Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że nikt się tu nie udziela, ciężko znoszę tą dietę psychicznie, poranne cukry wariują, dobrze by było z kimś porozmawiać i ponarzekać sobie wspólnie, tym bardziej że u mnie do końca jeszcze ponad 6 miesięcy... ale może to znaczy, że jest mało mam cukrzycowych, a to w sumie dobrze :)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Velvet mi kazali przyjsc juz po tygodniu bo mam znacznie gorsze wyniki od Ciebie co do cukru
Ja przedwczoraj pojechalam do szpitala Sw Rodziny-okazalo sie ze nie ma tam nocnych dyzurow i ze mnie zatrzymuja w szpitalu.
Na usg wyszlo ze dziecko sie rusza,zostawili mnie w szpitalu do dzis.Jak zobaczyli moje wyniki cukru to powiedzieli ze powinni mnie od razu przyjac na Polnej na oddzial a nie dopiero za tydzien spotkanie
W ogole chcialabym rodzic tam bo Polna to syf ale np jak bede na insulinie to mnie nie przyjma.
Ze mna na Polnej tez rozmawiala Dr Meissner ale nie przegladala wynikow
Co do prowadzacej szkolenie to tez nieporozumienie np.mowila ze podstawa sa weglowodany a potem podala Jakie warzywa maja ich najwiecej no to pytam czy dobrze jest je jesc a on a ze nie bo wegliwodany to cukier.
Ze co?Cukier to przeciez tylko jeden z weglowodanow!
Potem zadalam jej pytanie ktore od dawna mnie nurtuje -dlaczego wszyscy mowia ze cola jest taka slodka skoro ma tylko 10g cukru na 100g.Powiedziala ze szczerze nie wie w sumie skad taka opinia o coli
Heh Velvet moze sie kiedys spotkamy na tej Polnej

Odnośnik do komentarza

Wiem że z perspektywy ciężarnych cukrzyca wygląda parszywie. Z perspektywy jednak powiem że da się przeżyć. To jakby sygnał ostrzegawczy. Cukrzycowe mamy lepiej o siebie dbają.

Mnie po wynikach krzywej (wszystkie znacznie ponad normę) diabetolog chciała skierować do szpitala. Nie dałam się i podjęłam walkę z dietą. Byłam bardzo dokładna. U nas dają rozpiski ile dany produkt w określonej gramaturze ma WW. Dieta rozpisana jest na poszczególne godziny i ilości WW.

Diabetolog była zaskoczona bo nie wierzyła że mi się uda bez insuliny. A jednak można :-) dopiero około 34 tc dostałam insulinę na noc bo cukry na czczo nie chciały się ogarnąć. Ale to były minimalne dawki.

Synek urodził się zdrowy. A ja nauczyłam się wreszcie zdrowo odżywiać do czego nigdy wcześniej nie potrafiłam się zmusić.

Dacie radę:-)) spróbujcie znaleźć w tym słodkim diable pozytywy i będzie dobrze.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć. Zmagam się z cukrzyca od 4 tygodni. Obecnie jestem w 31 tygodniu. Przez wykryciem cukrzycy wyniki cukru naczczo był 92. Po teście obciążenia glukozą 75g po 2h wyszło 184 wiec dużo. Stosuje dietę i ona mi wystarcza. Diabetolog nie widzi potrzeby włączenia insuliny. Z dietą to początki są ciężkie ale metodą prób i błędów dochodzimy kiedy co nam pasuje i kiedy co możemy jeść.

Odnośnik do komentarza

Ja juz man dosyc.
Diabetolog widzac moje wyniki cukru po godzinie po posilkach plozyla mnie w szpitalu
Po 2 dniach lekarz w szpitalu moei ze wyniki man calkiem dobre i do domu. Za godzine wchodzi ordynator i mowi "przeciez ta pacjentka ma 155 cukru godzine po jedzeniu wiec nice moze wrocic do domu i dajemy insuline"
Po insulinie wyniki mialam dokladnie jak prized insulin a a tu ordynator mowi ze cukry Sir ladnie unormowaly bo 2godz po jedzeniu sa dobre
Nosz Kurde przeciez 2 godz po jedzeniu to zawsze byly ponizej 120 a Sam ordynator 2 dni wczesniej kierowal sie tym ze mialam 150 godzine po jedzeniu a nie 2 godz!
Skoro kieruja sie tym ze ile jest 2godz po jedzeniu to po co w ogole dawali insuline
No i jak 2 godz po jedzeniu Norma tez jest do 120?
Za tydzien znow do diabetologa i znow powie ze liczy Sie godzina po jedzeniu i polozy mnie na oddzial
To ze w moczu 300 cukru ze 150 czerwonych krwinek ignoruja
Od pazdziernika mam ciagle czerwone krwinki a raz mialam potezny krwiomocz i 40 goraczki i antybiotyk
Poszlam prywatnie do urologa to tez nie wie skad tyle czerwomych krwinek

