Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez niby nie wierze w ta pełnie ale jakas tam cicha nadzieja jest :P Wieczor z mezusiem i synkiem zaliczony wiec moge isc rodzic:) Tylko oczywiscie maz musi byc w domu bo bez niego nie jade rodzic.Dziewczyny mam dwie miski z ubraniami do powkladania do szafow ale za zadne skarby swiata nie chce mi sie jedyne o cyzm marze to sen i wlasnie sie wybieram do lozka ale jeszcze musze ogi troche w zimnej wodzie pomoczyc bo mam strasznie spuchniete :( Oki spadam zycze mile nocki.

http://olus2011.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu36e9c7qcr.png

Odnośnik do komentarza

Oglądam mecz otwarcia Mistrzostw Świata :). Synkowie też chcieli oglądać, ale obaj już dawno padli, hehe, a tak chcieli oglądać, zwłaszcza Starszak. K. go budził, ale jest tak padły (miał mecz), że nie jest w stanie wstać. K. też przysypia, więc zaraz zostanę sama na posterunku, no pięknie :D

Na pedicure się cudnie zrelaksowałam, ciekawe kiedy dotrę tam następny raz ;). Póki co grunt, że stópki mam ślicznie zrobione, a paznokcie mam pomarańczowe :D
Jutro manicure, ale bez malowania, bo na rękach nie wolno.


Mamuśka, super, że wycieczka synka się udała, będzie miał co wspominać :)
A co to przypryczona bułka tarta?

Tusia, to jak Ty kochana śpisz w ciągu dnia, to nie ma się co dziwić, że w nocy masz problemy ze spaniem ;)
Fajnie, że macie jeszcze na przyszłość plany dzieciowe :). Będzie 2+3, czy chcecie więcej? ;)
Też się uśmiałam z tego co napisałaś, że sama się wpakujesz na oddział jak nic nadal się nie będzie działo :D. Jestem w stanie uwierzyć, że byłabyś do tego zdolna :D. I że powiedziałabyś tak jak Inga napisała: „nie wyjdę stąd dopóki nie urodzę” :D
Zakupy ponad 11kg?! Szalona jesteś. I silna! ;)
A na przyspieszenie porodu to jeszcze sobie przypomniałam „szczypanie” sutków ;). W czasie ciąży nie wolno tego robić, żeby nie wywołać skurczy czy przedwczesnego porodu, ale na finiszu to już można :D

Emwro, GRATULACJE!!! Buziaki dla Damianka! Mam nadzieję, że jeszcze przed porodem w domu wszystko się ułożyło i wróciłaś (wrócisz) do domu szczęśliwa.

Mela, fajnie, że zajrzałaś i napisałaś co u Was.

Blania, seks jest dobry na wywołanie porodu, pod warunkiem, że jest dokończony w środku w 100% ;)

Marcosia, fajną masz mamę, istny McGyver w spódnicy :D

Madzialenka, jak Zosia nie lubi dotyku mokrej chusteczki, to może chodzi o to, że ona jest taka zimna przy kontakcie z ciałkiem. Zanim jej użyjesz, to weź ją do ręki i tak „ogrzej”, chusteczka nie będzie wtedy taka zimna.
Trzymam kciuki, żeby Zosieńka ładnie przybierała na wadze :)
I mam nadzieję, że po jakimś czasie zatrze się nieprzyjemne wrażenie po cc. Ja przy drugiej cesarce, też czułam takie ciągnięcia i szarpnięcia jak Ty. Za to przy pierwszej to nic nie czułam, i teraz też nie chciałabym nic poczuć, a czy tak będzie to przekonam się już niedługo.

Pipi, super, że jutro wychodzicie do domu :). Naciesz się pobytem w domowych pieleszach zanim znów do szpitala trafisz, tym razem na poród.

Coco, a masz pewność, że po 6 dniach od terminu porodu Cię przyjmą?

Werka, mnie za to brzuch po raz pierwszy się obniżył, a wcześniej miałam za każdym razem wysoko. Co ciąża to obyczaj ;)
Mleko podczas karmienia można pić :). Musisz obserwować jak dziecko reaguje na to co jesz i pijesz.

