Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monisia1988

hej :) jestem tu nowa. okres spóźnia mi się już chyba 4 czy 5 dzień i ze 2 dni temu robiłam test - 2 kreski :)
czuje się mega ospała.. zmęczona.. ledwo chodzę.. jest mi słabo. mam uderzenia gorąca, cycki mnie bolą już chyba od 2 tygodni.. brzuch mnie dziwnie ciągnie, momentami mi nie dobrze i po nocach spać nie mogę;) ale to ostatnie to pewnie przez stres. w czwartek idę do gin, ale ja tam jestem pewna, że mała fasolka się tam rozwija :) nie tylko po teście.. ja to czuje :)
kupiłam wczoraj jakiś zestaw witamin Prenatal bodajże? macie jakieś cenne rady? prawdopodobnie to początek ciąży, bo wcześniej się czułam dobrze.

Odnośnik do komentarza

Monisia serdeczne gratulacje :)
spragniona pamiętam jak czekałyśmy z niecierpliwością na wiadomości od Ciebie... a teraz tak samo jak wtedy cierpliwości- ja też na pierwszej wizycie nie słyszałam serduszka i była tylko plamka - pęcherzyk więc za 2 tygodnie kolejna wizyta i te dwa tygodnie wyczekiwania... no więc u ans czas i cierpliwość jest na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza

Monisia, gratulacje :)
Jeżeli organizm domaga się snu to trzeba zaspokajać ;)
Potrzebujesz teraz dużo więcej odpoczynku, unikaj podnoszenia ( chyba do 3-4kg, ale wiadomo jak to jest zawsze coś trzeba nosić a to torebkę a to siatkę z zakupami-jednak uważaj). Brzuch Cię ciągnie bo macica się powiększa. Odżywiaj się zdrowo, jedz dużo warzyw i owoców, ale nie objadaj się za bardzo.
Pamiętaj żeby wszystkie produkty myć, żeby nie złapać jakiegoś świństwa!

Powodzenia! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

U mnie dzidzia urosła o 4 mm i się cieszę. Mam zakaz brania witamin bo mój mocz jest zbyt gęsty od nich. A co do lekarza to w końcu znalazłam lekarza na fundusz i ma najlepsze USG w całym moim mieście. Za 2 tygodnie do niego pójdę i mam nadzieję, że zobaczę jak maluszek się poruszy, bo to 8 tydzień i coś może być widać :)

Monisia :) gratulacje!!! Poczekaj na poranne mdłości to poczujesz co to ciąża :) ja się doczekać nie mogłam a teraz nie wiem co jeść, bo mi nie dobrze. Mogę jeść arbuzy, nektarynki, czereśnie i zupy typu pomodorową, ogórkowa, pierogi z serem ale na słono i ziemniaki z sałatą z octem i śmietanką i nie wiem od czego to zależy, ale każdy się śmieje z tego...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

spragniona najważniejsze, że plamka migała czyli serduszko bije a w tak wczesnej ciąży ciężko to usłyszeć :)
ja biorę teraz Pregna Plus
dziewczynki mimo, że u was to początek ciąży dbajcie o zakwaszenie moczu by nie dostały się żadne bakterie... czyli jeść kwaśne, najlepiej przegryzać żurawinkę

dla tych dziewczynek, które się starają - życzę cierpliwości i niech nasze historie będą dowodem, że warto czekać bo jest na co - raczej na kogo :)

Odnośnik do komentarza

powiem wam, że z perspektywy czasu miło wspominam te pierwsze dolegliwości - nie wiedziałam czego mam się spodziewać i jak zareaguję :)
a jeszcze zaskoczenie jak zobaczyłam dwie kreski na teście mimo 7 cykli starań bezowocnych, odpuściliśmy i cud się stał :) i od tamtego czasu zaczął się dla mnie najpiękniejszy czas w życiu... cudownie... i dlatego cieszę się i dbam o siebie każdego dnia :) mam dla Kogo :)

Odnośnik do komentarza

Kari, u mnie ten miesiac sie skonczy pewnie fiaskiem bo temperatura spadla do 36.6-8 niby dalej pobolewa mnie podbrzusze ale nie spodziewam sie niestety||.
Moze za miesiac. Mam tylko nadzieje ze znowu nie bedziemy musieli sie starac 12miesiecy :(
dzis widok malutkich dzieciaczkow albo brzuchatych mam doprowadza mnie bo placzu bo tak mi smutno z powodu naszej straty :((

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Karola88 miałam to samo na widok kobiet w ciąży albo z maluszkami....
a jak ktoś z rodzimy mający małe dziecko mówił coś o dzieciach to aż krew mnie zalewała więc wiem co przeżywasz
z temperaturą to może daj sobie spokój z mierzeniem bo każdego dnia nakręcasz się a to nic nie da...
znasz swój organizm i swój cykl i to najważniejsze
nikt z nas nie wie ile czasu będzie musiał się starać - ja byłam przekonana wręcz pewna, że pierwszy cykl proszę cyk płodne, tu nastrój, kolacja, wspólna romantyczna kąpiel przy świecach i że będzie dzidziuś... rozczarowane było niesamowite - na pewno to dużo mojej winy było bo się nastawiłam..
i jakby wtedy ktoś powiedział mi, że tyle czasu będę musiała czekać tyle wylanych łez to bym nie uwierzyła...

