Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Mloda fasolka super body :)

Rudaopole no masz cukier podwyzszony tak jak pisza dziewczyny norma po 2 godz to 140 musisz isc do diabetologa a on Ci najlepiej powie juz co i jak bedzie dobrze ! na dzien dzisiejszy juz odstaw slodycze i smazone i ogranicz owowce szczegolnie nektaryny winogron banan!! jablka wskazane :) ..

Mnie dopadła zgaga na dobre dziennie ja mam wieczorem ah paskudne uczucie !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Lenson
My teraz kupowaliśmy Beko WMB 61032
Jestem bardzo zadowolona z wyboru programów. Ma też program baby protect;). super dopiera. klasa A++. Cichutko pracuje. I 6 kg wsadu. blokada przycisków jak siostrzenica do mnie przyjezdza to się przyda, bo mała lubi pstrykać:P
Ogólnie polecam:)
Porodu w wodzie u nas nie ma niestety. Ale mam znajomą położną z innego szpitala w bydgoszczy i opowiadała że niedawno odbierała poród w wodzie i że bez porównania z tradycyjnym.

Też mam często ochotę na kebaba:P Przed ciążą uwielbiałam pizzę, a kebab baaardzo rzadko, a teraz jak już fastfood to kebs musi być:D
Słodkiego jem mało.. znacznie mniej niż przed ciążą. Ale jak już mam ochotę na coś słodkiego, zwłaszcza po obiedzie, chociaż jednego cukiereczka, to koniecznie muszę zjeść, bo aż mnie nosi! :D

Co do wagi, to ja 7 kg na plusie 26 tydz:) Z tego niecały kilogram (920) to waga mojego Skarba:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Na szczęście ja wagi w domu nie posiadam, a wizyta za tydzien dopiero. Ostatnio było +2kg ciekawe jak teraz. Boje się myśleć;p
Mężuś znowu na nocce :( Wykończą mnie te jego służby nocą ;/ Ale rano ma zajechać po świeze bułeczki i nutelle bo chodzi za mną cały dzień :D nie wiem co mnie rano bardziej będzie cieszyć, powrót męża czy ta nutella na bułeczce :D

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

ja miałam kupować kombinezon taki jak kurtki ciepłe zimowe są ale siostra mi odradziła, że ona kupiła i prawi wogóle nie używała bo się jej córeczka zsuwała i był niewygodny
Mam pluszowy z podszewką kombinezon w rozmiarze 68 i według mnie jest bardzo cieplusi i wiadomo w nosidełku czy wózku okryje mega ciepłym kocykiem jeszcze.
co do sprzętu agd to mi ręce opadają bo czeka mnie kupno prawie wszystkiego.... a ja do takich rzeczy talentu i weny nie mam...
tak mnie zainspirowałyście, że jutro rano wskakuję na wagę zobaczyć jak się sprawy mają :)

Odnośnik do komentarza

A ja dziś zaszłam sobie do Pepco i widziałam po 49,90 kombinezony zimowe, całkiem fajne, ale nie wiem czy nie za cienkie... były różowe, niebieskie i kremowe i tak nad tym kremowym myślę i może wymyślę :P Materiał na zewnątrz taki ortalion? No jak takie typowe kurtki a w środku chyba polar albo bawełenka nie pamietam dokładnie :) I w sumie mam takie misiowe kombinezoniki, więc takie połączenie + kocyk itd zdało by egzamin :) Na pewno trzeba by było kupic większy ok. 68, albo nawet większy.. zeby jeszcze ten grubszy kombinezonik pod spód dać, ale to zobaczymy co i jak i pod koniec tygodnia moze kupię :) Bo cena super :) I ogólnie są fajne spiochy welurkowe i różne takie, ale jeszcze mam czas i dzis miałam w planach zakupy dla małej siostrzenicy i wybrałam dwie sukienki z myszą miki :)

Odnośnik do komentarza

Mimi88
Doskonale wiem o czym mówisz, mój mąż też ma często nocne służby... A czym Twój się zajmuje?:) Mój teraz na szczęście ma urlop, ale w sobotę mu się kończy i idzie na nockę właśnie. To będzie moja pierwsza noc samotna, od kiedy się wprowadziliśmy do naszego mieszkania.. i trochę się boję, bo jeszcze się całkiem nie zaklimatyzowałam. nawet chodzi mi po głowie, żeby jechać na noc do rodziców, ale to głupie rozwiązanie, bo prędzej czy później będę musiała zostać sama.

