywilny teraz dziecko a na kościelny przyjdzie jeszcze czas w zasadzie to chodzi mi o to ze zawsze marzylo mi sie wielkie wesele i piękna biała suknia .
A Wy jeśli macie juz kościelny zaplanowany to może teraz wejście sobie szybki cichy cywilny i zawsze w szpitalu u lekarza czy gdzie kolwiek bedą inaczej na was patrzeć ze jesteście małżeństwem :)

Odnośnik do komentarza

My mamy już dłuższy czas zaplanowany na maj 2015, wszystko zaklepane, umowy podpisane, zadatki dane, za 2 tygodnie ostatnie nauki przedmałżeńskie, ale zdecydowaliśmy, że wcześniej, w czerwcu tego roku, weźmiemy cywilny, tak dla czystej formalności, żeby to troche inaczej wyglądało i w sumie to dla spokoju rodziców, i po części naszego :) Chcemy, żeby maleństwo miało spokój i ciszę, a po pół roku swojego życia uczestniczyło w ślubie kościelnym rodziców :)

Cały czas martwię się jak to wszystko się potoczy i o moje maleństwo w brzuszku, bo już naprawdę chciałabym wiedzieć czy mu tam dobrze, czy się ładnie rozwija, czy ładnie i zdrowo bije mu serduszko... :) Non-stop o tym myślę i się zamartwiam :( Wiem, że to normalne, a ja jestem też trochę przewrażliwiona bo to moja pierwsza ciąża... Wiem, że wszystko będzie ok :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie zaobserwowałam takich upławów, raczej białe - przynajmniej tak wyglądał ten śluz na wkładce :)

Kurcze, cały dzień jadłam słodkie rzeczy, aż mi wstyd, bo zjadłam prawie opakowanie pierniczków na śniadanie i obiad :P nic więcej nie chciałam jeść bo na sam widok mi było niedobrze... potem zjadłam kilka kiwi i teraz placki z jabłkami , cały dzień na słodko, a miałam uważać na cukier eh ;/
Teraz mam paniczną ochotę na gotowanego kalafiora z masełkiem.. mniaaam, ale niestety kalafiora brak, a do sklepu mi się nie chce ani iść, ani jechać - więc dopiero jutro to sobie zaserwuję, jak mi ochota na to nie minie :D Wcześniej jeszcze nie odczuwałam aż tak tych wymogów jedzeniowych, ale ostatnio coraz bardziej mam ochotę na konkretne dania lub produkty, a jeśli zjem coś innego to źle mi na żołądku... i tak nie fajnie się czuję :( Aaa no i w sumie jak mam jeść mięso to najlepiej, żeby było surowe( tatar ... mniaaam!), ale nie wolno, więc nie jem... no i ewentualnie w kebabie i to z baraniny bo na kurczaka patrzeć nie mogę... chociaż są dania wyjątkowe,z konkretnego miejsca (restauracji etc), które mogłabym zjeść :D Czuje się dziwnie bo zrobiłam sie wybredna :P Mam ochotę na słodycze, fast foody - jak nigdy za tym nie przepadałam to dziś bym okradła cały mcdonald albo inne świństwo! :P Po dzisiejszym dniu myśl o słodyczach przyprawia mnie o mdłości, wiec chyba do konca tygodnia mam z nimi spokój, i oby tak było, bo nie chce mieć cukrzycy w ciąży :(

Znowu sie rozpisałam o jedzeniu...ale ostatnio to mi najbardziej daje w kość :( A jak tam u was z jedzeniem?

Odnośnik do komentarza

Carolineee

Nie mów mi o jedzeniu nie potrafię na nic patrzeć wszystko jest bleee ....
Rano zmusiłam sie do kanapki z serem potem miałam ochotę na kluski wiec zjadłam i jest mi złe nawet nie zrobiłam obiadu bo nie potrafię lodówki otworzyć wszystko przyprawia mnie o mdłości nawet moje frytki które kocham i mogła bym je zawsze jeść.

Odnośnik do komentarza

Megi1992 ja mialam pierwsza wizyte tez jakos pare dni od nieprzyjscia okresu wyszlo ze jestem w ciazy beta ok ale nic niebylo jeszcze widac za 2 tyg juz nastepny Termin byla kropeczka ale jeszcze niemögl mi powiedziec o serduszku bo möwil ze zawczesnie i dal Termin za 2 tyg czyli teraz w srode. dziwne ze u ciebie juz tak wczesnie stwierdzil bicie serca. Mutterpas dostalam juz na 2 wizycie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wspölczuje wam z tym jedzeniem ja niemam nic jakbym w ciazy niebyla opröcz naturalnie duzych piersi,zaostrzony wech,bola mnie troche plecy,czesto sikam,niemoge spac itd ale co do jedzenia niemam zadnych problemöw i zachcianek nawet zauwarzylam ze jem mniej niz przed ciaza. W pracy stoje do 4-5 rano za barem ,przychodze do domu niemoge spac,moze to juz przyzwyczajenie 17 lat pracy po nocach! Ale na poczatku ciazy moglam tylko spac i spac a teraz nieumie niewiem oco chodzi a i czesto boli mnie glowa.

