Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłam na ostatniej wizycie u ginki. Ktg wyszło ok, ulżyło mi, bo od wczoraj Jaś jakoś tak mało się rusza, nawet ginka sprawdziła na moją prośbę czy nie jest zawinięty pępowiną. Nie jest, uff. Miedniczka nerkowa ma ok. 9-10 mm i wg niej jest ok, nie jest to powód do zmartwień, ale konieczne do obserwacji, bo wg niej to raczej moczowód jest powiększony, hmm. Zobaczymy co po porodzie powie neonatolog. Cała reszta jest prawidłowa i w normie :). Prosiła, żeby po porodzie dać jej znać co z Jasiem. Miłe to :). No i już umówiłam się na wizytę po 6 tygodniach połogu, termin na 30 lipca. Ale dziwnie umawiać się było na tak daleki termin :D

Inga, ja też lubię mieć wszystko zaplanowane (ale nie zawsze się da), więc Cię rozumiem z tą datą porodu ;)

Madzix, jak debiut spacerkowy?
A qpki mogą być na początku nawet kilkanaście razy na dobę, zwłaszcza przy karmieniu piersią, i to jest normalne. Z czasem będą coraz rzadsze, w sensie, że będzie ich mniej ;)

Marcosia, jak będziesz wierzyć, że piątek 13-go jest pechowy, to tak będzie ;). Moja koleżanka urodziła córkę 13-go w piątek o godz. 23.57, prosiła lekarzy, żeby wpisali datę już 14-go, ale się nie zgodzili. A ona od tamtej pory postanowiła uważać, że 13-ty w piątek jest szczęśliwy i tak jest :). A wiesz, że np. w Hiszpanii (i jeszcze gdzieś ale już nie pamiętam) pechowy jest 13-ty ale we wtorek :D, a we Włoszech piątek ale 17-go. Co kraj to obyczaj :D

Cyranka, nie łap deprechy, szkoda na to czasu ;). Mały jest mały, bo nie wszyscy muszą być duzi i już, najważniejsze by był zdrowy!!! Ale synek ma jeszcze nawet 3 tygodnie żeby przybrać na wadze i ma szanse urodzić się z wagą ponad 3 kg. Tak więc głowa do góry i trzymam kciuki, żeby Twój Kruszynek przytył i żebyś tym nie musiała się denerwować.

Ancia, współczuję takiego pobieranie krwi, masakra!
Fajnie, że łóżeczko rozłożone, przekonasz się czy zabobon z wcześniejszym porodem działa ;)

Veronica, po entej mokrej wkładce, ja bym podjechała do szpitala sprawdzić co to za płyn, tak dla spokoju ducha.

Pipi, mam nadzieję, że Mały szybko Cię wyciągnie z dołka. Nie daj się, choć w takiej sytuacji to trudno być radosnym. Nie musisz pisać tylko wtedy gdy coś pozytywnego się dzieje, pisz też gdy Ci ciężko.

Tusia, jak chcesz urodzić, to może znów poskacz na trampolinie :D

Polinka, jak nie ma wskazań do szerokiego pieluchowania, to szkoda dziecko męczyć. Ja już nie pamiętam kiedy usg bioderek robiłam chłopakom, ale to mówią przy wypisie. To ileś tam tygodni po porodzie.
Super, że pępkowe udane :D
Gratki odpadnięcia pępka, to macie już to z głowy (znaczy z brzucha :D). Policzyłam, że to był 16-ty dzień. Ciekawe kiedy mojemu Jasiowi odpadnie ;)

Asia, fajna gromadka dzieci, a w jakim wieku jest trzecia pociecha?

Blania, takie rzeczy się zdarzają. Musisz sama wyczuć czy chcesz jeszcze jechać do innego szpitala, to sprawdzić, czy nie. Jak masz się denerwować, to lepiej jedź. A może jak się prześpisz, to jutro inaczej to będzie wyglądało.

