Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

KariKari- to szybko kupuj pralkę bo możesz faktycznie mieć problem.
Moja też pozostawiała wiele do życzenia i od 1,5miesiąca mamy już nową z czego się bardzo cieszę, bo dopiero teraz widzę, że wszystko jest ładnie wyprane, a jak pachnie !
To chyba jeden z podstawowych gadżetów w jakie należy się zaopatrzyć przed przyjściem maluszka na świat :D

aabalik- mnie te łokcie tak nie bolą jak ta uparta głowa, która napiera często w górę tak, że mam wrazenie, że za moment przebije mi powłoki brzucha na wylot... :D

Odnośnik do komentarza

AgaPo – ano racja z tym finiszem. Widać każdemu pisany kryzys ale myśl, że poród już blisko dodaje skrzydeł :)
KariKari – nie podpowiem Ci z nianią. Współczuję tej pralki. Jak się tak psuje to lepiej teraz wymienić niż potem jak będą stosy ubranek do prania.
MłodaFasolka – dobrze, że na ogól takiego gadania nie wysłuchujesz. Jakoś ciężko jednak temu starszemu pokoleniu zrozumieć że dzisiaj wolimy kupić wszystko przed porodem a nie po. Już któraś z dziewczyn pisała, że nie wyobraża sobie odbierania przyjemności robienia wyprawki dla dziecka. A potem mąż z teściową ma po sklepach latać? Lepiej w szpitalu mieć te chwile dla siebie z nowo narodzonym dzieckiem.
111magda – wszystko dobrze z Fabiankiem? Już w domu?
Dand – w sumie może to lepiej po świętach dopiero do szpitala. Przynajmniej będziesz mogła zjeść potrawy wigilijne :)
MamaMa – to bardzo duży przyrost wagi te 5 kg. Jesteś pewna że aż tyle? Koniecznie powiedz lekarzowi.
Madziara – to dobrze, że dorwałaś brykę dla dziecka taką jaką chciałaś :) A co do teściów... Może jakoś zainteresują się bardziej wnukiem jak już się urodzi...
Marysia – szkoda, że twój szkrabek ciągle się nie obrócił. Ale poczekaj z martwieniem się do kolejnej wizyty. W końcu dzieci do końca potrafią się obrócić główką w dół. Pochwal się łóżeczkiem jak rozłożysz :)
Camilla2006 – dziecko może mieć często czkawkę w brzuchu, nawet tak często jak u Ciebie. To na niego dobrze wpływa.
AgaPo i Jemtruskawki – pięknie się dzieciaczki wypinają.

Dzisiejsza noc znowu źle przespana. Chyba ze 3 godziny leżałam i się tylko obracałam z boku na bok :/ Nie chcę, żeby to się przerodziło w jakąś tendencję. Ale też było dużo wrażeń wcześniej.
Pisałam wczoraj, że idę na imprezkę. Okazało się, że koleżanki i koledzy z pracy zrobili mi baby shower :) Było bardzo miło, posiedziałam ze 3 godziny. Tort, zabawy i dużo prezentów dla maluszka :) Fajny taki gest z ich strony. A widok naszych dwóch kolegów w konkurencji picia Coli z buteleczek dla dzieci na czas niezapomniany... :D
Mam niby teraz siedzieć w domu. A tu tyle spraw do załatwienia, że mnie prawie w domu nie ma. Teraz wymiana opon na zimowe, przegląd samochodu, ostatnie wyprawkowe zakupy... Spotykam co rusz kogoś znajomego z pracy na mieście i aż mi głupio, że niby na zwolnieniu a latam wszędzie...
Jutro się wybieram się do szpitala spisać plan porodu. Mam dzisiaj o czym myśleć. Jeszcze nie do końca przemyślałam to jak sobie ten poród właściwie wyobrażam...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Jemtruskawki super góreczki,
Kristafowna wpisz się do tabelki ponownie.
~Camilla2006 nasza córeczka ma 2-3 razy czkawkę
marysia1002 super, że wyniki masz dobre, a synek zdąży się jeszcze obrócić. Nie stresuj się
Marta A nie szalej kobieto. Odpoczywaj!
Aabalik moja mała też jest bardzo nisko i czuję ją zwłaszcza na pęcherzu :) synek jeszcze podgoni na wadze.
KariKari może lepiej zainwestujcie teraz w pralkę, bo jak obecna padnie za parę/kilka tygodni to będzie problem i stres. Wiem że to nie mały wydatek, ale...
Mae miłą niespodziankę zrobili Ci w pracy. W nocy podobnie jak Ty czasami przekręcam się z boku na bok i ułożyć się nie mogę. A rano budzę się jakby mnie pociąg przejechał. Niedługo będę musiała się przejechać do wulkanizatora na wymianę oponek, bo niskie temp są rano.