Odnośnik do komentarza

Ja po krzywej cukrowej miałam wyniki 89 na czczo, 170 po 1h i 171 po 2h, moja gin powiedziała że to jeszcze nie oznacza cukrzycy ciążowej i dała mi skierowanie do diabetologa żeby mierzyć cukier przez kilka dni i wtedy się zobaczy. Diabetolog od razu powiedziała że to cukrzyca ciążowa. Mierze cukier od kilku dni i cały czas mam w normie, nawet po zjedzeniu czegoś słodkiego :/ więc już nie wiem czy mam tą cukrzycę czy nie. Natomiast moja znajoma też miała jeden wynik ponad normę w krzywej cukrowej, w szpitalu sprawdzali jej cukier i powiedzieli, że nie stwierdzili cukrzycy. Potem sama mierzyła sobie w domu tak z ciekawości i miała straszne skoki cukru więc ja już nie wiem jak to jest :/

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja miałam cukrzycę ciążową, tylko mi niestety cukier skakał po godzinie od zjedzenia, więc musiałam trzymac destrykcyjnie dietę. Udało mi się, bo znalazłam sobie dietetyka online, który mi ułożył tę dietę, a w zasadzie to poleciła mi go koleżanka, której też układał dietę na cukrzycę. Dostałam też zalecenia, wszytsko napisane co mam robić. Jakby ktoś chciał to polecam panią Sylwię Sobczak-Piżuch. Można znaleźć w internecie. Jadłospisy nie drogie i smaczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Hej! Widze, ze na tym forum cisza, ale moze znowu sie uaktywnia slodkie mamusie.
Jestem w drugiej ciazy. W pierwszej mialam cukrzyce, ale do samego konca udalo sie ja regulowac dieta. 3lata po ciazy okazalo sie ze mam hiperinsulinemie i znowu do zycia weszla scisla dieta i leki. Teraz jestem dopiero w trzecim miesiacu ale odstawilam leki o musialam zmienic diete ze wzgledu na zoladek.
Czy ktoras z Was miala moze problemy z insulina przed ciaza? Kiedy badalyscie cukier przy drugiej ciazy jesli pierwsza byla cukrzycowa?
Pozdrawiam i zdrowka zycze

Odnośnik do komentarza

Puk, puk, czy jest tu ktoś jeszcze?!
Ja właśnie zrobiłam wyniki krzywej cukrowej (obciążenie 75g): 101/173/84. Mój ginekolog mówi, ze to cukrzyca ciążowa :( dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i mam narazie nie stosować diety, tylko przez 10 dni mierzyć cukier na czczo i godzinę po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Póki co zrobiłam około 20 pomiarów i wyniki cały czas w normie (na czczo mówili, ze musi być poniżej 90, a po posiłku poniżej 140, a mi nawet 110 nigdy nie sięgnęło, na czczo tez tych magicznych 90 ani razu nie przekroczyło). Jakie są Wasze doświadczenia? Czy w przychodni mogą stwierdzić, ze zle przygotowałam się do badania krzywej i wszystko u mnie w porządku, czy będę musiała mierzyć ten cukier już do końca ciąży?

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgwy9sa1a5.png

Odnośnik do komentarza

Miałam mierzyć glukometrem naczczo i po jedzeniu i po jedzeniu wszystko ok a na czczo 90-94 tak w przedziale....byłam u lekarza przepisał mi insulinę i miałam brać 1-4 j ale jeszcze się wstrzymałam od wzięcia i bardziej przestrzegam dietę i teraz na czczo mam 86-88 co o tym sądzicie ? Wstrząs się dalej i nie brać insuliny . Ogólnie jestem sceptycznie nastawiona do insuliny

Odnośnik do komentarza

Miałam mierzyć glukometrem naczczo i po jedzeniu i po jedzeniu wszystko ok a na czczo 90-94 tak w przedziale....byłam u lekarza przepisał mi insulinę i miałam brać 1-4 j ale jeszcze się wstrzymałam od wzięcia i bardziej przestrzegam dietę i teraz na czczo mam 86-88 co o tym sądzicie ? Wstrzymac się dalej i nie brać insuliny . Ogólnie jestem sceptycznie nastawiona do insuliny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...