Mamuśka, nie masz w okolicy przedszkoli publicznych? Ani jednego?

Alhena, super, że dzień bez bólu, oby nocka też taka była!
Filmik z 3-latkiem cudny, Mały taki odważny i wygadany, wspaniały chłopczyk :))

Margi, POWODZENIA jutro!!!

Fiolek, ten numer z synkiem w wannie pełnej wody gdzie on był w pampersie i piżamie bezcenny :D. Dzieci są niemożliwe :D

Emisia, a nie dostałaś żadnego wydruku po usg? Bo jak tak, to tam powinny być różne parametry dzidziusia w tym waga. Ktg się tak nie przejmuj, bo co gin to obyczaj. Mnie mój gin mi nie zalecał, a ginka już tak i u niej się robi po 30tc., no i w szpitalu gdzie chodzę na kontrolę na Patologię, to też robią pacjentkom po 32tc. Ale jakbym go nie miała, to w sumie nic strasznego, ważniejsze dla mnie, żeby usg mieć ;)

Pati, super z takim poszaleniem we dwoje :). Trzeba korzystać póki się da :)
Ja nie mam planu porodu ani nikt mi go nie proponował. Jedyne co bym chciała, to cewnik założony po znieczuleniu, i gdyby się dało to wenflon też ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po cesarkach – jak długo miałyście opatrunek? I czy nosiłyście po porodzie np. siatkomajtki?


I jeszcze mam pytanie o badanie WR (kiła). Robiłyście go na początku ciąży i teraz powtarzacie? Czy tylko teraz je robicie? Ja miałam robione tylko w I trymestrze. I tak się zastanawiam czy powinnam je powtórzyć, ale ani gin ani ginka nie zalecali powtórki.



Już prawie północ, zmykam do spania. Dobrej nocki :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka738

Ja wreszcie mam chwilę przed spaniem.Mój starszy ancymonek wreszcie padł ;)
Blania Ja bym też powiedziała swojemu gin o tej sytuacji.Lepiej dmuchać na zimne.Jak czujesz ze coś jest nie halo to warto to nawet nry raz przegadać z lekarzem.Od tego w końcu jest.
Emisja Zgadzam się ze co gin to ma inne podejście.Chodze do dwóch to mam porównanie.Moze spróbuj mu powiedzieć o swoich obawach o pępowinę,usg.Wtedy będziesz wiedziała dlaczego nie sprawdził tego co oczekiwalas i co Cię niepokoi.
Fiolek A to mały sprycioch z synka !:D Też czasami na swojego nie wiem czy ofukac czy się śmiać..
Dziubala Jest aż jedno przedszkole.Liczba miejsc oganiczona bardzo, no i od 3 lat a ja musialam dać go wcześniej. Jeśli chodzi o opatrunek to chyba parę dni.Majtochy nosiłam.Nawet je sobie już kupiłam ponownie.I smiesnie bo jak je kupowałam to laska w ciąży z kolejki zdziwiła się ze takie są i stwierdziła że też takie sobie kupi.
Ok zmykam spać bo już ręki nie czuję a klikam z telef.Spokojnej nocki mamusie!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Wczoraj wieczorem moja kuzynka, która miała termin na12.06. urodzila. 53 cm i 2230 g. Aż dziwnie, bo brzuch miala tak wielki jakby co najmniej 2 tam siedziała :) ale nic dokładnie nie wiem :)
a jeśli chodzi o13 w piątek to wydaje mi się, że to jest super data. Taka właśnie na przekór wszystkim, którzy nią się stresuja! Ja mogę wtedy rodzić :) akurat dzień wcześniej moja siostra ma30 ur to idealnie na wszystko zdążę :) hehe

milego upalnego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Czesc. No i stalo sie -pojechalam do innwgo szpitala bo nie dawalo mi to spokoju ,ze jeden lekarz mowi tak drugi zupelnie inaczej. Jest wszutsko okej,ktg jest bomba a na usg wyszlo,ze maly ma 3,900 kg . Ogolnid cala wyprawa byla na zyczenie P. Bo z niego niezly panikarz,tak mi namacil w glowie zs naprawde nie wiedzialam co myslec. Wrocilismy o 23:00 .Masakra . Bylam tak zmeczona,ze nie mialam sily nawet sie wykapac. Za to dzis mam wszystko gdzies. Dzien lenia !

