Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ANECZKA 30

Witam mam cukrzycę ciążowa co zrobić żeby cukier rano był w normie,jem kolację ok 19 chodzę na spacer mam cukier 80-90 nie jem już nic przed snem i cukier rano 100-105 co zrobić żeby był w normie???proszę o porady. Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza

Witam, może ktoś będzie się orientował 🙂 wczoraj byłam na krzywej cukrowej, na czczo cukier 91, godzinę po wypiciu glukozy 193 a dwie h 139. Wynik po godzinie jest ponad normę i czytałam, że świadczy to już o cukrzycy ciążowej. Pani która oddawała mi wyniki powiedziała za to że rzeczywiście wynik po 1h jest podwyższony ale mieszczę się w normach i tej cukrzycy nie ma. Ktoś może orientuje się jak to w końcu jest? Wolałabym mieć pewność jeszcze zanim pójdę do lekarza 🙂 z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25/2/2020 o 9:49 AM, Gość ANECZKA 30 napisał:

Witam mam cukrzycę ciążowa co zrobić żeby cukier rano był w normie,jem kolację ok 19 chodzę na spacer mam cukier 80-90 nie jem już nic przed snem i cukier rano 100-105 co zrobić żeby był w normie???proszę o porady. Z góry dziękuję 

hej, mam ten sam problem - idę zgodnie z tabelami i nawet ważę jedzenie. Niestety na czczo cukier mi wariuje. Chociaż zauważyłam, że jak zjem jeszcze koło 21 to jest nieco lepiej...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, 

Jestem kompletnie mowa w tym temacie i mam pytanie czy przy cukrzycy ciazowej cukier po 2 godz moze byc wyzszy niz po godz od posiłku? Od czego to zalezy i dlaczego w takim razie mam mierzyć cukier po godzinie? 

Jestem na diecie od tygodnia (12 tydz ciazy) i jeszcze nie do konca odnajduje sie w tym temacie. Cukier normy przekracza mi właściwie tylko na czczo. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25/2/2020 o 9:49 AM, Gość ANECZKA 30 napisał:

Witam mam cukrzycę ciążowa co zrobić żeby cukier rano był w normie,jem kolację ok 19 chodzę na spacer mam cukier 80-90 nie jem już nic przed snem i cukier rano 100-105 co zrobić żeby był w normie???proszę o porady. Z góry dziękuję 

diabetolog koniecznie. Ja mam tak samo i lekarz kazał brać insulinę. od miesiąca koło 22 pakuję w siebie coraz więcej jednostek (zaczęłam od 12 w tej chwili mam 14) i diabetolog mnie uprzedził, że do końca ciąży raczej będziemy zwiększać dawkę niż zmniejszać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/7/2020 o 6:50 PM, Gość Reenata napisał:

Witam serdecznie, 

Jestem kompletnie mowa w tym temacie i mam pytanie czy przy cukrzycy ciazowej cukier po 2 godz moze byc wyzszy niz po godz od posiłku? Od czego to zalezy i dlaczego w takim razie mam mierzyć cukier po godzinie? 

Jestem na diecie od tygodnia (12 tydz ciazy) i jeszcze nie do konca odnajduje sie w tym temacie. Cukier normy przekracza mi właściwie tylko na czczo. 

 

po godzinie jest wytyczną tylko dla ciężarnych. u mnie na czczo też tylko przekracza i dostałam insulinę na noc. w tej chwili biorę na noc 14j z tendencją wzrostową. To moja 2 ciąża z cukrzycą a pierwsza z insuliną. pierwsza była tylko na diecie. Lekarz wyjaśnił mi, że im kobieta starsza tym trudniej utrzymać cukier w karbach w ciąży. 

duże masz cury na czczo? mój diabetolog od razu jak pow. 90 się pojawiło to włączył insulinę

Odnośnik do komentarza

Witam 🙂 Niestety wyszła mi cukrzyca ciążowa. Wiem, ze kontakt z lekarzem najważniejszy, ale mam do Was kilka pytań. Czy piłyscie wodę z cytryna między posilkami, a jak z kawą albo herbata zielona? Zawsze pijałam kawę z mlekiem rano heh a czy serio nie można sera żółtego jak mówią skoro indeks wynosi 0 i nie podnosi tak cukru. I czy czasami smażycie np na zdrowym oleju.,masle klarowanym? Ja uwielbiam kurczaka podsmazonego z warzywami surowymi, to ma niski indeks 😕 jak tam u Was to było? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Jem praktycznie wszystko co do tej pory, tylko nie jem smazonego, nie pije słodkich napoi, zamiast tego wodę lub smakowe herbaty nie słodzone. I słodyczy nie jem, czasem się tylko zdarzy jakieś ciastko czy cukierek. Ale nawet diabetolog mi powiedział że nie mam aż tak dużej więc można sobie czasem pozwolić.

