Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witamy was kochane mamusie!
Jaaa nie widze narazie poprawy po masci;/ dopiero 3raz uzylam, bo raz dziennie mozna.. nie martw sie klotnie tez sa potrzebne, zeby potem docenic to co mamy:) my z mezem wczesniej bardzo czesto sie klocilismy, a od kiedy jest nasze szczescie juz na swiecie, zmielismy w tym samym momencie swoje priorytey i wiem ze sa w zyciu wazniejsze rzeczy i bardzo zadko sa jakies sprzeczki miedzy nami... co wazne nie mamy "cichych dni" wczesniej potrafilosmu doslownie tydzien sie do siebje nie odzywac:)
Moj Filipek robil piekne postepy a potem sie "zablokowal"! Nie chwyta jeszczr w raczki zadnej gtzechotki i oprocz rak do buzi nic nie wklada... obracal sie jiz na boczki i nawet tego juz nie robi..
Zdecydowalismu z mezem nie czekac do wizyty i kolezanka ogarnela mi rehabilitantke dla takich maluszkow.. ma przyjsc w czwartek albo piatek i powiedziala ze zobaczy jak wyglada sytuacji z Filipkiem..
Maz dzisiaj wczesniej wraca wiec ja polece sobie na szmaty troche:)
Widze ze Filip kataru mocn2go dostal dlayego nie wychodze z nim i zazdroszcze ci Nikisia spacerku i oczywiscie snu Adulki... moj dzisiaj w nocy prawie co godz sie budzil na jedzenie,,,
Aggaa nieciekawa masz sytuacje. Powodzonka na wizyte i oczywiscie czekamy na wiesci!!

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Nikusia czyli nasze maluszki są na podobnym etapie:)
My jednak na spacer nie poszliśmy...:|
MałaMi mi chyba FRanek kaszleć zaczął;/... Ahhh pewnie w każdym związku kłótnie są...:))) u nas kiedyś było ich sporo ale to jeszcze przed narodzinami córki:)...później wszystko stopniowo się normowało...teraz jest super:) JEśli chodzi o ciche dni nigdy takich nie mieliśmy. JA spojrzę na męża i zaraz zaczynam się śmiać a on przychodzi się tulić;p Chociaż nie raz mówiłam sobie "nie odezwę się do niego jak najdłużej" Niestety nie wychodzi mi to :P
Super, że załatwiliście wcześniej rehabilitację...jestem ciekawa na czym będą polegały. Co będziecie musieli robić.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

MałaMi też jestem ciekawa na czym będą polegać te ćwiczenia. Ja tez staram się mobilizować Adę do trzymania głowy w drugą stronę. Jeżeli chodzi o spanie to w ogólne nie ma szans żeby odwrócić jej głowę dosłownie zaraz przewraca na swoją stronę ale przy noszeniu specjalnie ją trzymam tak, że jeżeli chce coś zobaczyć to musi odwrócić głowę. A ponieważ Ada jest ciekawska to czasami ten łepek odwróci :) ale też nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza

Nikusia wiem cos o tym. Jak przez sen chce przewrocic malemu glowke to sie wybudza, albo i tak na swoje przekreci.. Sil juz nie mam. Rehabilitantka przychodzi jutro po 9. Juz doczekac sie nie moge co powie..
Znowu nie moge zlapac moczubFilipa a musze zaniesc na badanie..wczoraj maz usypial niunia a ja skorzystalam i paznokcie robilam, zanim sie obejrzalam juz 23byla;/
A jak u was kochane??

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Od wczoraj próbuje napisać wiadomość Ale wyskakuje błąd. Jestem już po wizycie u diabetologa. I jestem bardzo mocno przerażona. Okazuje się że te moje spadki to albo efekt przyjmowania insuliny w ciąży albo początek cukrzycy. Mam bezwzględnie stosować dietę cukrzycową i wstrzymać się z robieniem krzywej. Do marca mam stosować dietę i jak się unormuje to wtedy ją zrobić.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Ostatnio dostanie się na forum graniczy z cudem...
Aga mimo wszystko liczyłam, że wieści od diabetologa będą zdecydowanie lepsze a tutaj takie wyzwanie przed Tobą i powrót do diety. Mi na samą myśl o chlebie z biedronki jeży się włos na głowie a niestety tylko taki mogłam jeść podczas tej diety. Kurczę jednak stosowanie tej insuliny nie jest do końca dobre, przez to pewnie wszystko się Tobie rozregulowało.
U nas ładnie prószy śnieg za oknem, mogłoby tak zostać do świąt bo od lat w wigilie i święta u nas zamiast śniegu pada deszcz.
Ada właśnie szaleje na macie edukacyjnej. Nocka minęła nam tak jak zwykle choć Adua była trochę niespokojna podczas snu i tym samym ciągle się wybudzałam żeby sprawdzać czy wszystko u niej w dobrze.
Wczoraj zamówiłam Adulce zabawki z lamaze i już nie mogę się doczekać przesyłki :)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie

Agaa....jejku to poważna sprawa:| Oby nie była to cukrzyca:(
NAdia już się przekręca na plecki? łaaał Franek absolutnie się do tego jeszcze nie zabiera:|...nie bardzo lubi na brzuszku leżeć jak i Ada:))) Chyba, że spać to akurat lubi :)

Nikusia Franek na rękach też uwielbia:) wszystko go bardzo interesuje:)
MAłaMi super, że Filipuś główkę przekręcać zaczął :) Napisz jak po rehabilitacji :)))

Wczoraj tak się uśmiałam z Franka...podchodzę z nim do zdjęcia na którym jesteśmy z bliska ja, mąż i córka... uśmiechamy się na nim...Franek patrzy na zdjęcie zaczyna się śmiać i" rozmawia" haha taki słodki jest przy tym :D
Dziewczyny już niedługo święta :O....kiedy ten czas tak zleciał ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzisiaj caly dzien probuje napisac i nic.. ciagle przerwy jakies.. masakra..
Rehabilitacje mamy jutro o 9.30. Filip dzisiaj spal 2h w bujaczku.. normalnie tak go sobie upodobal, a mi sie nie podoba jak on tam spi bo wykrzywiony lezy;/
Agaaa nie zaciekawie masz... biedna musisz sie jeszczr teraz meczyc z ta dieta.. wspolczuje, bi ja tak jak Nikusia nawet na chleb z biedronki nie spojrze...
Jaaa haha Franus slodki:* pewnie pytal czemu jego na tym zdjeciu nie ma hehe z jednej strony czasami nie wyrabiam z Filipem a z drugiej zazdroszcze ci z3 masz juz 2;))
Nikusia a jakie zabawki zamawialas?! Adulka musi tez dac ci troche popalic w nocy heh nie moze zawsze grzecznje spac:) zartuje oczywiscie i oby ten rytm nie zmienil sie i z3bys mogla sie wysypiac:))

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jaka u nas dzisiaj brzydka pogoda;/ deszcz i wiatr;/.

MałaMi sama sobie zazdroszczę, że mam już 2 haha :D

jak dobrze pamiętam to i Nikusia na początku nie miała lekko z Ada? :)))

Dzisiaj mi się śniło, że Franek ma 3 miesiące a ja znowu zaszłam w ciąże...jejku jaka byłam przerażona :D i zastanawiałam się jak do tego doszło hehe :P

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Jaaa super sen hehe choc mozna jeszcze troszeczk3 pocz2kac:)
Dziewuszki na forum wrzesnioweczek awaryjnie zakladaj grupe na fb przez te ciagle awarie...
I tak se pomyslalam ze jakby nam zamkneli te forum badz jakby sie cos zchrzanilo to bym za wami bardzo tesknila i bym chciala utrzymywac z wami kontakt. Macie moze fb? Zeby dodac was do znajomych?? Bo nawet bym nas nie miaka gdzie szukac. Gdyby ktoras byla chetna i miala fb to napiszcie mi w wiadomosci prywatnej swoje dane zebym mogla was znalezc na fb,,, no chyba ze sobie nie zyczycie to tez zrozumiem:*

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U mnie ok, chociaż świat wywrócił się do góry nogami :) córcia jest bardzo absorbująca, pochłania mój cały czas ale jest przeurocza :) miałam z nią problem, gdyż miała wzdęcia okropne.....Ale po mału się poprawia.
Cukrzycy raczej nie mam, choć krzywej nie robiłam, mierzę czasem i jest dobrze.
Jedyne co mnie niepokoi to moja waga, jestem chudzielcem i karmię piersią. To powoduje że chudnę, mimo iż dużo jem...