KOCHANE MIŁEGO WTORKU ! :***

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka738

Blania - dobrze że pojechalas, zmęczona ale przynajmniej spokojna. Cieszę się ze jest w porządku z małym Niezłą ma wagę ;) Odoczywaj Kochana zasluzylas
Veronica Dla mnie trzynasty to jak najbardziej normalna data, a nawet przez jakiś czas szczęśliwa
Dziubala WR miałam tylko w 1 trymestrze.Cieszę sie ze z miedniczka Jasia ok. Maz Twójnie rozbroil.Bardzo dba o Ciebie skoro tak zareagował na 4 dzieciątko :D wie! Mój stwierdził że chyba na trzecie to nas nie będzie stać.Ja bym chciała,tylko czy zdrowie pozwoli...

Odnośnik do komentarza

Witam was kochane ja dzisiaj korzystam z urlopu meza i zaraz wybieram sie do fryzjera a potem moze jakies male zakupy ubraniowe. Synus zostaje z tatusiem niech sobie radza bezemnie. A jade tak wczesnie zeby pozniej nie siedziec w tym najwiekszym skwarze. No ja mam wizyte u guna 17 ale mam ogromna nadzieje ze tego nie dotrwam i ze moze juz do tego czasu wrocimy z coreczka do domu :P ale nadzieja matka glupich :P A co do piatku 13 to by faktycznie byl dobry dzien tymbardziej ze ja ostanio cay czas slysze o jakis zabobonach i poprostu mam serdecznie dosc moja bratowa jest w ciazy 2 mesiac a juz duzo wczesniej poprosilam ja o to zeby zostala chrzestna i teraz wszyscy jak sie dowiedzieli ze jest w ciazy to mi truja ze kobieta w ciazy nie powinna byc za chrzestna bo to jakis przesad jest. A ja sie wszystkich tych ludzi pytam czy mam ja karac za to ze jest w ciazy. Dla mnie to istny bezsens. Oki zmykam bo w koncu nie dojade :P

http://olus2011.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu36e9c7qcr.png

Odnośnik do komentarza

Fiolek, ale miałaś fajny dzień z tym Twoim urwisem. Jak przeczytałam o wannie to aż się głośno zaśmiałam:) A co do wzrostu to właśnie tak mi się wydawało, że wysoki jak na swój wiek. I super:) Niech zdrowo rośnie łobuziak mały.

Emisia, ale czemu Ci nie zrobił ani USG ani KTG? Bez sensu...Na końcówce to powinni robić zawsze. A nie mogłaś się jakoś upomnieć?:)

Tusia, to w takim razie trzymamy kciuki za weekend jak będzie Twoja mama, też wolałabym rodzić z kimś jak to się mówi z krwi:) Chociaż położna powiedziała w ramach żartu, że z teściową rodzi się szybko, bo tak potrafi podnieść ciśnienie, że akcja idzie raz dwa;) U mnie co prawda teściowa anioł ale tak mówię w ramach stereotypowego żartu:) A tak na serio skoro teściowa nie bardzo ma ochotę to nic na siłę.

