Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "Kości opowieści"

Rekomendowane odpowiedzi

Snucie baśni i bajeczek to jedno z najbardziej ulubionych zajęć nie tylko dzieci, ale też dorosłych! Razem z Wydawnictwem Rebel zapraszamy Was więc do wyjątkowej krainy opowieści, która może trwać i trwać...

Tym razem w konkursie mamy do wygrania 5 gier Rory's Story Cubes od Wydawnictwa Rebel.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/rebel%20logo.jpeg
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/rebel_kostki.JPG

Zadanie konkursowe brzmi:
STWÓRZ ZE SWOIM DZIECKIEM KOSTKĘ (SZEŚCIAN), KTÓRĄ TWOJA POCIECHA CAŁKOWICIE SAMODZIELNIE OZDOBI. TECHNIKA DOWOLNA.

Zdjęcia kostek prosimy zamieszczać w wątku konkursowym i oczywiście z zaznaczeniem wieku dziecka.

Konkurs trwać będzie do 6 kwietnia 2014 roku. Zwycięzców ogłosimy w ciągu dwóch dni roboczych od daty zakończenia konkursu.

Regulamin konkursu

Liczymy na Wasze wyjątkowe pomysły i kreatywność waszych dzieci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymarzyłam sobie kostkę... piernikową i udało się zrealizować ten projekt a Zuzia (2 lata i 9 miesięcy) była przeszczęśliwa, że mogła bezkarnie podjadać smakołyki podczas dekorowania.
(A najlepsze jest to, że nasza kostka jest w 100% jadalna :D )

monthly_2014_03/konkurs-kosci-opowiesci_9565.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kosci-opowiesci_9566.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kosci-opowiesci_9567.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kosci-opowiesci_9568.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najzwyklejsza kostka z tekturki:) (mało oryginalne, ale ważne, że synek świetnie się bawił) dzieło Adasia (4latka). Mamusia wycięła tylko wzorek, resztę wykonał synek:) . Pierwszy raz nie prosił o pomoc, wręcz przeciwnie, powiedzial:
-mamusia ja to zlobie sam bo mi zepsujes :D

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9612.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9613.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9614.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My całymi dniami jesteśmy na dworzu w parku, więc i nasza kostka przypomina spacer po parku w piękny wiosenny dzień:) Dziewczynki (1,5 i 3,5 lat) zbierały skarby parku i naklejały na kostkę. Radochy było dużo, szkoda tylko, że mama nie pozwoliła przyklejać biedronek i żab!:D

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9620.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9621.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I my zrobiłyśmy kostkę. Służy nam do świetnej zabawy i poznawania przyczyn złych i dobrych humorów. Gra polega na tym ze rzucamy kostką i sprawdzamy jaka minka wypadnie, wówczas robimy taką samą i mówimy kiedy mamy taką właśnie minę, co może być jej przyczyną.

Natasza wycięła z kartonu kwadraty. Potem z moją pomocą zrobiła dziurkaczem dziurki, dzięki którym mogłyśmy też razem połączyć wszystkie elementy kostki przeplatając przez nie czerwoną włóczkę. Przed połączeniem kwadratów Natasza pomalowała je farbami na różne kolory. Gdy kostka była gotowa już zupełnie sama ozdobiła ją. Z kolorowego papieru wycięła buźki i porobiła im różne minki, złą, wesołą, zdziwioną, smutną itp. W ten sposób kostka została ukończona i mogłyśmy nią grać.

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9635.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9636.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9637.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9638.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9639.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kostka Gabrysi 3 lata 9 m.
szablon kostki został pokolorowany a następnie wysmarowany klejem, Gabi przykleiła motylki wyciete ozdobnym dziurkaczem, ścinkami od kredek ołówkowych i świecowych

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9661.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9662.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasza kostka powstała z kwadratowego kartonu, który obkleiłyśmy z Córą białym papierem, potem bibułą a na samym końcu odrysowałam rączkę córki i powycinała je.
Córa ponaklejała swoje rączki w taki sposób, aby na każdej ze stron była 1 rączka, 2 rączki , 3 ... 4, 5 i 6.
Tak wykonana kostka służy nam do gry na dworze.
Doskonalimy też, w ten sposób naukę liczenia do 6.
Pracę wykonała Dominika lat 3 ,5.

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9687.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9688.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kostka Kinii (2,5 latka) powstała z kartonowego pudełka, który córka obkleiła papierem kolorowym. :) Na początku razem wycięłyśmy kwadraty (każdy innego koloru), które następnie córka nakleiła na kartonik. Gdy wykorzystała wszystkie kartoniki wycięłyśmy prostokąty, potem koła, a na końcu trójkąty. Wszystko to było wspaniałą zabawą, która sprawiła nam wiele radości. :)

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9709.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9710.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9711.jpg

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kostkę zrobiła Ola (4 latka) z moją niewielką pomocą,która polegała na owinięciu kartonika folią aluminiową.Ola sama wycinała różne figury z kolorowych papierów,które następnie przyklejała tak by zgadzało się z prawdziwą kostką,każda ścianka ma odpowiednią ilość figur.