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)))
Ivi :D jasne, że pamiętamy...wiesz, że dosłownie kilka dni temu myślałam co u Ciebie jak sobie radzicie z córeczką?:)
Jeśli chodzi o mnie i Franka to wszystko w porządku:) Franio to mały śmieszek :) Ja mam to samo karmię piersią, jem dużo a chuda jak patyk :) Też jeszcze nie udało mi się zrobić krzywej cukrowej:)
To tak w ogromnym skrócie :D....
Fajnie, że napisałaś :*:*
Dziewczyny u nas pogoda jakaś masakra...deszcz, wiatr, ponuro;/ kolejny dzień w domu :|

Wstaje rano patrzę a Franek podrapany na buźce:|...nie mam pojęcia co On w nocy robił. :| paznokcie obcinam bardzo często bo i mnie drapie...

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczynki :)
wczoraj przymierzałam się żeby kilka razy do Was napisać ale ciągle wyskakiwał błąd. No więc teraz muszę trochę nadrobić :)
Ivi ja tez ostatnio myślałam o Tobie. Fajnie, że się odezwałaś i że problemy brzuszkowe córki pomału ustępują. Ja na krzywą też jeszcze się nie wybrałam.
MałaMi Ty dzisiaj masz tą wizytę więc trzymam kciuki :) ja Adulce kupiłam taką lalkę zawieszkę na mate, wózek czy fotelik i lwa leo - to jest zabawka interaktywna. Jestem ciekawa czy jej się spodoba :) Co do fb to wyślę Tobie moje namiary w wiadomości prywatnej.
Jaaa a czy też masz konto na fb?
Co do mojej dzidzi to tak jak pisała Jaaa na początku były trochę z nią problemy. Ostatnio oglądaliśmy z mężem zdjęcia jak Ada miała około 2 tygodnie i bolał ja brzuszek a tata ją masował. Kurczę chyba 2-3 tygodnie się męczyła, później coś kombinowałam z tymi kropelkami a na końcu problem sam minął i teraz jest ok.
Adulka dzisiaj przeszła samą siebie, zasnęła o 21:30. O 5 rano ją wybudziłam na karmienie, później sama się obudziła o 7:40 na kolejne karmienie i spała do 9:20. Tak jeszcze nie było zazwyczaj po tym karmieniu o 7:30 wstawała już na dobre.
Dziewczyny ja naprawdę nie mogę teraz złego słowa powiedzieć na temat spania Adulki byle było tak dalej. Wam zresztą też życzę spokojnego snu maluchów :)

Odnośnik do komentarza

Hej kochane tak sie ciesze ze was mam!
Nie moge sie doczekac zeby wejsc na forum i zobaczyc co u was nowego lub podzielic sie swoimi radosciami i troskami!
Powiem wam ze mimo tego z3 was nie widze, to czuje wieksze wsparci, zrozumienie niz np od bliskich osob...
Ivi pewnie ze cie pamietam!! Super ze si3 odezwalas i mam nadzieje, ze bedziesz do nas czesciej zagladac!!;)
My wlasnie po wizycie rehabilitantki czy moze fizykoterapeutki. Mloda, super mila i usmiechnieta kobietka, bardzo zadowolona jestem.ma supe4 podejscie do dzieci. Powiedziala, ze u Filipka nie ma tragedi z3by sie nie przejowac, ona ma w poradi bardzo duzo dzieci, mowi ze w tym roku chyba rekord, ja sie pytam czemu, czy to wina mam ze sa przewrazliwione czy co? Odpowiedziala ze bardziej lekarze wysylaja, ale w sumie ja sama z tym poszlam, wiec to nie wyszlo od lekarza.. rozmasowala Filipkowi ta strone, zrobila kilka cwiczen, bardziej masaze, jutro ma przyjsc z pilka do cwiczen i wibratorem. Fifi przy niektorych momentach plakal i sie nie dziwie bo bylo np w pozycji siedzacej mocne odciaganie barkow w dol.. a potem tak go zabawilq ta dziewczyna ze tak sie smial dlugo i glosno ze az czkawki dostal, a ją takzwana "glupawka" zlapala i sie razem smieli hehe
Glowke powiedziala ze ma bardzo silna, podnosil w kazdej pozycji.
Moj zuch!!
I kazala cwiczyc z malym jak najwiecej z glowka na wprost, a ja przekrecalam mu w druga strone, ona mowi ze zle bo z drugiej strony przykurcz moze sie zrobic.. powiem wam, ze kazdemu dziecku powinni wprowadzic jakies takie cwiczenua rozciagajace.. Fifi padl i spi:))