Pati, ale fajnie z tym weekendem. My z mężem od dwóch weekendów urządzamy sobie weekendy tylko we dwoje i szalejemy, bo ciągle uważamy, że to ten ostatni tylko we dwoje. No zobaczymy ile jeszcze weekendów przed nami:) Ja wczoraj wypełniłam sobie ten plan porodu ale jeszcze kilka punktów zostawiłam, bo nie bardzo wiem o co chodzi;)

Dziubala, dobre wieści po ginie:) A mówiła Ci ile teraz Mały waży?:) Hihi 30 lipca...pomyśl sobie, że Jaśko już będzie miał ponad miesiąc! Miło, że poprosiła o informacje po porodzie, bo to znaczy, że myśli o swoich pacjentkach nie tylko na zasadzie: następny proszę, pracuję do 16, później mnie nie ma i nic mnie nie obchodzi. Co do badania WR to ja miałam na początku ciąży i teraz robione. Podobno trzeba powtórzyć, bo pod koniec jest miarodajne. Ja się właśnie zastanawiam, które badania mam zabrać do szpitala, bo chyba nie wezmę całej teczki, a raczek teki, bo ja miałam tyle badań robionych, że szok.

VerOnica, no to we dwie na tę porodówkę 13 się wybieramy:) Kuzynka kruszynkę urodziła:) A dziewczynkę, chłopca?

Blania, dobrze, że pojechałaś dla świętego spokoju:) Tak to byś się tylko denerwowała.

Btg1989, ale zabawne z tym zakazem bycia chrzestną w ciąży!!! Żyjemy w XXI wieku a ludzie wierzą w takie głupoty, chociaż hihi ja się nakręcam na tę pełnię, że jednak coś przyspieszy:) Super, że masz dziś dzień dla siebie. Ja to się chyba umówię do fryzjera, hihi i znając moje szczęście na wizytę się nie stawię, bo będę na porodówce.

No i czekam na kolejne wieści o jakimś Czerwcątku, przecież nie możemy popsuć statystyki: 1 dziecko dziennie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza

btg
Ależ Ci zazdroszczę tego fryzjera i zakupów !!!! Super,że mąż ma urlop chociaż końcówke przeżyjecie razem,bo wiadomo że jak pracuje to jest o wiele mniej czasu na wszytsko. Teraz możecie sobie pozwolić na jakieś spacery,lody,wygłupy,wycieczki. Supr super super !!! :D A z tymi zabobonami też mnie to strasznie denerwuje,nie przechodź nad tym.kablem bo mały się owinie w pempowine,nie farbuj włosów bo będzie rudy,nie patrz na tą chorą kobiete w tv bo mały się taki urodzi AĄAAAAAAAAA RATUNKU !
Ver0nica
Tavdata jest genialna ! Mam takie samo zdanie jak Ty ! Super :-) Strasznie indywidualna i zapamientywalna ;-)
Dziubala
Super,że już masz wizyte po porodzie umówioną. To taki znak ,że już naprawde tylko czekać na znaki porodu :-) Życzę powodzenia !
Pati
Jak.przeczytałam Twój post to się rozmażyłam. Boże poszaleć tak jak kiedyś za dawnych czasów ahhh tymbardIej,że my z narzeczonym jesteśmy oboje dość młodzi 22 lata szybko weszliśmy w dorosłe życie ,rachunki,praca,dziecko,dom (oczywiscie nie narzekam) ale poszaleć tak jak te pare lat temu jak sie poznawalismy bylo by boooski ;-))) wiec gratuluje pomyslu . BOMBA !

A tym czasem dziś oczywiśvcie wypłata czyli rachunki,zakupy masakra. Zawsze dołuje mnie ten dzień jak tyle kasy musze zanieść na pocztę.... Ale w nagrodę pójdę do maca !!!! Łaaał ;-) i czaje się na spódnicę podobną dobtej którą kupiła beaciaW oczywiscie o ile bedzie mi w takiej dobrze ;-). Życze Wam kochane udanego,pięknego dnia z uśmiechem na twarzy !!!! Oby minął nam ten dzień cudownie.

