Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Mamusie.
Ja dziś poprałam reklamówkę ciuszków, które dostałam - fajnie wygląda suszarka z ciuszkami - muszę się powoli przyzwyczajać do tego widoku.
Ja dziś również kupiłam glukozę ale na badanie idę za jakieś dwa tygodnie. Lekarz powiedział żeby wypić to mniej więcej w czasie ok.10 minut, bo jak się pije na raz to jest to duży szok dla organizmu. I żeby generalnie siedzieć - bo wtedy można poznać jak organizm "trawi" glukozę.
Jeśli chodzi o płyn do higieny - ja od kilku lat używam Lactacyd i jestem zadowolona.
Majus pół samolotu to będzie Twój bagaż:) Wy kupiliście Bebetto? zielone jeśli dobrze pamiętam?jaki model?
IgaJula zdrówka dla Synka!
Detuś dwa razy czytałam to co napisałaś o przychodni...nie mogę czasami uwierzyć że ludzie mają takie myśli i jeszcze je uzewnętrzniają - ja teraz zacznę wszystkich przepuszczać w każdej kolejce bo przecież jestem w ciąży więc mam dużo czasu.
Krófka super pufka, ale cena....
Oosaa to dobrze, że lekarz przekazał Wam lepsze wieści, pamiętaj żeby się oszczędzać.
Smutnasowa ja do lekarza chodzę prywatnie ale u niego sprzęt jest fatalny w porównaniu do sprzętu lekarza do którego chodzę tylko na usg (to robione w 13 todniu, teraz byłam na połówkowym i potem w 30 prawdopodobnie również na 3d). Widzę ogromną różnicę w jakości obrazu.

Byłam dziś na wizycie kontrolnej u gin. Wszystko w porządku więc bardzo się cieszę. Pojechaliśmy z mężem na pizze, generalnie bardzo zadowoleni - wracam do domu a tam brązowe upławy. No nie!!!! po ostatniej wizycie na usg też byliśmy przeszczęśliwi a następnego dnia wylądowałam w szpitalu. Dziewczyny powiedźcie czy te plamienia mogą być spowodowane badaniem (mimo że było bardzo delikatne)? Zwariuję!
Zamieszczam zdjęcie synka - pozdrawia forumowe ciotki

monthly_2014_07/listopadoweczki-2014_13774.jpg

Odnośnik do komentarza

ugo a miałaś dopochwowe? Jeżeli tak, to nie masz co się martwić. Zresztą, jak pisała któraś z dziewczyn wcześniej, jak to nie jest żywa krew, to jest ok :)
smutnasowa ja na Twoim miejscu poszłabym prywatnie do lekarza z dobrą aparaturą, ale nie do tego Twojego. A tak, w razie czego :) Gdyby był naciągaczem, to niech mu się to nie uda, na złość :) Może się zdarzyć, że maluch nie będzie chciał pokazać co ma, ale np moja ginekolog nigdy nie daje za wygraną :) Każe mi przybierać różne pozycje (leżąc na boku) i smyra małą tym aparatem do usg dotąd, aż się przekręci. 2 razy tak miałam i 2 razy powiedziała, że dziewczynka. Obyś tylko wybrała dobrego lekarza i będąc w tym tygodniu na pewno się dowiesz ;)
Dzięki dziewczyny za wypowiedzi o płynach. Chyba spróbuję tego Lactacydu...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś wstałam o 2.30 Mała sie gimnastykowala, wiec moze rzeczywiście tak jak teraz wstajemy bedziemy wystawały w nocy. Ja sie śmieje do męża, ze w nocy on będzie pilnował, często i tak nie śpi o tej porze. Mała oczywiście ma to po tatusiu :)

