Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Heej wszystkim! :)
ojojojoj sie porobilo Oosaa z Toba. Przyznam, ze czytalam z przerazeniem co Ci sie przytrafilo! Dobrze, ze tak szybko zareagowalas ale przyznam, ze nigdy bym nie wpadla na to zeby wyciagac sobie sluz...nawet gdyby, to chyba bym nie zauwazyla takich zmian jak Ty...szok i szacun!
Ciesze sie,ze w miare sie uklada i jednak masz pomoc od mamy! Tez nigdy nie mialam cudownych stosunkow z mama i zawsze mi jej brakowalo...ehhh zycie pisze rozne historie...Trzymaj sie tam i odpoczywaj! Trzymam kciuki za Ciebie i Hanusie! Bedzie dobrze-muuusi!! :)

Co do ubranek, to tez mam dylemat. Bez wzgledu na plec to mam raczej letnie ubranka. Jak dowiem sie kto mieszka w moim brzuchu, to wyciagne wszystko po synku i bede sie zastanawiac...
Z tego co pamietam, to tez mialam wszystkiego po 5 sztuk.

Prasowanie tez tylko zrobilam pierwszy raz jak przygotowywalam sie..potem tak jak Oosaa-ladnie strzepac po praniu i rozwiesic i jest git. Jednakze, plukalam dwa razy z proszku i na koncu z ciut wieksza iloscia plynu do plukania. Synka rzeczy pralam osobno i mialam tez osbny kosz na jego ubranka. Kupowalam tak ciuszki-wlasciwie wiekszosc jasniutkich, zeby mozna bylo wstawic wiecej rzeczy na jedno pranie (np. kanarkowe czy blekitne z bialymi) -oszczednosc czasu i pieniedzy.

Co do kosza na pieluchy....mam...ale uzywalam do pierwszego zapelnienia. Czy zapachy pochania? -raczej tak, z tym, ze czesto przebieralam nie na przewijaku i jakos szybciej bylo do kosza w kuchni. Potem specjalne siateczki zapachowe na pieluchy...a do tego kosza te wklady tez nie sa za tanie...Zastanowie sie jeszcze czy bede tym razem go uzywac, ale nie jest to rzecz must have...

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Malyna nie bój się, glukoza nie jest taka straszna jak o niej mówią :) Myślę, że jak ktoś się nad sobą nie użala, to nawet nie zauważy w tym nic nadzwyczajnego.
Detuś dobrze wiedzieć, że cocodrillo nie przeszło Twojego testu. A wydawałoby się, że to taka dobra firma... I cenowo też nie są najtańsi... To ja tylko utwierdzam się w przekonaniu, że trzeba czekać na nową kolekcję z H&M :)

Dziewczyny, jakiego płynu do higieny intymnej teraz używacie? Co polecacie? Mam teraz Ziaję (z serii zielonej). Jak wół napisane, że też dla kobiet w ciąży, a on zamiast łagodzić podrażnienia itp, to je powoduje... Coś okropnego.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Na początku miałam lacibios femina dla ciężarnych, gdy sie skończył wzięłam lactacyd i tak już zostało. Jestem zadowolona. Wytrzymałam nawet zmiane wody, lekarz wtedy sugerował tantum rosa, ale nie było takiej potrzeby. Kosmetyków ziaja unikam, chyba nic od nich sie nie sprawdziło, choć wiele osób chwali.

Odnośnik do komentarza

ja miałam AA intima (też odradzam, bo tez powoduje podrażnienia), teraz kąpię się pod prysznicem i używam nivea dla dzieci (płyn do higieny intymnej muszę nabyć jak tylko będę w rossmanie razem z peelingiem żeby brzuszek "polerować")
glukoza straszna nie jest, ale bywa nieprzyjemna, ja ostatnio zwróciłam :( bo za słodkie, mam nadzieję że tym razem pójdzie mi lepiej :P
Czakija pisałam o teściu, ale moja teściowa do mojego męża stale gada że "jeszcze zobaczysz jak będziesz miał rodzinę" (jakbyśmy nie mieli) i że "bicze Boże rosną i jeszcze się przekona jak go los doświadczy" itp mamy wrażenie że nie życzy nam kobieta najlepiej, więc nie przejmujmy się rodzicami czy teściami bo naprawdę nie warto naszych nerwów.
kosza na pieluchy nie miałam, tak samo jak przewijaka na komodę (miałam takie że kładłam gdzie chciałam) bo przebierałam tam gdzie mi było bardziej pod ręką :) przy czym zaznaczę że przewijak to dobra rzecz i zaoszczędził mi kilkukrotnego prania narzuty na łóżko :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

cześc kobietki
znowu upalny dzień się zapowiada... masakra :(
a skoro przy ubrankach jestesmy to może któraś z was używała ubranek c&a? jakieś opinie? bo mają ładne rzeczy tylko nie mam pojęcia czy warte kupna???
osa jak się czujesz?
co do płynu do higieny intymnej ja musiałam zrezygnowac i teraz tylko mydełko dla dzieci mi wystarczy :) nic nie podrażnia i jest ok :)
pozdrawiam cieplutko brzuchatki :*