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie :)

Byłam dziś w przychodni, do której Jaś będzie zapisany (ta w sąsiednim bloku :)), bo chciałam go od razu zapisać na tę wizytę patronażową, skoro terminy tak odległe. Ale dowiedziałam się, że dopiero po porodzie można zapisać dziecko. No i jednak muszę się zapisać na wizytę do położnej, która będzie do domu przychodzić. To obowiązkowe, bo ona potem zdaje jakąś kartę wizyt do przychodni, w której dziecko będzie zapisane. Hmm, jak trzeba to trzeba.
Zrobiłam też coś dla siebie (poza kupnem czereśni :D) i zapisałam się na pedicure i hennę na czwartek, a na piątek na manicure :). Trzeba ładnie wyglądać przed pójściem do szpitala :D


Mamuśka, Twój starszy synek poszedł spać dopiero po północy? On tak zawsze, czy to był wyjątek?
A z tym opatrunkiem to specjalnie pytam jak jest teraz, bo ja przy Starszaku (9 lat temu) miałam kilka dni, a przy Młodszym (7 lat temu) tylko 1 dzień.
A WR będziesz jeszcze powtarzać?
Mój mąż to fakt jest kochany, dba o nas i to jest miłe :)

Btg, ja na zabobony różnie reaguję, zależy kto mówi i czy żartem czy na serio ;). Ja osobiście w nie nie wierzę, ale jak ktoś mi mówi jakiś przesąd/zabobon poważnym głosem i że ja mam tak czy tak robić, a ta osoba jest wierząca, to od razu to ucinam. Dla katolika wiara w zabobony to grzech, a chyba nie wszyscy o tym wiedzą ;). Jak zabobon jest mówiony żartem z przymrużeniem oka, to sama się z tego śmieję :D
Miłej wizyty u fryzjera :)

Veronica, gratki dla kuzynki, choć mała waga dziecka i wielki brzuch trochę są niepokojące, bo może miała wielowodzie. Ale trzeba mieć nadzieję, że wszystko jest oki i taka jej uroda :)

Blania, i dobrze że pojechałaś, bo przynajmniej teraz wiesz na czym stoisz, i co ważne, jesteś spokojna :). Mały ma niezłą wagę, ciekawe ile będzie po porodzie ;)

Madzialenka, jak się czujesz, jak Zosia?

Odnośnik do komentarza

Inga, ginka nie powiedziała ile Jaś teraz waży, bo ona skupiła się przede wszystkim na tych miedniczkach a ja zapomniałam o wagę zapytać. Wiem, że tydzień temu ważył ok. 3,2 kg ;)
Ja już kiedyś do szpitala dzwoniłam, żeby zapytać, które badania zabrać. Najpierw mi położna powiedziała, że wystarczy te ostatnie, a potem dodała, żeby wziąć wszystkie. Muszę to sprawdzić, bo trochę tych badań jest i nie wierzę, że ginowi w szpitalu będzie się chciało wszystkie przeglądać ;). Przy okazji zapytam o tego WR czy muszę powtórzyć, bo w necie właśnie mówią o 2x, a ja robiłam 1x.

Blania, oznaki porodu już mam ;), ale do szpitala wiem kiedy się zgłosić, bo mam planowane cc.
A żeby się nie dołować, że tyle kasy zanosisz na pocztę, by opłacić rachunki, to polecam robienie przelewów przez internet. Szybko, tanio i bez kolejek :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie:-)

Dziubala bardzo sie cieszę że z Jasiem wszystko dobrze,a z miedniczką tez po urodzeniu będzie ok, Jaś wysiusia się do końca i będzie luxsio. To miłe jest podejście gina i zaproszenie na kontrolna wizytę po porodzie.
Moje pociechy są w wieku 19,17 i 12 lat także już są samodzielne w miarę :-)
Co do badań ja własnie z rana byłam w laboratorium na ostatnich WR i HBS i w czwartek wizyta u gin. mam nadzieję że już ostatnia a w piątunio przyjeżdża mój Ukochany T. z Niemiec a później już mogę rodzić.
Super że zrobiłaś coś dla siebie to bardzo ważne bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieciątko, ja na jutro mam umówiona wizytę u fryzjera i tak myślę czy dam rade bo każda to 3 godz. schodzi.
Pochwalę się zakupem fajnego funkcjonalnego leżaczka,który myślę idealnie sprawi się w podróżach czy odwiedzinach dziadków lub wypadów nad jeziorko.

http://www.smyk.com/tiny-love-wielofunkcyjny-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1,p1079959039,swiat-niemowlaka-p

Milusiego dzionka Kobitki.