Odnośnik do komentarza

smutnasowa ja jestem tego zdania co justys - idź raz prywatnie ale do innego lekarza, ja ogólnie chodzę prywatnie tak jak w 1 ciąży bo w przychodni czasami lekarze się zastępują i zamiast mojego mogłabym trafiać na innego, poza tym usg mam co miesiąc i jestem spokojniejsza o maluszka. Raz byłam na nfz - sprzęt jest baaaardzo kiepski ale babka potrafiła określić w 20tc płeć córci, wydaje mi się że po prostu facet chce cię naciągnąć (piszesz że nie raz sugerował przyjście prywatnie)
oosaa super że nie jest tak źle jak być mogło! odpoczywaj, odpoczywaj i odpoczywaj :) się dziewczyno nastresowałaś to ci się należy porządny odpoczynek :)
ugo też cena mnie poraziła :) ale myślałam bardziej żeby taką uszyć i kupić wkład - duuuuuuuużo taniej by wyszło
co do ubranek, dobre są z george, H&M - chociaż te czasami się rozciągają, i PEPCO sa taniutkie i wcale nie takie złe. rzeczywiście nic się z nimi nie dzieje po praniu :)
dziś zapowiada się miły dzień - nie tak upalny ale słoneczny a ja mam zamiar ulokować dzieci w szafkach tak żeby łatwo mi się operowało :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam dziś do Was pytanie troszkę odmienne, mianowicie jak to jest w związku gdy pojawia sie dziecko? Duzo słyszy sie o tym, ze wszystko sie zmienia i jest to ogromny sprawdzian dla pary. Poradzcie co zrobic, aby umocnić wiez, aby miedzy pieluchami i butelkami tatuś nie poczuł sie odtrącony....

Odnośnik do komentarza

gabi85 super ten zestaw tez chce taki kupić, przynajmniej wiem ze wszystko mam i o niczym nie zapomniała a do tego bardzo estetycznie wszytko do siebie pasuje.
oosaa super ze się wszystko układa, cieszę się razem z Toba! Tak jak mówisz wiara czyni cuda i tak jak kiedys pisalam: pozytywne myślenie przynosi pozytywne rozwiązania ☺
smutnasowa tez bym Ci poradziła iść do innego lekarza, najlepiej prywatnie albo do innej przychodni na NFZ do innego lekarza! Ja miałam bardzo dużo USG przez moje problemy na różnych aparatach i naprawdę jakość sprzętu jest widoczna i zdecydowanie sprzęt tez ma znaczenie.
Pozdrawiam ☺

Odnośnik do komentarza

hey kochane, stęskniłam się :) wystarczy 1-2 dni, a potem czytam z pół godziny i nadrabiam zaległości :) Mieliśmy niezłą akcję z jednym z naszych kotów bo trzeba ją było zszywać bo rozdrapała sobie łapę, stąd teraz czuwam nad naszym "kocim dzieckiem" które musi nosić kołnierz by szwów nie gryzła ;)

Ubranka ze smyka dotarły, ale chyba nie wszystkie kupiłam przemyślanie, bo większość mam w paski! I to różne paski :) więc.... poza tym dostanę ubranka po synkach siostry i od brata męża, po ich córce, więc już się powstrzymam na razie z dodatkowymi zakupami póki nie przejrzę tego co otrzymamy.

Już w sobotę jedziemy nad moooorze! Nie możemy się doczekać.

Ale przed wyjazdem muszę wybrać i kupić farby do przemalowania mieszkania ;)
I tu mam pytanie do tych z was, które ogarniają zestawienia kolorystyczne ;)
Sypialnię będziemy dzielić z dzieckiem, a łóżko mamy w kolorze ciemnym brąz. Mebelki dla dziecka chcę białe - komodę i łóżeczko, bo więcej się nie zmieści. Znalazłam takie fajne łóżeczko http://allegro.pl/pino-2w1-lozeczko-tapczanik-biale-60-120-barierki-i4424546902.html i do tego przewijak http://allegro.pl/przewijak-bialy-na-lozeczko-60-120-i-70-140-i4448416045.html
Komody jeszcze szukam :) Mam maksymalnie 90 cm miejsca na komodę i chcę by była jak największa, bo niestety miejsca dużo nie ma, a każda dodatkowa przestrzeń się przyda :)
A więc - meble ciemny brąz + białe - i teraz - jaki do tego kolor ścian? Myślałam o jasnym szarym... a do tego jakieś różowe dodatki potem dokupię na ścianę czy coś. czy któraś mogłaby mi doradzić?