A co do kombinezonu to nie wiem jaki ma rozmiar, bo pisze tylko new born. A pozostałe są większe ale zapomniałam w jakim rozm. dokładnie, bo jeszcze nie odebrałam ich od kuzynki:) Jak już będę miała to wrzucę Wam fotkę;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Ale rozpisałyście się dziś dziewczyny :)
Carolineee co za szpital i lekarze, brak słów. A Ty się stresujesz
MoniC z włosami idź do dermatologa. Wszystkie babki w dziekanacie są takie same, wredne i w ogóle.... KariKari ma rację, napisz pismo do dziekana. U mnie na studiach ciężarne dziewczyny były ulgowo traktowane przez profesorów. Wystarczyło, że poszły same do nich. Najważniejsze, że z synkiem wszystko ok
MłodaFasolka a ja wczoraj zrobiłam miksa na kolację. Zjadałam śledzie z cebulką w occie z malinami i popiłam sokiem ze świeżo wyciśniętej marchwi. Pychotka. Mąż nie mógł na to patrzeć. Słodziutkie body.
Oolusssia ale małpa z tej kosmetyczki
Vanesa jak będę robiła to wyśle Ci kurierem :)
Lenson ja mam whirlpool green generation 6 sense, 8 kg wsadu, wszystko wchodzi :) :) jestem bardzo z niej zadowolona.
Ostatnio rozmawiałam ze swoja ginką nt porodu w wodzie i powiedziała, że na początek porodu tak, ale na sam poród to odradza, bo można złapać jakąś infekcję. Lepiej wówczas wyjść z wanny. Wcześniej szukałam szpitala z możliwością porodu w wodzie, ale teraz się zastanawiam.
Pamiętam, że jak byliśmy mali to mama wieszała mokre ręczniki na grzejniku. Wietrzyła tez pokój jak nas nie było.
W ciąży cola jest strasznie słodka. Bardzo przyzwyczaiłam się do mineralnej wody gazowanej.
Mąż wczoraj oznajmił mi, żebym przerzuciła się na herbatę, bo nie nadąża przynosić zgrzewek wody. W 2,5 dnia idzie zgrzewka :) Uśmialiśmy się oboje :)
Do łazienki latam często, w nocy wstaję kilka razy :(
U mnie jak na razie +7kg, 24tc

Odnośnik do komentarza

Mimi88 ja tez spedzam noce sama a rano mam swiezutkie cieplutkie pieczywko ! :) Byle do piatku hehe

Aleksandra, bede z Tobą myslami. Ja stara baba do teraz nieraz boje się spac sama i zasypiam z tv w salonie wlaczonym :D Chociaż np. dziś doszłam do wniosku, ze dobre czasem sa te nocki, bo jak G dzis zaczął chrapać ok 10 to myslalam, ze go poduszka uduszę i w nocy jakby mi tak chrapał to bym udusiła :P

Kombinezu narazie nie mam, niedługo będę sie rozglądać.

Odnośnik do komentarza

Lenson- mój mąż też tak piłuje w nocy, że czasami mam ochotę Go udusić :D Czasami go nawet biję he he he On tego nie pamięta rano. W ogóle śmieję się z niego, że mały to by musiał mu nad uchem płakać żeby tatusia obudzić :p Ale zobaczymy jeszcze...

Ja na szczęście w domu tez nie mam wagi, w piątek zobaczymy ile na + doszło. ;)

A o kombinezon pytam bo kuzynka ma dla mnie 2, ale nie może ich znaleźć więc muszę się porozglądać gdzie co i jak.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Ale sie rozpisalyscie! Ja mam od paru dni problemy ze spaniem,siedze do 4-5 rano ide do lözka i niemoge zasnac,krece sie i wierce niemoge znalesc pozycji bo tak zle i tak niedobrze,pospie pare godz i wstaje jakos starcza mi to ale niemoge zasnac. A jak wstane to pierwsze co rogalik francuzki z czekolada to jest na 1 miejscu i kawa! Slodkiego tez teraz duzo jem,chociasz sie wstrzymuje ale przjdzie wieczör i mnie bierze albo slodkie albo owoce a tez niedobrze jest na noc jesc owoce. Na kebaby,mc i takie inne niemam wogöle ochoty.
Co do pralki albo wogöle urzadzen elektrycznych my kupöjemy przewaznie Mile,nasza pralka chodzi juz 12 lat i pierze dalej jak nowa sa one drogie ale lepiej raz pozadnie niz kupowac co 2 lata.
Rudopole masz zeczywiscie podwazszony cukier czeka cie dieta,ciemne pieczywo,malo owocöw i slodkiego,pod jednym wzgledem przydalo by nam sie teraz wszystkim taka dietka no ale w tym stanie jest ciezko,bo te zachcianki! Ale za to my bedziemy po urodzeniu na dietach he..he...Takze idz do lekarza niech ci poradzi co masz jesc, bedzie wszystko dobrze!
Meggi co do dezynfektora butelek duzo znajomych i kolezanek möwila mi ze to tylko wyzucona kasa zeby lepiej je wygotowac w garku w goracej wodzie,pewniejsze i niezajmuje miejsca. Ja niebede tego kupowac,co do wyprawki z twojej listy (fajnie ze po niemiecku) mysle ze na poczatek niebedzie potrzebny termos i podgrzewacz no chyba ze niezamiezasz karmic piersia to tak bo ja mam zamiar i na poczatek tego nietrzeba .Pözniej to tak na herbatke czy goraca wode do mleka. Ale oczywiscie kazdy jak uwaza.