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktrjjgppp0m98p.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala, ja właśnie nie wiem co zrobić z tymi badaniami. Bo przecież chyba nie potrzebne są ogólne badania moczu, które robiłam właściwie po każdej wizycie albo ogólne badania krwi z wszystkich miesięcy. Chyba wystarczą te ostatnie? Już sama nie wiem co brać, a co nie. Ale fajnie, że zapisałaś się na pazurki, a przy cesarce można mieć zrobione paznokcie? Bo mnie powiedzieli, że pazurki mają być niepomalowane (rodzę sn).

Blania, naprawdę chodzisz na pocztę? Hihi zawsze mi się wydawało, że nasze pokolenie to już śmiga internetowo, a tu proszę. Ale chyba przez to płacisz za każdy przelew na poczcie? Przyłączam się do sugestii Dziubali, żeby przelewy robić przez internet. Ustawiasz sobie w ulubionych te przelewy, a później tylko klik co miesiąc i nie płacisz za przelew:), a przy małym dziecku to ten czas zaoszczędzony na poczcie będzie bezcenny.

Asiaa, bujaczek superowy! Ja odziedziczyłam bujaczek, więc wyboru nie miałam ale jestem bardzo zadowolona no i trochę kasy zaoszczędzone, a wiadomo jak przy dzieciach, zwłaszcza, że my nie mieliśmy nic, nawet bladego pojęcia co dziecko potrzebuje:) Też uważam, że to super wygodne rozwiązanie. A w ogóle wyobraziłam sobie jak Twój najstarszy prawił Ci kazanie, na temat odpowiedzialności i zabezpieczania się, a Ty musiałaś siedzieć z poważną miną, ja to bym chyba się ze śmiechu popłakała.

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka738

Dziubala Tak wyjątkowo tak późno poszedł spać. Jest w domu, bo chory i śpi w ciągu dnia (wczoraj około 4h) więc potem normalne że zasypia późno.Podobno spanie to zdrowie.A jutro idzie do przedszkola i jedzie na wycieczkę do stadniny koni.Będą się uczyć jak się obchodzić ze zwierzakami.Poza tym ognisko,zabawy i tańce. Jeśli chodzi o WR to nie zamierzam powtarzać. Paciorkowce wyszły mi tez dobrze. W mojej przychodni też takie praktyki że nie da się przyspieszyć wizyt położnej i pediatry.Dopiero jak urodzisz.I najlepiej dzwonić tuż po porodzie bo jest dużo chętnych.
Ale spiekota u nas.I jak tu wytłumaczyć dziecku,ze dopiero wieczorem wyjdziemy :(

Odnośnik do komentarza

Inga no no reakcja syna była zaskoczeniem dla mnie i jego dojrzałe podejście i troska o mnie bo doskonale wie z czym wiąże się narodziny maluszka,ale ja uwielbiam dzieci także uspokoiłam go iż dam rade i ze miłe ze myśli o mnie.
Wszystkie rzeczy po dzieciaczkach oddałam znajomym także od nowa musiałam zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria ale nie bez przyjemności każda z nas wie ile to sprawia frajdy :-)

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka738

Asia leżaczek super. Przyda się na pewno.
Dziubala ja sobie zafundowalam w zeszłym tygodniu manicure i pedicure.Super relaksik. Włoski też powinnam podciac ale zrobię to jakiś mc po porodzie.Będę mieć świeżo na wyjazd nad morze.Starszy synek pojedzie na 3 tygodnie.Tydzień z teściowa i może 2 tygodnie we 4ke się uda.No ale jak wyjdzie to się okaże :)
A co Wy zamierzacie zrobić ze starszakami mamusie?

