Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

jeeeezuuuu naprodukowałam się i szlag wszystko trafił :( Coś mnie to forum ostatnio zawodzi pod względem technicznym. Jak nie latające reklamy to gubienie wypocin ....

w ogóle straszny ten weekend był. Poszliśmy wczoraj na mega krótki spacer do puszczy wieczorem, bo było już tak fajnie przyjemnie. Przeszłam może z 1 kilometr, może ciut więcej i dzisiaj już pokutuję :/ Krzyże bolą niemiłosiernie, dupa też :( Pół nocy nie przespałam z tego bólu :(

Plus, ze w końcu budowa dalej ruszyła, tzn za ok. 2 tygodnie startujemy z kostką brukową. W końcu:/

Dziewczyny robiłyście już wymazy z cewki?

Odnośnik do komentarza

oosaa dlatego ja jak wiecej cos napisze zanim dam opublikuj to kopiuje:P

mnie wczoraj tak cipka bolała jakby mi jakis slonc wychodził....ale przeszło ;) a plecy to juz standard...
coraz bliżej konca wiec trzeba sie przyzwyczajać do bólu ;))

wymaz z cewki ? a na co i po co to?:> mi jeszcze lekarz o takim czyms nie wspominał...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :-) chyba z 40 minut czytałam to co naprodukowałyście przez te 4 dni ;-)
Ja pierwszy raz spałam w naszym nowym domku, trochę się bałam bo nie mamy jeszcze zamontowanych drzwi a mieszkanie jest spore ;-) Koszmary pierwszej nocy miałam straszne, ale tak jak mówicie sny śnią się na odwrót więc jestem dobrej myśli ;-)

Strasznie dużo już rzeczy macie dla swoich maluszków, ja jeszcze niczego nie mam. Na razie skupiam się na wyposażeniu mieszkania i na to wydaję całą kasę. Termin mam na 29 listopada więc w sumie jeszcze trochę czasu mam. Miałam plan, żeby wrześniową wypłatę przeznaczyć już na wózek i wyprawkę dla Grzesia, ale chyba wstrzymam się do października bo chciałabym jeszcze kupić stolik pod telewizor i może stolik kawowy.
W sumie zazdroszczę Wam tych terminów na początku listopada, jak Wy już będziecie tulić swoje maleństwa to ja będę jeszcze czekać na mojego synka :-) Ale niech sobie jeszcze siedzi w brzuszku i nabiera ciałka i sił, żeby urodził się zdrowym silnym chłopcem.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

hmmm, właśnie dostałam maila z Rossmana o promocji na pieluchy i stałej cenie dla posiadaczy karty 44,99 za 62 sztuki ( a nie jak pisała Iga 70szt.) co daje mi 0,72zł za sztukę. Przy rabacie 3% z karty wychodzi jak w Lidlu 0,70 za sztukę i ani grosza mniej :) No nic, pisze mi że za 6 zakupów / 90!!!! dni zasłużę na 4% rabatu , heh, masakra :)

zapomniałam się pożalić po wizycie - lekarz mi się podniósł w górę. Teraz za wizytę będzie brał 200!! To jest rozbój w biały dzień. Nie daj Boże coś się znowu będzie działo, trzeba będzie częściej chodzić i zbankrutujemy ;)

Dziewczyny nie wzięłam recepty na Tardyferon:/ jakie żelazo łykacie? Muszę kupić jakiś zamiennik, żeby mi starczył do kolejnej wizyty...

Odnośnik do komentarza

Truskawka szczerze zazdroszczę przeprowadzki :) Ja właśnie dzisiaj dałam ogłoszenie o nianię :D Myślę, że do 3 tygodni, może do miesiąca się już przeniesiemy jeśłi nic znowu nie stanie na przeszkodzie :)

Co do wymazu z cewki to chodzi o badanie na chlamydie, mycoplazmę i ureaplazmy. To są syfy, którymi dziecko może się zarazić w trakcie wędrówki na świat. Jeśli jest planowana cesarka to chyba nie trzeba ich robić , tzn tak wnioskuję na chłopski rozum :D Przed pobraniem materiału na badania nie można się podmywać min. 12 godzin i 2-3 godziny przed pobraniem nie można sikać :/ Pamiętam, że jak robiłąm to badanie w pierwszej ciąży prawie się zlałam przed :[ koszmar

W ogóle jakie badania macie za sobą ( te z 2 trymestru) a jakie są przed Wami z 3go?