https://suvibox.pl/diety/dieta-dla-kobiet-w-ciazy/

Ciekawą opcja jest taka dieta pudełkowa. Dla pan, które nie wiedzą jak ogarnąć zdrowe gotowanie w ciąży. 

Odnośnik do komentarza
Gość Marlencia

Witam wszystkich. Mam pytanie czy z cukrzycą typu 1 (przedciążową) łapie sie na bezpłatne badania prenatalne? We wskazaniach do bezpłatnych badań jest wyszczegulniony punkt "stwierdzenie znacznie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową" czyli cukrzyca sie w to wlicza? Prosze o odpowiedz kogos kto ma o tym pojęcie a nie taki "widzimisie". Z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny doradźcie, na początku ciąży miałam zdiagnozowana cukrzyce. Została ona ustabilizowana dieta. Obecnie 18tc i po pomiarach glukometrem cukier jakby za niski. Na czczo 74-77 ale np. 1h po śniadaniu 63, 77 (chyba tylko dlatego ze poslodzilam herbatę). Śniadanie jest wg diety cukrzycowej. 

Odnośnik do komentarza

Nie ze nie można większości rzeczy jeść, musisz poznać swoje ciało i zobaczyć po czym ci cukry wyskakują. Np jedna zje majonez i jest ok a druga będzie mieć duży cukier po nim albo tak samo jest z pomidorami że po jednej odmianie nie masz dużego cukru a po innej masz. Bo tak naprawdę by się okazało że nic nie można jest prawie bo wszystko ma prawie cukier a im bardziej przerobione tym więcej cukru. Na pewno dla wyregulowania poziomu cukru warto jest pić zioła [reklama usunięta]. Od siebie polecam te zioła na cukier. Na mnie bardzo dobrze wpływają. Pomagają w regulacji poziomu cukru. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hej 

Mam wątpliwości co do interpretacji mojego wyniku z krzywej cukrowej. Lekarz zalecił mi dietę, wyeliminowanie cukru do zera i zmiana jedzenia na penoziarniste. Wydaje mi się że to jest aż za bardzo albo ja za bardzo restrykcyjnie do tego podeszłam. Mam umówioną wizytę u diabetologa i tez mu powiem o moich watpilowsciach do mojej niby cukrzycy ciążowej.

Prawdowopodbie źle podeszłam do badania, poszłam na krzywą na 7 rano, dzień wcześniej jadłam tak jak zwykle ale nie zachowałam odstępu 12h z racji tego że chodzimy późno spać koło 23.00 to kolację miałam po 21 przed 22. Dwa miałam tydzień bardzo słodkiego jedzenia. Dużo ciast i do tego jadłam dużo bananów z nutellą po prostu taka miałam ochotę. Teraz zastanawiam się czy to nie przez to wszystko mój wynik wyszedł oszukany. 

Jak robie teraz sobie pomiaru glukometrem i zapisuje sobie i ostatnio skonsultowałam je z lekarzem na patologi to doktor stwierdził że mam jeść więcej w posiłkach głównych bym miała wynik kolo 120. Bo tak wychodzi mi 105/110 idp więc tak jakbym zbyt restrykcyjnie do tego podeszła a głowę posiłki jem spore bo inaczej bym była głodna albo siedziała pół dnia w kuchni. 6 posiłków nie jest wstanie w rytm dnia wpisać. Mam 5. Śniadanie 2gie śniadanie obiad kolacja. Śniadania jadam lekkie, drugie zazwyczaj jogurt naturalny z owocami dokrajakm sobie obiay robie sobie spore ale na parze jak makaron to aldente i ciemny. Chleby też te ciemne albo o niskim indeksie. I dużo warzyw. I wyniki mam dobre az za dobre.