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Oosaa jak się czujesz? Jak to dobrze, że tak szybko się mogłaś zorganizować. Co mówi lekarz? Chyba teraz będziesz musiała chodzić na częstsze kontrole. Napisz koniecznie co powiedział i doradził Ci lekarz. Trzymaj się, twarda kobieta z Ciebie, jestem pełna podziwu. :-*
U mnie zbliża się koniec urlopu. W niedzielę wracam juz do siebie. Obkupiłam się, wypoczelam, spędziłam fajny czas z rodziną i przyjaciółmi. Dzisiaj będę jeszcze robić sobie drzem z malin do domu. Ciekawa jestem jak ja to wszystko zabiorę, z wózkiem łącznie.

Odnośnik do komentarza

Tantum Rosa jest ponoć niezastąpione po porodzie :) Spróbuję może ten Lactacyd. Kiedyś go miałam, ale to chyba była jednorazowa przygoda...

Słyszałam też wczoraj (nie wiem, czy to zabobon, czy wróżba, czy prawda...), że o której godzinie wstaje się w nocy na siusiu, to o tej będzie się wstawać do maleństwa :) U mnie ok. 5:00 - byłoby super :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)
My dziś świętujemy 5te urodzinki naszego Dawidka:) jeju kiedy to zleciało? dopiero co czekaliśmy aż się wreszcie urodzi,a to już 5lat ma chłopak:)
Malyna wróciliśmy szybciej z tego powodu co Oosaa tzn.wiedziałam już wcześniej ,że mam skróconą szyjkę, ale teraz trochę powiększyło się rozwarcie. Stwierdziliśmy że bezpieczniej będzie w domu, blisko szpitala:) fajnie, że idziesz ze swoim facetem na glukozę, zawsze raźniej:)
Cześka mam mnóstwo ubranek z c&a dla synków i dla Zosi:) jestem bardzo zadowolona z jakości. nie skracają się ani nie rozciągają po praniu, kolorki długo są bardzo ładne i nadruki nie schodzą, a teraz wyprzedaże więc można kupić taniej-zwłaszcza on-line.Polecam:)
Czaki wiem,że łatwo się mówi, ale nie przejmuj się rodziną.Szkoda nerwów...
Majus a dopiero co przyleciałaś;) oj będziesz mieć sporo bagażu:)
Miłego dnia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

hej mamuski :)

kolejny upalny dzien sie zaczyna a ja juz od rana nogi jak banki;/ masakra.... zaraz przyjdzie mama farbnąc mi włosy;D

Iga yhym, pewnie lepiej dmuchać na zimne:) wakacje wakacjami ale teraz zdrowie najwazniejsze:) ja tez sie ciesze ze jestem w domu i mam szpital pod nosem:P zawsze to bezpieczniej:) odpoczywaj :*i wszystkiego naj dla synka!!:)

justys no własnie chyba im człowiek bardziej panikuje tym gorzej to znosi;) ale jak zobaczyłam to pudełeczko jakie duze to lohh:P jeszcze jak kupowalam to babeczka taka młoda w aptece co sprzedawała do mnie" ojoj wspolczuje" hahahaha chyba wiedziała o co chodzi:P ale dam rade:)

justys tez uzywałam z ziaji i wszystko zaczeło mnie swiedzieć itp....odrazu zmieniłam na Venus z korą dębu :) dla mnie idealny:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny

R. wziął dzisiaj wolne, szaleją właśnie z młodym przed domem a ja wypoczywam. Już mam dosyć nic nierobienia, zdecydowanie nie jestem stworzona do leżenia :/ no ale dla Hanki robię co trzeba. STrasznie mnie głowa boli kolejny dzień, zakładam, że to po luteinie, która mocno mnie irytuje. Mam aplikować 2 razy na dobę, na wieczór wiadomo, luz, ale rano...koszmar - ile czasu nie poleżę i tak wszystko wypływa, nie wiem czy się wchłania jak trzeba, wszystko uwalone "kredą" eh.... na 15 jedziemy do doktora, mam nadzieję, ze usłyszymy coś pozytywnego...muszę. W końcu jestem dobrej myśli, wierzę mocno, ze wszystko skończy się dobrze i przede wszystkim w odpowiednim czasie :) i miejscu heheh :D

Iga glukoza na czczo 4,47mmol/l , po 2 godzinach 6,77mmol/l więc zdaje się być ok w przeliczniku. Wybierasz się na kontrolę z tym rozwarciem?
Dużo zdrowia i samych radości dla Dawidka! :) Zaplanowaliście coś ciekawego ?:)

W ogóle dzięki dziewczyny za masę ciepłych słów, bardzo mi pomogłyście.

justyś88 ja używam Ziaja Intima Macierzanka (polecany dla osób korzystających często z basenów i kobiet w ciąży, działa przeciwgrzybicznie). Używam Ziaji od lat i należę do tych osób, które bardzo ją sobie chwalą. Kiedyś wzięłam Laktacyd ale po skończeniu opakowania wiernie wróciłam do Ziaji. Tania, wydajna, dobra.

