Skocz do zawartości
Forum

A może są mamusie z Bydgoszczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Megane123 Musiałabyś zadzwonić i się zapytać ale raczej tak.. tak jakbyś poszła poprostu do innego lekarza na zwykłą wizytę ale wiadomo lepiej zadzwonić i się dowiedzieć żeby potem zaskoczenia nie było ;) 52 5541354 Sicienko ul.Kolejowa 8.
A kiedy chcesz się zapisać? Najlepiej w okolicy 20-24 tyg bo wtedy dzidziuś się jest już podrośnięty, dobrze widoczny i się jeszcze mieści w kadrze.

Dostaliśmy sporo zdjęć, ładnie wyraźnie twarzyczkę widać więc się cieszę, trafiliśmy na moment ziewania i mamy zdjęcie otwartej buźki:) lekarz pobadał i wszystko jest dobrze, syneczek waży już pół kilo. Płyty z nagranym badaniem nie dostaliśmy bo coś tam.. ale to dla mnie nie problem bo i tak wole zdjęcia.
Pewnie na płatnym sprzęcie by wyszło lepiej ale mi to na razie wystarczy.

Miłego dnia

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17n5ie9qbm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07wl9xaic8i.png

Odnośnik do komentarza

hej:) ja rodziłam w Szpitalu Miejskim, potocznie zwanym 2 :) Ogólnie jeśli chodzi o opieke po porodzie i opieke lekarską jestem bardzo zadowolona. Na prawde wszystko super, co chwile przychodziły sprawdzic czy z małą sobie dobrze radze czy ma sucho, mnie tez często przewijały. Niestety miałam okazje przekonać się jaki jest personel na Intensywnej Terapi Noworodków, ale tam pielegniarki, neonatolodzy sa naprawde rewelacyjni!!! Ciepliwi, spokojni, jak był czas na karmienie (na początku nie miałam mleka) To pielęgniarka już przychodziła do mojej małej z przygotowana butelką.Nie musiałam sie prosić. ( Na kilka godzin na szczęście tylko mi ją zabrali a później była pod ich opieką ale ze mną.) Inaczej trzeba się prosić położnych zeby mleko przygotowały.
Nawet jak nie mogłam wstawać po porodzie jedna położna wymysliła patent do picia przez rurkę od kroplówki, wsadziła mi do butelki i nie musiałam sięgać wystarczyło ze te kołeczko przekreciłam:) Ile razy zapominało mi się ponownie zabezpieczyć i miałam łózko mokre heh.
Ja rodziłam przez cesarskie cięcie.
Niestety te co pracuja w izbie przyjęc to jest katastrofa! Jak na moje na kare tam siedzą, jadą taśmowo nie odpowiadają na pytania i ogólnie nie miło to wspominam...No i udało mi się natrafić na jedną niezle kopnięta położną po porodzie, która mi tak poszczypała sutki (niby pomagała mi karmić) ze 2 tygodnie później nabawiłam się takiego zapalenia piersi i węzłów chłonnych ze wylądowałam na antybiotyku gdzie mnie przekonywali ze bez zadnej szkody dla dziecka, a jak później się okazało mała dostała grzybicy w jamie ustnej po tym antybiotyku :(
Dziś bym się nie dała... ale jako świezo upieczona mama po raz I nie miałam pojęcia jak takie karmienie powinno się odbywać! Wszystkiego się człowiek uczy. Pozdrawiam mamuśki!!!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamuśki:) widzę, że Was przybyło :) trzymam za Was i Wasze Maleństwa kciuki!!!

izaiza - ja też znikłam z forum gdy Synuś się urodził, czyżby już coś się zadziało u was??? ;)

justa - super, że kontynuujecie wątek, Twój termin też coraz bliżej :) ale fajnie !!!
U Nas wszystko w porządku, Kuba skończył 3 miesiące, śpi coraz lepiej, choć do śpiochów nie należy :) no cóż, ważne że się dobrze rozwija, rośnie, jesteśmy po kolejnych szczepieniach hmmm , bardzo się cieszymy, że jest z nami i ogólnie Mały rządzi wszystkim ;)

Ściskam Was mocno i pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69539.png

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3qqmz997tzpl7.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuski:)

Agutek, jeszcze nie urodziłam.. czekam z niecierpliwością:)
Super, że mały ma się dobrze:)
A powiedz jak Ty się czułaś w trakcie połogu...

Ja zamierzam rodzić w tzw. 2, mam tam blisko, i ogólnie pozytywnie jestem nastawiona do tego szpitala:)

Aniolmag, a jak Wy się macie??