Odnośnik do komentarza

Hej Babeczki :)
a ja mam dziś kiepski dzień... :( chyba powoli zaczyna doskwierac mi nadchodzący wielkimi krokami 3 trymestr... wczoraj ledwo żyłam a dziś jest jeszcze gorzej chociaż tu u nie pada... puchnę śpię i sie denerwuje na zmiane :( a do tego nerwy w związku z mieszkaniem:( strasznie się cięszę ale chyba gorzej się denerwuje zwłaszcza że takie koszty z tym się wiążą a tu tyle jeszcze trzeba kupic dla malutkiej a młody do szkoły... ahhhh prawda jest taka że nikt nie mówił że będzie łatwo :P a i jeszcze badania ta nieszczęsna krzywa cukrowa... muszę iśc i ją zrobic :(
a i jeszcze pytanko mam :) jeżeli chodzi o połążną tą co odwiedza nas w domu:P jeżeli mam konkretną to powinnam to gdzieś zgłosic??? mieszkam teraz pod wrocławiem a od połowy września we wrocławiu a to już nie jest jej rejon??? ktoś się może orientuje???
osa jesteś chodzącą reklamą lidla :) ale to dobrze bo ja tam zakupów nie robiłam a teraz wiem że będzie to opłacalne :D
truskawka ja zbieram różne rzeczy dla malucha od 4 miesiąca :) bo na raz to bym zbankrutowała :P a poza tym te zakupy przyklejają mi uśmiech na twarz co najmniej na 3 dni :D polecam!!!

Odnośnik do komentarza

oosaa szkoda ze tak daleko mieszkasz bo miałabym fajna kandydatke na nianie;))) a tak dupa :P

ja miałam robione jak narazie badania krwi mocz tox...i glukoze.....narazie o innych nic nie wspomina. moze teraz jak pojde 2 września to cos powie bo mowił ze ostatni raz taka miesieczna przerwa miedzy wizytami i bedziemy sie widywac czesciej wiec moze te badania rozne zleci.
matko 200 zł za wizyte:O to ja myslalam ze mój bierze duzo 150 zł...ale 200!!!:| ja pierdole......ja bym chyba na zawał padła jakbym to uslyszała.... za co oni tyle biorą:/ moze Twój wział jakis kredyty i chce szybko spłacić :P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Malyna wierz mi, ze miałam obsuwę na krześle jak nam zakomunikował :D to jest masakra! Dobrze, że ostatni raz jestem w ciąży :)

p.s. mamy wizytę w tym samym dniu ;p

co do niań natomiast, mam już zebranych sporo aplikacji. Mam też 3 nianie z polecenia znajomych więc w sumie wybór spory będzie. No ale na dobry początek musimy się przeprowadzić ...

matko jak u mnie duszno :( słyszę, ze Grześ się już obudził na obiad, ale się ukrywam dopóki mnie nie woła :D

Odnośnik do komentarza

Majus ale z cewki się robi samemu? Przecież to niewykonalne :) Mi lekarz mówi, że robi się te badania ok 28-30 tygodnia ciąży bo jeśli by coś było jest czas wyleczyć do porodu. Źle wspominam to badanie, było mało przyjemne .... i nie wiem jak miałabym sama w cewkę trafić jak nawet cipki nie widzę już :D Na czuja można się depilować ale trafiać w cewkę to już wyższa szkoła jazdy :D

Odnośnik do komentarza

Cześka26 ja też się na krzywą wybieram i wybieram :/
u nas położna odwiedza cię po porodzie, w zależności do jakiego ośrodka jesteś zapisana a nie od rejonu.
oosaa 200zł?! chyba bym zawału dostała jakby mój gin tyle krzyknął... ja płacę 120zł, a i tak uważam że to nie tanio
u nas te badania ok 28tc się robi, ale samemu nic się nie pobiera