Odnośnik do komentarza

Ale zimno w mieszkaniu, brrr , az nie chce sie wychodzic z lozka.
Nawilzacza nie zamierzam kupowac. Dezynfektora tez nie kupie, butelki bede parzyc we wrzacej wodzie
Moj maz czasami jak zacznie chrapac to pojscie do drugiego pokoju nie pomaga, tak daje :( Zatykam mu nos, szturcham i ma jeszcze pretensje ze go budze, a ja tez chce spac. Czasem bierze mnie taka zlosc!! Rano nie pamieta a ja niewyspana jestem

Odnośnik do komentarza

Ale się usmiałam, że nie tylko ja mam chrapka w domu :D
Ja strerylizatora i podgrzewacza póki co w planach nie mam. Siostra mi powiedziała, ze przy 2 dzieci we wrzatku parzyła i jakos zyja :D tak samo mam się wstrzymac co do laktatora, że mam poczekac po urodzeniu jak bedę karmić a w dobie internetu wszystko idzie zamówić.

Uv mnie tez zimnoooo, choc sloneczko za oknem.

Miłego dzionka :)

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki
sterylizator do butelek - dla mnie to wydatek zbędny - siostra ma i wcale nie używała... ja będę tak samo jak wy parzyć we wrzącej wodzie - kiedyś tak kobiety robiły i dzieci zdrowe :)
podgrzewacz kupiłam bo była super cena - 99 zł z Tommee Tippee i przyda się podgrzać obiadek potem jak zrobię dzidzi czy soczek, na wyjazdach też bo zamierzamy z naszą Królewna jeździć na jakieś urlopy
z kombinezonem to dałyście mi do myślenia - mam tak jak pisałam, ale czy nie za cienki - może dokupię gruby.... popatrzę i wtedy podejmę decyzję

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)

Jak już pisałam, jesteście nieocenione we wsparciu ! Od razu mam energię i ochotę do działania !

mimi_88 damy radę ! A nasze maluszki jakie będą "oczytane" ;)

Ja się dziś, po raz pierwszy od dawna wyspałam. Miałam nastawiony budzik i przez przypadek go wyłączyłam. Obudziłam się pół h po budziku i byłam meeeega wyspana. Dawno tego nie czułam.

U nas dzień pogodny ale chłodny. Ja już mam herbatkę z soczkiem malinowym zrobioną, zaraz śniadanko a na deser herbatniki z własnym dżemem z czarnej porzeczki. Pychota.

U mnie waga + 7kg w 24 tc. Wszyscy mówią, że nic nie widać po mnie ciąży ani na buzi tylko brzuszek rośnie. Ale u mnie to i cyc ogromny no i chyba troszkę w nogi poszło, mam wrażenie. Zresztą jak przeczytałam ile ważą jeszcze wody płodowe ( a ja mam ich dużo lekarz mówi ) łożysko, krew której mamy więcej to się nic nie przejmuje :)

Aha no i sterylizatora też nie mam zamiaru kupować. A kombinezon to waham się pomiędzy rozmiarem 62/68. Nie wiem, który lepszy.

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Co do sterylizatora to ja jednak sie skusze bo sa juz nawet za 20€ I mam pewność ze bedzie czyste wszystko a nie chce mi sie gotować ża każdym razem w garnku za to u mnie odpada problem tego urządzenia do odciagania mleka bo jeśli będzie potrzebny to polozna nam wypożyczy.
Co do pralki do zgodzę sie z Marta a lepiej kupić raz porządna z Miele i ta przynajmniej chodzi 20 albo i więcej lat a każda inna z siemens czy innego ciulstwa jest robiona masowo i zaprogramowana tak jak każde inne urządzenie domowe ze po 2 latach sie rąbie i trzeba kupić nowa .

