Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolcia211

Czesc dziewczyny jak Wasze maluszki? Moj daje mi dzisiaj popalic, nie spi od 12 tylko placze i wisi na cycku a ja mam jeszcze malo pokarmu i pewnie sie nie najada..opadam z sil.. Czy wasze pierwsze dni maluchow tez byly takie ciezkie? A polozne sa tu do kitu!!
Nierozpakowane Mamusie- jeszcze troszke i Wy bedziecie miec swoje "aniolki" :D

Odnośnik do komentarza

Moze popros o dokarmienie. Ja jestem przeciwna dokarmianiu na poloznictwie, bo wiekszosc by dokarmiala butla dla swietego spokoju, ale sama poprosiłam w 2 dobie bo jeszcze mialam mało w cyckach. Potem zeby nie wyciagac malego z inkubatora i fototerapii to dokarmialy Ale moim mlekiem wiec juz to co innego bylo. U mnie tezbeznadziejne pizdy pracujana oddziale, wiec moze u Ciebie się zgodzą. Tylko zaznacz ze jeszcze masz malo pokarmu.

http://www.suwaczki.com/tickers/o148ha00o0x1sy1t.png
http://s3.suwaczek.com/20140614580120.png

Odnośnik do komentarza

Witam.U mnie to nawet nocki są oki,gorzej w dzień.Damianek już nie chce tak dużo spać.Jak poszedł przed 7 rano spać,to przed 8 już wstał i teraz próbuje usnąć.Potem to już prawie mało co spi w ciągu dna.Ja czekam na męża jak wróci z ZUSU i jedziemy do gminy złożyć dokumenty na becikowe i rodzinne,zobaczymy czy się będzie należeć.Czekamy na ten pesel,bo okazało się że w tym urzędzie co mąż był zapisać synka,to kobieta która tym się zajmuje,miała nieszczęśliwy wypadek i wszystko się tam przedłużyło.Mam pytania:

1.Jaki kupiłyście termometr?Polecacie jakiś,bo nie wiem jaki kupić z tych bezdotykowych,czy jaki?

2.Kiedy jest to badanie usg bioderek?

Mojego Damianka zarejestrowali na 30.09,to będzie miał 4 tygodnie,ale pytali się kiedy się urodził,to chyba źle nie jest zarejestrowany.W poniedziałek na wizytę do pediatry jedziemy,to się też muszę różnych rzeczy popytać.
Taka mnie chcica na gołąbki wzięła,że szok,a tak w ogóle kapustka mi się marzy i grzybki ,a tu karmię piersią,więc trzeba się oblizać smakiem;(
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki gratuluje tym co porod maja za soba moj 17 juz skczyl dwa miesiace ,juz idzie jak pomasle wczesniej nocki itd ale wszystko ogarniete mamusia wie co kiedy chce moj kochany twardziel,no i zaczely sie kolki buuuuuuuuuuuuuuuuuuod 19 do 22 bujanie ,koper,espumisan,na brzuszku nic kompletnie nic noszenie spiewanie aby nieplakusial a jak mija atak spi ze musze przez sen butle mu dwac,tak mi go szkoda w takich chwilach tyle sie nacierpi .pozdrawiam was goraca i zate co rodza trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Ja USG bioderek i USG główki miałam robione w szpitalu po porodzie kilka dni. Kolejne USG mam wpisane w zaleceniach ale pediatra jeszcze skierowania nie dała. Na razie dla wcześniaczka mam skierowanie do neurologa, muszę jechać do Katowic załatwić poradnie okulistyczną i USG główki jeszcze raz muszę zrobić.

A jakie badania powinnyście zrobić powinno być napisane na ZALECENIA w karcie wypisu dziecka.

asiunia72 u nas nocki to koszmar ... co 2-3 godziny ale wrzask jest jak cholera , bo butla musi być na JUŻ TERAZ!!!;)

Pani Buhler - masz tak samo jak ja przy pierwszym porodzie, kilka godzin to potrwa pewnie.Powodzenia!!!!!

Odnośnik do komentarza

Wszystkie , które jeszcze nie urodziły, POWODZENIA!!!
Ja już w domku drugą dobę i druga noc ciężka, za dnia Emilka jak aniołek, ale kiedy przychodzi wieczór wstępuje w nią diabełek, wczoraj do 1 w nocy ją usypiałam, aż boję się co będzie dzisiaj, położna mówi że może nie dojada i dlatego taka marudna, bo ja walczę z laktacją, do piersi się nie umie przystawić, czasem przez kapturki coś pociągnie, ale zazwyczaj przysypia bo mam mało pokarmu i się męczy biedactwo, godzinna sesja przy laktatorze i na jeden posiłek już jest, a tak to niestety sztuczności muszę podawać, ale walczę może laktacja jeszcze się rozkręci...