Odnośnik do komentarza

bombka jeśli masz meble w 2 kolorach to każdy dodatkowy kolor będzie pasował z tym że jeśli myślisz o różowych dodatkach to najlepszy byłby jakiś delikatny, neutralny kolor może coś takiego jak u nas?(zobacz zdjęcie) my mamy meble w kolorze dąb truflowy+biel, kolor ścian to "stepy bengalu"(taki beżyk) + niebieskie dodatki (kocham niebieski) :D
Detuś u nas czas pierwszej ciąży to był naprawdę fajny czas kiedy byliśmy ze sobą bardzo blisko, mąż był przy porodzie, a w domu pomagał i dzięki temu nie miał czasu na myślenie czy nie jest odtrącany :) już wcześniej mówiłam mu że po porodzie będę chciała odpocząć, zregenerować siły i zanim "dojdę do siebie" to troszkę minie. Po porodzie będziesz zmęczona przez kilka dni :) w tym czasie np umyć butelkę, naczynia, pomóc przy obiedzie, zamieść czy odkurzyć może tatuś. a przy tym raz na jakiś czas wstać w nocy do dziecka (mi czasami mąż przynosił małą, bo nie miałam siły w nocy wstać bo taka padnięta byłam :) )ale jak miałam chwilę, to po prostu szłam się przytulić, lub jak przechodziłam to dałam mu buzi i nie narzekał :) Róbcie dużo wspólnie przy dziecku - oglądałaś Shreka?? (ta część gdzie mieli już dzieci) - ta scena kiedy padają na łóżko kiedyś była śmieszniejsza.... :D

monthly_2014_07/listopadoweczki-2014_13793.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

króweczko, dziękuję :))) super macie ten kącik i kolory mi się b. podobają. Tak żałuję, że nie znałam męża jak kupował mieszkanie i je urządzał, bo zrobił to w typowo kawalerski sposób "idę do sklepu, mówię to i to i mi przywożą" eh.... i teraz mieszkanie nie jest zupełnie w moim guście, nie mówiąc już o tym, że mężowi też się nie podoba :D

Odnośnik do komentarza

Hejo laski :)
znow dziś upał;/ miałam isc zrobić ta krzywą ale wieczorem jakos sie zle czułam głowa bolala i dzis odpusciłam...pójde jutro bo ma byc chłodniej:)

a co do pokoju i kolorów to u Małego bedą biale mebelki a sciany w kolorze zielonym ale takim ładnym limonkowym:)moze jakies fioletowe dodatki....sie okaze w trakcie:P hehehe. Ja jestem za żywymi kolorami u dziecka:) zeby miało gdzie patrzeć:D a nie w szarą sciane....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Czaki daj znać jak po wizycie! :) Mam nadzieję, że dzidziuś nie zrobi na złość i pokaże co ma między nóżkami :)

anmiodzik Ledwo wyszłam z pociążowej anemii i zaszłam w kolejną ciążę więc wiadomo było, że raz dwa mi krew spadnie. Tak też się stało. Od podajże 2 max 3 miesiąca ciąży biorę Tardyferon 2tabletki raz dziennie. Robiłam morfologię i poziom Fe.

ugo co do suszarki z ubrankami dziecięcymi, Grześ skończył 14 miesięcy a mi w dalszym ciągu robi się błogo na sercu jak rozwieszam te malutkie ubranka :D Nie wiem , czy to normalne :D Dla Hani ostatnio przygotowałam całe pudło same rozmiary 50(kilka sztuk w razie gdyby przyszła na świat wcześniej), 56 i 62 oraz siatę pieluch tetrowych, małych ręczniczków, które były pomocne przy Grzesiu kiedyś. Pozostało to wszystko wyprać w Loveli i na pierwsze miesiące jestem przygotowana. Kolejne pudło przygotowałam sobie już 68,74, ale nawet nie pierzemy na razie bo mam nadzieję, że po testach okaże się, że będzie je można już prać z naszymi ciuchami i płynem do płukania. Bo na początku ubranka Grzesia prałam osobno i tylko w Loveli, bez płynu do płukania... Teraz piorę z naszymi, z płynem z Lidla i tak pięknie pachnie , ze nic tylko go nosić i tulić, czego oczywiście robić nie mogę :( w sensie, ze nosić, bo tulę ile wlezie ;p

ugo boski synuś :D zabarwione upławy, jeśli miałaś usg dopochwowe jak najbardziej mogą być wynikiem badania, w końcu pochwa jest teraz mocno ukrwiona.

bombka zazdroszczę wyjazdu nad morze :) Planowaliśmy lecieć do Gdańska w sierpniu no ale w tym wypadku nie ruszymy się dalej jak na działkę e Beskidy , co też w sumie złe nie jest :)