Emisia, ja nie widzę księżyca, już jest w pełni? Ciekawe czy Cię Bartuś posłucha ;)

Btg, połóż ubranka na łóżku, chcą się położyć do spania nie będziesz miał wyjścia i powkładasz je do szafy ;)

Odnośnik do komentarza

pełnia to nie zabobony:) cykl menstruacyjny tez jest jakos uwarunkowany fazami ksiezyca i nie ze ktos sobie powiedzial ze ladnie wygladamy to na bank chlopiec, albo z oparzeniem ze dziecko w tym miejscu bedzie mialo znamie. Zobaczymy czy w naszym przypadku zadziala.

kurde nawet przez tydzien maszynki do depilacji nie widzialam:p jakby cos sie zaczelo to szoruje pod prysznic:p przed chwila bralam ale nie mialam sil na zadne depilacje;)

ide spac!
porodowej nocy!:*

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

No dziewczyny szykujemy sie do porodow. Pelnia ksiezyca otwiera dzisiejsza noc wiec przez kilka kolejnych dni wszystko moze sie zdarzyc i tego wlasnie zycze wam, aby zaczelo sie w koncu cos dziac ;)
Dzis wyszlam z synkiem doslownie na kikanascie minut na dwor na spacer - upal nie do zniesienia, zle go znosze bo pozniej mialam mroczki przed oczami , slabo mi bylo. Ale w domu tez ciezko usiedziec w takia goraczke - przydaloby sie jakies jeziorko, morze albo ocean....... hmmmm moczyc nogi cale dnie , lezez pod parasolem z drinkiem owocowym :) i przystojnym panem ktory by cie wahlowal :D ale sie rozmarzylam.
Klade sie spac kochane - Dobranoc.
MadzixD - jak poradzilas sobie z goraczka ? ja mojego pierwszego synka nie dopajalam woda z glukoza, ur sie w marcu a lato bylo bardzo skwarne - przystawialam go czesciej do piersi. A twoj maluszek nie chcial pic mleczka ?

btg1989 - ja tez chcialam miec zawsze blizniaki i mojemu bratu sie urodzily w tym roku, tez dwujajowe i do tego chlopczyk i dziewczynka. Sa sliczne. Roznia sie od siebie wiadomo ale bable do schrupania.

Dziubala - dobre i 20 min he he :) do polnocy siedzialas - ja nie wiem jak ty dajesz rade. Moj organizm jest wykonczony i musze sie klasc okolo 22 pbo na drugi dzien jestem nieprzytomna. Tak mam teraz i przed ciaza. Masakara powiedz jakiego dopalacza uzywasz !!!!! A ogarnac i przedstawienie i zebranie to jest czysty na to dowod :D hi hi.

emwro - gratulacje !!!! duzzo zdrowka dla was !!!

tusiaa1 - dobry pomysl z ta lampka wina. Ja mam termin na poniedzialek i tez nici narazie, nic nie czuje i w ogole, skusze sie w weekend na lampke wina jak maz bedzie w domu :) hi hi Mam nadzieje ze u ciebie zadziala winko i w koncu pojedziesz urodzic swoje malenstwo.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywanlib4tee9r9.png]Nasze pierwsze serduszko Franuś :)[/url]
[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09khhnl5act.png

Odnośnik do komentarza

Ponoć w czasie pełni jest też najwięcej samobójstw. Jak widać nie wszystkim służy pełnia... Co ten księżyc w sobie ma?

Tusia, mnie kilka osób (starszych) powiedziało, że widać, że będę miała chłopaka. Pytam dlaczego (wiedząc jaka będzie odpowiedź). I zawsze podobna odpowiedź w stylu '"bo pani pięknie wygląda" albo "jakby była dziewczynka to by mamusi skradła urodę". W zabobony starsze osoby częściej wierzą niż te młode ;)

Dobrej nocy, dla potrzebujących niech będzie porodowa!!! ;)

Odnośnik do komentarza

Fiolek, a kiedy Ty ostatnio szłaś spać o 22.00, bo Ciebie na fo ostatnio to tylko późno widać ;). Chyba, że u Was jest teraz inny czas :D? Ja chodzę spać ok. 22.00-22.30, bo lubię jeszcze w łóżku czytać ;). A wczoraj wyjątkowo poszłam późno spać przez to prasowanie i segregowanie rozmiarów. Dziś też późno pójdę, ale to też wyjątkowo, tym razem przez mecz ;)
Widzę, że w ostatnich dniach moje samopoczucie fizyczne wreszcie się polepszyło i coś co powinnam "realizować" jakiś miesiąc-dwa temu, czyli syndrom wicia gniazdka, to dopiero teraz mogę wykorzystywać i działać, bo organizm na to wreszcie pozwala :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala, hihi mój to ma taki twardy sen, że jak się Młoda w nocy urodzi to ja się nie zdziwię jak zaśnie na porodówce. A mnie tak strasznie było szkoda tego piłkarza, który strzelił samobójczą bramkę, że postanowiłam trzymać za Brazylią, żeby wygrali, żeby nikt nie miał do niego żalu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka738