[http://www.suwaczki.com/tickers/o148vcqge9x1y7ub.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megane123 kom

Pisze do Was z patologii, na ktora trafilam prosto od gin. Nastraszyla mnie, bo tetno bylo 180 i schudlam pol kilo, wiec podejrzewala niedotlenienie plodu. Po badaniach w szpitalu... wszystko ok :) 2 ktg w porzadku, ale nie .wykazaly akcji porodowej... najsilniejszy skurcz mial 47 albo 57 chyba. przeplywy w normie, mala jest mala ;) wazy 3040. Jestem na obserwacji i mam nadzieje, ze mnie wypuszcza, bo to nie ten szpital, gdzie chce rodzic.

Odnośnik do komentarza

Megane123 - przynajmniej wszystko sprawdzili:) 3mam kciuki za szybkie wypuszczenie

kamila84 - wagę poprawię (sorry, takie ciążowe zakręcenie;) Co do daty to wydaje mi się, ze lista od początku jest aktualizowana tak, ze oryginalna data nie ulega zmianie (tzn nie ma daty porodu tylko pierwotny termin).

mamaali - dzięki za radę z szarym mydłem. W ramach przygotowań do cc (przestałam liczyć, ze córka zrobi fikołka - na ostatnim usg dalej tyłkiem w dól, i praktykowała jogę z nogami założonymi za głowę;). Zastosowałam na poharataną nogę i na prawdę się goi :)

Do teraz to pewnie kolejne Maleństwo na świecie (Pani Buhler??!!)

Nadrobiłam wszystko co piszą rozpakowane Mamy:) i chyba mój organizm się dostosował - od 2 dni zaliczam tylko spacer a tak to większość dnia relaks z książką (na zapas)

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2hdgex72wz7oq.png

Odnośnik do komentarza

i poprawiona lista:

Rozpakowane mamusie:
K_U termin 03.09, dziewczynka Nadia Porod sn 37+3 dni, 3300 g i 56 cm
Asiunia72 termin 06.09, ur. 17.07
Marta W. 04.08.
gosia_sz dziewczynka Bianka, cc 38 tydz. 3020g i 53cm
teosia termin 1.09, chłopiec Damian, Trzciana, cc 3400g. 54cm.
mamaali termin 25.09, dziewczynka Julka, Śląsk Poród cc 36 tydz 2880gr i 53cm
Kornelka termin 12.09, chłopiec Ludwiczek, Krosno –Poród cc 39+5dni, 3250g i 55cm
gonia07 termin 10.09, chlopiec Karol Jasło poród 3900g i 59 cm
beata.j termin 19.09 chłopiec Wojtek Poród sn, 38+5dni, 3340g.
Anulka86 termin 3 lub 8.09, dziewczynka Jagódka, 3750g. 59cm.
Kinga88 termin 1.09, dziewczynka Amelia, Anglia, poród sn, 3785g.
Magdalenka1990 termin 16.09 dziewczynka Nina, Katowice, poród cc, 2980g. 51cm.
maidin termin: 20.09, chłopiec Aleks- Toruń, poród cc, 3450g. 55cm
zuzia2309 termin 24.09, dziewczynka Oliwia, Mikołów, poród cc, 2900g. 54cm.
marti123 termin-13.09, dziewczynka-Julita, Oława, poród sn
Mireczka78 termin 18.09, dziewczynka Emilka, Katowice szpital kolejowy; poród sn 40tyg +2dni; 3010g. 56cm
kamila84 termin19.09 (ur. 20/09), chłopiec -Filip, Poznań - szpital św.Rodziny w Poznaniu; 3650g.57cm
jana3 termin 26.09, dziewczynka Maria małopolska; poród sn 39tyg; 2740g.51cm
karolcia21 termin 21.09, chłopiec Dominik, Mazury; poród sn 40tyg+3dni; 3700g.58cm

Podobno rozpakowane:) (brak danych):
Missinfinity termin 19. 09 dziewczynka Emma lub Samantha, Londyn
merenka termin 28.09, chłopiec Aleksander Warszawa - Żelazna