Odnośnik do komentarza

Oglądałam poszewki na pościel w biedrze, sztywne, szkoda kasy. Za to kupiłam dwustronny kocyk 75x100cm za 19,99 zł. Dużego wyboru we wzorach nie było, ale za te pieniądze szkoda byłoby nie kupić. Mandarynki podrożały do 5,99, wzięłam pomarańcze i grejpfruty na sok.
Na kolację zjadłam pączka i popiłam świeżo wyciśniętym sokiem z grejpfrutów, ale Gabrysia wyginała się :)

Odnośnik do komentarza

Marysia trzymam kciuki by mały sie obrócił główka w dół!
Wiem co czujesz bo tez tydz temu czekałam na ta wiadomosc i miałam niespodzianke bo mała sie obróciła zycze ci tego samego :)Marysiu tu sa cwiczenia ktore pomoga dziecku sie obrócc .
http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/obroc-sie-kochanie.html

Kari mnie bola pachwiny czuje jak tam wszystko sie rozciaga dokadnie to takie uczucie jak opisujesz !

Jemtuskawki AgaPo super piękne góreczki :) moja mała też sie tak wypina :)

Dziewczyny macie już wyciek z piersi ? Ja nie mam ...

Byłam na Sr i potem z kolezanka na pizzy wloskiej jestem objedzona ze mi sie nic nie chce a zjadłam tylko 3 kawałki ;/

Moja mała ma czkawke 3-4 razy dziennie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Lenson no niestety waga działa poprawnie .Mąż się ważył i jemu pokazała tak jak powinna.

Mea Wczoraj na wizycie powiedziałam o tym lekarzowi i stwierdził że jeśli ciśnienie w normie i nie ma białka w moczu ( objawy zatrucia ciążowego) to tak może się dziać.Ja wolę porodu sobie nie wyobrażać i nie chcę zbyt wiele planować bo potem i tak mało ode mnie zależy .jedyne co wiem to ze musze urodzić i już :)

marysia hmm mam dokładnie tak jak Twoja kolezanka te same liczby :) mam nadzieje że Twoje maleństwo zechce zmienić pozycję czego z całego serca Ci życzę :)

KariKari w ciągu ostatnich 3 tygodni nareszcie zaczęłam wyglądać jak kobieta w ciąży -bardzo dużo mi urósł :D ale krocze jeszcze nigdy nie dawało o sobie znać .

Jemtruskawki myslalam ze moja Malenka potrafi ale to co u Ciebie widać to dopiero wygibaski.

aabalik ja pije naprawdę bardzo dużo ale zauwazylam ze w nocy wstaje gora 2 razy do toalety a kiedyś hmmm około 10 . może po prostu poród blisko :)

Po wczorajszej wizycie byłam bardzo zadowolona .Mała ma 2950 -więc chyba tak jak trzeba .tak bardzo wyraźnie widziałam jej buźkę pierwszy raz .Cudowne uczucie! Wciąż mam ten widok przed oczyma . no i tak bardzo nie mogę się doczekać że nawet już przestałam bać się porodu ..

