Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakupiłam olejek ze słodkich migdałów za 100ml coś ok. 10 zł, ale to przy okazji zamawiania masła shea do brzuszka :) I czeka w lodówce do 30tc, więc za 2 tygodnie zaczynam masaże, a raczej rozciąganie bo powinno się dolną cześć wejścia do pochwy rozciągać ku odbytowi takimi ruchami hm... pół kolistymi? nie wiem jak to nazwać, ale wszystko jest opisane na internecie, wiec warto poczytać :) Jeśli chodzi o wazelinę... to ona zatrzymuje płyny w skórze, jak i ich dojście do skóry, więc nie zaleca się stosowania do masażu krocza, lepiej wybrać naturalny olej obojętnie jaki, np migdałowy jak ja i spokojnie taki olejek za 10zł wystarczy do porodu, a nawet zostanie bo używa się kilka kropelek :)

O hartowaniu brodawek słyszałam, ale nie doczytywałam dokładnie, wiem, że dziewczyny coś pisały na jakiejs stronce, że `podrażniają` szczoteczką do zębów. Ale czy działa to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza

Hej.

RudaOpole- Właśnie zamówiłam ten biały kombinezon z linka od Ciebie :)

Carolinee- Jak napisałaś o depilacji bikini to aż mnie dreszcze przeszły... :) Chyba bym się nie zdecydowała tym bardziej teraz... Nie wiem ja w ogóle mam wrażenie, że jestem cholernie wrażliwsza ba ból teraz. :/

Z goleniem nóg i bikini jakoś sobie radzę niestety zarastam w trybie szybkim, więc muszę to robić co 2 dni :D

Co do wyparzacza uważam, że to zbędny wydatek tak jak mówicie kiedyś tego nie było i kobiety sobie radziły garnek+wrzątek i już. :)

Ale podgrzewacz do butelek kupię z elektrycznym termometrem? ze względu na męża bo on się boi żeby nie zrobić za ciepłe itp, itd.

Nad laktatorem bardzo się zastanawiam, ale to po porodzie bo może się okazać, że będzie zbędny...

I któraś wspomniała o tym żeby kupić jedną paczkę pieluch i chusteczek, też tak uważam. Z tym, że ja kupię Dada z biedronki i Pampersy 2. Zobaczę jak maluch będzie reagował. A chusteczki kupię Pampersy sensitiv jutro do rossmana wejdę.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

no właśnie nie można podrażniać ani szczoteczką do zębów ani szmatką ani niczym takim bo wtedy brodawka twardnieje i utrudnia dziecku ssanie

a co do informacji z internetu trzeba trochę uważać-to o czym ja pisze to sposoby doświadczonych praktycznie mam
w internecie każą rozciągać pochwę poprzez wsadzanie sobie do kilku palców i rozciąganie jej do momentu pieczenia...
a tak samo jak olejek migdałowy działa zwykła wazelina ale na skóre a nie wprowadzana do pochwy

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. W końcu w domu. Miałam wyjść wczoraj ale się przeciągnęło 1 dzień gdyż w poniedziałek dostałam bólu brzucha. Poratowała mnie kroplówka jednak musiałam poleżeć dzień dłużej, aby sprawdzić czy ból nie powróci. Okazało się też że mam polipa na szyjce który może powodować te bóle. Całe szczęście szyjka przez tydzień wydłużyła się o 2 cm więc jest bardzo dobrze. Muszę tylko leżeć prawie cały czas do końca ciąży. Nie wiem jak to wytrzymam, ale muszę dać radę. Wszystko dla mojego maluszka który waży juz 1092g :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

111magda, dobrze ze jestes już w domu, będzie dobrze ! :)
MłodaFasolka - powodzenia jutro na krzywej !
Nuria-jak czytam o tych miesniach Kegla, wkladaniu palców i masowania krocza to az mi sie smiac chce. Chyba musze zacząć sobie uświadamiać, ze to potrzebne, ale samo czytanie mnie rozbawiło, bo wyobraźnia zadziałała :D

