Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 4leks4ndr44

Hej dziewczynki. U mnie skurcze silniejsze ale wciaz nieregularne.. Moglabym sprobowac podkrecic tempo moze jakos gdyby to cos dalo metodami na S ;) ale nie chce nic przyspieszac.. Brak snu i mega napiecie robia swoje :/. Marze zeby sie przespac, ale raz przysnelam i skurcz mnie obudzil.
Vanesa ja nie czulam jak mi czop odszedł, dopiero zobaczyłam na wkladce galaretowata krwista wydzieline, dość sporo.. I tak od wczoraj do teraz ciągle plamie sluzem z krwią.
przepraszam Was że znów tylko o sobie.. I dziękuję jeszcze raz za słowa otuchy od Was. Kurcze już zaczynam wątpić że to tak szybko pójdzie...

Odnośnik do komentarza

Aleksandra i inne mamusie, macie prawo żalić się i pisać tylko o sobie jeśli tylko na to macie siłę :)
Megi fajnie, że jesteś :) Co do rozwarcia to też zależy od lekarza, jak byłam w szpitalu przyjęli dziewczynę, która przyszła ze skierowaniem od swojego gina bo rozwarcie ma a w szpitalu zbadali i stwierdzili, że rozwarcia nie ma i weź tu wierz lekarzowi.
Kari ja też o tym myślę często jak to będzie, bez czucia ruchów :(
Iza-majka ja też nie lubię czkawki bo też ją czuje jak ty... hehe i mnie denerwuje to uczucie i jest dla mnie mało przyjemne ;/

Mężuś już na nocce, ja po kolacyjce teraz tylko się zmobilizować do kąpieli ale taaaaak mi się nieeee chceee ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Marta A niestety pewnie dla każdej z nas wyjście z domu nawet na małe zakupy będzie wielką wyprawką. To już tylko 5 dni???? Ładne małe brzusio masz
KariKari smaczna lista potraw haha. Dziś to samo stwierdziłam będąc na zakupach. Kupiłam już składniki do zapiekanki z makaronem i mięskiem oraz tiramisu (ciasto będzie dla dziadka na imieniny). Kolejna będzie lasagne. Niestety ciasta nie zjem, bo są w nim surowe jajka
Megi odezwij się, co u Ciebie?
111magda super ze się odezwałaś bo każda martwiła się o Ciebie.
KariKari u mnie również różnie bywa z upławami, raz są większe, raz malutkie. Dziś rano jak się obudziłam poczułam że mam mokro między nogami. Powoli poszłam do łazienki i to był tylko śluz. Myślałam, że wody mi odchodzą. Ruchów czy kopniaczków nie będziemy czuć, za to po porodzie będziemy całować, ściskać i tulić nasze maleństwa
Madziara moja rano trochę powyciągała się i teraz była czkawka z wygibasami
Nie chcę się powtarzać, bo nie raz był poruszany temat przepuszczania ciężarnych w kolejce, ale muszę się wyżalić. Dziś trochę polatałam po sklepach (Kaufland, Carreffour) i ludzie tylko patrzyli na mnie i nikt nie przepuścił. Chyba mam za mały brzuch, bo wygląda na 6-7 m-ąc. Nie miałam siły nawet wykłócać się.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja właśnie po wizycie. Główka nisko w kanale wyczuwalna podczas badania, szyjki już prawie nie ma, rozwarcia narazie nie widać. Ktg wyszło bardzo dobrze, skurczy brak. Mam wyznaczoną następną wizytę na za dwa tygodnie mam mieć ostatnie usg i fotel. Jeśli coś się zacznie dziać w ciągu tych dwóch tygodni to mam się wcześniej zgłosić Mam jeszcze do zrobienia na koniec morfologie i jakiegś VDRL nie wiem co to muszę sprawdzić. Wygląda na to, że ja jeszcze nie rodzę :) Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Möj maly cala ciaze brykal jak szalony a teraz to dopiero daje az boli bo ma widocznie malo miejsca,wypina sie i robi chyba szpagaty bo czuje go z kazdej strony.
Gabi jak wiesz mam 5 dni do terminu i cala ciaze nieprzezylam ani razu by ktos mnie przepuscil w kolejce albo by mnie cos milego spotkalo! Jestesmy nie zauwazalne,wisi im to czy mozesz ustac czy nie a najgorsze jest to ze panie sprzedawczynie tez kiedys byly w ciazy i nawet one nie poprosza by podejsc!
magnoliam super ze wizyta udana i z malenstwem ok.