Tusiaa
Dziękuję, dzielny ten mój,,maluch,, :) To mnie dokładnie rozumiesz co poczułam w pierwszej chwili z ta ciąża bliźniaczą ;-)
blania.domanska
Marcosia
Szybko leca te perwsze lata.Przekonacie się niedługo same :D A synkowie naprawdę potrafią być slodcy i kochani.Mój jak nabroi to np potrafi mnie po ręce cmokac na przeprosiny hihi. Wasze szkraby bada też takie do schrupania.Mnie nie raz ciekły łzy ze wzruszenia.
Dziubala - Przypryczone tzn podsmażane ;)

Mamusie spokojnej tzn przespanej nocki.
Przepraszam ze nie odp do każdej z osobna,ale wsio przeczytałam:)
A mecz był spoko na otwarcie prawda?

Odnośnik do komentarza

Witam was kochane i kolejna spokojna nocka za mna.U nas dzisiaj znowu zapowiada sie skwar. My z synusiem juz od 6 na nogach te słoneczko nas wybudzilo. A ja zaraz zjem sniadanko i jade na szybkie zakupy a maly zostaje z dziadkiem a potem moze wkoncu zaczne segregacje ubran. Chociaz przy tak pieknej pogodzie to nie wiem co z tego bedzie:P:P Oki zmykam i zycze wam udanego piateczku 13 nastego :):):)

http://olus2011.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu36e9c7qcr.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka738

Tusiaa,Inga
Życzę piateczkowego rozpakowania.Data faktycznie godna zapamiętania :)

Jak dobrze wymasuje szyjkę to może się uda i pełnią też się zlituje hihi
Na mnie też księżyc nie zadziałał ani wczorajsze zakupy i spacer.
Inga,
Ty tak wcześnie wstajesz czy synek ?
Blania.domanaka
Moze Tobie się uda dzisiaj pierwszej!?

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo :)

Ciekawe czy któraś Czerwcówka urodziła/urodzi w pełnię w szpitalu :). Następna pełnia jest 12 lipca, więc trochę za dużo czekania :D
Ja już z rana byłam w szkole, bo chciałam porozmawiać z anglistką Starszaka. Mam jaki niesmak po tej rozmowie, muszę się z tym przegryźć...


Inga, oglądałaś mecz do końca? Faktycznie dobrze dla Brazylijczyków, że strzelili tę ostatnią bramkę, bo to mogło zmniejszyć niesmak do ich karnego. Widać jaką presję wywarto na nich skoro posunęli się do takiej nieuczciwej walki.
Ja też byłam za Brazylią, ale nie wiem czy nie powinnam przyjąć taktyki K., który dla zasady będzie za europejską drużyną, tak dla solidarności kontynentalnej ;)

Mamuśka, nie wpadałabym na to, że przypryczone to podsmażane, dobrze, że zapytałam :). To takie regionalne określenie?

Tusia, dobrze że dziś pospałaś :). Ciekawe co Ci gin powie, czekamy na wieści.

Blania, buziki ;)

Odnośnik do komentarza

I jak tam Dziewczyny? Pełnia Was nie ruszyła? ;) Starajcie się bo data wyjątkowa...

Pipi ale się cieszę że wytrwałaś! Powinnaś dostać medal za czas spędzony w szpitalu na rzecz maleństwa. Korzystaj z ostatnich dni wolności.

Madzialenka z tym cc, to miałaś pecha... Ja się źle nastawiłam do zabiegu od początku a w trakcie cc uśmiech nie schodził mi z twarzy bo nic nie czułam i nic mnie nie bolało...