Co do depilacji, mam ją dziś za sobą, po tygodniu chyba i cięzko oj cięzko :P

Maślak, ja mialam glukozę na czczo 78 a po 2h 69 i lekarz nic nie powiedział, więc jest ok, po prostu dobrze trawimy cukier :D

Ktoś pytał o ilość koszul do karmienia? Ja dzis kupilam w biedronce na wyprzedazy za 13 zł i bardzo fajna, jutro lece kupić jeszcze jedna w innym kolorze i t-shirt ciazowy bialy za 8zł a z bardzo fajnej bawełenki. Może u mamy jeszcze w biedrze bedzie cos innego, bo wiem że legginsy były, ale um nie juz przebrane wszystko.

Odnośnik do komentarza

Olusssia, um nie na osiedlu sa 2 biedy. W jednej nie ma nic a w drugiej jest taka czesc "wyprzedazowa-ostatnie sztuki" i tam upolowalam własnie :D

Nuria, mi sie osobiscie wydaje, że mięśnie Kegla to najlepiej na mężu ćwiczyć :P juz mojemu zapowiedziałam, że jutro "aerobik" hahaha.

W ogóle mój G sie wkręcił, że mam ciągle słuchać muzyki dla brzuszka i mi na każdym kroku puszcza - to w kuchni, to w salonie a ja to aż ziewaaaam tak mnie uspokaja hehe :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dziś tak się denerwowałam cały dzień bo nie mogłam się dodzwonić do męża i odkąd nie mogłam się dodzwonić czyli jakoś od 13-14 to przepłakałam całe popołudnie... już się domyślałam, że zabrali go na sale operacyjną i tak właśnie było. Nie pojechałam wcześniej niż na 19stą, żeby nie ryczeć w poczekalni, weszłam twardo na salę pooperacyjną... ale pękłam jak zobaczyłam A i znów się poryczałam jak bóbr, teraz też cały czas płaczę jak już leżę w łóżku i nie wiem co się dzieje, no ale do sedna to operacja się udała, mąż w dobrym stanie chociaż trochę rana go boli, ale jutro już mają go pionizować i na sobotę wróci do domu :)

Jestem szczęśliwa, a rycze i nie wiem dlaczego! Nawet pielęgniarka mi mówiła, że nie ma powodu do płaczu, a ja na to, że wiem, ale to przez ciąże takie mam nerwy, że nie potrafię opanować łez...

Żeby trochę nastrój poprawić sobie to zakupiłam czekoladę o smaku brownie, taka duża z wedla i będę sobie podnosić poziom `szczęścia` we krwi - może coś pomoże :)

MłodaFasolka- z tą szczoteczką do zębów to ja też sobie nie wyobrażam, napisałam co przeczytałam gdzieś tam :) Osobiście mnie sutki nie bolą, ani nic jedynie co się lekko bardziej wrażliwe zrobiły, ale nie zamierzam nic robić, najwyżej córcia dopiero zahartuje :)

Lenson- hehe, myśli to można mieć niezłe tak odnośnie tego masażu :D Ja to będe praktykować, polecone przez moją siostrę położną i przez lekarza, więc warto chociaż tak ratowac się przed nacinaniem... a moje dziecko jak wda się w rodziców to małe nie będzie, a trzeba je będzie jakoś urodzić :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny wracam do grdniuweczek;)
Dziękuję bardzo za życzenia; ) oby wszystkie się sprawdzily; )
Moj slub i wesele udalo sie bardzo wytanczylam sie za wszystkie czasy, a Kubuś był bardzo grzeczny;)
Leson super że twój G się naprawił;) swoją drogą jak on wpadł na pomysł że lepiej dls Ciebie jest jak sprzatasz i gotujesz, takie coś to tylko facet wymysli;)
Czytam was i aż się zmrtwilam że już myślicie o pakowaniu torby a ja jeszcze torby dobrej nie mam a co mówić o rzeczach dla maluszka;) musze się za to zabrać;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Marysia, witamy świeżo upieczona mężatkę :) myślałam dzoś o Tobie ! Super, ze weselicho się udało i mogłas sie wybawić mimo Kubusia w brzuszku :)

Carolineee, emocje z Ciebie schodza stad ten płacz ! Takie katharsis czy jak to się pisze. Będzie dobrze ! Po operacjach kregosłupa, następnego dnia już pioniuzuja, nie bawia sie z kregoslupami :) wiem, bo miałam znajomego, który był rehabilitanten na oddziale neurochirurgii na Akademii Medycznej i w sumie kregosłupowców to tylko przyjmuja, zoperuja, pionizuja i do domu po 2 dniach.