Stwierdzono mi cukrzycę po pierwszym wyniki na krzywej tym na czczo przed wypiciem roztworu z tym że mialan o nie całą jednostkę więcej, więc nie tak źle ale przepisy przepisami. Resztę po roztworze było w normach. 

Zastanawiam się czy w takim wypadku nie trzeba wykonać jeszcze raz tej krzywej cukrowej? Ja wiem ze to jest obciążenie ale jak jestem nie pewna to co? Miała któraś tak może? 🙂

Odnośnik do komentarza

Pieczywo baaardzo podnosi, może dasz radę sama piec bułki/chlebek o niskim indeksie glikemicznym? Jest mnóstwo przepisów w necie  Ogórek zielony jest dobry, w parówkach jest dużo cukru (chyba że są z dobrym składem). Na drugie śniadanie może twaróg chudy? 

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a kiedy mierzylyscie sobie cukier w ciąży po raz pierwszy, w którym tygodniu ciąży? Ja jestem teraz w 6 tyg., pół roku temu poroniłam w 8 tyg. Lekarz mi teraz na razie zlecił morfologię, betę i TSH. Przy poprzedniej ciąży podobnie. Cukrzycę chyba się bada później tak? Zaczęłam się zastanawiać czy cukrzyca mogła być przyczyną poronienia w 8 tyg. Wydaje mi się że nie, to pewnie wady genetyczne jak mówią lekarze, ale myślicie że w 8 tyg. już mogłam mieć cukrzycę i teraz może lepiej ją szybciej zbadać?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny potrzebuje waszej pomocy! Piszę pracę magisterką na temat cukrzycy ciążowej. Będę ogromnie wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety! Z góry bardzo dziękuję he art

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclYo_qnhSuKdiTSS4d5iL-72l3O3l9qUl2c1n0HwcX62RVdw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&fbclid=IwAR3DUja_GX6G4TMdTOZq9pbfRSe-RoECAqe4ieH5SZEqqQWjvkJc7pcUr4IDziewczyny potrzebuje waszej pomocy! Piszę pracę magisterką na temat cukrzycy ciążowej. Będę ogromnie wdzięczna za wypełnienie krótkiej ankiety! Z góry bardzo dziękuję he art

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclYo_qnhSuKdiTSS4d5iL-72l3O3l9qUl2c1n0HwcX62RVdw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&fbclid=IwAR3DUja_GX6G4TMdTOZq9pbfRSe-RoECAqe4ieH5SZEqqQWjvkJc7pcUr4I

Odnośnik do komentarza

Hej, a możecie mi powiedzieć, czy cukier 101 na czczo, normalnie przy badaniu morfologii w 11 tygodniu ciąży to już cukrzyca ciążowa? Naczytałam się i teraz się martwię, a wizyta dopiero w środę :/.. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość studentka

Cześć, dzień dobry.
Jestem studentką Położnictwa i piszę tutaj ponieważ znalazłam to forum kiedy szukałam możliwych miejsc by poprosić o pomoc przy pracy naukowej, którą piszę. Jej temat to wpływ cukrzycy indukowanej ciążą na samopoczucie kobiet po 30 tygodniu ciąży.
Moją grupą kontrolną są ciężarne, które nie chorują na tą przypadłość zatem i takie ankiety będą mi bardzo pomocne. 
Poniżej zostawiam link i z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6lXyM3AiZSRlHfC5pMtlwfuj4c-ZOJbrDsvK4yuHvME_I9A/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Cześć 

Chciałabym się Was dziewczyny doradzić. Robiłam krzywa cukrowa wg wyniku wychodzi mi cukrzyca ciążowa  Na czczo 92

Po 1h 164

Po 2h 168

Chciałabym się Was podpytać czy na wynik mógł wpłynąć fakt że badanie robiłam bardzo późno... Drugie pobranie miałam o 11:30 

Lekarz zalecił ostatni posiłek dzień przed do godziny 18..tak też zrobiłam. Czy to nie był za długi odstęp czasu bez jedzenia...? 

Odnośnik do komentarza

Kupiłam w tamtym tygodniu nowy glukometr Glucomaxx bo ten stary szwankował i pokazywał dziwne pomiary, zawieszał się, generalnie poszedł do kosza. Ni i teraz jest mi o wiele łatwiej kontrolować poziom glukozy we krwi. Dodam, że nie jestem na lekach ale mam rozpisaną dietę przez dietetyka i trzymam się jej zasad. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...