Werka83 ale kicha z tym zamkniętym oddziałem... Ja bym się chyba nie zdecydowała na taki szpital... Dopóki nie byłam mobilna te 5 godzin po cc, to miałam przy sobie małą tylko dzięki obecności A. On pomagał przy pionizowaniu mnie i pierwszym prysznicu. W kolejnych dniach też korzystałam z jego obecności mogąc zostawić Liwi i iść spokojnie pod prysznic czy dopytać o coś położne.

Mam pytanie do mam karmiących lub tych doświadczonych - powiedzcie mi jakie warzywa można jeść karmiąc, bo co coś czytam, to jedna publikacja przeczy drugiej... Kończy się na tym, że jem kanapki z samym serem i wychodzą mi już bokiem! A marchewka uszami... Mam wątpliwości co do ogórka świeżego, papryki, ogórka kiszonego (doczytałam że można, ale...),pomidory oczywiście wyeliminowałam, nie wiem co z brokułami - raz pisze, że wskazane, gdzie indziej żeby nie jeść... Nic już nie wiem i apeluje o pomoc:D

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Ale u nas nad morzem dzisiaj kiepsko:/ chłodno się zrobiło i wlasnie słyszę burzę gdzieś niedaleko :/ a szkoda....
Inga imprezka urodzinowa siostry była wczoraj dla rodzinki- grill. W sobotę będzie dla "mlodych" hehe na działce więc bedzie sie działo:) ale jakiś taki dzisiaj kiepski nastrój przez tą pogodę, że jak myślę o tej imprezie to nie chce mi się za nic tam jechać:) oby przeszło do jutra!
Eh chyba ten 13 nie dla mnie :) w sumie to jeszcze czas jest, dzisiaj 38 tydzień i poza bólami jak na okres i bólem krzyża zupełnie nic sie nie dzieje. Żadnej regularnosci.
Aaaa Panie z Zusu byly dzisiaj i pytaly o termin, zrobiły wielkie oczy, że za 2 tyg bo wcale po mnie tego nie widac i mają nadzieję, że już więcej nie będą przyjeżdżać:) też na to liczę:)

Miłego dnia mamuśki!

Odnośnik do komentarza

Poslusznie melduje ze jestem ciagle 2 in1 :-P pelnia nic nie rozruszyla i noc mualam PRZESPANA a nie jak to ostatnio bylo przelezana :-) ale chyba za dobrze by mi bylo bo mam straszny bol glowy i bioder nie pamietam kiedy tak mnie glowa bolala :-\
A mam jeszcze pytanie odnosnie "wyciekow" z piersi... bo od jakiegos czasu mialam juz wilgotne staniki ale dzisiaj rano to po prostu cieklo mi z piersi przy dwlikatnym dotknieciu.... tez tak macie?? Troche boje sie ze to za wczesnie i do porodu zniknie a pozniej bedzie problem z brakiem :-\
Meldujcie kochane czy wam cos pomoglo a dzisiaj biore sie ostro za sprzatanie zeby sie rozruszyc :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74dip07w1214dvx7.png

Odnośnik do komentarza

Hej, hej! U nas też się j e s z c z e nic nie ruszyło, ale jestem dobrej myśli. Mówi się o trzech dniach: przed, w trakcie i po pełni. Także może dziś...
Wczoraj w nocy tylko mnie tak ćmiło lekko w podbrzuszu, bardzo delikatnie, ale stale. Zawsze to coś :) na pewno coś się w takim razie podziało z szyjką i może dziś się rozkręci? :)
A sama nocka w miarę przyjemna. Ostatnie siusiu po północy i kolejne dopiero o 7:30. W nocy trochę się przewalałam, bo bolały mnie plecy, ale poza tym w porządku.

Trzymam dalej kciuki za rozpakowywania, a sama wybieram się na zakupki! :) Buziaki!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9immnk2xo8.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/cbprb2019hzn8nho.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Tusia, no mnie coś ta pełnia nie rusza i w spaniu nie pomogła ale super, że u Ciebie dziś dobrze. Koniecznie daj znać jak po ginie:)

Mamuśka, nie mam synka więc mnie nie budzi:):):) (w brzuszku Córeczka:)) Mąż wstaje do pracy, a ja leże i czekam zawsze na to jak jego budzik zadzwoni i wstaje sobie z nim, robię śniadanie i siedzimy razem rano:)

Dziubala, no pewnie, że oglądałam! Jakby był jeszcze jeden po nim to też bym obejrzała. Męża dobudziłam na tyle, że przeniósł się do sypialni (to sukces). A co z tą anglistką? Opowiadaj!