A mi dzis tak smaka zrobiłyscie, że kupilam sobie sloik nutelli i własnie po niego biegne do kuchni :D

Odnośnik do komentarza

Carolineee- Super, że z mężem wszystko dobrze i, że macie to już za sobą. A płaczem odreagowujesz stres i nerwy :) Wypłacz się zrobi Ci się lepiej...

Lenson- ja w biedronce z tej ciążowej serii kupiłam sobie 2 pidżamy i spodnie dresowe. Super są. :)
He he ja też uważam, że mąż jest najlepszy do 'ćwiczeń' :D

111magda- Super, że jesteście już w domku :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MoniC ja też przytyłam 7kg w 24tc. Pytają się, gdzie te kg? Śmieję się i mówię, że w cycki, bo mam takie balony że szok :) mam nadzieję, że większe nie urosną haha
Marta A rajstopy czy skarpetki zakładam na siedząco zarzucając nogę na bok. Na stojąco też daję radę, ale ciężko
Aleksandra ja przeważnie wykonuję spacery z sofy do kuchni i z powrotem :) a tak poważnie, cały czas mobilizuje się, żeby zacząć chodzić na basen
MłodaFasolka będzie dobrze, glukoza nawet nie była taka zła :) niczym nie popijałam. Trzymam jutro kciuki
111magda duża ta Twoja dzidzia. Będzie dobrze. Fajnie, że jesteś już w domku
Carolineee super, że już po operacji i jest ok.
Z goleniem bikini i nóg nie mam jeszcze problemu.
Cały czas obiecuję sobie, że będę ćwiczyć mięśnie Kegla, ale ciągle zapominam :(
Dzięki dziewczyny za wyprawkę, zapisałam sobie
Śliczne te wszystkie kombinezony
Dziś pogoda super, słoneczko i bardzo ciepło, aż z szafy wyciągnęłam klapki :) Na razie zmyłam lakier z paznokci u nóg, może wybiorę się na pedicure

Odnośnik do komentarza

Carolineee
Najważniejsze że operacja się udała:)
Ja dziś chyba ze dwa razy ryczałam bez powodu... masakra!

Marysia
Gratulacje raz jeszcze:) Wspaniale że wszystko się udało!!:) Ja wychodziłam za mąż w lipcu i już wtedy cała organizacja (samego cywilnego! a co dopiero kościelny..) troszkę mnie przerosła, dlatego cieszę się że Ty lekko zniosłaś wesele i jeszcze zdołałaś się dobrze bawić:-)

111magda
Dobrze że jesteście już w domu. Odpoczywaj..:)

Lenson
U mnie w biedrze te ubrania były już bardzo dawno.. Też sobie kupiłam, bo są naprawdę dobre gatunkowo:) Chciałabym więcej dresów ciążowych z tej serii, bo w internecie nie mogę znaleźć takich fajnych, a już na pewno nie w tej cenie:) Tylko u mnie już tych ubrań nie ma.... ;/Właśnie, jakbyś spotkała u siebie dresy (tylko nie granatowe bo takie mam) w rozm. M. i nie sprawiłaby Ci kłopotu wysyłka, to ja chętnie przelałabym Ci pieniążki za nie i za wysyłkę i byłabym Ci meeeeeeeega wdzięczna gdybyś mi wysłała:) Jeśli to zbyt duża prośba i miałaby Ci sprawić kłopot, to przepraszam i nie było pytania :)