Odnośnik do komentarza

ja czekałam 2 lata żeby w ogóle zajść.. nie przejmuj się! nawet jeśli występuje poronienie to np.moja koleżanka po 3 miesiącach od poronienia znów zaszła i już jej córka ma rok i 3 miesiące:) wiem co czujecie ja też tak miałam. od kilku dni dopiero wiem ze jestem w ciąży.. wiecie teraz to tez ni ejest pewne,ze będzie wszystko ok i urodzę no ale to już światełko w tunelu! widocznie każda duszyczka dzieciątka wie kiedy ma do nas przyjść! na pewno wam się uda!!! 3mam mocno kciuki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej28ph6kmm4a.png

Odnośnik do komentarza

Monisia masz rację :)
moja pani doktor i każdy wkoło powtarzał mi, że skoro się zaszło w ciążę to super, a że się poroniło to zarodek nie miał wykształconych komórek i organizm sam dokonuje naturalnej selekcji...
większy problem gdy kobieta nie może zajść...

dlatego w takich przypadkach cierpliwość jest na wagę złota

Odnośnik do komentarza

Zetakasia i szafirek kurcze od dawna tu piszemy i tak bardzo chcę by Wam się udało jakby chodziło o mnie samą.... gdybym tylko mogła Wam jakoś pomóc dziewczynki
Zetakasia - wynik MUSI być dobry i nie ma innej opcji - daj znać a ja będę mocno za Ciebie kciuki trzymała
a ty Szafirku głowa do góry - wiem jak pragniesz dzidzi i twoje marzenie się spełni bo też MUSI jesteś super kobitką i zasługujesz na to co najlepsze

wiem jakie to dołujące jak dziewczyny którym udało się zajść piszą swoje odczucia a wy czekacie - kilka miesięcy temu też przez to przechodziłam ale zawsze wmawiałam sobie, że ja też tak będę mieć...
jeśli nie macie ochoty czytać rozterek kobitek w ciąży mówcie śmiało to nie będzie taki temat poruszany :)

Odnośnik do komentarza

Zetakasia ja bym chciała byście i wy do tego dołączyły.... wiem, jak kobiety starające się tego potrzebują - jak antidotum na wszelkie schorzenia
u mnie po poronieniu zdecydowaliśmy z mężem na szczeniaka bo inaczej bym chyba oszalała... mówiąc szczerze wolałam czuć się tak jak co miesiąc jak nie zaszłam, niż zajść i przeżyć taka stratę... kupiliśmy psiaka a po tygodniu od kupna okazało się, że jestem w ciąży w co nie mogłam uwierzyć, test ani beta hcg mnie nie przekonały, dopiero wizyta u pani doktor, która z uśmiechem powiedziała, że będzie dzidzia :)
tak z perspektywy czasu powiem wam że dużo zależy od psychiki a ja nie chciałam w to i wierzyć - jak odpuściłam po poronieniu by organizm doszedł do siebie to od razu się udało i wcale nie musiałam się o to starać i przykładać :)

Odnośnik do komentarza

Dawno nie zaglądałam z racji ślubnych zawirowań, ale już powracam :D Nic się u mnie nie zmieniło poza stanem cywilnym ;)

Cały czas trzymam za was wszystkie kciuki! Sama tutaj pisałam, poznałam KariKari, was, które mnie wspierałyście no i czytałyście moje bzdury o objawach :D A teraz ładnie rosnę razem z moim małym szczęściem pod serduszkiem i czekam na nowe wiadomości, że się juz udało, że jesteście szczęśliwe z tego powodu! I pamiętajcie, że pomimo wszystkiego nie można rezygnować ze swojego największego pragnienia posiadania dziecka! :)

Znów się rozpisałam... u was też ciągle leje?? U mnie cały wieczór, noc do teraz cały czas pada... a ja złapałam jakiś katar i ból głowy, ale mam nadzieje, że żadne choróbsko się nie przyplącze... :)

Miłego Dnia! :*

Odnośnik do komentarza

dla faceta może być krępujące jak rosi się go by się zbadał bo może to jego wina - dla nich problem ze spłodzeniem dziecka to tak jak ujęcie mu męskości - bardzo drażliwy temat, ale jedyny sposób by pomóc...

więc musisz Zetakasia go wspierać bo na pewno się nie przyzna ale na pewno nie będzie to dla niego łatwą sprawą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...