Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nocki też zarywam. Albo nie śpię północy albo sie budze co chwilka a jak sie juz robi wsio dobrze to trzeba juz wstawac :D
Damy rade.

Mam do Was jeszcze pytanie na temat waszych "pępuszków" :D Bo przeważnie jak spotykam Panie w ciąży to mają wypukły pępek czy to u każdej tak jest ?? Ja mam wklęsły :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, ja dzisiaj odżyłam i już mi odpuchły prawie całkowicie stopy, trochę jeszcze bolą ale wyglądają normalnie. Nie ma to jak ochłodzenie :) oby tak było już cały czas :) I już w nocy czułam ze się ochładza bo 4 razy byłam siku i rano zobaczyłam swoje dawne nogi :) a mój pępek też jest jeszcze wklęsły, tylko trochę płytszy się zrobił.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kiz8ly7iv.png

Odnośnik do komentarza

Ta męczarnia w nocy już chyba do końca ciąży nas czeka;) a po porodzie znów bezsenne nocki ;)

Ja mam wypukły pępek.

Pani Buhler ,możesz próbować na www.http://hipp.pl/ albo na nivea.pl ale mi nie wysłali w tej ciąży. Jak byłam w pierwszej to dostawałam próbki teraz cisza;).W szpitalu dostaniemy próbki z rożnych firm.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny prośba bo właśnie tak sobie przeglądam te moje wyniki i zauważyłam że w moczu mam bakterie i to d. liczne i nablonki płaskie też d. liczne i patrząc na poprzednie wyniki również mam albo d.liczne albo liczne .
Czytałam w necie że powinnam duzo wody pic albo zurawiny a nie wiem czemu lekarza do ktorych chodze nie zwrocili na to uwagi?? Czy to naprawde nic poważnego ?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Mój ginekolog zwraca uwagę na takie sprawy i na bakterie w moczu zapisał mi tabletki ziołowe z żurawiną i pietruszką bez recepty i to pomogło,w następnych badaniach wyszedł już dobry mocz. Co do nocy to od miesiąca mam problemy ze spaniem i nawet pięć poduszek w różnych miejscach nie pomaga szczególnie że mała wtedy najmocniej kopie i to zawsze po lewej stronie. Wasze dzidzie też mają ulubione miejsce w brzuchu do kopania?? i druga sprawa,czy tygodnie liczone przez lekarza pokrywają się wam z tym co pokazuje suwak ?? bo u mnie nie i trochę mnie to dziwi

Odnośnik do komentarza

Witam.Mąż miał 10 dni urlopu,więc mało bywałam na forum.Trzeba było spędzić więcej czasu z ukochanym,a do tego musieliśmy z synem codziennie na rehabilitację jeździć bardzo daleko,to miałam dosyć.Teraz jeszcze 5 dni zostało tej rehabilitacji,to mój tata zaproponował,że będzie jeździł busem przez te 5 dni,bo widział,że ja jestem wykończona.Syn więc jest u dziadka.Dzisiaj poszli do cyrku o 17 się zaczęło,zawsze to jakaś rozrywka dla syna.W tym roku na wakacje nigdzie nie jedziemy,bo mamy kłopoty finansowe,ale mam nadzieję,że to minie.Jak pisałam cc będę miała 1.09 z powodów zdrowotnych.Jeszcze nie wiadomo ,czy pani ginekolog mi będzie to cc robić,bo okazało się ,że jest w ciąży 18 tydzień i musi się oszczędzać,bo tez jest po poronieniu.Obiecała jednak dopilnować,żeby w czasie cc zajął się mną porządny ginekolog,to się uspokoiłam.Miałam parę dni zgagę i raz skurcz lewej łydki,a tak poza tym to oki.Kolejna i ostatnia wizyta będzie 4.08 i wtedy badanie na paciorkowce,a przed wizytą mam zrobić badanie krwi i moczu.Pozdrawiam serdecznie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