Cześka26 z C&A miałam tylko 2 bodziaki. Przetrwały Grzesia i czekają na Hanię więc bielizna ok. Teraz siedzę na L4, z przyczyn wiadomych, ale zanim się "pochorowałam" handlowałam w necie ubrankami dla dzieci, używanymi, i dosyć często przewijały mi się przez ręce bluzeczki czy spodenki C&A w dobrym stanie. Natomiast sweterki z C&A to był dramat, jakiego do ręki nie wzięłam , nie nadawał się do odsprzedaży.

Tantum Rosa używałam jak miałam grzybicę ostrą, po porodzie nie użyłam ani razu. Używałam tylko Rivanolu...i antybiotyku :/

Odnośnik do komentarza

Ja wstawiłam o 2 teraz jakoś o 4 ciekawe jak będzie :)
Tym mamom, ktore nie chcą wstawać w nocy polecam książkę "we Francji dzieci nie grymasza". Autorka opisuje tak zwana pauzę, czyli nie reagowanie na płacz od razy tylko z leciutkim opóźnieniem. Ja tej metody nie zastosuje, ale kilka innych mysle, ze tak :)

Odnośnik do komentarza

tak to już u nas jest, że najbardziej spieszy się emerytom i rencistą. Nie wiem, może z założenia, że to właśnie im najmniej czasu zostało a mają jeszcze wiele do zrobienia ;) Będąc w pierwszej ciąży nikt nigdy nie przepuścił mnie w kolejce ani w sklepie, ani w przychodni, ani w laboratorium. Jedynie jak zdarzało mi się wsiąść do autobusu to tutaj owszem, jeszcze dobrze się nie rozejrzałam i zawsze ktoś ustępował mi miejsca. Ale słowo daję, komunikacja miejska to jedyne miejsce i tylko jeden raz ustąpił mi mężczyzna, w 99% przypadków były to kobiety :)

Odnośnik do komentarza

justys88
Malyna nie bój się, glukoza nie jest taka straszna jak o niej mówią :) Myślę, że jak ktoś się nad sobą nie użala, to nawet nie zauważy w tym nic nadzwyczajnego.
Detuś dobrze wiedzieć, że cocodrillo nie przeszło Twojego testu. A wydawałoby się, że to taka dobra firma... I cenowo też nie są najtańsi... To ja tylko utwierdzam się w przekonaniu, że trzeba czekać na nową kolekcję z H&M :)

Dziewczyny, jakiego płynu do higieny intymnej teraz używacie? Co polecacie? Mam teraz Ziaję (z serii zielonej). Jak wół napisane, że też dla kobiet w ciąży, a on zamiast łagodzić podrażnienia itp, to je powoduje... Coś okropnego.

Ja płynu nie używam... tylko chusteczek nawilżanych do higieny intymnej :) dla mnie lepiej i można w torebkę władować i jak masz potrzebę to używasz ;) Nawet przed samym badaniem u ginekologa w przebieralni ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/6sute6hhii8u1s9p.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:-) dokonalam dzis pierwszych zakupow w sklepie internetowym SMYKA- mam nadzieje, ze ciuszki beda rownie piekne na zywo:-)
Co do plynow do higieny intymnej to w zyciu nie stosowalam i nigdy infekcji nie mialam, teraz w ciazy rowniez. Jak mialam ok 11-12 lat przyszlam do mamy z gazeta Filipinka, w ktorej byl artykul o plynach do higieny intymnej. Poprosilam mame blagalnym glosem,zeby jutro natychmiast mi kupila bo z artykulu wynikalo, ze jesli nie bede stosowac to w przyszlosci moge nie miec dzieci! Mama z poblazliwym usmiechem kazala usiasc obok siebie i wytlumaczyla mi, ze za jej czasow nikt nigdy nie stosowal takich specyfikow a kazdy gromadke dzieci ma:-) no i tak mi wytlumaczylam, ze do dzis nigdy nic nie stosowalam :-)
IGAJULA wszystkiego najlepszego dla Twojego synka- zazdroszcze Ci juz tej gromadki dzieci! Ja tez chcialabym miec trojke dzieci ale to jeszcze dluga droga przede mna ;-)

Odnośnik do komentarza

Asia hehehe :P sie człowiek za młodego naczytał a potem woda z mózgu:D pamietam jak sie czytało bravo albo popcorn:P te tematy ginekologiczne haha:D masakra....

moze to głupie ale jak nie uzywam płynu do hig. intym. to sie czuje jakaś niedomyta:P nawet jak sie żelem umyje czy coś:P hehe...

dziewczyny czy boli was czasem podbrzusze? ale nie jak na okres tylko tak poprostu...nie jakos mocno ale taki dyskomfort....sie zastanawiam od czego czy od kopniaków czy od macicy bo wiadomo wszystko rosnie itp....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...