Ja kombinezon taki serio ciepły z barankiem w środku kupuje na 62 a taki lżejszy na 68 . Pierwsze 2,3 miesiące bedzie tylko potrzebny ten gruby a potem bedzie sie juz robić cieplej wiec lżejszy wystarczy tym bardziej dziewczyny które maja termin na koniec grudnia.

Marta a
Dam ci jeszcze plan który wczoraj dostałam możesz sobie zobaczyć jak co ma wyglądać u lekarza w najbliższych wizytach .

Miłego dnia mamusie :)

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_15776.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki
Co do sterylizatora też nie kupuję poniewaz nawet połozne odradziły w szkole rodzenia butelki tez mozna wyparzyc wrzatkiem i to to samo ale kazdy ma innne zdanie na ten temat ..
Ja mam 2 grube kombinezony na zime plus spiworki 2 jeden gruby z wełna w srodku 2 z polaru grubego mysle ze wystarczy musze te czapki dokupic jeszcze bo nie mam ani jdnej ciepłej .
W przyszłym tyg pojade do markusi tam cos obczaje i kupie odrazu wanienke i przewijak i te kosmetyki wszytkie dla dzidzi pampersy chusteczki itd...

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa
A mi właśnie polozna powiedziała ze mam kupić sterylizator :) wiec widzisz co kraj i szkoła to inny obyczaj wiec kazdy niech zrobi sobie po swojemu :)

Ah jeśli by to kogoś interesowało to najlepiej kupić tylko jedno opakowanie pampersow i chusteczek bo nie wiadomo czy dzidzi nie bedzie miało alergi na te akurat a szkoda wyrzucać pieniądze :)

Odnośnik do komentarza

po naszych dyskusjach o kombinezonach od razu zaczęłam szperać w necie i za telefon do mamy do konsultacji i powiedziała, że taki workowaty absolutnie bo taki właśnie siostra miała i się do niczego nie nadawał - a z nogawkami i rękawami i by z rozmiarem nie przesadzić
no i znalazłam cudny mimo że rozmiarówka pokręcona ale dla mnie akurat- skoro urodzę w styczniu :)
cena tez mnie skusiła biorąc pod uwagę jakość, fason i kolorystykę
http://www.laredoute.pl/kombinezon-niemowlecy-w-groszki-dla-dziewczynek/prod-324328878-770213.aspx

tak więc dziękuję kochane mamusie za cenne wskazówki i spostrzeżenia

wczoraj zainspirowałyście mnie by sprawdzić wagę i u mnie znów na minusie - 1 kg czyli biorąc pod uwagę całą ciążę przytyłam 3,5 kg - czyli prawie nic.... sama po sobie widzę, że jestem szczuplejsza (z wyjątkiem brzusia który intensywnie rośnie )

Odnośnik do komentarza

Meggi to z krajem i obyczajem niema nic wspölnego. Od wieköw wypazalo sie butelki w goracej wodzie i to na calym swiecie mi tu nikt o tym sterylzatoru niemöwil wrecz przeciwnie,odradzal bo bez sensu cos kupowac co bedzie stalo skoro mozna wygotowac ale jak juz masz ? Meggi dzieki za liste ale jej niewidac jakos wszystko zamale,niedoczytam sie,mozes powtörzyc?
Kombinezony dostalam 2 od siostry i bardzo sie ciesze bo jeden naprawde taki gruby sniegowy z misiem w srodku na spacerki w sam raz a drugi taki z misia ja tez dokupilam jeszcze 2 bo wkoncu zima idzie no i spiworek bedzie do spania albo wözka u nas przewaznie niema sniegu jak jest to z dzien albo 2 i i tyle ale moze byc zimno choc niemozna tego poröwnac do zimna w Polsce ale sa nieraz lata gdzie ladnie daje takze trzeba byc zaopatrzonym.
kurde za oknem szaröwka i pada jak zwykle az sie nic niechce ale musze wyjsc bo chce dzis pizze robic ze szpinakiem i niemam sera poza tym wczoraj widzialam fajny dywan z "kröwki" farbowany na pomaranczowo no i mnie tak zagadal ze musze po niego isc, möwilam mezowi wczoraj o nim ale bez wiekszej reakcji no i stwierdzilam ze jak juz bedzie lezal na podlodze to mu sie spodoba . Dziewczyny pröbowalyscie pomalowac sobie teraz paznokcie u nög? Ojej jeszcze 2 tyg temu moglam ale teraz masakra,nieda sie tak zgiac a zakladalyscie juz rajstopy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...