mamaali- z opóźnieniem odpisuje,dziś zaczęłam 29 tydzień,a lekarz szczegółowy,bo to było 3 badanie prenatalne,nie wiem,czy zawsze tak mówi,ale lekarz super,bardzo zadowolona byłam,podejście super do pacjenta.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam prośbę,któraś już kiedyś wrzuciła listę wszytkich kosmetyków i nie tylko-gazików,i tych wszystkich rzeczy do pielęgnacji,jeśli któraś ma zrobioną takalistę-prosze wklejcie jeszcze raz,bo ja jak zaczne pisać,to na bank o czymś zapomne.

Odnośnik do komentarza

Jana
z tego co ja mam w pamięci to ci napiszę;
krem na odparzenia, mydelko bądź plyn do kapieli, husteczki nawilzane, oliwka wedlug uznania, waciki, patyczki kosmetyczne, octenisept do pempuszka,jak moja Oliwka była mała to też kazali przemywac oczka sola fizjologiczna, i tez kazali używać soli morskiej do noska ale teraz kupie nawilzacz do pokoju,norzyczki do paznokci. ale wiesz co teraz dostaniemy mnustwo próbek w szpitalu i sugeruj sie tym, ja zostawiam takie zakupy mojemu mężowi, tak było za 1 razem i teraz też tak zrobię.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fj6yxbgntcc6i.png

Odnośnik do komentarza

Niestety nie w każdym szpitalu dają próbki - ja przy synu nic nie dostałam :/ A teraz też się na nie nie nastawiam. Po za tym wiem co u mnie sie sprawdziło przy synu więc kupie to samo.
A więc to moja lista:
Do pupy - linomag zielony, mokre chusteczki gaga
do pępuszka - oktanisept
do przemywania oczek - sól fizjologiczna, małe gaziki jałowe
do kąpieli - żel do ciała i szampon 2w1 oliatum; emalia oliatum soft,
ponad to: Krem na każdą pogodę z nivea, duże płatki kosmetyczne, patyczki z wacikami na końcu w kształcie cycka (do czyszczenia uszu i pępuszka), nożyczki do paznokci zaokrąglone na końcu,frida do czyszczenia noska, pieluchy.
Ja oliwek i balsamów do ciała nie używałam, bo emalia do kąpieli świetnie natłuszczała skórę

Odnośnik do komentarza

magalena3 nie mam pojęcia, ja zawsze odbieram wyniki i pytam się tej pani która mi je wydaje czy wyniki są okej.

marti123 suwaczek przeważnie liczy od 1 dnia ostatniej miesiączki i tak lekarze też liczą, ale nie wszędzie niektórzy liczą od dnia poczęcia czyli 2 tyg później . Np z ostatniej @ wychodzi 30tc a od dnia poczęcia 28tc

teosia fajna data 1 września:)

~jana3 ja mam kupione:
żel do mycia + szampon 2w1
oliwka na ciemieniuchę w razie czego
krem do smarowania po kąpieli
krem przeciw odparzeniom
krem do twarzy na spacer
waciki nasączone do pępka
szczotka z miękkiego włosia do czesania
2 ręczniczki
chusteczki
pampersy
gruszka do nosa

patyczki do uszu kupuję dopiero po porodzie to samo sól fizjologiczna jak będzie potrzebna , bo moja córka soli fizjologicznej nie znosiła i dałam jej spokój, na zatkany nosek mam nawilżacz powietrza i bardzo pomaga w czasie snu.No i pieluszki tetrowe do wycierania buzi lub podkładania w czasie przebierania pieluszki jednorazowej - ogólnie są praktyczne

chyba dla maluszka tyle

Dla siebie podkłady po porodowe - te maty takie na łózko, duże podpaski, wkładek laktacyjnych nie kupuję, ale polecam kupić,majtki jednorazowe.