Veronica, w ciąży się nie dziwię, że Ci się nie chce imprezki. Ale zobaczysz jak już pójdziesz to będziesz się super bawiła. Ból na okres i ból krzyża to już dobry punkt zaczepiania:) U mnie taaka cisza. Też ten ZUS nie ma co robić tylko do ciężarnych jeździć ;P

Marcosia, dokładnie te 3 dni:) Wczoraj siostra mojej koleżanki zaczęła rodzić, a mówiłam jej o tej pełni i ta do mnie dzwoni wieczorem i mówi, że się zaczęło i to pewnie przez tę pełnię, bo termin na 25. Jeszcze nic nie wiem czy się 12 czy 13 malec urodził, no ale na niektórych działa:)

Dziś mam popołudniu ginka i jak mi powie, że nic się nie dzieje, to może wykorzystam pomysł Tusi, siądę na fotelu i powiem, że dopóki się coś nie zacznie dziać to nie wychodzę;)

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was ja krótko dzisiaj brak czasu mała pochłania mi cały dzień i noc :) 2730 ważyła po porodzie i miała 52 cm kruszynka kochana :) po cc ciężko pierwsze znieczulenie zewnątrz oponowe nie zadziałało czułam jak mnie zaczeli kroić i w rezultacie zaspali mnie całkiem także małą zobaczyłam po kilku godzinach, mój mąż ją widział od razu.. rana się goi chociaż jest dziwnie odrętwiała.. zmęczenie daje po sobie znać ale staram się dla małej być w miarę aktywna. Pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę powodzenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49e6ydf3nml7vd.png
https://www.suwaczki.com/tickers/atdc6iye61dfoiah.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Czytam Was codziennie więc chyba jestem na bieżąco. Niestety robię to najczęściej nad ranem jak się wybudzam i idę kolejny raz do toalety, a nie cierpię pisać z telefonu. W dzień jest różnie, albo coś wypada, albo ktoś przyjdzie albo po prostu mam gorszy dzień i walczę z bólem. Trochę się już nauczyłam z tą nerką funkcjonować. Niestety nie ma dnia żeby choć trochę nie dała mi popalić. Ale staram się myśleć pozytywnie. Przecież każda z Was ma jakieś bóle czy problemy.
Muszę się Wam pochwalić, że wczoraj postanowiłam zrobić coś tylko dla siebie, poszłam do fryzjera i ścięłam włosy....no powiedzmy, że na krótko (przynajmniej dla mnie). Od podstawówki nie miałam takich włosów więc lekki szok jest. Mąż nic nie wiedział, jak mnie zobaczyła miał taką minę...hihihi szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia. :) ale wieczorem zabrał mnie do parku, żeby zrobić zdjęcia z dzidziusiem jeszcze w brzuchu więc chyba nie jest tak źle.
Ja też czekam na magię pełni, choć u nas w górach to bardziej halny powoduje oddźwięki u ludzi. Dam znać jak zacznie wiać.
emwro- GRATULACJE!!! jakże miło słyszeć, że kolejna mamusia ma już swoje szczęście przy boku. Obyś szybko doszła do siebie. Wszystko było z Wami dobrze, napisz coś jak uda Ci się znaleźć chwilkę czasu.
Ver0nica0- przeczytałam, że jesteś z nad morza i tak mi się tęskno za piaseczkiem zrobiło. Ale bym pochodziła po plaży...a do tego jeszcze darmowy peeling stóp. Ach...zazdroszczę.
emisia176- sprzątaj jak możesz, ja też bym sobie tak pomogła jednak nie dam rady, bo ból u mnie później taki, że bym chyba wyła do księżyca.
Dziubala- a czemu masz niesmak po rozmowie? mam nadzieje, że nic złego się nie stało.
blania.domanska- ja bym bardzo chciała, żeby Twoje życzenie się spełniło. Dla mnie trzynastka jest szczęśliwa. Więc obyś prorokowała dobrze.

A jeszcze co do rad najedz się i wyśpij się póki możesz (hihihi) jakby się tak dało. Mam w lodówce: truskawki, czereśnie, lody i bób...więc myślę, że mieszanka wybuchowa jest.
Całusy więcej nie dam rady pisać, bo muszę się już położyć. Miłego dnia i oby 13 okazał się szczęśliwy dla wielu z Was.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...