Odnośnik do komentarza

Gabi82 mnie ostatnio zawołała kasjerka z superpharm z kolejki, a babsko przede mną około 35-letnia w krzyk "ale ja byłam pierwsza!". Ludzie tylko spojrzeli z niesmakiem nikt nie skomentował, ale chyba źle mi pożyczyła bo akurat na mnie zawiesiła się kasa i trochę czekałam... Ale fakt, bardzo ciężko by ktoś ustąpił miejsca, zdarzyło mi się to 2-3 razy w ciągu całej ciąży.
Megi wiem co czujesz... ta agresja wewnątrz nad którą człowiek stara się zapanować. Mąż mi napisał z wyjazdu, że zazdrości mi wieczoru... raczej nie ma świadomości jak strasznie jest niewygodnie, że duszą mnie własne piersi i brzucho i ciągłe zmęczenie...
Kari kari lista jest super :) Zastanowiłam się nad swoją i myślę tylko o zimnym desperadosie, który odpada i mandarynkach:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie. :)
Poszłam tylko NA CHWILĘ pod kocyk. Mhm spałam prawie 4 godziny, ale o wiele lepiej się czuję. :) Nawet sałatkę z tortellini zrobiłam na kolację.

Magda- Super, że się 'dogadujecie' z synkiem! :]

Meggi- Kobieto! Super, że się odezwałaś... Biedactwo nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak Ci źle. Dasz radę. Już bliżej niż dalej... :*

Lenson- Cieszę się, że czujesz się już lepiej! :] Trzymam kciuki żebyś dotrwała do 1.12 :D

Kari- Niezła lista zachcianek ! :D Ja kebaba mam już zaliczonego, jeszcze zjadłabym Big Maca z frytkami i McFlurry na deser :D

iza-majka- Też czasami mam dość czkawek małego... Miłe były na początku jak były delikatne, a teraz czasami są aż bolesne. Ale przecież One nie robią tego specjalnie. :) A co do związku, też czasami się zastanawiam jak to będzie, czy będzie czas na 'normalne' życie. Ale prawda jest taka, że to od nas zależy żeby nie 'zapomnieć' o partnerze. :)

Aleksandra- Masz rację, odpocznij. Maluch będzie chciał to wyjdzie bez ponaglania. :)

Madziara- Mój mały dzisiaj strasznie 'rozrabia' rączkami. Szczególnie jak leżałam na prawym boku to wypychał swoje łapki, albo naciskał na pęcherz, a tego uczucia baardzo nie lubię takie kłucie. :/ I to jego wypychanie dupki. :D

MartaA- 5 Dni. Jak cudownie to brzmi :D Co raz bliżej... :D
A brzusio masz baaaardzo zgrabniutki!

Magnoliam- No to może nie dotrwasz do następnej wizyty. :)

Sqolka- Zaciskaj nogi i trzymaj do powrotu męża. :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje mamusie za wsparcie :)

I życzę każdej zeby urodziła jak najszybciej to możliwe i bezpieczne dla maluszka.

Tak od wczoraj sobie myślałam ze głupia byłam ze nie zdecydowałam sie na CC miała bym juz to dawno za sobą bo robią juz od 38 tyg. A tak jak tak dalej pójdzie to mały urodzi sie sporo po terminie i pewnie bedzie juz miał ponad 4 kg nie bede umiała urodzić i i tak skończy sie CC .

Marta a
Teraz chyba ci zazdroszczę ze nie wzięłaś położnej . Przychodzi robi jakieś śmieszne akupunktury wciska kit ze to działa i przyspiesza poród a serio dobrze wie ze to jedynie co daje to jej więcej kasy w portfelu... Skoro jest taka zajebista polozna i 25 lat odbierała porody to niech zrobi jakiś masaż szyjki czy cos.

Dziewczyny a co do domowych sposobów wywoływania porodu to lipa :) ja juz wszystko robiłam. Spacer 2 godz po górach schody sprzątanie na kolanach sex sutki i co dupa .

Iza Majka
Czkawka malutkiego tez mnie wkurza. Wiem ze to nie jego wina ale jest mi go szkoda ze sie meczy a przy okazji mnie to jakos dziwnie irytuje.