a teraz padam i idę spać, mam nadzieję, że dziś bezsenność mnie nie dopadnie;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja już nie śpię.Obudziła mnie straszna zgaga.A w ogóle, to noc miałam do kitu.Synek zadzwonił jak wrócił wczoraj z cyrku i opowiada,że wracała córka mojej koleżanki, co do 6 kl.podstawówki chodziła też z tego cyrku i pod samym jej domem samochód ją potrącił i jest w ciężkim stanie.Okropność, ta moja koleżanka ma tylko ją i sama ją wychowuje.Mąż wnet wróci po nocce z pracy,to się zdziwi że ja nie śpię.Pozdrawiam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

Hej laseczki, ale się rozpisalyscie.
Mi stopy puchną tylko wtedy gdy siedzę w pozycji z nogami do dołu na krześle. Przy chodzeniu nie bardzo chyba bo codzień mam 3h intensywnego chodzenia i nic się nie dzieje. Obrączkę i zaręczynowy sciagnelam juz jakiś czas temu aby uniknąć przecinania.
Zakupów żadnych jeszcze nie mam bo dopiero w sierpniu będziemy na nowym mieszkaniu.
Pisalyscie o badaniu na paciorkowca. W pl robią kolo 37 tyg. U mnie niestety wykryli w moczu podczas ostatniej wizyty. Martwi mnie to bardzo bo czytałam o różnych przypadkach i boję się o moją dzidzie.
Jeśli chodzi o imiona to miała być Emma ale ostatnio podoba się nam Samantha gdyby jednak urodził się chłopak jesteśmy pewni że nazwiemy go Nathaniel.
Spałam dziś nawet dobrze i nawet na siku nie wstałam, jednak zazwyczaj mam problem z zaśnięciem. Pomaga mi zjedzenie kolacji przed snem, wtedy łatwiej zasypiam. Nie zdarza się wogole żebym obudziła się nad ranem i nie mogła spać, mam raczej problem żeby się obudzić :-D
Na plusie jestem pewnie 19 -20 kg
Ale już się przyzwyczaiłam.
Dzidzia jeszcze się chyba nie przekrecila bo dale czuje kopniaczki na dole.
Dziewczyny a czy wasze pociechy tez wykonują czasem takie gwałtowne serię ruchów takie trrrrryt szybkie dosyć? Bo boje się czy to aby normalne.
Aaa pępek zawsze był wklesly a teraz robi się wypukły jak dużo chodzę, smarkam i kaszle a tak jest raczej płasko wklesly niż wypukły.
Uff chyba poruszyłam wszystkie zaległe kwestie.

Odnośnik do komentarza

teosia przykre to bardzo z córką koleżanki, dlatego ja boję się tego etapu jej życia kiedy już za rączkę ze mną z domu nie będzie wychodzić tylko sama będzie chodzić do koleżanek...

missinfinity ja tez mam takie czasem mega gwałtowne ruchy , a jak jest ich za dużo to obracam się na bok, wtedy już tak nie kopie;)

a my wybieramy się na lody!!:)

Odnośnik do komentarza

mamaali suwak pokazuje już wejście w 32 tydzień a wg lekarza wejde dopiero w poniedziałek :D w sumie kalkulatory wszelkie też pokazują że kończę dany tydzień wcześniej niż twierdzi to lekarz :D dobrze ze różnica tylko 2 dni ale i tak mnie to zastanawia :D
dzięki za listę rzeczy,przyda się takiej niedoświadczonej jak ja,narazie nic jeszcze nie kupowałam nawet ubranek sądząc że mam czas ale patrząc na mamy które już coś tam mają zaczynam się martwić czy nie za późno te zakupy zrobię.
missiinfinity moja też się czasem tak szybciutko rusza :D jakby na baterie działała :D na ostatnim badaniu była już przekręcona główką do dołu i chyba nic się nie zmieniło bo kopniaki cały czas czuję w lewym boku a poza tym strasznie się rozpycha.
http://www.suwaczki.com/tickers/oar89n73zga63cat.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...