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9724.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9725.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9726.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezentujemy efekt pracy 8-letniej Kasi. Każdą ściankę kostki ozdobiła elementami w 6 różnych kolorach. Efekt pracy postanowiłyśmy wykorzystać do nauki języka angielskiego na 2 sposoby :-):
1. do nauki liczenia do 6
2. do nauki nazw kolorów`
Do kostki załączone są karteczki z napisami nazw kolorów w języku angielskim (w naszym przypadku: green, pink, purple, orange, red, blue). Po rzucie kostką gracz ma wypowiedzieć cyfrę, obrazującą liczbę oczek oraz nazwać kolor, jakim ozdobiona jest ścianka kostki – oczywiście w języku angielskim…dla ułatwienia może posłużyć się karteczką z napisem. Grać możemy na zmianę lub do czasu skucia się przeciwnika – licząc zdobyte punkty :-)
Wersję gry można rozszerzyć (ozdabiając odpowiednio kostkę) do opcji nauki nazw owoców / zwierząt – w języku angielskim :-)

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety od wczoraj nie mam opcji dodawania zdjęć do postów, dlatego mam prośbę do Redakcji o dodanie zdjęć kostki do postu, które wysyłam na adres mailowy konkursowy.

Tematem naszej kostki są cztery pory roku, zwierzęta oraz warzywa i owoce.
Kostkę z tektury wykonała mama, Basia (3 i pół roku) obkleiła ją kolorowym papierem,przykleiła białe kwadraty wykonane przez mamę, odszukała w starych czasopismach i zapisanych książeczkach elementy, które kojarzą się jej z tematami jak wyżej, powycinała je i poprzyklejała na białych kwadratach. A kostką gramy tak: w zależności jakie pole nam się wylosuje opowiadamy co kojarzy nam się z wiosną czy z zimą, czy lubimy tę porę roku, jakie zwierzęta lubimy najbardziej, gdzie one mieszkają i tym podobne:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Izabelka (6 lat) wykonała kostkę pt. "w jabłuszku robaczek".
Piotruś (2,5 lat) wykonał kostkę pt. "raz, dwa, trzy, który kolor rzucisz Ty?" (przy pomocy foli bąbelkowej i farb).
Mama ( lat) wycięła i przetworzyła kostki 2D do wymiaru 3D.

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9751.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9752.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9753.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9754.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezentujemy pracę Ani 6 lat.Mama zrobiła kostkę, za ozdabianie wzięła się córeczka.W tym czasie przyszła koleżanka Ani i też chciała ozdabiać , więc skończyły razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sześcian Kuby (3,8 lat) niebieską bibułą to wodny świat
Jak by się dobrze przyjrzeć :) jest tu ośmiornica i wieloryb i żółw morski i jeszcze rybki ...
Mam problem z dodawaniem zdjęć więc z pomocą Natkio8 nasze zdjęcia tu dotrą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I oto nadciągam z pomocą :D i dodaje w imieniu Bettyy zdjęcia kostki wykonanej przez Kubusia (i oczywiście polecam się na przyszłość, trzeba sobie radzić w trudnych sytuacjach)

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9767.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9768.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9769.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9770.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, moja córka (3,5 lat) ozdobiła kostkę, która została zrobiona z połączonych ze sobą środków kromek chleba połączonych nutellą. Córka posmarowała ścianki nutellą/masłem i ozdobiła szynką, kukurydzą, ozdobnymi kwiatuszkami, pisakami cukrowymi, posypką kolorową oraz kapustą. Kostka w 100% jadalna :) Tylko nie mogę wstawić zdjęć, ktoś wie jak można to zrobić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ozdabianie kostki bardzo spodobało się moje Córce lat 3,5.
Oto z rolek po papierze toaletowym powstała kostka, którą ja obkleiłam białym papierem, potem wycięłam kwadraty i wtedy do pracy przystąpiła Córa.
Na każdej ze ścian kostki, narysowała motywy wiosenne : kwiaty, biedronkę, słońce ogromne oraz nie wiem czemu ale również jest tam świnka i kurczak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna kostka wykonana jest przez Jakuba 2 lata i 9 miesięcy jest ozdobiona biedronkami, a druga kostka wykonana przez Magdę lat 11 na bokach są rysunki rzeczy jakie można robić np skakanie na skakance. Pomaga jej wybrać co ma robić jak się nudzi. Nie wiem czemu nie mogę dodać zdjęć, chyba jakaś awaria:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kostka wykonana przez mojego synka Ignasia ( 6 lat) z niewielką pomocą mamy ( ja skleiłam wszystkie obrazki). Synek wykonał rysunki pastelami olejnymi. 6 obrazków ukazuje wiosnę - ciepłe słońce, bociana, pąki na drzewach, elementy kojarzące się z Wielkanocą (pisanka, baranek i kurczaczek -oczywiście z dziećmi:))

Nie wiemy czemu nie można wysłać zdjęć? Wysyłam zdjęcia także na adres mailowy jak inni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...