Gabi
Teraz ty robisz smaka na mandarynki :)

Sowka
Agresja to fakt a na dodatek ludzie którzy piszą i pytają urodziłaś ? Kiedy to bedzie ? Jeszcze nie ? Juz czas ? Kurwa no okey ale jak by nie było jeszcze mały ma pare dni. Wiec to mnie tez doprowadza do furi

Mimi
Następna ciaza nie chodzę do lekarza . Albo daje od początku zakaz mówienia o przypuszczeniach tylko chce słyszeć co sie dzieje naprawdę. Czyli np. Rozwarcie jest ale to nic nie znaczy a nie pieprzenie i wkręcanie kobieta zejdź rodzą.

Agapo
Dla mnie jedyna przyjemność teraz to leżenie i patrzenie na tv :) i jedzenie ale to staram sie ograniczać

Znowu pomarudzilam ...
Przepraszam juz nie bede.

Odnośnik do komentarza

Megi ja tez przez cala ciaze bylam z mojej lekarki niezadowolona,nic konkretnego sie nigdy niedowiedzialam,zawsze szybko i tak tylko by bylo odje....zawsze musialam sie pytac o cos bo od siebie nic niepowiedza,juz tam wiecej jak bym byla w ciazy nie pöjde,poszukam innego,ja o szyjce w zyciu nic nieslyszalam opröcz tego jak wlozyla palca ze jest zamknieta nawet niewiem jak oni to mierza! Waga dziecka byla chyba zawsze powiedziana na oko bo albo raz za malo albo za duzo,niezgodnie z tygodniami. A co do poloznej ja poprostu nie lubie jak ktos mi möwi co mam robic i ze ktos obcy bedzie sie krecil kolo mojego dziecka! Jak czegos niebede wiedziala poczytam w necie albo zadzwonie do tych ktörzy juz maja doswiadczenie czyli Mama,siostra czy kolezanki. Ja tez mam szczere dosc,nie moge sie juz na siebie patrzec na moje gröbe nogi,kwadratowa dupe i ramiona jak Schwarzeneger i chyba przez pierwsze nastepne miesiace niezaloze legginsöw bo mam ich dosc! Ja tez prubowalam przyspieszyc,chodzeniem,wysilkiem,sexem i nic! trzeba dalej czekac ale z jednej strony jestem psychicznie dobrze nastawiona na Sport, zrzucenie kg,nic slodkiego itd widzac siebie w lustrze dostalam motywacji by ze soba cos zrobic i to szybko bo czuje sie z tym bardzo zle!
Do tego böle,zly naströj,niespanie,niewygoda ! Jak by czlowiek mögl otworzyl by flaszke szampana usiad przy stole i z rozpaczy by sie upil a tu nawet tego nie mozna zadnych przyjemnosci czlowiek nie ma i dlugo niebedzie mial dopöki bedzie sie karmic,brakuje mi tego! Ale napewno jak zobaczymy swoje malenstwa szybko zapomnimy o rosterkach!

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ja znów tylko z wtrąceniem redakcyjnym: komunikat od redakcji, kolejne zmiany na forum:
Witam,
przedstawiamy kolejną propozycję zmian na naszym forum. Chcielibyśmy zebrać fora "Bazarek", "Polecam, odradzam", "Katalog produktów", "Prezenty i pomysły" oraz "Zakupy" w jedną kategorię. Forum "Sprzedam" zostało by przeniesione w całości, a pozostałe fora z kategorii "Bazarek" zamienione w wątki.
Do końca tygodnia czekamy na Wasze opinie.

tu wpisujecie sugestie: http://forum.parenting.pl
/komunikaty/3150385,zmiany-na-parentingu,2
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Marta a
No widzę mamy te same problemy . U mnie lekarz facet do którego chodziłam na początku przed przeprowadzka spoko zawsze zrobił usg zawsze widzieliśmy malutkiego gadał jak jest na serio mówił zeby sobie nic nie wkręcać tylko wagę tez zawsze na oko podawał a potem wyszukałam se ta babkę ktora teraz mam i usg ma z przed 100 lat sama od siebie nie zrobi usg ani na chwilkę sprzęt do ctg tydzien temu wymieniła na nówkę a prędzej był taki co juz od 2012 nie miał przeglądu bo maz specjalnie oglądał i nawet nie malował kresek . Co do szyjki to jedyna rzecz ktora chyba robiła dobrze. Ale jej gadanie pieprzenie panikowanie to totalna porażka. Po ciazy juz bede szukać nowego lekarza i napewno bedzie to facet oni sa konkretni. No masz racje z polozna ale najgorsze jest to ze zachowuje sie jak by wszystkie rozumy zjadła (Polka) a prawda jest taka ze ona nic wyjątkowego nie jest. A jak by nie było mama do mnie przyjedzie jak urodzę wiec ona sie zna wkoncu 3 dzieci urodziła wiec bedzie mi pomagać.
dzisiaj właśnie rozmawiałam z mężem na temat ubrań :) powiedziałam ze w lutym gdzieś jak dojdę do siebie jedziemy na wielkie zakupy i biore wszystko co bedzie mi sie podobać i ZERO legginsów :) czasami jak wychodzimy to mu zazdroszczę ze wchodzi do szafy i sobie wybiera jaki sweterek jakie spodnie a moze te buty a ja co ? Wchodzę biore leginsy bluzkę ciążowa sweterek i ciau buty emu bo tylko w te sie mieszczę i kurtkę ciążowa koniec :) ha ha w życiu tak szybko sie nie ubierałam.