A ja właśnie zdążyłam posprzątać po kolacji.. :) Zaprosiliśmy z moim K naszych rodziców, bo przygotowaliśmy dla nich mały poczęstunek i prezenty, żeby podziękować im za pomoc przy remoncie mieszkania.. i w ogóle tak symbolicznie za wszystko. Zrobiłam dla nich m.in. fotoksiążkę z ich zdjęciami z młodości, z ich ślubu, później już nasze z dzieciństwa, dalej z naszego ślubu, jakieś aktualne fotki, zdjęcia z usg ich Wnuka;) itd.. Będą mieć pamiątkę:) Chyba im się podobało:) A ja aż się sama wzruszyłam:P

Dobrej nocy Grudnióweczki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

http://www.rodzicpoludzku.pl/Ciaza/Cwiczenia-miesni-dna-miednicy-instrukcja.html

"ćwiczenia Kegla" (pamiętajcie tylko żeby nie ćwiczyć z pełnym pęcherzem:))

ĆWICZENIE I

Zaciśnij zwieracze, wytrzymaj - policz do pięciu - rozluźnij - policz do dziesięciu. Powtórz 10 razy - odpocznij chwilę.

ĆWICZENIE II

Zaciśnij zwieracze - policz w skurczu do pięciu - rozluźnij - policz do pięciu - zaciśnij - policz do siedmiu - rozluźnij - policz do 14. Powtórz 5 razy - odpocznij.

ĆWICZENIE III

Zaciśnij zwieracze - policz do pięciu - rozkurcz podziel na 2, gdy się rozluźnisz policz do piętnastu. Powtórz 10 razy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Ja chyba jestem jakaś walnięta w głowę, bo nie rozumiem tych ćwiczeń a przynajmniej tak mi się wydaje ;//

Aleksandra, to zaden problem dla mnie, mam poczte minute od domu, ale u mnie dresow nie ma :( Zostały sukienki i sa teraz po 10 zł , t-shirty po 8 zł, koszule nocne po 13 zł i figi, ale po ile to nie wiem, bo nie jestem zainteresowana takimi duzymi, bo mam wrazenie, że aż pod pachy bym je naciagnela, bo to sa takie na brzuch a ja mam nadzieje, ze bede sie miescic w normalne figi biodrówki. Sama poszukuje legginsów, wiec jutro chyba zrobie objazd po biedronkach w 3mieście hehe :D

Odnośnik do komentarza

Lenson- Nie jesteś sama Kochana, ja też nie ogarniam tych ćwiczeń, próbuję , próbuję i nie wiem czy robię to dobrze... :D
Co do tych majtek ciążowych z biedronki, teściowa kupiła mi 2 opakowania białe i czarne i powiem, że na początku miałam takie podejście jak Ty, ale w końcu jak wyszedł brzusio to ubrałam, i są w miarę ok, szału nie ma. I mają jeden ogromny minus czarne zostawiają czarne farfocle jak zapomnę ubrać wkładkę to mam je same wiecie gdzie. :D

I też osobiście wolę 'normalne' figi :)

Spadam spać bo o 7:30 pobudka...
Dobranoc ;*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4 a ja nawet niewiem co to sa zwieracze?
Marysia super ze sie wybawilas,Kubus pewnie tez!
Gabi82 znam ten Sport kanapa-lodöwka! He..he...
111magda teraz musisz na siebie uwazac,odpoczywaj duzo i sie nieprzesilaj!
Carolineee najgorsze juz za wami tylko teraz czekac az sie zagoi.
Olusssia7 zawsze jak piszesz o Zosi,Zocha,Zosce to mam usmiech od ucha do ucha jakos fajne to imie!
MlodaFaslko oby wyniki byly dobre,trzymam kciuki!
Co to wogöle za metody z ta szczoteczka czy palcöwka w zyciu czegos takiego nieslyszalam! Ale jak skuteczne trzeba sie zglosic do meza,napewno pomoze!!!!