Odnośnik do komentarza

olusssia7 z tymi uplywami to jest normalne bo mialam podobne nawet troche z krwia i dzwonilam z niepokojem do mojego lekarza i powiedzial ze to normalne by sie niemartwic gorzej by bylo jak by to wszystko bylo bardzo obfite i codzienne tego typu jak okres to to juz jest zagrozenie ciazy i oczywiscie dochodzace böle brzucha takze niemasz sie co martwic.

Odnośnik do komentarza

Marta A,ja mam 33 skończone w tym roku,to moja druga ciąża-pierwsza w sobotę kończy roczek :)
Tez mieszkam w Niemczech-w Bonn,nie byłam jeszcze u lekarza-dzis mam pierwsza wizytę... Napisz proszę,jak to tu wyglada,czy kierują Cie na badania od razu,jakie badania robią na początku-bo tu dziewczyny wspominały o poziomie hormonów,ze im badają-mi przy pierwszej ciąży nikt takich badań nie robił :/
Z objawami mam podobnie,często mi słabo i mam wrażenie jakby mi ktoś żołądek podnosil,ze spaniem nie mam problemów i rano muszę wypić słaba kawę z mlekiem bo zasypiam na stojąco :( troche sie martwię czy nie szkodzi ona fasolce-przy pierwszej ciąży kawę odstawilam całkowicie ale tez mogłam leżeć wtedy dowoli-teraz nie mam juz tak kolorowo ;)
Upławy białe przy pierwszej ciąży tez miałam,teraz jeszcze spokój ale zobaczymy dalej :)

Odnośnik do komentarza

Marta A
W 5 tyg nie zawsze ale czasami widać juz bicie serduszka to zależy jak sie płód rozwija nie martw sie na zapas jutro masz wizytę i wszystko będzie dobrze zobaczysz bądź dobrej myśli ze twoje maleństwo sie dobrze rozwija :) ja tez myślałam ze wtedy zobaczę tylko kropeczke a nagle lekarz pokazuje jak kropeczka pulsuje.

Ja mam 22 lata i jest to moja pierwsza ciąża.

Kasiulap
Ja mieszkam w Kerpen do Ciebie mam jakieś 50 km. Do mutterpass pobrali mi dużo krwi robili badanie jaka mam gr krwi na różyczkę na HIV na przeciwciała chyba i do tego jeszcze mocz musiałam oddać i to na tyle z takich badań. U mnie u lekarza robią to na miejscu.

Olusssia7
Mnie tez cały czas sie odbija a co do twoich problemów z wyproznieniem to musisz dużo pic wody najlepiej zwykłej nie żadnych soczkow tak ok 2 litry na dzien mnie tak lekarz zalecił i pomaga organizm jest nawodniony nie ma żadnych zatwardzen i nie ma problemu z tym żeby iść do ubikacji spróbuj :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam 20 lat i to również moja pierwsza ciąża :)
Uff dziś już z jedzonkiem trochę lepiej... zjadłam tostowane bułki z serem żółtym i pomidorkiem- jestem z siebie dumna, nareszcie cos normalnego i dobrze się czuję, więc super :)
Na wizytę do lekarza zapiszę się chyba na 2 maja, bo akurat ma wolne terminy, tyle że akurat wtedy nie robi usg :( Przejrzę jeszcze jego inne terminy i coś wybiorę, chciałabym pod koniec kwietnia/i tak ewentualnie do 2 maja, bo potem mam egzaminy i nie wiem czy będę miała czas, no zobaczymy :)

Z tym spaniem to też mam problemy, chociaż ostatnio coraz lepiej :) Spać mi się chce 24h, ale nie mogę zasnąć, dopiero koło 16-17 mogę troche sie przespać :P Oczywiście ból głowy jak najbardziej, leciutkie bóle brzuszka czasami, wzdęcia...gazy...również, problemów z wypróżnianiem już brak, piję dużo wody i staram się jeść pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, muesli itp, pieczywko chrupkie z błonnikiem również pomaga, albo można łykać błonnik w tabletkach, to naturalna substancja więc raczej bezpieczna, warto jednak porozmawiać z lekarzem :)

Nie wiem dlaczego, ale nie można edytować tej tabelki, może nie ma ustawień publicznych? :) Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Ja mam 25 lat i to też moja pierwsza ciąża ;)
Spanie bez problemów, teraz jak cały czas leje, to jak wracam z pracy obowiązkowo godzinna drzemka musi być ;)
Nie mogę się wpisać do tej tabelki, spróbuję w domu na innym komputerze :(
Pierdziawkę i bekanie też miałam na początku, teraz jakby mniej :) upławy są cały czas, czasami czuje jakbym miała wręcz mokro :/ czytałam, że to normalne, więc się nie przejmuje :)
No i doczekać się nie mogę czwartku, wreszcie upragnione usg ! :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...