Ahhh i dziewczyny dziś w markecie (poszłam po mandarynki ) na liściu zgniłej kapusty przewróciłam się ) .Mega się przeraziłam ,przez chwilkę nie wiedziałam co się dzieje . Potem sobie pokrzyczałam trochę na obsługę jaki to mają syf .no ale na szczęście skończyło się tylko na tym ze trochę boli mnie kostka .obserwuję się ,Maleńka rusza się jak zwykle ,nie plamię więc chyba nie ma powodu do paniki .Uważajmy na siebie i nasze Skarby ! Gdybym nie była w ciąży i miała inny srodek ciężkości pewnie udałoby mi się opanować upadek a tak miałam potem wyrzuty sumienia że za mało na siebie uważam .

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Karikari to musisz rozejrzeć się za pralką. Ja kupowałam ostatnio i powiem szczerze że kupienie pralki w dzisiejszych czasach to wielki problem. W sklepach najczęściej są egzemplarze pokazowe bo nie mają dużych magazynów, po pralkę trzeba sobie przyjechać następnego dnia, albo zapłacić za to że ci do domu przywiozą. Ja choć miałam wybraną pralkę musiałam czekać 2 dni i specjalnie jechać 30km do sklepu żeby wypełnić papiery z ratami (co zajęło niekompetentnemu panu aż 2 godziny)

Brzuch rośnie, coraz ciężej zmieścić się w dotychczasowe ciuchy. Krocze niestety boli, zwłaszcza jak za dużo chodzę.

Też byłam dziś w biedronce i kupiłam ten kocyk. Stwierdziłam że wezmę go do szpitala bo będzie mi go mniej żal gdyby czasem zaginął w akcji na oddziale :p no i zaopatrzyłam się w pieluszki. Też mam ostatnio fazę na mandarynki, pomarańcze i grejpfruty, a na początku ciąży tylko banany mi podchodziły.

Ostatnio bardzo często obrywam od małej w żebra, wczoraj to nawet przesadziła z tymi kopniakami bo bolało. A dzisiaj podczas jazdy samochodem to chyba razem ze mną wciskała gaz, sprzęgło, hamulec. Mała rozrabiaka:)

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki pogoda do bani dzis w nocy wogole nie spalam masakra jakas!jestem zmeczona dzis bez sil a pogoda jeszcze dobija!zaowazylam ze spuchly mi palce w dloniach obraczki juz nie umiem zalozyc hehe w nocy nie umialam znalesc pozycji albo pachwiny bolaly albo malej tez bylo nie wygodnie bo caly czas sie wiercila jeszcze 3 tyg trzeba wytrzymac chociaz jest ciezko juz!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) Co to dzisiaj zaspały nasze mamusie??

Ja od 9 na nogach, nocka średnia niby spałam ale często się budziłam. Zauważyłam, że w dobry sen zapadam dopiero jak mój Ł łóżko opuści hehe
Vanesa35 pogoda faktycznie nie zachwyca, szaro buro i ponuro nic tylko do baru na piwko :D Nie wiem jak Wy ale ja to czasami mam takiego smaka na zimne piwko albo winko jakieś a tu jeszcze trochę pobędziemy abstynentkami.

Miłego dnia dla Was :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was w ten kolejny pochmurny dzień
Vanesa nie mam wycieku z piersi
mamaMa duża ta wasza córeczka :) uważaj na siebie kochana. Upadki w naszym stanie są niebezpieczne.
Mimi melduję się
Drugi dzień z rzędu córeczka wierciła się od 5 rano. Jestem padnięta i ledwo co żywa. Cudowne to jest, ale jednocześnie bolące jak prostuje swoje nóżki

Odnośnik do komentarza

No ja wczoraj byłam na babskim wieczorku gdzie napiłyśmy się piwka. .. warka 0% heheh. Zaznaczam że towarzystwo składało się z dwóch ciężarnych i matki 1,5 rocznego malca więc impreza jak ta lala... heheh. Mno i dostałam przepowiednię że urodze 23.11 bo ta mamuśka urodziła swojego 23 ta druga ciężarna ma termin na 23 więc i ja nie mam wyjścia. .. oj powiem że taka odkskocznia na końcówce jest tak potrzebna żeby nie patrzeć na te 4 ściany i męża non stop :-)

Odnośnik do komentarza

Czesc mamuski
Czytam was na biezaco ale jakos nie mam weny zeby cos pisac. Zazdroszcze tym ktore lada dzien powitaja swoje skarby,ja dopiero mam termin na koncowke grudnia.
Ostatnio mialam takie kiepskie noce i dnie ze bylam wrecz przekonana ze urodze z miesiac wczesniej:)
Bola mnie chyba wszystkie stawy,kosc lonowa plus twardnienie brzuszka. no ale chyba takie uroki ostatnich tyg bo wszystko sie rozchodzi rozciaga itd.