Co do pokoju, jeśli meble będą ciemny brąz i białe, nada się róż, fuksja, szary, biel z np. szaro różowymi naklejkami, kremy.
tu np. masz połączenie takich kolorów :

http://www.kieleckafabrykamebli.pl/wp-content/uploads/2012/03/MODERNO_SYPIALNIA_03a.jpg

http://www.pytanieomieszkanie.pl/uploads/zdjecia/quadrat-sypialnia-z-meblami.jpg

Poszukaj sobie w wolnej chwili na grafice google pomieszczeń z meblami brązowo białymi, opcji masz dziesiątki ;) na pewno coś znajdziesz :)

krófka13 co to za słodziak wygląda zza poduchy :D świetne foto :D

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłam u ginekologa, wyniki wszystkie dobre miałam :D ten mój mały znowu na boku był, chciał potwierdzić czy to rzeczywiście chłopak. Przy poprzedniej wizycie był chłopak haha... a teraz tak się patrzy i patrzy przez ułamek sekundy pokazał się siurak hehe i mówi chłopak, a za chwile ale chyba jednak.... wie co pani? na następnej wizycie powiem pani, a ja do niego mówił pan, że chłopak :D poprzednio. Widać mój mały cały czas na boku i waży 630 gram ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/6sute6hhii8u1s9p.png

Odnośnik do komentarza

A ja dzis robilam tesg obciazenia glukoza na szczescie moglam wcisnac sobie pol cytryny a pozniej jechac na te 2h do domu bo by mnie tam...
Przy okazji przez przypadek dowiedzialam sie ze znajoma tez jest w ciazy bo przede mna badala krew i jak wyszla to pielegniarki sprawdzaly czy wssystkie badania dobrze pozaznaczaly i okazalo sie ze wszysciutkie poczatkowe ciazowe miala do zrobienie hehe
Do tej pory mi ta glukoza w gardle stoi.
-
A ja mam do wyboru polskie morze, polskie gory lub chorwacje... co byscie wybraly?
-
Ja tam na razie zadnym.pokojem dla dziecka nie musze sobie zaprzatac glowy bo na razie mamy 1 pokoj 30m2 poniewaz mieszkam u rodzicow a moze za rok.w koncu wyprowadzimy sie do naszego nowego domu . Takze starsza pojdzie na kanape a malenstwo do lozeczka. Tak sie sklada ze musze dla malego pokupic troszke ciuszkow bo po.siostrze wszystko rozowe badz dziewczece, czesc pozyczy mi kuzynka po swim synku ale to dopiero w pazdzierniku bo aktualnie pozyczyla kolezance. Ale musze tez kupic nowa posciel, wanienke, przewijak bo stary sie zdezelowal i trzymam go w lazience. Ogolnie strasznie ciesze sie na te zakupy ;)
Dzis juz nie tak upalnie i fajny wiaterek wieje.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjobid7ar8a.png
-
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pnz56xe9n.png

Odnośnik do komentarza

osa - dzięki wielkie :) ale fajnie jest tak móc zmienić coś w domku :))
malyna - gdybym dla dziecka miała osobny pokój to bym też zaszalała :) a tak to jest to 10 m kw na nasze łóżko, łóżeczko dla dziecka i komodę... maaaało, za mało na mocne kolory i szaleństwo. Nie chcemy klaustrofobii się nabawić ;) Stąd myślę nad stonowanymi kolorami i jakimiś ściąganymi naklejkami, dodatkami czy coś, żeby móc częściej zmieniać :) nie wiem nawet czy takie zdejmowane naklejki istnieją ;)

em87 - pokój suuper, strasznie mi się podoba! też chcę taki :))) może za parę lat.... :(

Odnośnik do komentarza

bombka
ah..... zauważyłam rozstępy na jednej piersi :(
na nic k... zdały się oliwki, masowanie, balsamiki :( strasznie mi smutno :(
czy jest szansa się tego pozbyć po porodzie?


