Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam sie Wam, ze bylam tak nieusatysfakcjonowana usg polowkowym tydzien temu, ze poszlam na kolejne wczoraj.

To poprzednie trwalo krocej niz 10 min, lekarz zamiast wytlumaczyc o co chodzi to zarzucil tekst ze jestem juz dzis kolejna pacjentka co po PL nie rozumie... A co dla mnie najwazniejsze nie udzielil informacji czy pepowina jest 2- (tak jak wyszlo na usg genetycznym w 13 tyg) czy 3-naczyniowa. Odpowiedzi nie udzielil, potem przeczytalam ze 3-naczyniowa.
Tak mi pobierznosc badania nie dawala spokoju, ze poszlam na kolejne, do tej samej przychodni gdzie robilam genetycznej. Badanie bylo dokladne, wyszlo wszystko w porzadku na tym etapie ciazy:) ale potwierdzila sie tez pepowina 2-naczyniowa:( Tym samym wskazanie zeby w 3cim trymestrze czesciej badac parametry jak Mlodziak sie rozwija, zeby na wypadek braku przyrostow interweniowac...
Jakos mnie uspokoilo to kolejne polowkowe (nawet jak dreczy kwestia pepowiny - ale wole wiedziec i monitorowac niz sie oszukiwac ze wszystko ok).

Zycze wszystkim udanego weekendu:) W Warszawie upal.

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2hdgex72wz7oq.png

Odnośnik do komentarza

mamaali
Dziewczyny odebrałam wyniki z obciążenia glukozy 75g( fujjjjjjjjjjjj) i wyszła mi glukoza na czczo 88m g ( skala 60-110)
a po 2 godzinach
42 m g ( skala 60-110)

to dobrze czy źle?, bo chyba cukier mi za dużo spadł, do domu wracałam na pół przytomna po tych badaniach

i jeszcze mnie martwią jakieś Monocyty 11,9% a skala - 4-10 - a tu mam tego czegoś za duzo....

w ogóle do wyników powinni dodawać interpretacje wrrr

Megane123 fajnie , że masz taka teściową :) , ja ciążowych nie będę kupować , już w S nie wejdę , ale kupuję teraz rzeczy na M/L.

Koniczynka ja też kupuję używane dla malucha, bo z tych ciuchów wyrośnie baaaardzo szybko, przy pierwszym dziecku nakupowałam nowych ciuszków bardzo dużo, a później się okazało, że w większości z nich nie zdążyła "pochodzić", bo wyrosła.

Ja zamiast rożków, becików kupię -otulaczki. Wczoraj mi się na tablicy.pl udało zakupić taki otulaczek, jest ponoć lepszy, bo nie przegrzewa, jest lekki i idealny na kolki,można sobie poczytac recenzje, ja wczoraj używany kupiłam za 20zł i jeszcze mi gratis wysłali śpiworek:)

Koniczynka co potrzebujesz do szpitala to też dużo zależy gdzie rodzisz, np. w jednym szpitalu nie potrzebujesz ciuszków dla dziecka a w innym musisz mieć, to samo z koszulami, podkładami itp.Ja teraz wiem, że do kapieli dziecka będę potrzebować tylko kremu po kąpieli, bo nabrałam kosmetyków dla dziecka a tu nic nie trzeba było.

Assiekk to ładna waga, u nas też ma być Julka się okaże:)

teosia widzę, że mamy podobny gust ... :) , kosz Mojżesza jest bardzo praktyczny jak jeszcze dodatkowo jest na kółkach. Super rozwiązanie do 4 miesiąca życia maluszka - miałam polecam! teraz też kupie, jeździsz z dzieckiem po całym mieszkaniu, kosz nie zajmuje dużo miejsca , a dla takiego małego szkraba taka przestrzeń jest wystarczająca.
Też myślałam nad wanienką fisher price, a mówisz o tej wanience z hamaczkiem?? ( zdjęcie na dole) , ja waśnie chciałam kupic taką wanienke, świetny pomysł z tym hamaczkiem.

Melly racja niektóre mamy takie sterylne, a przez to dzieci tez maja później alergię;)

asiunia72 ja w pierwszej ciązy też nie miałam glukozy, ale możesz sobie ją zrobić w laboratorium bez skierowania, u mnie kosztowało badanie 5zł i glukoze musiałam kupić 6zł

Alicjapola Pola fajne imie też chciałam tak dać ale mąz kręci nosem i zostaje Julka:)

karolcia21 powodzenia na glukozie ;)

zuzia2309 weź sobie nospe forte w ciązy jest niegroźna a ból ci przejdzie

Ja byłam na połówkowym i na 3D i 4D w 21 tc i miała 400g, teraz wizytę mam 11 czerwca i pewnie juz gabarycik ładny będzie, bo kopniaki sa mega mocne

chyba nadrobiłam:) , pogoda ma być piękna na weekend więc życzę miłego weekendu, tylko wiecie brzuszki w cień;) !!