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

I chce sie wam pochwalic ze mlody dzisiaj mial tylko dwie pobudki w nocy;) o 1 i o 5;) choc pozno zasnal bo o 21.30...
I z mezem sie poklocilam... na grouponie kupilam kupon na 19,9zl 100zdjec do wywolqnia i chcialam wybrqc te zdjecia, a on ciagle ze Filio chce jesc, z3 on musi isc okna zapiankowac i sie zdenerwowalam ze nawet chwili nie mam i mowie ze nawet odsapnac nie moge i ze sie on malym nie zajmuje(wiem przegielam) jemu przykro sie zrobilo i wyszedl z domu. Napisalalm mu ze przepraszam on napisal ze si3 nie gniewa tylko musi sie przejsc.. injak wrocil to sie nie odzywamy.. eh

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

MałaMi dokładnie tak Ciebie znalazłam :)
Co do dzisiejszej wizyty to cieszę się, że jesteś zadowolona :) kurczę jednak trzeba uważać z jakimiś samowolkami bo dziecku można krzywdę zrobić. Ja też często starałam się Adzie odwracać głowę i widzę, że to nie było mądre. Ja jestem ciekawa co nam lekarz powie na to trzymanie głowy w jedną stronę? Za tydzień mamy wizytę i szczepienia więc się zapytam. Tylko, że u nas Ada trzyma głowę na wprost jak np. patrzy na zabawki na macie edukacyjnej tylko podczas snu, odbijania czy noszenia jest tylko jedna strona. A Filipek w ogóle nie patrzy na wprost?
Co do męża to faktycznie niefortunnie się odezwałaś ale tak jak napisałaś to jest impuls, człowiek coś powie a później żałuje tylko, że ta drugiej osobie trudno od razu przejść do porządku dziennego.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie wczoraj lezac na brzuszku trzymal prosto;) wiec zadowolona jestem... powiedziala ze w ciagu kilku dni moze juz poprawa byc..
Ja staram sie tez bawaki na macie na wprost mu sieszac, tylko on ma czasami tak ze glowa przekrzywiona i oczy tylko patrza...
Tylko to bardziej ja sie nie odzywam... :/ bo widze ze mu przykro i co bym nie zrobila to nie pomoze wiec wole sie wogole nie odzywac... i jeszcze mocnego krwawienia dostalam... i to nie jest okres;/ kiedy ja sie wreszcie z tego wyplacze; (

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale się dzisiaj rozpisujecie :p
MałaMi Fifi to dzielny chłopczyk...ja nie mogłam patrzeć jak ortopeda "kręcił" nóżkami moich dzieci a co dopiero takie rozciągania o których piszesz;/;/...bidulek..ale cieszę się bardzo, że u Filipka to nic poważnego i szybko wróci wszystko do normy:)
U nas dwie pobudki wczoraj były...Dzisiaj trochę gorzej.
Małami Faktycznie mogło się Twojemu mężowi przykro zrobić.W nerwach najpierw mówimy później myślimy;/ Przytul męża może szybciej wszystko minie :))))

Nikusia ja też mam zabawki z lamaze...Franek bardzo je lubi i to do nich najczęściej się śmieje. Szczególnie przypadł mu do gustu "robal" (tak go nazywam) grzechotka spora z dużymi oczami i uśmiechem :D

Przez tą pogodę dzisiaj strasznie głowa mnie boli;/

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Jaaa znowu nie moge prywatnej wiadomosci wysalc. Znalazlam na fb tylko nie wiem czy ciebie:) najwyzej nie przyjmie zaproszenia heh
Napisalam do meza jak poszlo na rehabilitacji potem jak wroci to go jeszcze raz przeprosze choc wiem ze i tak bedzie smutny:/ tak mi sie cz3kolady chce;/
I mnie glowa strasznie boli, juz paracetamol bralam, myslalam ze to z tych nerwow ale moze faktycznie to pogoda..

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...