Ale tez myśle ze jak zobaczymy nasze maluszki to wszystko przejdzie :)

Odnośnik do komentarza

Mi tez kazda tu kolerzanka möwila by isc do faceta lekarza i jak mojej nie bylo bylam 2 razy u faceta i dowiedzialam sie zawsze wiecej od niego niz przez cala ciaze od mojej! Ona starsza Pani na sprzecie sie wogöle nie zna nie wie gdzie co i jak. Co do ubran to ja chyba by sobie wynagrodzic albo dobrze sie poczöc kupuje albo zamawiam w moim starym rozmiarze by sie chyba pocieszyc albo dodac motywacji ze bedzie tak jak kiedys !

Odnośnik do komentarza

Gabi82- te stanie w kolejkach to temat rzeka. Mnie od początku ciąży nikt nie przepuścił w żadnym sklepie. Cóż, już nawet przestałam zwracać na to uwagę prawdę mówiąc

Marta A- nie wiesz jak sie uśmiałam czytając o kwadratowej dupie i ramionach hahaha :D

Megi1992- haha ja to samo mówię mojemu J ! W lutym jak pójdę w cug to nasz budżet nieco na tym straci :D U nas jest tak samo, jak gdzieś wychodzimy, ja nie muszę się zastanawiać co założę bo mam zaledwie 3 zestawy wyjściowe i wszystkie z leginsami, a zmieniam tylko góre. Też mam tego już serdecznie dość.

Zawiesiliśmy wreszcie dziś półkę nad łóżeczkiem. Dodaję fotkę :) Wszystko gotowe i czeka na córeczkę.

Odnośnik do komentarza

Megii nareszcie sie odezwałas :) :):)
Wytrzymaj jeszcze troche moze na dniach akcja sie zacznie ale wyobrazam sobie co czujesz jak lekarze mowia prosze jeszcze wytrzymac tydz dwa a tu sie przeciaga wiecznie ale nie ma sie co stresowac bo połozne mowiły ze stres blokuje oxtocytyne i ogolnie poród :)

Sama jestem ciekawa jak to u mnie bedzie czy urodze w terminie czy przed czy po byle nie po bo oszaleje ! Teraz wieczorem mam jakos wiecej skurzy bolesnych i niebolesnych na przemian...
Zrobiłam koktail z truskawek bo jakos mi sie chciało .

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zphqvkefv4lfxp.png
Witam dziewczyny nie martwcie sie i czekajcie cierpliwie to co sie teraz dzieje i czas ciąży jaki jest nam dany to piekny okres i bedziemy za nim juz niedlugo tęskniły,to ostatnie juz chwile.
Wracajac do dziś poruszsnego tematu to ja mam na odwrót na kazdym kroku spotykam się z życzliwością i jestem nawet zdziwiona ze ludzie tak reagują na kobietę w ciąży w sumie to tylko raz przez dziewięć miesiecy natknęłam się na faceta w lidlu totalnego dupka który wryl się na chama przedemnie a jak mu zwróciłam uwage ze jestem w ciąży to on na to autentycznie jego slowa:co mnie to obchodzi do dzis nie moge wyjsc z szoku.
My dziś po wizycie dzidzia wazy 3150 wszystko ok szyjka juz gotowa rozwarcie na dwa palce lekarz powiedział ze w zasadzie poród juz jakby w toku chciał mi nawet dziś badaniem przyspieszyc ale go powstrzymałam niech wsxystko idzieswoim tempem, ale myślę ze to tuz tuz bo wszystko mi tam od kilku dni napiera .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...