Odnośnik do komentarza

Inga, zadzwoniłam do szpitala gdzie będę rodzić, powiedziałam, że chcę się dokładnie dowiedzieć co zabrać, bo na ich stronie internetowej jest tylko lakoniczna informacja, że trzeba zabrać: dowód, Kartę Ciąży i badania. I tyle. Położna powiedziała, że mam wziąć wszystkie badania do teczki, a lekarz wybierze/wyciągnie sobie te co będzie potrzebował. Ważne, by to były oryginały badań. Nie muszę powtarzać kiły.
O paznokcie też zapytałam i na nogach mogą być pomalowane, a na rękach nie.
I ucieszyłam się, że cewnik zakładają po znieczuleniu, uff. A pionizacja po cc jest po 8-10h.

Mamuśka, pewnie, że sen to zdrowie, im więcej się śpi, tym szybciej organizm się regeneruje :)
U nas wakacje dzieci już zaplanowane :). Starszak jedzie na 3 obozy, Młodszy na 2 obozy (będzie na 2 tych co brat), obaj na półkolonie, pojadą też do babci, a reszta w międzyczasie w domku. Też się muszę nimi nacieszyć :). Jak Jaś będzie grzeczny i „unormowany” to pod koniec sierpnia pojedziemy jeszcze gdzieś całą rodzinką :)

Blania, w Internecie też jest potwierdzenie przelewów :). A nie trzeba stać w kolejkach ani płacić za przelewy ;). My robimy przelewy przez internet od wieeelu lat i nigdy nie zdarzyło nam się płacić podwójnie. W razie czego można właśnie bardzo szybko komuś wysłać potwierdzenie przelewu. W każdym razie bardzo polecam taką formę płatności. Zobaczysz, że jak się do tego przekonasz, to będziesz zdziwiona, że tak długo korzystałaś poczty ;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Ale dzisiaj u mnie jest upał, nie wiem jak u Was, w innych częściach Polski czy świata :D
Z samego rana boli mnie głowa, jak tylko się obudziłam ale to pewnie przez te upały, jednak ciężko znoszę taką temperaturę w ciąży.
Któraś z Was pisała o tym, że ma wrażenie nieustannego mokradła na bieliźnie. Ja mam tak w nocy, dzieciątko napiera główką na pęcherz i mimo, że sikam nieustannie (przez co się nie wysypiam) to jednym słowem wiele się popuszcza. Podobno to jest normalna sprawa w ciąży i w ostatnim tym bardziej etapie.
mamuśka738 fajnie ma synek, kiedy to było jak jeździło się na takie wycieczki :)
Ja WR powtarzam, bo tak zaleciła mi lekarka, z tym, że nie wiem kiedy mam je powtórzyć jak są takie upały, i rano trzeba wstać na badanie... .
inga tak jak mnie mówiła lekarka i jak jest u nas w szpitalu, to do szpitala musisz zabrać ze sobą ostatnie badania moczu i morfologię, bo przecież raz wyjdzie ona dobrze, a potem się poprawi, stąd ostatnie właśnie :) Do tego te wszystkie inne co się robi jeden raz czy powtarza ewentualnie :) Ja też jak byłam w szpitalu, w grudniu, to słyszałam od dziewczyn, że nie można malować paznokci, chyba, że bezbarwnym. Jest to m.in. potrzebne do tego, aby lekarz zobaczył płytki paznokcia, często po nich można stwierdzić czy coś się dzieje lub nie.
Fajnie, że masz z mężem takie wspólne weekendy, tylko we dwoje :) Faktycznie już niedługo będziecie w trójeczkę, a dzidziuś jak to dzidziuś zawsze już będzie brał czynny udział w życiu rodzica :)
Asiaa76 to widzę, że u Ciebie same pozytywne wieści :) Bardzo dobrze :) Leżaczek super :) Sami z mężem zastanawialiśmy się nad takim ale siostra kupi jak się malutki urodzi, więc mamy dodatkowe koszty z głowy :)
Dziubala szalejesz :D Bardzo dobrze, że tak dbasz o siebie :) Ja marzę, aby już pofarbować włosy, bo od tych 9 miesięcy nic nie farbuję i mam taki nieładny teraz kolor :( a tutaj podobno dopiero po 3 miesiącach po porodzie można farbować czy jakoś tak... wytrzymam :) Ja tak samo jak Ty reaguję na zabobony od innych ludzi ale jak faktycznie znajdzie się baba co chodzi do Kościoła, jest wierząca i praktykująca, a drze wręcz na mnie jape (z całym szacunkiem ale przez nią mi wtedy tak ciśnienie podeszło w górę) to mnie to tak irytuje, że nie mogę.
blania.domanska mój mąż dostaje wypłatę pod koniec miesiąca, więc dzisiaj - tego słynnego 10. - nie ma dostawy gotówki, jak u innych :P Miłego dzionka Tobie również życzę :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/18507
http://suwaczki.maluchy.pl/li-68339.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, jestem z września, ale podczytuje was codziennie :) gratuluję wszystkim nowym mamom, a chciałam się troszkę wtrącić odnośnie malowania paznokci do porodu :) nie można nawet bezbarwnym lakierem, bo po zabarwieniu płytki paznokcia można stwierdzić spadek saturacji - robią się sine. Lakier nawet bezbarwny odbija światło i już nie widać dokładnie co się dzieje :) powodzenia życzę tym co poród mają jeszcze przed sobą i pozdrawiam serdecznie was wszystkie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8u69n0flnbf3.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpfa5qdfct.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz23l9bc6yt.png