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka trzymam kciuki za dzisiejsze badanie dj znac jak Ci to wyszlo :)
111Mdzia fajnie ze juz w domku jestes duzo wypoczywaj :)

Marysia super ze wesele sie udalo :)
Carolineee super ze juz mąż ma to za sobą teraz juz z gorki bedzie :)

MOja mała dzis znowu jakos cicho martwi mnie to jak nie buszuje mi w brzuszku !

POzdrawiam !

Dzis juz lepsza pogoda u nas mam nadziejej ze popołudniu pojawi sie słonko :) dzis zejecia w szkole rodzenia kapiel noworodka :) i omowienie poszczegolnych faz porodu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Mi też podoba się imię Zosia
Wczoraj wieczorem strasznie bolał mnie kręgosłup. Mąż mi pomasował trochę. Jak z waszymi plecami?
Święto, dziś w nocy wyjątkowo aż 1 raz wstałam na siusiu.
Obudziłam się standardowo z bólem głowy, teraz tylko ćmi.
Idę zrobić sobie śniadanko, będzie biały twaróg z jogurtem, pomidorki z cebulką i kanapeczki z wędlinką + kawusia
Za oknem świeci słoneczko, będzie dziś pięknie

Odnośnik do komentarza

Gdzie Wy macie to słoneczko ? :( w Gdyni chmury i ciemno zimno :( Pozyczcie :D

Ale zrobiłscie mi smaka na dobre śniadanko mmmm

Zosia fajne imię :) G siostrzenica jest Zocha :D
A u nas będzie chyba Jasiek :D :D :D

Gabi, u mnie z kręgosłupem (odpukać!) ok od jakiegoś czasu i na siku nie wstaje w nocy odkąd kupiłam sobie moją megasną poduszke ergonomiczną :D chyba namówie mojego G, zeby pojechac i kupic topmaterac z tej samej firmy i tej pianki ergonomicznej. Dzis jak wrocil z nocki to musialam az wstac, bo mi podkosil poduche i juz nijak na zwyklej nie moglam sie ulozyc, ale niech mu bedzie, że się podziele. Najlepsze jest to, ze na początku chodził i gadał, ze jak ja moge na tym spac, że niewygodne a teraz hihihi...

Marta A, hmm jakby to napisać, zwieracze to... :D masz je jak robisz kupe między innymi i sa tez zwieracze żoładka. Takie pierscienie ( miesnie okreżne), które zamukają wejscie bądz wyjscie tak jak np. kwas zoładkowy jest zatrzxymywany przez zwieracz przełyku :D

Vanesa35 a ja dzis za to mialam podskoki w brzuchu od 6.30. Synek uslyszał, ze tata wrócił z pracy i zaczął się w Messiego bawić :D

Odnośnik do komentarza

Witam w czwartkowy poranek - u mnie słoneczny :)
ja już po śniadanku - świeże pieczywko z serkiem almette... pychotka :)
witam świeżo upieczoną mężatkę - Marysię :)
Carolineee głowa do góry - już po wszystkim i może być tylko lepiej, pomyśl, że do czasu narodzin waszej Córeczki mąż będzie zdrowy i pełen sił :) i na pewno mąż by nie chciał byś płakała i się smuciła, a że nie dał znać to pewnie celowo bo nie chciał Cie martwić.

z ćwiczeniami mięśni Kegla to właśnie zaczęłąm czytać je i zaczęłam próbować i tak samo jak wy nie czaję ich - ale robię mimowolnie.... każda okazja jest dobra :)

ostatnio pisałyście o koszach na pieluchy i ja ostro mówiłam, że niepotrzeba aż tu wczoraj sistra mojego męża mówi, że ona tez była przeciwna aż do powrotu do domu - zapach z kosza pieluch mimo ze co chwila były wyrzucane mimo wszystko był więc kupiła kosz z Tommee Tippee i mówi że super rozwiązanie i nie śmierdzi nic a nic... koszt niewielki a zawsze to jakaś ochrona przed produkcją bakterii... no i tak zasiadłam czytam i próbuje porównać te dwa modele które ta firma proponuje i zgłupiałam... może wy coś podpowiecie może macie jakieś idealne typy już wybrane?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...