Megane, co u Was?? jak się czujesz??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No witam ;)izaiza - karmię właśnie Małego i tak sobie wspominam mój brzuszek i okres ciąży, ehh tęsknię za tym okresem :) teraz też jest cudownie z Synkiem, ale inaczej po prostu :D

Okres połogu...hmm najtrudniejsze były pierwsze dni, byłam opuchnięta, obolała po nacięciu, pęknięciu krocza, no i po szyciu. Poza tym obfite krwawienie ok 2 tyg. Później samopoczucie, kondycja z dnia na dzień coraz lepsze i naprawdę wszystko do przeżycia. I najważniejsze... dla mnie Maluszek był na pierwszym miejscu i może dlatego nie miałam czasu na użalanie się nad sobą...choć Mąż wspomina, że hormony mi szalały ;) ale przeżyliśmy i o trudnych chwilach szybko zapomniałam.

A na kiedy macie terminy porodów??

Pozdrawiam !!!!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69539.png

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3qqmz997tzpl7.png

Odnośnik do komentarza

Agutek, ja mam termin na ... 30.03 :) JUŻ:)
Wczoraj i dzisiaj boli mnie brzuch jak na @, ale poza tym nic się nie dzieje.. hihi, szalejące hormony to masakra:(

hihi, karmienie:D właśnie dzisiaj dostałam staniki do karmienia:) teraz już mogę powiedzieć, że wszystko mam;)

Agutek, a czym smarowałaś pępuszek Małego??

Odnośnik do komentarza

Mój termin to 27.09. Czujemy się ok, tylko chyba coś mi się do pęcherza przypałętało, raz trochę zmarzłam i od tej pory ciągle biegam do toalety, a teraz weekend więc moja gin mnie nie przyjmie...

Izaiza, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo :) Już niebawem będziesz je trzymać w rękach, ja swoje chciałabym chociaż troszkę poczuć... :)

Pozdrawiam wszystkie Mamusie-Bydgoszczanki! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

hej co tam u was słychać?
izaiza i jak urodziłaś już? powodzenia życzę :)

byłam dzisiaj na wizycie u gina ale tylko zobaczył wyniki ostatnich badań i przepisał tabletki z żelazem bo coś blisko anemii jestem..
Zimno na dworzu, nigdzie się już dzisiaj nie wybieram to sobie zacznę prać bobaskowe ciuszki :)

a mam pytanie do mam bardziej zaawansowanych korzystałyście może ze spotkań z położną ze strony poprostupolozna.pl? Od miesiąca się zabieram za zadzwonienie i umówienie się i coś mi to nie wychodzi.. polecacie jakąś z pań położnych?

Miłego dnia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17n5ie9qbm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07wl9xaic8i.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Zuzia, no jeszcze nie urodziłam.. termin na 30.04 ale jakoś nic się nie dzieje. Wczoraj byłam u gina, wszystko jest ok, ale czekamy. Jeśli nic się nie wydarzy to w poniedziałek idziemy do szpitala:) już nie mogę się doczekać;)

Hmm, ja też brałam żelazo w tabletkach.. a ogólnie jak się czujesz?? Będziesz miała chlopca czy dziewczynkę??

pozdrowki...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
U nas wszystko ok. Mały rośnie jak na drożdżach, fika jak szalony, chyba w ogóle nie śpi :)
Za tydzień w piątek mam wizytę, zobaczymy ile urósł. Całe szczęście moja waga trochę przystopowała, bo tyłam w zastraszającym tempie. Córkę rodziłam mając na liczniku tyle co teraz, a w tej ciąży jeszcze dwa miesiące mi zostały.
Macie już wybrane imiona? Albo chociaż jakąś listę? Ja nie mam nawet jednego, mąż też nie. Wszyscy pytają jak syn będzie miał na imię, a ja po prostu nie mam pojęcia.

Aniolmag tym szczypaniem sutków to nie jest tak do końca chyba. Z taką praktyką spotkałam się już wcześniej, polecało ją wiele osób. Ponoć szczypać sutki powinnyśmy już pod koniec ciąży, żeby je zahartować. Ja nie szczypałam w pierwszej ciąży i też dostałam zapalenia piersi. Jest to dość częsta przypadłość i niestety bardzo nieprzyjemna.