Odnośnik do komentarza

Kinga88 dziękuję za informację. Myślę, że patrząc na stan pacjentki w ciąży pod kątem płytki paznokcia to rzadko się zdarza, bo przecież mamy różnego rodzaju badania itp. Ale jeśli u rąk pomaluje się paznokietki bezbarwnym, a płytka będzie ok to nic się nie dzieje. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego nadejścia na czas wrześniowy :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/18507
http://suwaczki.maluchy.pl/li-68339.png

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim :-)
Dzisiaj u mnie na wschodzie Polski upalny dzien az ciezko myslec :-P musialam dzisiaj kupic sobie sukienke bo juz nie mialam sie w co ubrac i we wszystkim czylam sie zle tak wiec dla poprawy humoru sukienka kupiona :-)
Inga- ostatnio mam duzy problem z tym lekarzem upominam sie ale ona zawziecie twierdzi ze nie ma takiej potrzeby a ja juz nie mam sily sie z nim wyklucac..
Mamuska- powiedzialam mu ostatnio ze ta ciaza byla tak nerwowa ze dla mojego spokoju powinien zrobic usg i ktg to odp mi ze usg zrobi 26.06 w przewidywanym dniu (bez sensu moim zdaniem) a na ktg zaprasza 17.06 dodam tylko ze za ktg placi sie osobno a kazda wizyta nie zaleznie czy z usg czy bez to kolejna 100 :-\ i trafia mnie cos jak slysze ze praktycznie kazda z Was cos juz wie o wadze itd a ja nawet nie wiem na co sie nastawiac w razie porodu :-\
Ehh no ale coz juz z kolejnym dzieckiem bede chodzic do innego lekarza. Z tymi zabobonami to smieszna sprawa jak ludzie inteligentni i wierzacy powtarzaja takie duperelki :-P a pazurki na nogach musze miec pomalowane inaczej czyje sie bardzo dziwnie :-P na rekach juz sa zmyte :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74dip07w1214dvx7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...