Tak myślałam o tej wanience,ale poczytałam dużo opini negatywnych na internecie i raczej zdecyduje sie na tą wanienkę onda

monthly_2014_06/wrzesniowe-skarby-2014_11959.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

Witam.Jutro zaczynam III trymestr.Dzisiaj robię mega pranie,bo pogoda dopisuje.Musimy jeszcze kupic jakiś w miarę dobry fotelik dla dzidzi i raczej zdecydujemy sie na zakup w sklepie.Oczytałam się wczoraj w internecie i mam mętlik w głowie.Czy kupić fotelik sam,czy z taką bazą?Jakie Wy macie foteliki nowe,czy używane z bazą,czy bez?Pozdrawiam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

Smile2 a płaciłaś za te badania??, bo szczerze mówiąc mega krótko cie badał gin. Ja miałam połówkowe to chyba tam z 40 min siedziałam. Ale o pępowinie nic nie mówił gin na połówkowym, widziałam pępowinę na USG tylko.

missinfinity na allegro znajdziesz komplety , ale przescieradła też są wejdź w link;
http://allegro.pl/przescieradlo-kosz-mojzesza-bawelna-bolin-bolon-i4308747441.html

teosia też patrzyłam na tę wanienkę ona chyba ma termometr wmontowany
Ja kupuje wózek wielofunkcyjny z fotelikiem także bede miała 3 w 1

lęcę troche nabrac kolorków na słonko...;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie kosz mojżesza to zbędny wydatek - w końcu będziemy kupowały wózki z gondolą - to on może w zupełności wystarczyć (ale to każdej indywidualna sprawa)

Co do wanienki - ja miałam taka najzwyklejszą - wybrałam tylko dużą i jak dla mnie była super - teraz też będzie służyć - wystarczy umyć porządnie ;)

Smile2 moje badanie połówkowe też długo nie trwało - dzidzia pięknie współpracowała i dała się ładnie pomierzyć i wszystko posprawdzać (tylko płci nie pokazała).

teosia ja mam wózek po synu 3w1 i fotelik jest bez bazy. Sprawdzał się bardzo dobrze w samochodzie (do stelaża wózka go nie używałam bo dziecko w fotelikach nie powinno przebywać dłużej jak 2h - i jak jechała gdzieś na dłużej to zawsze brałam ze sobą wózek).
A i chyba te co mają bazy do samochodów są przeznaczone do systemów Iso fix czy jakos tak (ale trzeba mieć samochód z tym systemem, a ja takiego nie mam)

Odnośnik do komentarza

mamaali może zależy kto jaki ma wózek - ja miałam Roan Marita i moja gondola spełniała wszystkie te same funkcje co ten kosz mojżesza (choć na żywo nie widziałam żadnego). Miała funkcję kołyski po zdjęciu ze stelaża, miała wystarczająco dużo miejsca w środku więc na wyjazdach do rodziny zastępowała łóżeczko :)

Odnośnik do komentarza

Ja marzyłam o koszu ale znalazlam za 450zł piekny, jednak ze wzgledów finansowych kupie łóżeczko które będzie mi służyło dłużej.Moja starsza córcia wcale nie chciała spac w łóżeczku, dopiero w wieku 5 lat z saczęła spać sama. Przy drugim dziecku postaram sie zrobic wszystko żeby samo spało. Ale starsza była nan cycu i przez 2 lata budziła sie co godz to tez dla tego ją wzięłam do siebie, byłam po prostu zmęczona. Mimo to do dziś budzi sie po 3 razy w nocy a ma 6 lat.
W ostatnim tygodniu opadłam z sił,chyba czas zacząc wypoczywać, a i dziś po raz drugi wstałam mokra, już mi siara wycieka. A mała daje kopniak za kopniakiem:)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fj6yxbgntcc6i.png

Odnośnik do komentarza

ja tez kupuje wózek 3 w 1 z fotelikiem odrazu a bedziemy go uzywac jako nosidełka z domu do domu.

a dziewczyny zakupujecie nianie elektroniczną???
ja mieszkam w domu 2 pietrowym i nie chce ciagle ciagac za soba dziecka, niech spi wygodnie w lózeczku.
a co do łózeczka to ja kupuje tak jak kiedys pisałam lózeczko które przekształca sie w tapczanik.

a któras uzywała lezaczek??? bezpieczny jest??? ja chciałabym kupic zeby miec kontakt z dzidzia jak np. bede gotowac obiad... upatrzyłam taki

monthly_2014_06/wrzesniowe-skarby-2014_12016.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Hej co do lezaczka to rewelacja była dla mnie jak jeszcze synek był taki malutki teraz napewno tez kupie ;) dzis stanęłam na wadze i sie Przerazilam jak zobaczyłam 7 kg na plusie ciagle miałam 5 a tu nagle 7 dopiero 26 tydzien zaczynam mam nadzieje ze nie bede miała 30+ ja w poprzedniej ciazy która była nie całe 3 lata temu

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta po weekendzie :) Odpoczęłyście trochę ? Ja miałam bardzo aktywny weekend, pogoda super, woda, grill, odpoczynek ahh :) i w końcu opaliłam moje białe nogi no teraz już czerwone hehe :D

Ropuszka witam, witam :) Kto mieszka u Ciebie w brzuszku ? Znasz już płeć lokatora? :)

Ja też mam 3 kg na + tzn. tyle miałam na wizycie 26 maja ale teraz pewnie waga powoli rośnie bo widzę sama po sobie. W domu wolę nie wchodzić na wagę więc poczekam aż do kolejnej wizyty u gina :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...