Izaiza jak się czujesz? A może już urodziłaś :) Przede mną jeszcze dwa miesiące, a już mi ciężko. O wiele lepiej wspominam pierwszą ciążę. Jakie staniki do karmienia kupiłaś jeśli mogę spytać? Podpytuję, bo mi zostały dwa z poprzedniej ciąży, ale chyba będą za małe i muszę coś kupić. Widziałam fajne w Akpolu, ale po 68zł, a przecież jeden nie wystarczy.
My córce pępuszek smarowaliśmy rozcieńczonym spirytusem i odpadł po paru dniach (chyba w szóstej dobie). Trzeba go przemywać dość mocno, malucha to nic nie boli. Jak za delikatnie będziesz to robić to długo będzie odpadał, a znajomej córka po 10 dniach trafiła do szpitala z zapaleniem pępuszka na tydzień chyba. Domyślasz się jaka rozpacz w domu była, że 10-dniowego maluszka do szpitala biorą.

Zuzia91 nie strasz mnie kobieto :) Ty już ciuszki pierzesz, a ja jeszcze nawet nie zaczęłam. Remont trwa i boję się, że nie zdążymy. Codziennie staram się kupić coś co mi jeszcze brakuje, ale ta lista nie ma końca. Dobrze, że to moje drugie dziecko, bo część wydatków odchodzi, ale jakoś taka mało zorganizowana teraz jestem. Co do tych położnych to ja nie korzystałam. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. W pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia Brzdąc, którą prowadzi położna z listy na tej stronie, którą podałaś. Fajna babka, bez jakiejś rewelacji, a reszty nie znam. Daj znać jeśli się jednak zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza

Cześć.. :)

U nas też wszystko dobrze, mała wcale nie zamierza opuścić brzuszka. 3 tygodnie temu miałam więcej zwiastunów porodu niż teraz;) - śmieję się, że przespałam skurcze i teraz będę jak słonica-2lata chodzić z brzuchem;)
Czuję się bardzo dobrze-fizycznie, gorzej psychicznie-nie mam już siły.
Justa a dużo przytyłaś?? nie martw się zdążysz na pewno ze wszystkim:)

Ja mam 20 kg do przodu, bardzo źle się czuje w swoim ciele, nie mogę patrzeć na siebie-poza brzuszkiem. :)

A teraz jeszcze zaczęłam puchnąć, więc w ogóle wyglądam jak balon..
A powiedzcie mi dziewczyny, dostaję się w szpitalu jakieś "paczki" dla Maluszka jak się urodzi?? Ja pochodzę ze śląska i tam coś takiego jest:)

Nasza będzie miała na imię Inez:)

Jak się czujecie Mamuśki??:)

Odnośnik do komentarza

Cześć
justa83 spokojnie zdążysz ze wszystkim :) Te moje pranie to dopiero takie pierwsze wstępne w zwykłym proszku, nawet nie mam jeszcze przygotowanego miejsca dla maluszka więc i tak ciuszki z powrotem wylądują w kartonie niedbale poskładane :P
Jutro przychodzi wujek żeby pomalować pokój który i tak będzie takim zapasowym na odpoczynek ale może przy okazji już się poprzestawia meble u nas żeby kącik dla maluszka zrobić. Tylko nie mam pojęcia gdzie poupychać moje ciuchy żeby zwolnic komodę na dziecięce ciuszki..
Z mojej listy już mam sporo rzeczy dla synka odchaczonych gorzej z rzeczami dla mnie.. Staniki do karmienia to chyba bardziej pod koniec ciąży powinnam kupić?

Izaiza chciałabyś opisać co masz zapakowane w torbie do szpitala? :) Na stronie szpitala dwójki jest niby opisane co zabrać ale jakoś to mi mało..

A co do imienia to zawsze chciałam mieć synka Adama, ale że kuzynka mi już to imię zabrała dla swojego synka (pierwszy w rodzinie dzieciaczek- mój będzie drugi :)) to musieliśmy szukać innego ładnego najlepiej krótkiego bez trudnych literek imienia i na razie jest Filip. Jeszcze próbujemy wymyślać inne bo się Filip teściowej i mojej babci nie bardzo podoba ale ja już się przyzwyczaiłam że będzie Filipek:) Chyba że przy porodzie pojawi się niespodzianka w postaci dziewczynki to będzie Natalia albo Iza :) A jak się za jakiś czas trafi drugi synek to wtedy już będzie Adaś :)
A waga u mnie na razie +7kg.. pupa coś za szybko mi rośnie i się w kolejne już spodnie przestaje mieścić..