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam na krzwą, usg szpitalne i to byłoby na tyle,jak zwykle na mocz i morfologię, muszę się poorientować, co jest jeszcze wskazane. Jak chodziłam prywatnie to płaciłam 150zł, a z usg, kiedy dostawałam zdjęcie 350, dalsze wizyty +płatne badania doprowadziłyby mnie do ruiny. Zwłaszcza, że oprócz kuchni, czas kupować wyposażenie pokoiku. Teraz, gdy ma się pojawić nowy lokator widzę, jak moje mieszkanie jest nieustawne, w pokoju dla dziecka, który był naszą sypialnią, nie zmieści się łóżeczko i nasze łóżko, chyba będziemy musieli je wypieprzyć i wstawić jakieś jednoosobowe, albo przenieść się z dzieckiem do salonu. Salon z kolei jak na mieszkanie w tak zw. bloku mamy duży, bo jest tam około 30m2.W kuchni mieliśmy mieć naszą sypialnię w przyszłości- ale tam z kolei też nie zmieści się nasze łóżko (musiałoby mieć max z 140x220) i może zdecydujemy, że powróci tam kuchnia, ale z dzieckiem przez pierwszy rok życia chciałabym spać w pokoju. A wy, jak to organizujecie?

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;-))

Ależ się wybawiłam w weekend na weselu. Wiadomo uważałam na siebie, ale i tak bardzo było mi to potrzebne ;-)
Wygląda na to, że mój lekarz bierze najmniej bo 90 zł, a myślałam, że to dużo.
Jeśli chodzi o skurcze mięśni też je miałam (stóp i łydek) lekarz powiedział, że to oznaka braku magnezu w organiźmie i należy to szybko nadrobić. Zalecił brać magne B6 2 razy dziennie po 4 tabletki. To jest jedyny, który można w takich dawkach przyjmować.
A jeśli chodzi o badania to też tak standardowo morfologia, żółtaczką, rzeżączka, cytologia, krzywa cukrowa. 20 sierpnia mam wizyte po czterech tygodniach przerwy. Tak to co trzy tygodnie jestem u gina.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjyfxnaihg.png

Odnośnik do komentarza

Misiabella - dziękuję za troskę :) inhalację wczoraj zrobiłam aż jeden raz, ale planuję zakup inhalatora jako must have. Tym bardziej, że przy dzieciaczku się przyda.

Malyna - mu kupujemy śpiworek na początek. Wg mnie kołdra dla takiego maluch to prawie wszechświat a ze śpiworka mi sie przynajmniej nie wykopie. Myślę jeszcze o otulaczu typu wombee.

Kartę Rossnę wyrobiłam jak tylko IgaJula i Malyna o niej wspomniały. W moim przypadku tłuc się przez miasto do Lidla, skoro do Rossmanna mam rzut beretem jest bez sensu. Pal licho różnicę w groszach i sztukach - na paliwo wydam więcej nie mówiąc o straconym czasie. Ostatnio testuję zakupy online z Tesco lub Piotra i Pawła. Mają więcej promocji niż w sklepach stacjonarnych a dodatkowo nie musimy łazić po sklepie a później dźwigać toreb z zakupami. Pan z Tesco przywiezie, wniesie a nawet ostatnio jak zamówiłam 6 zgrzewek Nałęczowianki, to mi je zniósł do piwnicy i pięknie poustawiał:)
Nie wiem ile kosztują pampersy w Selgrosie czy Makro, ale może i tam ewentualnie warto zajrzeć, jeśli ktoś ma blisko lub robi raz na jakiś czas duuuuże zakupy.

Justys - jak tylko wrócę do domu, to znajdę model fotelika i dam znać.

Po wielu, wielu rozmowach i przeanalizowaniu wszystkich "za" i "przeciw" zdecydowaliśmy się na zamrożenie krwi pępowinowej. Nie chcę kiedyś w przyszłości pluć sobie w brodę, że miałam taką opcję i jej nie wykorzystałam. Oczywiście mam nadzieję, że z niej nigdy nie skorzystamy:)) Co do wydatków, fakt, jest to kosztowne, ale tak staram się żonglować wydatkami na wyprawkę, by zaoszczędzić na czym mogę zaoszczędzić a nie oszczędzać na zdrowiu i rozwoju dziecka.

Odnośnie kosztów wizyt u gin - płacę 130zl za wizytę wraz z usg (przez pochwę lub standardowe w 3D).