Marysia tez bede trzymala kciuki zeby maly jeszcze fiknal glowka do dolu:)

Tak ostatnio pisalyscie o tych mandarynkach z biedrony ze sama sie skusilam,ale chyba jakas felerna partia mi sie trafila bo w jednym kawalku byly przynajmniej 2-3pestki!wiecej pestek niz owocu:)

Vanessa ja mam wyciek ale jedynie przy naduszeniu brodawki,samo nic nie leci...

Kari Kari mnie jedynie bola pachwinki plus kosc lonowa,tam w srodku raczej nic,ostatnio co prawda mialam takie jak by klucie,takie cos dziwnego jak by mnie mala z tamtej strony pazurami drapala nie wiem jak to wytlumaczyc:)

MartaA slyszalam od kolezanki ze takiego powera sie dostaje tuz przed samym porodem wiec pilnuj sie:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka no wlasnie opowiadajac wczoraj mezowi co przez caly dzien zrobilam byl zdziwiony i möwi ze pamieta jak jego Mama przed porodem tez tak szalala ze sprzataniem,zobaczymy chcialabym by posiedzial do poniedzialku bo to juz strzelec a maz sie smieje i möwi ze maly zrobi mi na zlosc i urodzi sie w niedziele! Kurde!
Co do bulöw Pateczka moge cie tylko pocieszyc,gorzej niebedzie chyba ze juz przy porodzie.

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Kari
JEsli chodzi o rosnacy brzuch to ja wiem ze mi caly czas rosnie bo ja akurat mam mierzony co wizyte i wychodzilo mi ze przynajmniej 1 cm tyg mi rozl i dalej rosnie :)
Marysia
Trzymam kciuki za obrot malenstwa i trzeba pozytywnie myslec:)
Vanesa 35
Ja mam wycieki chyba od 6-7 miesiaca ale wczesniej byly wieksze teraz czasem jakies kropki sie pojawia ale czytalam ze nie trzeba miec wyciekow i ze to nie znaczy ze cos jest nie tak:)
Ja dzis wstalam po 6 jak maz wstawal i juz nie zasnelam jak zawsze w tej ciazy to z tym spaniem mam pokrecone jak nie wiem co:) mala jeszcze dosypia:) Obudzilam sie zdziwiona bo bol pachwin ktory mialam dosc silny w ostatnich dniach dzis minal a raczej obudzilam sie i nic nie bolalo i dalej nie boli az mi dziwnie ze wstaje z lozka i moge zaczac chodzic bez problemu:) Ja jutro mam sesje brzuszkowa:) maz kupil ponad miesiac temu i jakos tak sie zbieralam zeby sie umowic i czas najwyzszy bo termin porodu juz niebawem:)
Milego dnia wszystim mamusia:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie ;) witam w ten pochmurny dzień ;)
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy dziś już lepiej, postaram się nie myśleć do następnej wizyty jak Kuba jest położony żeby nie wpaść w paranoje określając gdzie ma stópkę rączkę czy główkę.