Jeszcze w dwupaku:
AgnieszkaPiotrowska termin 19.09, dziewczynka Ala
kasiano termin 20.09, dziewczynka Hania, Warszawa Starynkiewicza
Pani B/Izunia102030 termin 20.09, dziewczynka Maja, Olecko
alicjapola termin 21.09, dziewczynka Pola, Warszawa Kasprzaka
anka.anka termin 23.09
asia_sc termin 23.09, chłopiec Kacper, Dąbrowa Górnicza - Katowice Markiewki
iza93 termin 25.09, chłopiec Wiktorek, Staszów
Iza212130 termin 26.09, córka Laura
Smile2 termin 30.09, dziewczynka, Warszawa
Megane123 termin 30.09 dziewczynka Julka, Bydgoszcz

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2hdgex72wz7oq.png

Odnośnik do komentarza

Troche mnie pomeczyli,bo ponad 18 godzin. Zabrali mnie na blok gdzie dali znieczulenie w kregoslup,ktore nie zadzialalo i czulam jak mnie rozcieli dwa razy i dali glupiego jasia po ktorym podobno ostro mi odbilo i odplynelam. Wazne,ze teraz nie mysle o tym bolu,bo mam corcie blisko:-) mala urodzila sie przez cc o 23.45 wazyla 3800 i mierzy 57 cm:-) ma dlugie czarne wloski i podobno jest do mnie podobna. Jak dam rade to wrzuce fotke:-)

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny;D
oh widze, ze jeszcze niektóre sie męczą z brzuszkami.
Moja córcia już ma ponad 6 tygodni, a ja byłam u ginekologa i już zagojona i po połogu.
mamaali moje dziecko było troszkę drobniejsze niż Twoje, i trochę wczesniej urodzone ale nie dostałam zalecenia do neurologa. usg bioderek i dno oka wczesniej niz dzieci terminowe.

Beata a mi położna i lekarz gadali, że 21 stopni ma być. my grzejemy w piecu to jest 23-25 ale wtedy Malutka jest w samych bodach kaftaniku.

A teraz mam pytanie:
1. Czy którejs dziecko płacze przy przebieraniu pieluchy?
Moja płacze tak mi sie zdaje ze nie lubi zimna, pupy tez nie wietrze bo nie lubi.

2. Jestem po połogu i zdecydowałam się ze nie bedę brała tabletek dla matek karmiących, jak zamierzacie się zabezpieczać? Mam jakies obawy,że sama prezerwatywa nie wystarczy. nie chcę narazie zajsc bo musi niby rok minąć zeby organizm odpoczął, a poza tym kolejna ciąża też może zakonczyc sie wcześniej niz w terminie a nie chce kłasc sie do szpitala na patologie, bo te 2 miesiace były ciężkie a teraz jeszcze dziecko w domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jezuu dziewczyny ale wam zazdroszczę ze piszecie sobie na forum.. Przeczytalam 2 zakładki ostatnie, wogole nie wiem co u której slychac :( Nie mam kiedy czytac ani pisać, jak dziecko spi to robie cos w domu-pranie, sprzątnie, ciagle mycie butelek bo karmie sztucznie i tak w kolko to samo...
Jak wy to wszystko ogarniacie??????? I jeszcze na forum możecie popisac.. Ja chyba sobie slabo radze bo czasem zajrze ale zaraz cos znowu musze zrobić i tak non stop, przejebane jest.
Nie wariujecie od siedzenia w domu z dzieckiem? Czy może ktoras już gdzies wychodzi a dziecko zostaje pod opieka innej osoby? Jak to u was jest?

Gratulacje dla wszystkich mam które urodzily od czasu kiedy przestalam pisać, zycze wszystkiego co najlepsze! Przede wszystkim by dzieciaczki były grzeczne :) i spaly w nocy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eg9bv5ugm.png

Odnośnik do komentarza

Melly Mój placze przy przebieraniu pieluchy - zawsze kiedy jest glodny bo przebieram go po tym jak się obudzi i wola o jedzenie. Już wtedy ma mokro wiec musze zalozyc nowego pampersa i wtedy an głodzie krzyczy. Gdy go ubiore i dam butle jest już cichutko.

Dziewczyny czy któras ma problem taki jak ja? A mianowicie karmie mlekiem sztucznym i dziecko robi kupe raz na 2-3 dni. Brzuszek go boli, placze... Daje espumisan 3razy dziennie po 2 krople do mleka, klade na brzuszku, czasami daje herbatki koperkowej jak jest najedzony... Ostatnio zrobil 2 twarde bobki które mu dupsko zatkaly, a potem poszla kupa duuuza ale meczyl się 2 dni by ja zrobić. Aha i metoda drażnienia odbytu średnio mnie interesuje.. Może macie swoje sprawdzone sposoby?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eg9bv5ugm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...