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

misiabella my robimy tak, ze Grześ będzie w swoim pokoju a my z Hanią w drugim ( mamy tylko 2 plus garderoba). Przynajmniej taki mamy plan. Jak tylko zaczną obydwoje przesypiać całe noce przeniesiemy Hanię do Grzesia... no ale to na razie tak kijem po wodzie, no i pokój Grzesia też malutki i słabo ustawny :/

co do wizyt usg mam w cenie, ale to i tak kokosy :/ Dobrze, że już niedługo rozwiązanie :) no ale i tak 800-1000zł muszę założyć ... wolałabym to wydać na dzieci...

Odnośnik do komentarza

Misiabella - u nas Staś będzie spać w naszej sypialni. Robimy tak: odcinam kawałek szafy suwanej typu Komandor na szerokość 80cm (tam gdzie ściana styka się z szafą, od strony wewnętrznej pokoju, nie od okna). W miejsce uciętej szafy wstawiam łóżeczko (120cm długości, więc akurat 40cm wystaje). Do łóżeczka kupuje pasujący przewijak, zaś pod samo łóżeczko planuję wmontować kosze wiklinowe z Ikea. Na ścianie nad i obok łóżeczkiem montujemy wiszące kieszenie, czyli tak zwany przybornik. Oprócz tego wiszący przybornik na bok łóżeczka. Ponieważ ucinamy kawałek szafy, dorabiam jeszcze jedną szafę w przedpokoju, tak by np. ręczniki i pościel, które do tej pory trzymalam w sypialni, tam schować. Wczoraj kupiłam juz wieszak na deskę do prasowania i wieszak/podstawkę na żelazko oraz system do montowania odkurzacza w szafie. Salonu nie ruszam, bo to jest moje oczko w głowie i chcę go zachować w niemienionej formie. Do łazienki dokładam stojący regał z rattanu czy wikliny z koszami (widziałam w jusk). Do kuchni dokładam półki nad stół i mam plan, by wszystkie makarony, mąki etc przesypać w piekne sloiczki i tam wlasnie poustawiać. Zwolni mi się miejsce w 1 szafce, do której wpakuje akcesoria dziecięce.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

No ja też za banami nie przepadam, mogę zjeść, tylko oby nie były dojrzałe, wolę takie lekko twardawe jeśli już.
Elleves, pomysłowo z tą szafą:). Widzę, że już zwszystko rozkminiłaś:). U mnie w tym pokoju, nie ma miejsca na szafę 60 cm głębokości, więc stoją dwie komody, około 45cm. W salonie dziecko to chyba nie najlepszy pomysł, bo rzeczy miałby w tym małym pokoju, więc widzę, że to odpada. Tylko, że będziemy musieli chyba kupić łóżko takie jednoosobowe 120cm szerokości, w razie czego i mąż się zmieści, a później kiedyś będzie służyło małemu po 4 roku życia. I tak w tym pokoju będzie ścisk. Tak to będzie spał w salonie w tygodniu (skoro się zapiera rękoma i nogami by nie spać w pokoiku, po byłej kuchni, bo zastanawiam się, czy da radę chodzić do pracy, jak mały będzie się budził i chciał jeść:). Oosaa, Elleves, wy się nie obawiacie, że wasi faceci nie dadzą rady rano chodzić do pracy?

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

misiabella ja mam pokoje obok siebie i tylko zostawiam otwarte drzwi :) maluchy mają spać u siebie a rodzicie u siebie :) chociaż i tak na 100% będą zdarzały się gorsze noce kiedy będę spać z dziećmi
mój gin bierze za wizytę z usg i fotką malucha 120zł

co do pracującego tatusia :) przeżyje :D my, gdy urodziła się malutka mieliśmy tylko 1 pokój i spaliśmy wszyscy razem i nawet małą mi przynosił do łóżka :D i dał rade

Malyna moja córa spała pod kołderką i nic jej nie jest, ja spałam pod kołderką i nic mi nie jest, tak samo jak tysiące dzieci przed nami :) pomyśl że kiedyś tylko kołderki były w użyciu :)
emka-emka ja standardowo mam wizytę co 4-5tygodni
Majus co do bananów - ja wcinam i nie mam żadnych skurczów! :)
Elleves zasmucę cię, ale wraz z pojawieniem się maluszka, który będzie rósł - twój salon będzie się zmieniał wraz z jego gustem (czyt. naznosi swoje zabawki) no i trzeba zabezpieczyć to co tego wymaga

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...