Jemtruskawki ja mam podobnie z nastrojami czasem czuje wielkie zmęczenie fizyczne i psychiczne ale już na drugi dzień budzę się z piosenką na ustach. Kurcze czy ja zaczynam świrować ;)

Kari szukaj pralki ta zdecydowanie nie chce współpracować;(

Aa balik super że wyniki się poprawiły i aby gbs dobrze wyszedł. Oby z tymi wodami to nic poważnego, dobrze że wizyta za tydzień to będziesz pod stałą obserwacją. I masz super sny ;)

Mea ale fajną niespodziankę ci zrobili koledzy z pracy ;) takie miłe chwile są niezapomniane ;)

Kari mi brzuszek trochę urósł ale chyba wcale nie tak bardzo, choć problem sprawia nie powiem. Ale może mi się też wydawać bo siebie widzę każdego dnia;)

Vanesa dzięki bardzo za link na pewno porobię te ćwiczenia ;) ja też nie mam jeszcze wycieku z piersi ;(

mamaMa super że widziałaś tak dobrze malutką;) współczuje wywrotki w sklepie, teraz musimy bardzo uważać bo tak jak piszesz zmienił nam się środek ciężkości i ciężko się wyratować przed przewróceniem;(

Kurcze tyle mówicie o tych kocykach z biedronki ja je oglądałam ale się nie zdecydowałam, mam już 3 każdy innej grubości i o innych wymiarach i boje się że zaraz zasypie się kocykami bo jeszcze jak ktoś mi da kocyk jak Kuba się urodzi to co za z tym zrobie i gdzie pochowam;( a faktycznie są takie milusie, tylko wzory mogły by być bardziej urozmaicone.

Mimi ja jeż czasem bym się napiła piwka;)

Iza-majka to szalałaś wczoraj z tym piwem ;) no to teraz czekamy 3 dni czy się sprawdzi przepowiednia ;)
Pateczka fajnie że się odzywasz ;) współczuje dolegliwości ;(

AgaPo powodzenia na sesji ;) ja czekam na swoje zdjęcia na pewno to będzie piękna pamiątka do której będziemy chętnie wracać ;)

Dziewczyny a ja ostatnio śpie jak zabita wstaje tylko raz do wc i dalej spać, staram się słuchać Magdy która zaleca mega duzo odpoczynku przed porodem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie....
dołączam się do tych marudzących na nieprzespana noc.... takiego bólu bioder to ja jeszcze nie miałam... ja już nie wiem jak mam spać... aż się płakać chce...
śniło mi się, że byłam na wizycie i pani doktor powiedziała, że jednak będę mieć chłopca.... to było takie realne bo mówiłam, że na każdym usg Niunia pokazywała najpierw swój kwiat kobiecości.... no ten sen się na razie nie spełni.... nad synkiem popracujemy z mężusiem za jakiś czas...
właśnie dostałam dostawę mandarynek bo narobiłyście mi smaka...
Malutka moja wczoraj taki koncert odstawiła, że mężuś miał niezłe widowisko.... a raz tak mnie w lewe żebro kopnęła, że aż krzyknęłam i miałam łzy w oczach
o kocykach z biedronki słyszałam, ale nie chcę kupować kolejnego mam 2 grube i 2 cienkie więc nie będę przesadzać już
dziś muszę ogarnąć sobie hybrydkę bo 2 tygodnie nosić to już mi się kolorek znudził...no oczywiście usłyszałam teksty że to szkodliwe w ciąży, że nie powinnam... ale takie teksty to ja mam gdzieś...

Odnośnik do komentarza

Iza-majka
Ale ladny i maly brzuszek ja mam dwa razy taki.
MartaA
Pozazdroscic tej energii ale powiem ze dzis ja tez czuje sie dobrze i rnergi mam sporo ale raczej az tak ze sprzataniem nie bede szlala ale na pewno cos porobie w domu:) Widac dzis masz ten gorszy dzien tak jzu w tej ciazy jest jeden dzien nas roznosi a innego ciezko nam z lozka wstac ale puki mozemy lezmy w lozku pozniej nie bedzie wymowek:)
mamaMa
Dobrze ze wszystko jest ok ale faktycznie moglas najesc sie strachu chyba kazda by sie przestraszyla i pokazuje to jak trzeba uwazac.
Ja dowiedzialam sie dzis ze zona kuzyna jest w ciazy jakis 8 tydzien a mojego meza siostrzenie tez ma zostac ojcem ale jego zona jzu w 13 tyg wiec widac w rodzinie jedna rodza a kolejne zaczynaja ciaze :) i dobrze niech rodzina rosnie:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...