Gdybyś ty widziała ile ja mam rozstępów jeszcze z poprzednich ciąż... masakra... na udach, brzuchu, biodrach piersiach, też mi nic nie pomogło, tylko ja dwie ciąże przeleżałam i ani nic ruchu i przytyłam przez to sporo :( a później olałam. Teraz nie zwracam uwagi na nie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jak tam Wasze wagi? Ja juz +8kg! Troche sie martwie, ze jak za duzo przytuje to wlasnie rozstepy mi sie porobia, powoli wkraczamy w 7miesiac i teraz podobno zaczynaja wychodzic rozstepy... Brzuch mam w miare maly, kazdy sie dziwi, ze w ciazy jestem, ostatnio jak bylam na plazy w samym stroju to dwaj obcy chlopacy mnie podrywali! Nie wiem gdzie to osiem kilo poszlo, chyba w dupsko ;-)

Odnośnik do komentarza

Bombka, mi szary akurat się podoba, lubię ten "kolor" :D,ponoć "rozwija" mózg i wzmaga kreatywność, ale trzeba zwrócić uwagę, czy pokój jest dobrze nasłoneczniony, bo nawet jasny szary, w pokoju, w którym okna są zwrócone na północ, lub wschód, może wyglądać dosyć pochmurnie, wtedy lepszy byłby beż, są świetne teraz kolory farb dla zwolenników stonowanych kolorów, bardzo naturalne, bo beż beżowi też nie równy:). Można łączyć kolory-jedną ścianę malować na inny. W dziecięcym pokoju i tak będzie wesoło i kolorowo, więc ja osobiście wolę kolor w formie dodatków, niż tła. Widziałam w gazecie superancko urządzony pokój na biało, ale rodzice byli bardzo bogaci i mieli kasę na rzeczy designerskie, meble, zabawki, na jednej ścianie tapeta (ale nie pamiętam, co przedstawiała:), oświetlenie. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i każdy niech urządza, jak lubi:). Dziecko, przynajmniej na początku raczej się nie wypowie w tym temacie:D.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

misiabella, no to fakt :) piękne są niektóre pokoiki, i sama bym chciała by moja córcia miała taki ;) póki co miejsca brak a i nie ma co tak wydawać nie wiadomo ile na meble, wolę już wydać na zdrowsze jedzenie dla siebie teraz a potem dla dziecka, bezpieczne foteliki do auta itd :)
nie ma co popadać w skrajności :)

Odnośnik do komentarza

hej kobietki :)
ja dziś wzięłam się za robotę :D i wyprałam wózek dla mojej kruszynki :) wiec wyschnie i czeka w gotowości :)
natchnęłyście mnie tymi remontami i chyba wezmę się za przemeblowanie i też kolorki zmienię u siebie :) i będę mogła łóżeczko wstawić bo już czeka :) chociaż na początku korzystac będę z kołyski bo dostałam od znajomych :) sama nie wiem gdzie to wszystko pomieszczę :)???
a i pytanko jeszcze :) czy stałyście się znowu bardziej senne? ja mogła bym bez przerwy w łóżku leżeć i spać... staram się tego nie robić bo ruch u mnie wskazany ale co zrobić... czasami trzeba
a waga u mnie +9kg trochę mnie to martwi bo to dopiero 6 miesiąc... i zauważyłam też że ostatnio sporo przybrałam, mam nadzieję że nic złego się nie dzieję:)

Odnośnik do komentarza

Hejo:)
ja jestem w połowie 5 msc i przytyłam 2 kg od początku ciąży... obawiam się że wystrzelę nagle z wagą i wtedy to rozstępy gwarantowane :(
Zapisałam się dzisiaj do szkoły rodzenia na Gajowej:) Wybiera się któraś?
Od miesiąca miałam tryb leżący, w końcu coś innego^^
A co do mebelków i ciuszków to jestem zabobonem i czekam do ostatniej chwili... mam nadzieję, że później sobie poradzę z wyprawką:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjo3qvz50v8.png

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

[quote="Moniniuss"]Hejo:)
ja jestem w połowie 5 msc i przytyłam 2 kg od początku ciąży... obawiam się że wystrzelę nagle z wagą i wtedy to rozstępy gwarantowane :(
Zapisałam się dzisiaj do szkoły rodzenia na Gajowej:) Wybiera się któraś?
Od miesiąca miałam tryb leżący, w końcu coś innego^^
A co do mebelków i ciuszków to jestem zabobonem i czekam do ostatniej chwili... mam nadzieję, że później sobie poradzę z wyprawką:)

2 kg? Poważnie? Ja jestem w 27 tc (termin porodu na 1. list :D ) i utyłam już 12 a jem w sumie prawie same owoce. Rozstępy wyszły mi dopiero 2 tyg temu na brzuchu, który jest tak duży, że wszystkim muszę tłumaczyć, że to nie będą bliźniaki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...