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17n5ie9qbm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07wl9xaic8i.png

Odnośnik do komentarza

zuzia, co do imienia to i tak wszystkim nie dogodzisz. U nas tez było ee Inez, a czemu nie Amelka ;/ mój ojciec ostatnio nawet zapytał czemu Inez? a czemu nie?? nie podoba mi się taka ingerencja, więc zawsze ucinam;)

co do wyprawki to spakowałam ubranka, pampersy, oliwke, mydełko, waciki, chusteczki nawilżające-to dla małej. a dla siebie piżamy, majtki siatkowe, wkładki laktacyjne, wiadomo przybory higieniczne. Jeśli coś jeszcze bedzie potrzebne to mąż przywiezie. faktycznie na stronie szpitala nie ma za dużo inf. co zabrać, ale czytałam ogólnie o wyprawkach.

Justa co do stanika, to miałam bardzo duży problem, nie lubię takich staników "szmacianych" :( przymierzyłam kilka w sklepach ale ostatecznie jak znalazłam swój rozmiar to zakupiłam na allegro-TANIO ;)
http://allegro.pl/biustonosz-stanik-do-karmienia-bawelna-i3978611256.html

:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wklejam Wam jakąś starą listę rzeczy do szpitala z której korzystałam. Nie przejrzałam jej jeszcze tak dokładnie, ale może któraś z Was skorzysta
Dokumenty
• Karta Ciąży
• Wyniki badań
o grupa krwi i czynnik Rh
o przy ujemnym Rh badanie na obecność przeciwciał anty Rh
o zrobione po 32. tygodniu HBS badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
o odczyn WR badanie w kierunku kiły (robione dwukrotnie na początku i pod koniec ciąży)
o wynik ostatniego USG zrobionego po 36 tygodniu ciąży
o ostatnia morfologia i badanie moczu
• Dowód Osobisty
• Numer NIP własny i pracodawcy
• Książeczka Ubezpieczeniowa
• skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).
Art. spożywcze
• Woda niegazowana
• Biszkopty i sok jabłkowy (można po porodzie), chrupki
Art. higieniczne i kosmetyczne
• Kosmetyki (dezodorant, pasta, szczoteczka, żel pod prysznic, mydło/płyn do higieny intymnej w wyciągiem kory dębu, Tantum Rosa, spryskiwacz do kwiatów, szampon, krem, szczotka)
• Ręczniki (co najmniej 2 w tym 1 mały, najlepiej ciemne)
• Podpaski nocne
• Przewijaki jednorazowe jako podkłady na łóżko
• Wkładki laktacyjne
• Papier toaletowy, ręczniczki papierowe
• Chusteczki jednorazowe
Bielizna
• Majtki bawełniane lub jednorazowe, z fizeliny, do nabycia w aptece (ani razu ich nie założyłam)
• Staniki do karmienia x 2
• Kapcie
• Klapki pod prysznic
• Szlafrok
• Koszule nocne, rozpinane x 2 Skarpetki x 2
• Czysta odzież na wyjście, obszerna, z uwzględnieniem pory roku. (Torbę na wyjście możesz przygotować do zabrania później)
Inne bardziej lub mniej przydatne rzeczy
• Telefon komórkowy i ładowarka
• Aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
• Czopki glicerynowe
• Talerz, kubek, sztućce
• Książka lub gazeta, tablet
• Gumowe kółko dmuchane, do siedzenia
Dla Dziecka
• Zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć. Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
• Koszulek i kaftaniki x 3
• Śpioszki/pajacyki x 3
• czapeczka
• Sweterek
• Pieluszki tetrowe (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów)
• Skarpetki , niedrapki na rączki x 2
• Pieluszki typu pampers
• Chusteczki do pupy (nawilżone)
• Krem do pupy (Linomag, Sudocrem)
• Zestaw do pielęgnacji pępka powinny zapewnić położne w szpitalu
• Parafina lub oliwka
• smoczek

Odnośnik do komentarza

Ja byłam dziś w Rossmanie i kupiłam parę brakujących kosmetyków. Z kartą Rossmana (tą dla dzieci) są fajne promocje. Maść Bephanten tańsza niż w Albie, mleczko Nivea Baby za 11 zł, pampersy roz.2 za 37zł (94szt). Akpol też jakąś promocję teraz przed świętami robi. Z tego co pamiętam to wszystkie zabawki 30% taniej, ale inne promocję też są.

Agutek smarowałaś pępuszek Octaniseptem? Po ilu dniach odpadł? Sprawdził się? Teraz ponoć takie zalecenie jest, żeby spirytusem nie robić, ale mi się świetnie sprawdził przy córce i teraz też chciałabym zostać przy spirytusie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...